Kako shvatate i gledate na svet?

to je lik iz filma o navijacima!

je l' ti to neki drugar skins prepričavao film? :D

Brate shibamo se

nemaš potrebe ikome da se pravdaš.

* * *

Da se asimiluje u drustvo......;)

ok, stop. diskusija je pošla u najmanje četrdeset različitih pravaca zbog nedefinisanih pojmova, tkd ne želim da ti stavljam reči u usta, odgovori mi - šta konkretno tebe sprečava da budeš slobodan?
 
Nisam našla temu, a ako ima, ne izvinjavam se, unapred.
Anyway, jel' ste pesimista ili optimista?
Ili, realista, što će samo oni extremno pametni reći.
Probajte da date dobar i čvrst argument.

do skoro je bila igra, ali
smatram da u ovom periodu života dominira "obaveza" i to, u svakom smislu.
inače, imam nekakvu filozofiju da manje vremena ostavim za stvari koje volim da radim,
a najviše energije usmerim u prevazilaženje onoga što ne volim - to mi stvara osećaj pobede.
 
realno ti ako imas neki dusevni mir
i ako radis na svom zivotu aktivno
nema sta da pads u depresije

Ovo je prilicno tacno.
Frka nastaje jer je kod ljudi, i to mislim dobre, velike vecine ljudi poimanje svega, i drustvenog i sopstvenog zivota vise stvar estetike i forme nego intelekta i licnog spokojstva.

Hocu da kazem, ljudi zive i rade za druge ljude, za kolektiv, s namerom da impresioniraju publiku, a ne za sebe i iskljucivo za sebe.

Sto rece Oki: "cemu pare ako ne mozes da se kurcis njima" :mrgreen:
 
Ovo je prilicno tacno.
Frka nastaje jer je kod ljudi, i to mislim dobre, velike vecine ljudi poimanje svega, i drustvenog i sopstvenog zivota vise stvar estetike i forme nego intelekta i licnog spokojstva.

Hocu da kazem, ljudi zive i rade za druge ljude, za kolektiv, s namerom da impresioniraju publiku, a ne za sebe i iskljucivo za sebe.

Sto rece Oki: "cemu pare ako ne mozes da se kurcis njima" :mrgreen:

:worth:
 
gde spadaju oni koje boli uvo za svet,za sve?
posto je moj moto uvek bio "zabole me"
mozda sam pre toga bio pesimista,pa sam shvatio da me tuki zabole za ceo svet
Nabijem kurac u zemlju,i slobodno mogu reci da sam jeb'o ceo svet :mrgreen:

to je donekle i moj fazon
sad to moze da bude okej
ako zaist uhvatis takav ritam
i odgovara ti zivot ad hok
i elimisises sve faktore
mada to je, rekli bi stucnjaci neki, negativna i destruktivna stvar
mada to u totalu je tesko gotovo nemoguce postici
ljudi se uvek mere po drugima i angazuju i reguju u skladu sa okolnostima i okolinom
 
Ja sam takav pesimista da se ljudi oko mene brinu za mene.
Moj pogled na život i svijet je jako negativan.

Rodiš se,svi se raduju,

odrastaš prolaziš kroz-svađe,
rođendane sa svjećicama (naravno skupi se sva rodbina)
,plačeš kada ti ne kupe nešto što su obećali(a ti si još mali da shvatiš da nemaju novca)
igraš se sa klincima iz ulice sa kojima nakon par godina vjerovatno ćeš jedva procijediti "ćao"
penješ se na drvo,padneš,dođeš kući i galame "šta ćeš tako visoko,nek si pao!!!"

Pođeš u osnovnu,sve petice,tvoja knižica se ponosno pokazuje.
u osnovnoj stičeš prijatelje,ali i upoznaješ koliko ljudi(djeca) mogu biti zla i ljubomorna kada vide da si bolji.

Onda naravno pubertet,pa prva sviđanja,momci,
8.razred-pokoja krišom zapaljena cigareta,šetnje po parku sa prijateljicama.
mala matura,štikle....

Onda srednja škola.Doba prolupavanja,bježanja,gubljena nevinosti,dugih veza,ludih izlazaka,afirmacije....Fakultet-otprilike sve ovo ali u većim količinama...

Završiš fax,zaposliš se,vjenčaš pa dolaze krediti,djeca,obaveze,rezanje minusa na kartici,pa još kredita.....

Ima toga još,sve je to isti šablon...Manje-više....
 
imas bolju ideju kako ga proziveti? Radis malo,steknes neki kes,podignes stambeni kredit,napravis kucu negde u nekom gradu,adaptiras je u poslovni prostor i izdajes i ne zenis se i uzivas! Nemas dece,ebes,jedes,pijes! Mene sve smara,a opet sam pichka da bi otisao sa stilom pre vremena!
 

Back
Top