Kako shvatate i gledate na svet?

opet, to nema nikakve veze s mojim odgovorom,
ali lepo si srochio

Druze moras imati neka realna ocekivanja! Msm ne mogu ja sada da uplatim loto i da ocekujem 7,daj koja je verovatnoca? Miskovica su komsije pomagale i davali mu da jede,a jel vidis gde je sada? Drzi pola Srbije i **** nam mater,znaci nista nije ne moguce i ako nemas cilj tvoj zivot je uzaludan! Mozda ti se cini da nemas cilj,ali sta bi u zivotu voleo da imas? Razmisli? I to jeste cilj,sve je moguce ako zelis da ti se ostvari! Ako razmisljas necu nista da radim,necu nikog da volim,necu da mi sjebu ocekivanja ti si najobicnija pi cka koja trosi zivot i koja se boji propasti! Ko ne reskira taj ne dobija,ja vidim zadovoljstvo i u propasti i u dobitku! Ako ulozis sve postoje dve varijante ili si uspeo ili ides ponovo!;) Ti si propao u startu,samo je pitanje mozes li da se izboris za uspeh?
 
znachi poubijacu vas :lol:
sledeci spam ce da popije upozorenje :P
ovaj pdf je jedini sa 2 spam teme

Aha... idi do ljisa pa da vidish shta je spam. :lol:

Nisam našla temu, a ako ima, ne izvinjavam se, unapred.
Anyway, jel' ste pesimista ili optimista?
Ili, realista, što će samo oni extremno pametni reći.
Probajte da date dobar i čvrst argument.

Paaaaa, ovako. Ja sam, u odnosu na neka ustaljena opshta shvatanja sveta, smisla zivota i tako toga... pesimista, onaj najgori. Bar je tako iz ugla drugih ljudi, a mislim da sam samo realan. :)
 
Hm..Pre svega mesec dana,odgovorila bih-pesimista.
Sada sam,medjutim,svesna nekih stvari,i bas nzm da li bih se nasla i u jednom od ponudjenih,buduci da sada shvatam da je zivot ono sto ti nacinis od njega,i stoga,nema razloga ni da se nadam necemu ekstremno lepom,ako se ne potrudim da to dobijem,niti da kukam kako je sudbina *****,kada znam da samu sebe dovodim u vecinu sjebanih situacija,ili pak ne nalazim pravi nacin da se iz njih izvucem.
Opet,ne bih rekla ni da sam realista,realno je relativan pojam,a umem da budem previse oprezna i odmerena,ili pak suprotno:lol:
Tako da,*****m u prazno,a ne znam sta da odgovorim,
 
Hm..Pre svega mesec dana,odgovorila bih-pesimista.
Sada sam,medjutim,svesna nekih stvari,i bas nzm da li bih se nasla i u jednom od ponudjenih,buduci da sada shvatam da je zivot ono sto ti nacinis od njega,i stoga,nema razloga ni da se nadam necemu ekstremno lepom,ako se ne potrudim da to dobijem,niti da kukam kako je sudbina *****,kada znam da samu sebe dovodim u vecinu sjebanih situacija,ili pak ne nalazim pravi nacin da se iz njih izvucem.
Opet,ne bih rekla ni da sam realista,realno je relativan pojam,a umem da budem previse oprezna i odmerena,ili pak suprotno:lol:
Tako da,*****m u prazno,a ne znam sta da odgovorim,

je.biga

You have given out too much Reputation in the last 24 hours, try again later.

to je jedina poenta, svako kuva svoj ručak, realnost je iluzija, a nagnjanje ka minusu besmisleno a i bajkovitost bez podloge isto
 
Da se razumijemo, realista je izmisljen pojam kako bi pesimisti opravdali svoj pesimizam.

A optimista sam, navikao sam tako. A i kazu ljudi da mislim dobro i dobro ce mi se desiti, e pa vidite s tim se necu nikad sloziti, no radite dobro i dobro ce vam se desiti :)
 
Pa ono nema tu toliko pesimista i optimista.. Ne mozes se nadati necemu dobrome a da nista ne radis na tome..
Recimo hoces da imas lepu devojku, nerealno je da ocekujes da ce tek tako pasti sa neba, sure postoji mogucnost ali je mala. Medjutim ako radis na tome, recimo radis na izgledu, i ne odustajes, resenje ce se samo od sebe stvoriti, jer i mali pomak otvara nove mogucnosti. A primetio sam da se trud uvek isplati.
E sad.. nije tako jednostavno, treba naci neki cilj, mislim to ti je 90 posto cele filozofije, ali cilj neki ljudi nadju mozda i tek kasnije, neko to zna od pocetka, neko se nadje asnije. U svakom slucaju kad nadjes cilj, nema vise optimista pesimista, ima samo ono ides i to je to.
 
Nisam našla temu, a ako ima, ne izvinjavam se, unapred.
Anyway, jel' ste pesimista ili optimista?
Ili, realista, što će samo oni extremno pametni reći.
Probajte da date dobar i čvrst argument.

zavisi....svako zashto ima svoje zato,makar nam tako ne izgleda ponekad....
i ja sam veoma realistichan ,shto je neka zlatna sredina pesimizma i optimizma....
mada bih vishe voleo da sam optimista ali nisam....
 
Pesimista nikad ne mozhe da bude razocharan, a optimista nikad ne mozhe da se odushevi, to je ono shto je krepto pokushao da kazhe, a i ja ga cenim tako nekako. Neki umereni pesimizam je najbolji, jer preterano se nadati da tje uvek sve dobro da ispadne je suludo u najmanju ruku, jer je zhivot nemilosrdna ku.chka i treba se navitji na to. Posle par neuspeha, optimista tje mozhda i uspeti da zadrzhi vedar duh, ali posle shezdeset i petog, ne gine mu depresija. Naravno, ne treba naginjati ni na drugu stranu, padati u depresiju i setji vene zato shto je zhivot besmislen. Treba samo realno i nepristrasno sagledati stvari. Recimo, ja u svakoj situaciji prvo pomislim shta je najgore shto mozhe da mi se desi, tako da ni jedan razvoj situacije ne mozhe da me iznenadi.
 
Poslednja izmena:
realno ova polarizacija optimizam-pesim-realizam pokazuje besmisao svega ili bar ovih triju stavri

šta je optimista kao sve će biti kul sve je bajkovito la la la a u go.vnima si do guše

pesimista kuku lele žalosni živote sve vodi u kataklizmu, pa ubij se šta ke.njaš

realnost... wtf is realnost... pomirljivost i prihvatanje seopšteg sr.anaj i nada za nešto što nikad nećeš doživeti
 
Optimizam je laz :lol:
Monomax moze biti realista
realista ti je kad neko uci 2 sata(zavisna varijabla), i ocekuje recimo ocenu 4, to je realnost. A ne ocekuje ocenu 5, niti ocekuje ocenu 1 ili 2

Po toj definiciji, pre Galiela, realista je bio onaj ko bi pri dugom pesacenju tojest putovanju ocekivao da naidje na kraj sveta.

A optimista je svako ko nije pesimista.

A ono o cemu prica bezibre je slepa ambicija verovatno a ne optimizam.

Raspravljamo o semantici u sustini jer se jos nismo slozili oko definicije termina.
 
Poslednja izmena:

Back
Top