Kako po novom u AUS

Aaaaaaaah, kako to...?
Nije moguce.

Pa zar nisu oni izbacili zanate sa Drzavnog Migracionog Plana?
Sta ce, ne treba.

Zasto je dat link od zanatskog strukovnog udruzenja?
Zbog vrucih kolaca...

Bitange iskompleksirane, sada neka im lekari i farmaceuti uzmu lopate.
Pa udri, iz sve snage.

Da im mozda ne trebaju zidari, limari, elektricari, gipsadzije, parketari i keramicari.
Ma jok.

Mozda poneki zavarivac, pa bi mogao i kamenorezac, tu i tamo.
Malcice...

Da li je neko svestan koliko je ljudi prevareno prosle godine kad su radili Nominacije, a sada im nista ne vaze?
Ili vaze, malo sutra.

Olosi!!!
 
Cek, cek, samo malo.

Svi ti ljudi tamo moraju nesto da jedu.

Mozda probati na google-u, ako nikako drugacije.
Brisbane restaurants and catering service.
Pa polako, dobar dan - kako ste - sta radite?

Eto, igrom slucaja, imam Skill odavno.
A bogumi i IELTS Test Report.
20 godina radnog iskustva, tek da kazem!

Jel da sam, bas, kakva vam treba?
 
@GeaGea
Svaka čast na trudu da i ostalima pomognete, vidim sa ste već u Aus. Nadam se da ću i ja, ako odlučim da živim u AUS, imati volje i živaca da odgovorim i pomognem budućim aplikantima. Da li možda znate nekoga ko je polagao NAATI test ( prevodilac, pismeni ili usmeni ). Došla bih na leto, pa bih polagala, jer se nadam da će me neko primiti ( makar i kaobojagi) da radim kao prevodilac, može po novom da se dobije permanent za to zanimanje, ako vas neko zaposli - Employer Nom. U svakom slučaju, ne bih baš bacala 2000 e za test, ako je nemoguće položiti ga, a našla sam da je procenat uspešnosti jako mali. Kupila sam sample tests, ali bih volela da znam i nečije iskustvo. U AUS bih svakako došla da svojim očima vidim malo kako to izgleda, pa da odlučim hoći li ili neću. Po zanimanju sam profesor engleskog jezika, i radim kao profesor i prevodilac. Razmišljala sam da uradim i ass za profesora, ispunjavam sve uslove, ali nisam još pronašla da iko od forumaša radi kao ESL teacher u AUS, pa ne bih da bacim 500 dolara. Možete li me posavetovati ?
P.S. Imam isto utisak, kao i većina da su pooštrili kriterijume, dobra prijateljica mi je otišla 2008., bez problema, a druga čeka od 15.09.2007. i ništa. Užas, ni na nebu ni na zemlji. Pozdrav svima, želim vam da uspete.
 

Back
Top