Kako stati na put nasilju nad ženama

Nije smerna, "poštena" žena
Čitaj - nije idealna žrtva, nasilja a ni bilo čega drugog

Kod nas se veličaju paćenice-svetice, sve druge vrlo često po mišljenju mahale niti mogu da budu žrtve nasilja niti zaslužuju zaštitu, samo da se pljucka po njima. Eto to je Nataša otprilike
A da je Natasa muskarac, da li bi njeno ponasanje bilo smatrano pozeljnim?
I da li bi se takvom muskarcu apsolutno vjerovalo?
Evo zendeli je pomenula Cecu Bojkovic. Zasto ne smetaju njeni brakovi a smetaju Natasini. Mozda nije do brakova?
Da imas muskarca koji je od adolescencije u sumnjivim vodama, kao sto je natasa u ljubavi sa matorim biznismenom cija su djeca mozda njenih godina, da li bismo rekli da je to ok, super je uzor.
Da je u braku sa zenom koja ga obozava i zeli porodicu a on je zavlaci, obecavajuci kako ima isti plan za buducnost a onda se ispostavi da je vara, ostavi je kao psa i dobije dijete sa drugom? Rekle bismo da je takav muskarac ok, voli da voli?
Meni je ona bila simpaticna dok je nisam cula u intervjuu. Kaze voli da voli, emocije je voze.
Pricala bajke o svom novom tipu, hvalospjevi, tu je beba tu je sve. Kad odjednom kao neke batine, maltretiranje koje traje dugo.
Cisto foliranje i laz. Od grudi do batina.
Ali njoj se moze. Ona je atraktivna ribetina koja ima punu podrsku javnosti, tada u vezi sa nekim anonimusom bez bojazni da kao modelsica ostane bez djeteta, pa joj se moze da se glupira.
Na njenu modricu su mediji reagovali sa 'brutalno pretucena', onaj buzdovan nazivan monstrumom. Dok anonimne zene ubijaju pred sigurnim kucama. I Natasine obmane treba da budu uzor.
 
A da je Natasa muskarac, da li bi njeno ponasanje bilo smatrano pozeljnim?
I da li bi se takvom muskarcu apsolutno vjerovalo?
Evo zendeli je pomenula Cecu Bojkovic. Zasto ne smetaju njeni brakovi a smetaju Natasini. Mozda nije do brakova?
Da imas muskarca koji je od adolescencije u sumnjivim vodama, kao sto je natasa u ljubavi sa matorim biznismenom cija su djeca mozda njenih godina, da li bismo rekli da je to ok, super je uzor.
Da je u braku sa zenom koja ga obozava i zeli porodicu a on je zavlaci, obecavajuci kako ima isti plan za buducnost a onda se ispostavi da je vara, ostavi je kao psa i dobije dijete sa drugom? Rekle bismo da je takav muskarac ok, voli da voli?
Meni je ona bila simpaticna dok je nisam cula u intervjuu. Kaze voli da voli, emocije je voze.
Pricala bajke o svom novom tipu, hvalospjevi, tu je beba tu je sve. Kad odjednom kao neke batine, maltretiranje koje traje dugo.
Cisto foliranje i laz. Od grudi do batina.
Ali njoj se moze. Ona je atraktivna ribetina koja ima punu podrsku javnosti, tada u vezi sa nekim anonimusom bez bojazni da kao modelsica ostane bez djeteta, pa joj se moze da se glupira.
Na njenu modricu su mediji reagovali sa 'brutalno pretucena', onaj buzdovan nazivan monstrumom. Dok anonimne zene ubijaju pred sigurnim kucama. I Natasine obmane treba da budu uzor.
Zanimljivo da postavljaš pitanje na početku posta o tome šta bi bilo da je muškarac, a onda navodiš njenu vezu sa Kostićem kao problematičnu.

Da li je ikad iko postavio to pitanje kad se radilo o njemu?

Eto sama pitala, sama odgovorila.
 
A da je Natasa muskarac, da li bi njeno ponasanje bilo smatrano pozeljnim?
I da li bi se takvom muskarcu apsolutno vjerovalo?
Evo zendeli je pomenula Cecu Bojkovic. Zasto ne smetaju njeni brakovi a smetaju Natasini. Mozda nije do brakova?
Da imas muskarca koji je od adolescencije u sumnjivim vodama, kao sto je natasa u ljubavi sa matorim biznismenom cija su djeca mozda njenih godina, da li bismo rekli da je to ok, super je uzor.
Da je u braku sa zenom koja ga obozava i zeli porodicu a on je zavlaci, obecavajuci kako ima isti plan za buducnost a onda se ispostavi da je vara, ostavi je kao psa i dobije dijete sa drugom? Rekle bismo da je takav muskarac ok, voli da voli?
Meni je ona bila simpaticna dok je nisam cula u intervjuu. Kaze voli da voli, emocije je voze.
Pricala bajke o svom novom tipu, hvalospjevi, tu je beba tu je sve. Kad odjednom kao neke batine, maltretiranje koje traje dugo.
Cisto foliranje i laz. Od grudi do batina.
Ali njoj se moze. Ona je atraktivna ribetina koja ima punu podrsku javnosti, tada u vezi sa nekim anonimusom bez bojazni da kao modelsica ostane bez djeteta, pa joj se moze da se glupira.
Na njenu modricu su mediji reagovali sa 'brutalno pretucena', onaj buzdovan nazivan monstrumom. Dok anonimne zene ubijaju pred sigurnim kucama. I Natasine obmane treba da budu uzor.
ko kaze da ne smetaju?
pa o ceci se u njeno vrijeme isto tako pricalo
samo sto tad nije bilo ovakvog nacina razmjene informacija
no, sto se mene ticu njeni brakovi?
ili natasini?
uopce nemam namjeru analizirati sve te odnose, ali
ne vidim razloga da pravdam to sto je popila batine od muza br x njenim zivotim odlukama...kao zasluzila ih je?
a to je upravo ono sto je javnost uradila
i to samo zato sto ih natasa zanima, a neka anonimna zena ne zanima
mada, princip po kome osudjuju je uvijek isti
osim sto oko natasine "krivice" nema diskusije
tu prakticno postoji konsenzus

i sta to zasluzila je uopce znaci?
kao ti likovi su bili omadjijani pa nisu znali u sta ulaze?
i prema kome su ti ljudi nesto krivi osim jedni prema drugima i svojim bivsim partnerima?
iskreno, za to me zabole bash
al momenat kad pocnemo shatro analizama pravdati nasilje je crna tocka naseg drustva
 
Nasilje nad zenama ce nestati kad se zene pocnu kaznjavati za nasilje nad muskarcima....

Vrlo jednostavno to ide..
Zene sada vrlo netolerantno i agresivno napadaju muskarce A i muskarce B, Muskarci B se sklone od ludaca i bezobraznica, a muskarci A ostanu sa parolom cekaj doci ce maca na vratanca...
E ta maca na vratanca dovodi do nasilja nad zenama...

Recenje, kazni zene za stalne agresivne i vrlo uvredjujuce i nasilno ponasanje prema muskarcima A i B, muskarci B nece pobeci glavom bez obzira, pa ce biti ukljuceni , a posto su mahom kvalitetniji , preuzece primat u odnosu na muskarce A..
 
A da je Natasa muskarac, da li bi njeno ponasanje bilo smatrano pozeljnim?
I da li bi se takvom muskarcu apsolutno vjerovalo?
Evo zendeli je pomenula Cecu Bojkovic. Zasto ne smetaju njeni brakovi a smetaju Natasini. Mozda nije do brakova?
Da imas muskarca koji je od adolescencije u sumnjivim vodama, kao sto je natasa u ljubavi sa matorim biznismenom cija su djeca mozda njenih godina, da li bismo rekli da je to ok, super je uzor.
Da je u braku sa zenom koja ga obozava i zeli porodicu a on je zavlaci, obecavajuci kako ima isti plan za buducnost a onda se ispostavi da je vara, ostavi je kao psa i dobije dijete sa drugom? Rekle bismo da je takav muskarac ok, voli da voli?
Meni je ona bila simpaticna dok je nisam cula u intervjuu. Kaze voli da voli, emocije je voze.
Pricala bajke o svom novom tipu, hvalospjevi, tu je beba tu je sve. Kad odjednom kao neke batine, maltretiranje koje traje dugo.
Cisto foliranje i laz. Od grudi do batina.
Ali njoj se moze. Ona je atraktivna ribetina koja ima punu podrsku javnosti, tada u vezi sa nekim anonimusom bez bojazni da kao modelsica ostane bez djeteta, pa joj se moze da se glupira.
Na njenu modricu su mediji reagovali sa 'brutalno pretucena', onaj buzdovan nazivan monstrumom. Dok anonimne zene ubijaju pred sigurnim kucama. I Natasine obmane treba da budu uzor.
Opet žena, odnosno maloljetnica kriva,a ne matori majmun koji je nju iskoristio.
 
ko kaze da ne smetaju?
pa o ceci se u njeno vrijeme isto tako pricalo
samo sto tad nije bilo ovakvog nacina razmjene informacija
no, sto se mene ticu njeni brakovi?
ili natasini?
uopce nemam namjeru analizirati sve te odnose, ali
ne vidim razloga da pravdam to sto je popila batine od muza br x njenim zivotim odlukama...kao zasluzila ih je?
a to je upravo ono sto je javnost uradila
i to samo zato sto ih natasa zanima, a neka anonimna zena ne zanima
mada, princip po kome osudjuju je uvijek isti
osim sto oko natasine "krivice" nema diskusije
tu prakticno postoji konsenzus

i sta to zasluzila je uopce znaci?
kao ti likovi su bilo omadjijani pa nisu znali u sta ulaze?
i prema kome su ti ljudi nesto krivi osim jedni prema drugima i svojim bivsim partnerima?
iskreno, za to me zabole bash
al momenat kad pocnemo shatro analizama pravdati nasilje je crna tocka naseg drustva
Ne vidim nista pozitivno u njenom ponasanju, da bi bilo uzor. Cak ni prijavljivanje tog nasilja.
Kao sto mi nije zenomrzacki stav navesti da je to tip zene koja nije dobar izbor.
Ona je asistent na nekom privatnom faksu, tako nesto. Modelsica je bila poslanik u skupstini.
To su zene koje su danas uzor mladima.
Znali su i ti muskarci u sta ulaze. Kao sto znaju i zene.
Ali je danas opasan jaz izmedju slojeva drustva. Pa nam se bogati slojevi bore za pravo da ti neka sirota mucenica bude surogan, dok prava sirotih nikoga ne zanimaju.
Seljanki sa 6 djece cemo reci, koga briga kad ne zna za kondom, oduzmite djecu a zenu koja manipulise muskarcima, nazivacemo jakom zenom koja je simbol borbe za prava
 
Веће казне за такво нешто.
Подизање свести код жена да не трпе никакво насиље, већ да одмах реагују у полицији.
Већа подршка жртвама, прво од државе, друго од заједнице у којој живе.
Едукација мушкараца.
 
Opet žena, odnosno maloljetnica kriva,a ne matori majmun koji je nju iskoristio.
Da, ne smijemo pomenuti da je sponzorusa a ok je matori jarac.
Da li neko brani zenama da kazu da ne zele bogatog muskarca koji kao trofeje izvodi klinke? Da li ce neko da se potrese sto ce takvog nazvati matorim jarcem, i reci ne. Pa nece.
Pazi kako nikad neki momcic sto gaji paprike ne iskoristi nafilovanu klinku.
Ti kao drustvo uzmes za uzore zene sumnjivog ponasanja i onda se cudis zasto se javlja bunt kod normalnih muskaraca.
 
Веће казне за такво нешто.
Подизање свести код жена да не трпе никакво насиље, већ да одмах реагују у полицији.
Већа подршка жртвама, прво од државе, друго од заједнице у којој живе.
Едукација мушкараца.
kojih muskaraca
nasilje ne cine muskarci vec nasilnici
 
Poslednja izmena od moderatora:
Da, ne smijemo pomenuti da je sponzorusa a ok je matori jarac.
Da li neko brani zenama da kazu da ne zele bogatog muskarca koji kao trofeje izvodi klinke? Da li ce neko da se potrese sto ce takvog nazvati matorim jarcem, i reci ne. Pa nece.
Pazi kako nikad neki momcic sto gaji paprike ne iskoristi nafilovanu klinku.
Ti kao drustvo uzmes za uzore zene sumnjivog ponasanja i onda se cudis zasto se javlja bunt kod normalnih muskaraca.
Za sve treba dvoje pa I za ovakve veze. Uvijek je veća odgovornost na odraslom.
 
Веће казне за такво нешто.
Подизање свести код жена да не трпе никакво насиље, већ да одмах реагују у полицији.
Већа подршка жртвама, прво од државе, друго од заједнице у којој живе.
Едукација мушкараца.
konacno da neko taksativno navede predloge sta uciniti
aspisku predloga dodala bih i edukacija zena
 
Za sve treba dvoje pa I za ovakve veze. Uvijek je veća odgovornost na odraslom.
Nasilje je vrlo nezgodno komentarisati jer je svako dovodjenje u pitanje bilo cega u vezi sa tim znaci relativizaciju.
Znaci, ako ti i ja sjednemo na kafu i posvadjamo se, ja te ispsujem a ti mi lupis samar. Koliko ce se drustvo potresti? Nikoliko. I da te tuzim, ljude ce da boli uvo. Glupace se pocupale.
Da mi to isto uradi momak, stav bi bio da je to nasilje nad zenom, iako sam mu mozda ja psovala familiju. Stav je da je njegovo da me napusti a ne udari, fizicki obuzda ili slicno.
Muskarac je fizicki dominantan i njegovo je da obuzda tu stranu. I ja to savrseno podrzavam. Ne mogu da pravdam nasilje.
Za zene vazi da su verbalno dominantne. Kakvu reakciju bi izazivao stav da zena onda treba da obuzda tu stranu? Da zeni neko kaze, cuti, ne izazivaj.
 
Kakvu reakciju bi izazivao stav da zena onda treba da obuzda tu stranu? Da zeni neko kaze, cuti, ne izazivaj.
Ne razumem šta hoćeš ovim da kažeš, pa ženama se to non stop i govori, i to zato što se smatra da su muškarci po prirodi nasilni i da će tako reagovati tako da je na njoj da ćuti i ne izaziva. Ili u prevodu, odgovornost za nasilje se upravo time prebacuje na nju.
 
Веће казне за такво нешто.
Подизање свести код жена да не трпе никакво насиље, већ да одмах реагују у полицији.
Већа подршка жртвама, прво од државе, друго од заједнице у којој живе.
Едукација мушкараца.


Mozda ti je promaklo

ALI


1 Kazne jesu povecane .........
2 Podizanje svesti, sta pricas ti ??? Pa kampanja u razlicitim oblicima traje vec 15 godina na sva zvona... ili nisi primetio ?
3 Veca podrska zrtvama se pretvorila u biznis u sistemu nefunkcionalne birokratije i korupcije i pristrasnosti u institucijama... bas zahvaljujuci onima koji su insistirali na tome...
4 ''Edukacija muskaraca'' se zasniva na diskriminaciji i zloupotrebama zakona u svrhe obespravljivanja muskaraca.


toliko za tebe
da naucis nesto
 
Svako je sposoban za nasilje, bilo to muškarac ili žena, psihičko ili fizičko...kako god i te su osobe nasilnici koje trebaju da se procesuiraju u skladu sa zakonom. Generalizacija bilo kojeg vida mi izrazito ide na džigericu jer naime imam sina, braću, muža koji su jelte muškarci ali nisu nasilnici.
Žene su mnogo češće žrtve nasilja i to nije generalizacija nego statistika.
 
Svako je sposoban za nasilje, bilo to muškarac ili žena, psihičko ili fizičko...kako god i te su osobe nasilnici koje trebaju da se procesuiraju u skladu sa zakonom. Generalizacija bilo kojeg vida mi izrazito ide na džigericu jer naime imam sina, braću, muža koji su jelte muškarci ali nisu nasilnici.
o takvim muskarcima i nije rec , vec o muskarcima nasilnicima
 
Svako je sposoban za nasilje, bilo to muškarac ili žena, psihičko ili fizičko...kako god i te su osobe nasilnici koje trebaju da se procesuiraju u skladu sa zakonom. Generalizacija bilo kojeg vida mi izrazito ide na džigericu jer naime imam sina, braću, muža koji su jelte muškarci ali nisu nasilnici.
svako radi nasilje u zavisnosti cime raspolaze, zene imaju jaci jezik (pa onda idu narcistic abuse i druge vrste), muskarci ruke i noge pa tabaju.
psihicko nasilje takodje radi stetu ljudima, a to niko ne ubraja u nesto bitno nego samo fele
 
Ne razumem šta hoćeš ovim da kažeš, pa ženama se to non stop i govori, i to zato što se smatra da su muškarci po prirodi nasilni i da će tako reagovati tako da je na njoj da ćuti i ne izaziva. Ili u prevodu, odgovornost za nasilje se upravo time prebacuje na nju.
Pa i ne govori. Kaze im se, razvedi se, prijavi ga. Ti si jaka zena, samostalna.
Ali ako kazes, biraj pazljivo sa kim pravis djecu, opet ispada da prebacujes odgovornost jer tada imamo izmanipulisanu zenu. Pomen bilo koje prevencije znaci prebacivanje odgovornosti.
Kao da je biti odgovoran za sebe i svoj zivot nesto strasno. Nase je da setamo kao guska u magli a onda brat, otac i komsija ipak treba da imaju odgovornoat prema nama. Njih mozemo da pozovemo na odgovornost.

Naravno da je pozitivno prijaviti nasilje u pocetnoj fazi toksicne veze. Ali moramo li za uzore navoditi bas bekvalcevu? I ako nismo odusevljeni njome, to je jer nije jadnica koja trpi.

Kao sto jeste i Marija L. zeznula Jutku i super sto je korumpirani politicar sklonjen. Ali ti si relativizator nasilja ako nju nazoves takodje korumpiranom.
 

Back
Top