Kako ste izabrali svoj pseudonim, nadimak, nik na forumu?

Kako biramo taj nik? Da li ga biramo podsvesno ili dugo razmišljamo kako da se zovemo na mreži X, na forumima, blogovima?

Da li taj nik ima neke veze sa našim željama da budemo drugačiji, ili nam se eto dopalo neko ime?

Da li taj nik u sebi ima i značenje kakvi smo van neta?

Dakle, kako ste izabrali svoj pseudonim, nadimak ili nik?

****
Pisali smo već, toliko me nije zanimalo da sam nalupala bezveze slova a mislim da sam pokušala sa svojim imenom i bilo je zauzeto.
Bukvalno sam utrošila sekund vremena.
I to možda nešto govori o meni. Verovatno da ne volim da popunjavam obrasce i polja :D

Kada sam bila baš mala rado sam volela da se zovem egzotično i tako sam se potpisivala na crteže. :lol:
 
I to možda nešto govori o meni. Verovatno da ne volim da popunjavam obrasce i polja :D

Вероватно. Али, много има људи који не воле обрасце и поља. Лаички могу да закључим да подсвесно сви они који нерадо попуњавају обрасце желе да бојкотују власт или неки ауторитет. И уопште није важно да ли се ради о месној заједници, општини, полицији...

Ја не волим своје име. Звучи ми старомодно. Више употребљавам надимак, али сам због писања на једном порталу добила савет да на Фејсу и на озбиљном блогу поставим своје право име и презиме..како бих била озбиљна и тражена од власника разних портала.
 
Вероватно. Али, много има људи који не воле обрасце и поља. Лаички могу да закључим да подсвесно сви они који нерадо попуњавају обрасце желе да бојкотују власт или неки ауторитет. И уопште није важно да ли се ради о месној заједници, општини, полицији...
Više kao neki dosadan segment.
Ја не волим своје име. Звучи ми старомодно. Више употребљавам надимак, али сам због писања на једном порталу добила савет да на Фејсу и на озбиљном блогу поставим своје право име и презиме..како бих била озбиљна и тражена од власника разних портала.
Ja volim svoje ime.
Kada sam pomenula ono egzotično- bilo je tipa da sam iz Latinske Amerike ili iz Japana :lol:
 
Da li taj nik ima neke veze sa našim željama da budemo drugačiji, ili nam se eto dopalo neko ime?

Da li taj nik u sebi ima i značenje kakvi smo van neta?

Dakle, kako ste izabrali svoj pseudonim, nadimak ili nik?
Imenovanje se od davnina smatralo predodređenjem. Bilo je opisno
i trebalo je da odredi karakter onoga kome je dodeljeno. To se u nekim
narodima još uvek održalo. Zapravo mislim da je od začetka Amerike
prvi put u istoriji čovečanstva počelo imenovanje da bude nešto što
je potpuno bezveze. Ime koje ne znači ništa. I to je postalo moderno.
 
Kao laik mogu da primetim da smo uglavnom svi uzeli nadimke-nikove koji su vezani direktno za nas. Svako ima neku priču vezanu za nik na forumu.

Neko je gledao seriju, kao Soko, neko film, pa su imena glavnih junaka postali njihovi nadimci.

Žao mi je što ne mogu da pišem o svima vama..ali, izdvojila bih @V.M.Dokolenko koji je izabao nik iz poštovanja, a @Lule ime svog kućnog ljubimca, i to mi se veoma dopada.

@Smorisha na forumu nikoga ne smaraš, a verujem ni u svakodnevnom životu. Nik je simpatičan.

Da li grešim ako mislim da smo nikove uglavnom birali iz nekog svog razloga?
 
Kao laik mogu da primetim da smo uglavnom svi uzeli nadimke-nikove koji su vezani direktno za nas. Svako ima neku priču vezanu za nik na forumu.

Neko je gledao seriju, kao Soko, neko film, pa su imena glavnih junaka postali njihovi nadimci.

Žao mi je što ne mogu da pišem o svima vama..ali, izdvojila bih @V.M.Dokolenko koji je izabao nik iz poštovanja, a @Lule ime svog kućnog ljubimca, i to mi se veoma dopada.

@Smorisha na forumu nikoga ne smaraš, a verujem ni u svakodnevnom životu. Nik je simpatičan.

Da li grešim ako mislim da smo nikove uglavnom birali iz nekog svog razloga?
Naravno da ne grešiš, jer je svako, prema nekom svom afinitetu, svesno Il nesvesvesno birao nik.
 
Trenutni forumski nadimak "Vilgefortz" odabrao sam jer sam baš u tom periodu gledao Witcher seriju i dopao mi se karakter. Vremenom je to izbledelo i bezveze mi je.

Evo, neka mi promeni nadimak gospodin @tab503 u nešto po njegovom izboru (nemoj slučjano da piše "Nešto po njegovom izboru" kao nick :D ).
vazi..regulisano po zelji :D
 

Back
Top