Kako se od ateiste postaje vernik ? Prosvetljenje !

neko je experimentalno dokazao postojanje boga i nastanak sveta po njegovom scenariu? :eek:
da li ti nešto govori reč 'teorija'?

p.s. ti beše j.s.?

Ne, nego je dokazano da život nastaje iz postojećeg života, što objašnjava logiku da je prvi život nastao iz već postojećeg života, umijesto iz nežive materije.

Da, ja sam JS.
 
Kako se od ateiste postaje vernik ?
Ateista ne moze da spozna istina, oslanja se na nauku, a nauka ima svoja ogranicenja, danas nesto jeste ,sutra nije, cak i u to sto ateista veruje, nauka ne moze da potvrdi i dokaze. Ateisti ostaje samo da tapka u mesto, jer ostaje zarobljen u culnom svetu.
-Nedavno istraživanje je pokazalo da su kinezi veoma religiozni bez obzira na poticanje ateizma od strane države. Tek 15% odraslih kineza najmnogoljudnije zemlje izjasnilo se kao "stvarni ateist". 85% kineza drži do neke religijske vjere i prakticira barem neke religijske obrede, iznosi anketa Chinese Spiritual Life.
Članovi Kineske Komunističke Partije i Mlade Lige moraju biti ateisti, ipak 17% njih poistovjećuje se s vjerom dok je 65% istaklo da su bili uključeni u religijske rituale prošle godine.
Reći da je Kina sekularna nacija s malo ili niti malo religije je "smiješno", rekao je sociolog Rodney Stark s Baylor Univerziteta. "To je veoma religiozna grupa ljudi ako slijedite ono što čine", rekao je.
Primjetan je porast kršćana i budista. Budizam je najveća religijska grupa u Kini, s otprilike 18% stanovništva, ili 185 miliona. Uz to, 31% drži se budističkih običaja. 12% članova Kineske Komunističke Partije izjašnjava se kao Budisti.
3.2% stanovnika, odnosno 33 miliona, izjašnjava se kao kršćani, ali još 40 miliona tvrdi da vjeruje u Isusa ili su učestvovali u kršćanskim aktivnostima.

Kako se od ateiste posteje vernik?

Lako.....

Dovedi coveka NA RUB ZIVOTA i najveci ateista ce postati vernik....

To sam video svojim ocima....
 

tvoje je pravo da veruješ u šta god hoćeš, sve dok taj izbor ne namećeš drugome kao tvrdnju.

Ne, nego je dokazano da život nastaje iz postojećeg života, što objašnjava logiku da je prvi život nastao iz već postojećeg života, umijesto iz nežive materije.

Da, ja sam JS.

logika nije dokaz.
 
Kome ja ovde šta namećem. To ostavljam ateistima i Jehovinim Svedocima :mrgreen:

Logika je u korenu nauke.

nisam ni rekla da namećeš. :mrgreen:
zanimljivo je da bivši 'ovaj ili onaj' pljuje upravo ono što ga je nekada predstavljalo (ne, nisam rekla da ti pljuješ)... nešto slično patologiji bivšeg pušača.

da li se nauka zasniva na logici?
odgovori sa 'da' ili 'ne'.
 
Lepo ti objasnih, živo nastaje samo od živog i logičan zaključak je da je život konstanta kao i materija. Ne znam šta ti tu nije jasno.

postavio si tvrdnju da je bog živo biće. i na osnovu takve nebuloze koja ti je potrebna kao temelj logike koju zastupaš ti meni prezentuješ neke činjenice?
smešno mi je... izvini. :lol:
ja znam da avatar navodi na pomisao da sa priglupa, ali imam i momente 'prosvetljenja', zato nemoj meni prodavati teze kao naučne argumente.
ti se drži toga ako ti je potrebna i logika uz tu veru, to je sasvim ok... samo, rekoh malopre, nemoj je i meni nametati.
 
postavio si tvrdnju da je bog živo biće. i na osnovu takve nebuloze koja ti je potrebna kao temelj logike koju zastupaš ti meni prezentuješ neke činjenice?
smešno mi je... izvini. :lol:
ja znam da avatar navodi na pomisao da sa priglupa, ali imam i momente 'prosvetljenja', zato nemoj meni prodavati teze kao naučne argumente.
ti se drži toga ako ti je potrebna i logika uz tu veru, to je sasvim ok... samo, rekoh malopre, nemoj je i meni nametati.

Ne postavio sam tvrdnju da živo nastaje samo od živog i zdravim razumum zaključio da je život univerzalna konstanta. Znaći život nije nastao u moru udarom groma (inače ova teorija je zastarela među evolucionistima, trenutno je aktuelna panspermija.)

Uopšte mi nije jasno odakle izvlačiš gornje tvrdnje i zašto misliš da je avatar ekvivalent nečije inteligencije.
 
Ne postavio sam tvrdnju da živo nastaje samo od živog i zdravim razumum zaključio da je život univerzalna konstanta. Znaći život nije nastao u moru udarom groma (inače ova teorija je zastarela među evolucionistima, trenutno je aktuelna panspermija.)

Uopšte mi nije jasno odakle izvlačiš gornje tvrdnje i zašto misliš da je avatar ekvivalent nečije inteligencije.

vrlo moguće, ali iz celog kontexta je neophodno razgraničiti da li bog sinonim za život, ili je bog živo stvorenje? ako je ovo drugo, tu logici nema mesta.
bila aktuelna ova ili ona teorija svaka je logičnija od kreacionističke.

ne mislim, pokušavam da skontam zašto misliš da će ova priča proći kod mene, kada ni sam u nju ne veruješ? tačnije, ima tu mnogo rupa koje se praviš da ne vidiš.
izjašnjavaš se kao vernik, a razmišljaš kao ateista.
 
Ne postavio sam tvrdnju da živo nastaje samo od živog i zdravim razumum zaključio da je život univerzalna konstanta. Znaći život nije nastao u moru udarom groma (inače ova teorija je zastarela među evolucionistima, trenutno je aktuelna panspermija.)

Uopšte mi nije jasno odakle izvlačiš gornje tvrdnje i zašto misliš da je avatar ekvivalent nečije inteligencije.


Dakle, zivo nastaje od zivog? A reci mi, iz cega si ti sastavljen? Da li su to mozda atomi? Da li su atomi zivi? Sta je to sto ti smatras da je 'zivo'?
 
vrlo moguće, ali iz celog kontexta je neophodno razgraničiti da li bog sinonim za život, ili je bog živo stvorenje? ako je ovo drugo, tu logici nema mesta.
bila aktuelna ova ili ona teorija svaka je logičnija od kreacionističke.

Bog=život Bog=živo biće
I nije bila koja teorija bolja nego kreacionistička, možda ne znaš ali pristalice inteligentnog dizajna i darvinizma se sastaju jednom godišnje da debatuju. I to kad kažem pristalice ne mislim da forumaše nego na naučnike.
Zapravo najmanji broj naučnika čine ateisti samo se njima daje najviše prostora u pop kulturi. Veći deo su vernici i agnostici od čega na vernike ide preko 30 procenata.

ne mislim, pokušavam da skontam zašto misliš da će ova priča proći kod mene, kada ni sam u nju ne veruješ? tačnije, ima tu mnogo rupa koje se praviš da ne vidiš.
izjašnjavaš se kao vernik, a razmišljaš kao ateista.

To mi nije uopšte palo na pamet, ja sam samo odgovarao na temu, na tebi je šta ćeš i kako ćeš. Slobodna si da ukažeš na te rupe. I na kraju, ja pokušavam da budem "vernik" koliko god je to moguće i razmišljam kao čovek.
 
Bog=život Bog=živo biće
I nije bila koja teorija bolja nego kreacionistička, možda ne znaš ali pristalice inteligentnog dizajna i darvinizma se sastaju jednom godišnje da debatuju. I to kad kažem pristalice ne mislim da forumaše nego na naučnike.
Zapravo najmanji broj naučnika čine ateisti samo se njima daje najviše prostora u pop kulturi. Veći deo su vernici i agnostici od čega na vernike ide preko 30 procenata.

Znaci, ti si taj bog, kao i ja, i svi ostali? I kako smo mi to stvorili svemir?
 
Kako se od ateiste posteje vernik?

Lako.....

Dovedi coveka NA RUB ZIVOTA i najveci ateista ce postati vernik....

To sam video svojim ocima....

"Blazeni su siromasni (duhom). Njihovo je carstvo nebesko"

I tacno je, kad se coveku desi neka saobracajna nesreca koju prezivi, ili bombardovanje kad se "priseti" da se moli za svoj ili zivot svoga bliznjeg, ili nekakva operacija, onda se ljudi uvere da postoji visa sila jaca od svih drugih sila i svih nauka - Bog.

Onda pocnu da veruju.
 

Back
Top