Kako poslati dokumenta u Beč? (Turisticka Viza Kanada)

zdravo ovo mi je jutros stiglo iz ambasade u Becu pa me zanima,sta ovo znaci jel odbijena ili prihvacen zahtev za vizu
kanada.jpg
 
Dali iko zna da li se moze uplatiti fee od druga kreditnom karticom

Ja sam platio visa card od moje komsimice jer je ja nemam.imam samo mastercard.Mozes da platis cijom hoces.
Ja sam i americku i kanadsku platio upravo tako.Naravno ne moze da se placa karticom iz Kanade.
Ako apliciras online odgovor sam ja cekao samo 3 dana da mi je odobrena na 6 meseci 1 ulaz jer sam toliko i trazio.Srecno
 
Марко, да одобрена ти је виза.
Гале, може да се плати са било чијом картицом. Ја сам платио ћалету из Канаде тако да Детекторе не шири дезинформације. Мислим да је њима до лове, заболе их одакле долази.
 
Марко, да одобрена ти је виза.
Гале, може да се плати са било чијом картицом. Ја сам платио ћалету из Канаде тако да Детекторе не шири дезинформације. Мислим да је њима до лове, заболе их одакле долази.

Meni je sestra htela da popuni i uplati svaki put bi pisalo da je transakcija neuspesna.I nije to prvi slucaj samo kod nas.
 
Postovani,
planiram sa devojkom da idem sledece godine u avgustu u Kanadu kod tetke a takodje planiramo da skocimo do New York-a na par dana.
Devojka ima HR pasos i nije joj potrebna viza za Kanadu.
Sto se tice mene ja sam bio pre par godina i dobio sam vizu kad nisam bio zaposlen tako da se nadam da bi sad sa poslom od par godina i boljim imovinskim statusom ponovo dobio vizu bez problema.
E sad ono sto me interesuje, cuo sam da je sa Kanadskom vizom moguce uci u Ameriku i sa Americkom u Kanadu. Da li je to istina i kakvu bi vizu ja trebalo da trazim? Ako je to istina bilo bi dobro da ne moram da placam dve vize a i koja je verovatnoca da bi dobio USA vizu bez garancija kod koga idem i ostalih stvari. Jedino ako su potrebne obe vize pa da prvo izvadim vizu za CA pa da trazim USA tako se valjda lakse dobija.
I kakva je procedura onda oko devojke, njoj za Kanadu nije potrebna viza ali za USA jeste. Jel moguce da tokom boravka tamo ( 18-20 dana max ) trazimo vizu za USA kako bi otisli do NY na par dana ili da ona iz Beograda-Zagreba aplicira sa HR pasosem za USA vizu. Ili mislite da je najbolja varijanta da kao i ja putuje sa Srpskim pasosem.

Hvala
 
Ако добијете канадску имате право на један улазак у Америку и повратак без америчке визе колико сам ја обавештен осим ако се нешто није мењало. Види тамо на њиховом сајту.

Ja sam morao da vadim americku da bih usao u New York state na samo par sati
.
 
Ако добијете канадску имате право на један улазак у Америку и повратак без америчке визе колико сам ја обавештен осим ако се нешто није мењало. Види тамо на њиховом сајту.

Šone, nema više toga (ja eto nisam znala ni da je bilo nekada). Sad amerikanci vraćaju sa granice ako nemaš vizu. Tako ljudi rade radnu dozvolu na granici (kad je frka i ne mogu da čekaju online), izađu iz Kanade, amerikanci im odštampaju papir na kome piše da nemaju pravo ulaska u SAD i ovi se vrate na kanadsku granicu u imigraciono da završe radnu dozvolu.
 
Postovanje forumasi,

prvi put sam ovde i to sa istom brigom kao i vecina, kakve su mi sanse za dobijanje turisticke vize :)

Prelistao sam ovu temu od prve do poslednje strane. Na osnovu toga resio da apliciram online.

Prikupljam dokumenta, ali me brine jedno.

Naime, prvi put bih isao u Kanadu. Drugar iz detinjstva radi u Kanadi skoro 2 godine. Poslace mi pozivno pismo. U pismu navodi da ja snosim troskove svog boravka tamo, a ja na racunu imam 4000 eura.

Boravicu u Kanadi 2 nedelje i za to vreme obici odredjene znamenitosti i nacionalne parkove (opisano u programu puta).

Imam zenu i malo dete, stalno zaposlenje od 4 godine u istoj firmi i na istom radnom mestu (svetski poznata firma, dobro radno mesto, fakultetski obrazovan, ali mala plata). Nemam nekretnina na svoje ime. Clan sportskog kluba,a zbog sluzbenog puta cu napisati da se moram vratiti u navedenom roku sto ce mi sef potpisati i ostaviti svoj kontakt ako hoce da provere.

E sad, plasi me da ih ne odbije to sto u obracunima plate za poslednja tri meseca koje cu priloziti stoji cifra od 40.000 dinara (neki dinar vise) prosecne mesecne zarade.

Sta mislite o tome? Da ne kazu, otkud ovom srbinu 4000 eura na deviznom kad ima platu 40k dinkica?

Unapred zahvalan na odgovoru.
 

Postovana,

moze li par pitanja?

Jel ste dokumenta koja ste slali u ambasadu Kanade u Becu overavali kod sudskog tumaca? Ja sam mislio da apliciram on-line i na forumu sam video da kazu da ne mora da se prevode kod sudskog tumaca nego samo u slobodnom prevodu ali sve vise mislim da mi je mozda bolje da kao vi posaljem dokumenta postom u ambasadu.
Ako moze ukratko sta ste sve poslali od dokumenata da budem siguran da mi nesto ne promakne.
Hvala na pomoci.
 
Nisam sigurna, ja sam za svaki slucaj prevodila kod sudskog prevodioca koji poseduje pecat suda, a uz to sam prilozila originale dokumenata na nasem jeziku (o posedovanju nekretnine). Izvod iz banke o stanju deviznog racuna koji ti odma daju na engleskom, samo kazes da je za vizu, dve fotografije, imas na njihovom sajtu kakve treba da budu (naravno pecat na obe tj datum), formulare sa bar-kodovima, family information na kom nije bilo bar-koda, pozivno (garantno) pismo na kom pise da on snosi sve moje troskove, rezervaciju povratne karte, potvrda o njegovom zaposlenju i T4 o njegovoj godisnjoj zaradi. I potvrda da je uplaceno 100CAD za vizu. Ja sam slala DHL-om i to sam sve poslala, tako da za online nisam sigurna sta sve treba, u principu verujem da je slicno, znam da trebas da skeniras svaku stranicu pasosa (pretpostavljam zbog travel history). Ja sam nezaposlena i nisam student, ukoliko Vi jeste, prilozite dokumenta koja to potvrdjuju. :)
 
Pozz svima, evo me posle malo duzeg odsustvovanja, prosle nedelje sam se vratila iz Kanade posle 6 meseci boravka tamo. Bilo je super, a sad mi je potrebna vasa pomoc, nikako ne mogu da pronadjem na sajtu Ambasade koji format slike treba da bude, znam da pozadina mora biti bela, ali se nesecam koji je format. Znate o cemu pricam, prilikom apliciranja, pored svih drugih dokumenata trebaju i dve slike, e sad koji je format tih slika. Ako neko zna, molila bih za pomoc ili link na sajtu Ambasade. Hoce muz da pokusa, ja imam multi vizu, sad bi i on malo da putuje. Hvala unapred :p
 

Back
Top