KAKO REAGUJETE?

Ето, ја се увек касно укључим па Хавалиус и Хармони кажу све пре мене, па ми ништа не остане....

Није ми чудно ни страшно што с еон сликао са неком загрљен... Боже мој, допала му се, па шта? Није смак света нити мора да значи крај везе...
Оно што ми је било чудно је то што он крије да иде у свадбу... То је прво будило сумњу и стварало конфузију...
Али, кад сам после видела да је њен генерални став да он не треба нигде да иде без ње, и ако полазимо од тога да он њу познаје и зна да би њена реакција била таква (а он би ишао са колегама са посла и нико други не би водио мужа-жену, испао би једини паучић да ју је повео, па још непозавану)...онда ситуација, са становишта Мис Марпл изгледа овако:

- дечко те није преварио, није лажов и мутљаг, ни заводник, само је КУВАВИЦА (мало оштрије речено) који је ишао најсигурније - линијом мањег отпора желећи да избегне сукоб и непријатну сцену!
 
sveznalica: Vas momak dok mislite da je na fakultetu ili poslu, odlazi na vencanje svoje prijateljice /poslovne saradnice koju ne poznajete. Iz nekog razloga je to sakrio od vas...

uuu, zvuci kao pitanje iz testa u zenskom casopisu... :D
i kao i uvek kod tih pitanja, ja se uklapam u opciju odgovora koja nije ponudjena... mrzim svadbe i nepoznata drustva poslovnih partnera... bila bih mu zahvalna da me ne vodi na ta sranja.

ali, ajde da se uzivim u pricu kakva jeste... precutao mi je nesto, a mi smo zilion godina u vezi. pritom je dovoljno glup da ostavi slike u kolima i da se slika u narucju nepoznate devojke, i doveo sebe u situaciju da mi neko od tih poslovnih saradnika nekad u slucajnom susretu pomene tu svadbu... damn, nema sanse da mi decko bude toliko glup.

sem ako niej slike namerno ostavio kao hint.
 
ali, ajde da se uzivim u pricu kakva jeste... precutao mi je nesto, a mi smo zilion godina u vezi. pritom je dovoljno glup da ostavi slike u kolima i da se slika u narucju nepoznate devojke, i doveo sebe u situaciju da mi neko od tih poslovnih saradnika nekad u slucajnom susretu pomene tu svadbu... damn, nema sanse da mi decko bude toliko glup

:lol: :lol: :lol:

Управо то!
 
Valjda se kad pozivaš nekog na venčanje podrazumeva da on može da povede još nekog, ženu, devojku, prijatelja, čisto da ne bude sam i da domaćini moraju specijalno da se trude oko njega, prave mu društvo...

Sad, na stranu to, ako već zna da njegova devojka nije pozvana, a da je njemu taj događaj jako bitan zbog posla, trebalo je da joj to i objasni. To bi naravno podrazumevalo i da će ona to razumeti, da nije neki control freak... Jednostavno je išao linijom manjeg otpora, i nažalost, možda ugrozio 10-ogodišnju vezu, stvarno bzvz:?:

Ako ostanu zajedno, možda će biti još situacija kada on treba da se pojavi na nekim poslovnim događajima bez devojke, moraće i to pitanje da reše zajedno.
 
Ja se sad nerviram... :lol: :lol: :lol: Nema postavljačice teme da apdejtuje temu i obavesti forumsku populaciju koja se tako svesrdno potrudila da razume situaciju i osvetli je sa raznih strana...

Moje srce, evo ti bambi, ja imam tri.
 
sveznalica:
Vas momak dok mislite da je na fakultetu ili poslu, odlazi na vencanje svoje prijateljice /poslovne saradnice koju ne poznajete. Iz nekog razloga je to sakrio od vas.
Posle nekoliko meseci pronadjete slike sa tog vencanja, npr. u njegovim kolima, i vidite sliku na kojoj je on sa nekom devojkom ( zagrlio je, vidi se ne mnogo prisno), a na sledecoj je drustvo, svi sede za stolom a samo on je zagrlio opet tu istu devojku.
Da li se naljutite? Ostavite ga? Kako reagujete? Da li je ovo za vas uopste nesto strasno ili ne?

Kako... Ma prebila bih ga... nekako, gadjala bi ga tanjirima, serpama, nozevima, kasikama, viljuskama, stolicama... umorila bi se onda, uzela bebu i otisla... eto, bas tako i nikako drugacije
 
Jeste, sve lepo, fino, na tenane, pedagoski, bla. bla ovo, bla, bla ono i eto ti, dok se okrenes - sut u but... kad su takve stvari u pitanju uvek ispadnes kreten i budala...

Jel bio smeker? Bio je...
Jel se lepo proveo? Proveo se...
Jel bio u lepom drustvu? Bio je...

Jel sve na svetu ima svoju cenu?
Ima...

Koliko nesto vredi?
Onoliko koliko mu pirdajes znacaja...

Pusa
 
Nije problematicno to da ide negde bez nje vec to sto joj nije rekao.po meni je to osnov svega.ona ocigledno nije bila pozvana od strane koleginice a on nije imao resenje za to.drugim recima nije imao muda da joj lepo jasno i glasno to kaze jer je znao njenu reakciju.a zeleo je da ode..pa je pribegao najglupljem resenju..Precutkivanju i Lazi ..iz toga dalje proizilazi sve ono sto vodi ka kraju jedne veze.I mislim da je decko naivan..ne zna da se dokazi unistavaju..nista se ne ostavlja sto te moze razotkriti u laz..slike posebno.
 
havalius:
Ja se sad nerviram... :lol: :lol: :lol: Nema postavljačice teme da apdejtuje temu i obavesti forumsku populaciju koja se tako svesrdno potrudila da razume situaciju i osvetli je sa raznih strana...

Moje srce, evo ti bambi, ja imam tri.[/QUOTE
devojka nije nikakav mrgud, razumela bi ga(mozda tesko ali ipak na kraju bi se dotgovorili)
potrebno je razgovarati, ne lagati.
prisutna sam i dalje.
 
havalius:
Nadam se da se niti naljutila, zezala sam se u postu koji si citirala.

Znači, ona sad uopšte nema nameru da razgovara sa njim o tome što se desilo?
Nisam se naljutila, pa zasto bih?
Razgovaraju oni sad, on se jos uvek trudi da se iskupi ali nisu zajedno.
Sada je ono sto je napisala hellen gore ono sto on pokusava da joj dokaze.
Mnogo je i dalje razocarana ali ga voli. ne prestaje ljubav tako lako ipak ali je bas zato razocaranost i povredjenost veca.
 
Učinilo mi se da jesi, nema veze.

Razmišlja li o tome da li je i ona doprinela takvom njegovom ponašanju? Upravo zbog onoga što si rekla da bi joj smetalo da ide bez nje... Kad su već tako dugo zajedno.
 
havalius:
Učinilo mi se da jesi, nema veze.

Razmišlja li o tome da li je i ona doprinela takvom njegovom ponašanju? Upravo zbog onoga što si rekla da bi joj smetalo da ide bez nje... Kad su već tako dugo zajedno.
naravno da je pomislila, ipak je shvatila da za laz ne postoji opravdanje.Treba da se kaze, samo to.
pa toliko dugo su zajedno, mogli su da pricaju o tome, pa i ako se ne slaze s tim, ubedio bi je, objasnio i prihvatila bi.
Devojka je skroz razumna, mozda bi bio potreban jedan duzi razgovor uz argumente ali bi joj objasnio.sigurna sam.
Pa oni su i do tada brojne ustupke jedan drugom pravili, nalazili resenja, dogovarali se.Pa deset godina je u pitanju, to nije lako, ali da se ne slazu i nisu imali dobru komunikaciju, naravno da ne bi mogli opstati toliko dugo.
Bas zato je ovo sto se desilo sve toliko uzburkalo.
 
Наравно да ју је погодило, свакога би. Е сад, шта ће даље, то већ може да бира: или ће правити фрку, љубоморне сцене и раскид, или ће покушати да зејдно дођу до правог узрока тог проблема, да се суоче са тим да он њу посматра вероватно другачије него што она себе види (мање толерантну, а више као неког го би га удавио својим захтевима и не би попуштао), а она да се суочи са тим да њен момак није тако идеалан, да је понекад слабић и да, као и сви људи, и он некад непромишљено иде линијом мањег отпора...и да му вероватно треба више ''луфта'' него што је она до сада била спремна да му да...
 
Значи, овај повод могу позитивно да искористе за једно ''велико спремање везе''...(ако имају довољно снаге за сагледавање сопствених недостатака)...
 
Hellen:
Наравно да ју је погодило, свакога би. Е сад, шта ће даље, то већ може да бира: или ће правити фрку, љубоморне сцене и раскид, или ће покушати да зејдно дођу до правог узрока тог проблема, да се суоче са тим да он њу посматра вероватно другачије него што она себе види (мање толерантну, а више као неког го би га удавио својим захтевима и не би попуштао), а она да се суочи са тим да њен момак није тако идеалан, да је понекад слабић и да, као и сви људи, и он некад непромишљено иде линијом мањег отпора...и да му вероватно треба више ''луфта'' него што је она до сада била спремна да му да...
Otprilike, to je to. Stvarno, 10 godina ozbiljne veze, a tako banalna situacija da se padne. Ima tu nešto dublje, neko ozbiljnije razilaženje.
 
Naravno da bi posle toga izgubila poverenje..I onda bi se možda pitala za još svašta nešto
Što da me laže da je na poslu, e a on na svadbi? Što me nije zvao da idem s njim? Što
je sakrio slike? Što,što,što..Veza deset godina, ****** ne mogu da verujem,kakvih
kretena od frajera ima..Ma verovatno je ta veza na staklenim nožicama,čim on nju laže..
 

Back
Top