Kako poslati dokumenta u Beč? (Turisticka Viza Kanada)

Postovani,

da li neko od vas ima iskustva pri apliciranju preko NET-a ako hocu da okacim potvrdu iz katastra da sam vlansik stana , ta potvrda je na 5 strana i posto ne bi nosio dokumenta kod sudskog tumaca zanima me kako da prevedem to. od tih 5 strana samo su dve bitne gde pise da si vlasnik stana i da nema potrazivanja po stanu. Da li mogu samo te dve strane da prevedem ili mora sve strane da se prevedu ili ispod resenja na srpskom mogu samo da napisem o cemu se radi u resenju.

Hvala
 
Konacno sam aplicirao 03.03.2016 , placanje izvrsio preko Viza kartice i danas mi je stigla poruka u aplikaciji da posaljemo pasose na viziranje zajedno sa tim papirom koji smo dobili na mail.
Zanima me da li uz pasos i taj papir potrebno poslati jos nesto ( npr. originalna dokumenta na uvid ) ili je dovoljno samo ove dve stvari?
Zahvaljujem svima na forumu na pomoci, nadam se da je ovo sve sto se tice naseg procesa za dobijanje vize.

Pozdrav
 
Konacno sam aplicirao 03.03.2016 , placanje izvrsio preko Viza kartice i danas mi je stigla poruka u aplikaciji da posaljemo pasose na viziranje zajedno sa tim papirom koji smo dobili na mail.
Zanima me da li uz pasos i taj papir potrebno poslati jos nesto ( npr. originalna dokumenta na uvid ) ili je dovoljno samo ove dve stvari?
Zahvaljujem svima na forumu na pomoci, nadam se da je ovo sve sto se tice naseg procesa za dobijanje vize.

Pozdrav

To sto su ti oni trazili, to im posalji, nista vise nije potrebno.
Odobren si za vizu, zavrsio si proces i putuj za Kanadu.
 
Razocarenje, muz odbijen za vizu :besna: posle moje tri kanadske vize i te poslednje trece vize koja je multi, njega odbili. Ja dobila svaku iz prvog put, nisam zaposlena i idem uvek kod drugarice-kume, kod koje je trebao ici i on, garancija od iste osobe, njeni prihodi ...... ma sve kao i za mene i on ne dobije. Pri tom on je u stalnom radnom odnosu, posaljem sve dokaze, potvrdu o stalnom zaposlenju, potvrdu o visini prihoda u poslednja 3 meseca i resenje o godisnjem odmoru i oni ga odbiju. Kao razlog navedeno je da ih nije ubedio da ce se vratiti iz Kanade, njegove veze sa porodicom iz Kanade, njegove porodicne veze u Srbiji i istorija putovanja. Poslala sam im i izvod iz maticne knjige vencanih i izvod iz maticne knjige rodjenih deteta, potvrdu sa fakulteta i fotokopiran indeks sa polozenim ispitima od sina i stvarno ne znam sta jos da posaljem da im dokazem porodicne veze u Srbiji i razlog da ce se vratiti, jer navela sam da boravak nebi bio duzi od 21 dan, jer godisnji odmor traje mesec dana. Sta sad da radim i sta jos da im posaljem? Na odbijenici koju sam dobila postoji sifra pod kojom je zaveden u ambasadi kao i bar kod, interesuje me da li ja mogu njima jos nekoh dokumenata da posaljem na e-mail, jer i on je ostavljen u odbijenicii, odmah sad iz razloga sto sam vremenski ogranicena zbog pocetka trajanja godisnjeg odmora? Da li iko zna i da li je neko imao takvo ili slicno iskustvo?? Ima li ko predstavu sta da napisem u istoriju putovanja? Da li da napisem sta bi sve obisao u Torontu dok je tamo ili....??? Stvarno nemam predstavu, a ni ideju. Pomagajte ljudi ko Boga vas molim, toliko sam se iznervirala da ne mogu ni da opisem.
 
Cao Platypus - mnogo mi je znacilo kada si mi pomogla i dala savete dok sam jurila vizu za rodjaka - volela bih ti pomoci. Nazalost ne secam se kako je izgledalo kada je moj rodjak bio odbijen - jer je bio odbijen preko ovog online sistema. Ne secam se da je bio neka email adresa niti sta. Razlozi koji daju su uvek smesne - i moj rodjak (ako se secas) radi u drzavnom ministarstvu godinama, ima zenu, malu decu (koji nisu planirali da putuju s njim), i pasos pun pecata i schengen vizu iz 2009. Naveli su "travel history" pa i perspektive oko posla ili nesto - kao i veze sa srbijom!!! Kao sto sam ti rekla, ja sam Kanadjanka, a i radim za tu vladu ali mogu reci da im je procedura za izadavanje vize jako ne- transparentno i glupo. Svima na poslu pricam o mom iskustvu s tim prosle godine. Elem, moje misljenje je da ne mozes nista da dodas na odbijenu aplikaciju. Jedino sto mozete je da trazite od kume/drugarice u Kanadi da posalje zahtev preko "Access to Information Request" da dobije beleske tog agenta kako biste mozda vise saznali o tome zasto je odbijen. Alli to vama nista ne znaci za utehu. Tako da jedino ostaje da ponovo aplicirate. Tako sam i ja za rodjaka (desetak dana posle odbijene aplikacije). Sve sam detaljnije navele o putnoj istoriji, kao i itinerar u Kanadi - sve kako bi izgledalo na primer da vam neka turisticka agencija posalje itinerar za neku ekskurziju. A o putnoj istoriji sam pored one tabele, napravila jos jednu popratnu tabelu sa svakom putovanjem sa brojkom - pa ispod sam krenula detaljno: "page 1: stamp for entry into Bulgaria (datum), corresponding to trip # 4 in above chart (Greece 2014)" i tako za svaki pecat na svakoj stranici pasosa. Poslala sam info o aktivnostima u kom je moj rodjak i njegova deca (npr da je ukljucen u nekom udruzenju, da deca treniraju karate), pa cak i umrlicu njegovog oca da dokazem da treba da se vrati za parastos (bila sam besna). Ne znam sta drugo da ti kazem - ako ti ista treba, tu sam.
 
Ancebanance, hvala ti sto si mi se javila, svakako sam htela da te kontaktiram. Sve tvoje poruke sam sacuvala u sanducetu i ponovo procitala kako bih na osnovu tvog iskustva uspela da izvucem zakljucak i sustinu sta mi je dalje ciniti. Kada sam aplicirala za sebe, nikada nisam slala izvod iz banke sa novcem koji posedujem na racunu, pa tako nisam ni sada za muza, smatrala sam da nije potrebno, jer sam navela da sve troskove boravka i putovanja snose kumovi iz Kanade. Medjutim jedan od razloga odbijanja je bas taj, nije ih uverio da on ima dovoljno sredstava za put i boravak u Kanadi. Ja cu sada poslati taj izvod iz banke sa njegovog deviznog racuna, ali ono sto mene interesuje je da li ja pored aplikacije nove i nove uplate od 100$ za vizu, trebam ponovo da saljem sva dokumenta koja sam vec poslala ili samo dopunu, odnosno izvod iz banke i plan njegovog borovka, odnosno sta ce sve obici dok je tamo? Isto tako navedeno je njegovo zaposlenje kao razlog, iako sam poslala sve potvrde, on u toj firmi radi vec 9 godina unazad bez prekida kao stalno zaposleni radnik. Da li ponovo da saljem te papire o zaposlenju? Sto se garancije iz Kanade tice, poslato je sve: Pozivno pismo, Papiri od njihove firme i visina njihovog primanja, Poreska taksa i Fotokopija pasosa moje kume, od njih vise nema sta da se posalje u ambasadu, sve sto treba vec je poslato. Molila bih te da, ako se secas, napises mi ono sto je po mome misljenju jako bitno, a to je, kao sto sam vec i navela, da li da saljem ponovo sva dokumenta ili samo ono sto fali, kao sto je npr izvod iz banke i plan putovanja? Kada je travel history u pitanju, jer i to je jedan od razloga koji je naveden za odbijanje, moj muz od momenta izdavanja pasosa 2012 god, nigde nije putovao u inostranstvo i pasos je potpuno prazan. Tu ne mogu nista da popravim, sta sa time da radim? Da li da posaljem propratno pismo kao obrazlozenje i u njemu navedem razloge zasto nije, a ujedno da iskoristim to pismo i obrazlozim i sve drugo sto su naveli kao razlog za odbijanje. Ako imas bilo kakvu ideju molila bih te za pomoc i jos jednom ti se najiskrenije zahvaljujem sto si mi se javila. Pozdravljam te puno i molim da mi se javis.
 
Zdravo svima,

idem da radim u Kanadi i mislim da mi je odobrena viza (dobio sam pismo od konzulata gde kažu samo da su doneli odluku i da treba da predam pasoš). Agencija u Kanadi koja je za mene vodila proces kaže da su sledeći koraci da dam dokumenta u Visa Application Centre u Beogradu, pa će oni to slati u konzulat u Beč.

Moje pitanje je, jako mi je bitno da stignem u Kanadu pre Nove godine i plašim se koliko ta šetnja pasoša do Beča i nazad može usporiti ceo proces. Kakva su vaša iskustva, koliko to traje? Da li postoji mogućnost da ja lično donesem pasoš u Beč - naravno onda bih tamo morao da ga čekam, može li sve biti gotovo za par dana?

Hvala puno!!!
 
Pozdrav svima!

Da li neko ima iskustva sa agencijama?
koje većinu posla odrade za vas, a to je: sigurna potrebna dokumentacija, razjašnjenje svih nedoumica oko kijih ne moramo svi da se cimamo...pa sve do pošiljke za Beč i nazad....
Čuo sam lepa iskustva gde su ljudi za kratko vreme sve odradili preko agencije ( stariji bračni par koji su otišli u posetu kod dece u Kanadu)...
 
Čisto da javim kako sam poslao pasoš na viziranje. Uradio sam to preko CVAC kancelarije i nisam bio siguran da li da šaljem preporučenom poštom direktno u Beč jer na sajtu kanadske ambasade piše da više ne primaju pasoše i druga dokumenta. Nakon poziva da pošaljem svoj pasoš na viziranje, na dokumentu koji dobijete piše da se pasoš može dostaviti lično ili preko CVAC kancelarije. Kako ne bih gubio vreme jer sam već kasnio sa slanjem pasoša, uplatio sam šta je trebalo i poslao. E sad, ja sam svoj pasoš slao u CVAC u Sarajevu (jer sam državljanin BiH) i uputstvo za uplatu troškova je bilo jednostavno: uplatiš pare na račun u Rajfajzen banci, kompletiras sve potrebne papire zajedno sa pasošem i pošalješ u CVAC. Međutim, moja verenica je dokumenta slala u Beograd (jer je državljanka Srbije) i tu je bilo malo više problema. U suštini, najveći problem je uplata tih troškova CVAC-a. Postoje instrukcije kako da se uplati novac na racun u Komercijalnoj banci. Međutim, zbog neznanja službenika, mojoj verenici je trebalo više od 15 dana da uplati te troškove jer u CVACu neće ništa da rade dok im pare ne legnu na račun. Jasno mi je da neće ali mi nije jasno da te ne pozovu ili pošalju mail posle 3-4 dana nakon što su primili tvoje dokumente, da ti samo kažu da ima neki problem sa uplatom (inače traže da im na papiru napišeš adresu, broj telefona, e-mail, i to im pošalješ uz pasoš, kako bi mogli da te kontaktiraju ako bude potrebno). Oni samo drže tvoj pasoš kod sebe 5 dana i onda ga vrate poštom. Na sajtu imaju tkz. help telefonsku liniju koja je sve samo ne to. Ne mogu da ti odgovore ni na jedno pitanje, ne daj Bože da ti nešto pomognu. Nama su već posle drugog poziva, nakon što ih nazovemo da proverimo da li je prošla uplata, nekoliko puta rekli: ,,Nemojte više da zovete" ili ,,zašto ste dosadni" i još nešto slično tome. Ja sam zbog svojih nedoumica zvao CVAC u Sarajevu i službenik je bio vrlo prijatan, i odgovorio mi je na sva pitanja. Moj savet je da, ukoliko se odlučite da na ovaj način pošaljete pasoš, ili odete lično u CVAC i lično sve predate i uplatite troškove, ili da pitate u Komercijalnoj banci u koju idete da li su ranije uplaćivali ove troškove za CVAC. Mi smo hteli da uplatimo lično, nakon što nam prva uplata nije prošla, i tada nam je rečeno da ne možemo tako jer smo kao već odlučili kako ćemo platiti troškove. Nema logike ali šta sad. Sve u svemu, uspeli smo na kraju sve da rešimo. Kada pošaljete pasoš u CVAC (pod uslovom da je sve u redu) potrebno je oko 6-7 dana da ga dobijete nazad, od momenta predaje u pošti (toliko vremena je nama trebalo). Nadam se da će ove informacije biti od pomoći ;)
 

Back
Top