Kako po novom u AUS

Nemojte drugarice i drugovi tako oštro, politika je to.
Eto nove vesti, znači i dalje će postojati program, sa pristojnim brojem mesta, samo da već jednom bude završen i počne da se sprovodi.
Željadesnice da stane na put strancima, samo da bi preebala levicu i došla na njeno mesto, a onda da ubaci još više stranaca... nije sve tako crno, kao što nikad neće biti ni belo...
 
Hvala Pseudonimo.

Imam jos jednu malu nejasnocu oko sledeceg dokumenta(pogledaj attachment).Pored svih potrebnih dokumenata potrebna je i ova izjava o finansijskoj mogucnosti za preseljenje.Posto je dokumenat na engleskom a traze da bude overen od strane neke nase institucije,interesuje me kako treba priloziti ovaj dokument?prvesti sa engleskog na srpski overiti u sudu pa ponovo na engleski?
 
Hvala Pseudonimo.

Imam jos jednu malu nejasnocu oko sledeceg dokumenta(pogledaj attachment).Pored svih potrebnih dokumenata potrebna je i ova izjava o finansijskoj mogucnosti za preseljenje.Posto je dokumenat na engleskom a traze da bude overen od strane neke nase institucije,interesuje me kako treba priloziti ovaj dokument?prvesti sa engleskog na srpski overiti u sudu pa ponovo na engleski?

attachment
 

Prilozi

  • fact_sheet_gsm.pdf
    40,7 KB · Pregleda: 8
Hvala Pseudonimo.

Imam jos jednu malu nejasnocu oko sledeceg dokumenta(pogledaj attachment).Pored svih potrebnih dokumenata potrebna je i ova izjava o finansijskoj mogucnosti za preseljenje.Posto je dokumenat na engleskom a traze da bude overen od strane neke nase institucije,interesuje me kako treba priloziti ovaj dokument?prvesti sa engleskog na srpski overiti u sudu pa ponovo na engleski?

Ne mogu nista pouzdano da ti kazem u vezi sa ovim, jer se nisam sretao sa tim dokumentom. U ovoj formi samo Juzna Australija zahteva da bude, ostali traze da navedes koliko planiras da doneses i zatim potpises izjavu i to je to... Najjednostavnije je da ovo overi neko u nekoj banci pod uslovom da imas racun i pozamasnu svotu na njemu... Ovde nije moguce izvoditi neke "mucke" jer cini mi se da oni insistiraju da taj novac mora da lezi na racunu nekoliko meseci pre datuma kada se overipotvrda.
Ovo oko prevoda, cini mi se da nema potrebe da se komplikuje sa tim prevodima i novim prevodima, jednostavno potrebno je da neko overi ovaj njihov formular i to je to...
Naravo, uzmi ovo sa rezervom i proveri na drugim stranama jer, rekoh, nisam u svom procesu trazenja sponzorstva imao potrebu da radim ovo...
Pozdrav
 
Ne mogu nista pouzdano da ti kazem u vezi sa ovim, jer se nisam sretao sa tim dokumentom. U ovoj formi samo Juzna Australija zahteva da bude, ostali traze da navedes koliko planiras da doneses i zatim potpises izjavu i to je to... Najjednostavnije je da ovo overi neko u nekoj banci pod uslovom da imas racun i pozamasnu svotu na njemu... Ovde nije moguce izvoditi neke "mucke" jer cini mi se da oni insistiraju da taj novac mora da lezi na racunu nekoliko meseci pre datuma kada se overipotvrda.
Ovo oko prevoda, cini mi se da nema potrebe da se komplikuje sa tim prevodima i novim prevodima, jednostavno potrebno je da neko overi ovaj njihov formular i to je to...
Naravo, uzmi ovo sa rezervom i proveri na drugim stranama jer, rekoh, nisam u svom procesu trazenja sponzorstva imao potrebu da radim ovo...
Pozdrav

Hvala puno za odgovor,

resio sam da idem na vizu 175 jer planiram da idem u Melbourn,znaci moram ponovo da polazem IELTS jer sam dobio 6 na pisanju i 6.5 na speakingu...a hvale mi ta 10 poena do 120....uuuuhh taj IELTS

Inace ovi iz Juzne Australije traze 25000AUD za prvog aplikanta i po 5000 za ostale aplikante

malo preterali....
 
Pozdrav svima,

meni bi trebala pomoć u vezi polaganja engleskog :D

Ovako : planiramo ići muž i ja, s tim da je on nositelj vize jer je u IT sektoru koji jos eventualno prolazi. Ja sam zavrsila Upravno pravo u RH (nula bodova, znam :hahaha: no, imam i završen tečaj za medicinskog masera, pa se sada tim bavim.

Ono što me zanima ( s obzirom da sam pročitala da muž kao nositelj vise za mene može dobiti neke bodove ako položim engleski), gdje trebam polagati? (Za supruga znam, s obzirom da je ing.elektrotehnike, on ce morati pretpostavljam ovaj Academic IELTS.)

Tj. polažem IELTS ili neki drugi ( znam da se to određuje prema zanimanju, no s obzirom da hrvatsko pravo ne zanima ni nas,a pogotovo njih..:hahaha: ne znam iz čega da pripremam engleski.

Počela sam sa IELTS-om, no on mi se čini kao teža verzija ;)

Eto, pomozite ubogoj ženi da krene sa učenjem fuckin englisha.
 
Hvala ti Gea :D

Mislila sam da suprug polaže Academic jer je inženjer, pa ono...visoka stručna sprema.

Još me zanima da li se kreće sa polaganjem engleskog (s obzirom da nikad ne znaš za koje vrijeme ćeš ga poloziti, koliko sam pročitala, ako "padneš"mora proći 3 mj do idućeg polaganja) ili se prvo šalje na assessment diplome ? I da li šaljem i ja svoje na assessment (s obzirom da kao sto sam rekla tamo bas i nemaju vrijednost :D
 
Pošto sam i sam radio assesment za inženira:
-polaže se General
-ako čete slati assesment na Engineers Australia on treba uz assesment priložiti i IELTS
za moju struku bilo je minimum 6 na svima modulima.
-ako padneš na IELTS ne treba se viš čekati 3 mjesece možeš odma na sledeči termin (bar kad sam ja polago bilo je tako)!

Puno pozdrava


Hvala ti Gea :D

Mislila sam da suprug polaže Academic jer je inženjer, pa ono...visoka stručna sprema.

Još me zanima da li se kreće sa polaganjem engleskog (s obzirom da nikad ne znaš za koje vrijeme ćeš ga poloziti, koliko sam pročitala, ako "padneš"mora proći 3 mj do idućeg polaganja) ili se prvo šalje na assessment diplome ? I da li šaljem i ja svoje na assessment (s obzirom da kao sto sam rekla tamo bas i nemaju vrijednost :D
 
S obzirom da joj je muz u IT sektoru, vrlo je moguce da ce mu assessment raditi ACS i u tom slucaju mu je potreban IELTS samo da bi aplicirao za vizu, a ne i za assessment. U nase vreme bile su potrebne ocene iznad 6.5 da bi se apliciralo sa visokim obrazovanjem.
 
Hvala vam oboma na odgovorima :worth: :mrgreen:

S obzirom da su sad obustavili primanje aplikacija, čekamo da vidimo šta će s tim biti.
Mada nije na odmet da položi IELTS kako god, mislim..trebat će mu svakako il za assessment ili za visu.

Koliko si ti Slavo imao radnog iskustva kad si aplicirao ?
 
Forum je već duže vreme slabo ili nikako aktivan upravo zato što je Australija stala na put novim migrantima (statistika koja kaže de će im trebati neznam koliko novih emigranata u sledećih par godina nije tačna )
Ko je pobegao pobegao je nema smisla se zamajavati sa emigracionim procesom upravo zato što po novim pravilima neznaš kada možeš dobitit vizu pa to može da bude kao za Kanadu po 4 ili 5 godina po starom ili 7 -8 godina po novom .To je užasno mnogo vremena .Naše kvalifikacije nisu priznate ,novim sistemom još im je opala vrednost .Srednja škola gotovo da se nepriznaje .Fakulteti su takođe upitni (sem elektro i IT) .
Lekari,medicinske sestre, kuvari ,frizeri,itd su nepotrebni ,prvima se ne priznaju ovdašnje diplome drugi su ispali sa liste zanimanja sa kojima je moguće emigrirati .
Ostale su radne vize ,ali politika je takva da se radne vize neće moći produžavati i da sa radne vize se neće moći preći na PR (prema pisanju Roba Ron advokata i političara koji radi sa emigracijom) nove odluke izaće u septembru .
Ne trošite novac i ne nadajte se uzalud .Pokušajte u druge zemlje
 
Istina je surova nazalost nije negativa .
Na prste mozete da prebrojite ljude koji su otisli u periodu od 2006 do 2010 imate forum pa vidite .
Mnogo ih je pokusalo malo ih je uspelo

Ajde bogati dosta.
Ja znam samo u Perthu 50 tak ljudi koji su dosli u ovom periodu.
Da pratis par godina i da znas da oni ti rade svake godine pred 1.7. smirio bi se.
 
Istina je surova nazalost nije negativa .
Na prste mozete da prebrojite ljude koji su otisli u periodu od 2006 do 2010 imate forum pa vidite .
Mnogo ih je pokusalo malo ih je uspelo


izvinite sto moram ovako da vam se obratim:

to sto pricate veze nema sa zivotom


nije tacno da ne priznaju nase fakultete,ne sirite dezinformacije!

Evo ja cu da vas demantujem posto upravo ovih dana saljem za assesment u Australiju,pa da ne bude rekla kazala, govoricu iz prve ruke.Inace poznajem vec dvoje arhitekata koji su otisli iz Nisa a zavrsili su arhitekturu bas u Nisu.Rade i zive u Melbournu, i rade u struci.


Dajte malo pozitivnu energiju...
 
Ma da, samo pozitiva :zper:

Ovi počeli bedirati, hebo to, nista od toga ;)

Iz kojeg si ti sektora ? I koliko godina radnog iskustva imaš ?

Muz i ja se oštrimo, on je IT..pa me zanima koji su dokumenti potrebni za assessment?

Pratila sam i ovaj i forum.hr..pa ima koješta napisano da treba.

Recimo konkretno me zanima da li mora sem ocjena sa faxa, predmeta i opis šta su na kojem predmetu učili?:think:

Pretpostavljam s obzirom da je eng.elektrotehnike da šalje na assessment na eng.australia ili ne :think:

Gdje naime saznaš gdje trebaš raditi assessment ?:dontunderstand:
 
....Na kraju ćemo svi umreti, i to će nas boleti...
Valjda nas sad boli to što ćemo umrijet ali kažu da smrt nije bolna tako da nas neće boljet ništa..tada ... ali boli sad pomisao na to....
Mada , isto tako, kažu ono "sve u svoje vrijeme" pa kad budemo u takvom stanju da ne mognemo više po putu ići možda ćemo jedva čekati da pođemo u vječna lovišta....

Kakva ponoćna filozofija :thumbdown:
 
Ma da, samo pozitiva :zper:

Ovi počeli bedirati, hebo to, nista od toga ;)

Iz kojeg si ti sektora ? I koliko godina radnog iskustva imaš ?

Muz i ja se oštrimo, on je IT..pa me zanima koji su dokumenti potrebni za assessment?

Pratila sam i ovaj i forum.hr..pa ima koješta napisano da treba.

Recimo konkretno me zanima da li mora sem ocjena sa faxa, predmeta i opis šta su na kojem predmetu učili?:think:

Pretpostavljam s obzirom da je eng.elektrotehnike da šalje na assessment na eng.australia ili ne :think:

Gdje naime saznaš gdje trebaš raditi assessment ?:dontunderstand:

www.engineersaustralia.org.au.
ocene????????????????
kome trebaju ocene??
english 6 6 6 6
eng CDR i to je to
 
Greška niko ne kaže da ljudi nisu išli i da ne odlaze u AUS samo je pitanje kako ?
Dok sam živeo u Nemačkoj ,pod određenim uslovima mogli ste dobitit i vizu i radnu dozvolu .Znao sam bar 20 naših ljudi koji su došli u isto vreme kada i ja .
Kada sam se prijavljivao u odeo za strance druge godine službenica nije znala šta treba da uradi pa je zvala koleginicu .Koleginica je rekla sve je u redu on je jedini po tom programu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Svi ostali su tvrdili da rade isto što i ja ali su lagali (bojali su se ili jednostavno nisu želeli da podele informacije)

U Australiju se odlazi na više načina ,između ostalih je i preko diplomatsko konzularnog ,preko Crkve,,preko braka ,preko fikitivnih firmi,preko lažnih računa(1.000.000,00 dolara na računu koji ne postoje ) itd

Cilj foruma i jeste da razmenimo mišljenja i iskustva a plašim se da ovde ima jako puno poštenih koji na jedan pošten način pokušavaju da emigriraju .Upravo njima treba reći koliko dugo će čekati vizu ,koliko to košta i kolike su ima šanse ako nisu IT ili elektro .
SOL lista i služi da pokaže koliko im treba .
Moj brat je recimo 2002 bio na SOL ,dobio je posao ,i za 6 meseci i vizu otišao zajedno sa porodicom aplicirao je sa svojim drugovima sa fakulteta ,isti uslovi isto sve .Njih su savetovali da se još malo strpe .Čekali su tri godine !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Da nisu odrasli ,studirali i radili zajedno na istom fakultetu pa da čovek nešto kaže ali .

Naravno da će te dobiti assessment za arhitektu ,pitanje je samo koliko će te čekati do vize 4-5-6 godina A šta onda u Australiji sigurno niste arhitekta tamo ste neko bez položenih ispita .Treba će vam najmanje 2 godine da dođete do nekog radnog mesta .
Izračunajte koliko je to vremena .

Jednostavno se ne isplati mnogo vremena .Ako sada imate 30 godina tek sa 40 počinjete da radite i sve vreme živite u nadi gradite nadu da ćete otići i nešto promeniti .
I ne samo to stalno iamte nad glavom osećaj da ću uskoru otići .

Cilj ovoga što pišem i jeste da sagledamo realnu sliku i shvatimo da su neke stvari prošlost kao što je recimo ,završim medicinsku i odem u Australiju to više ne važi i nije tako lako .

Van teme nekada je mnogo naših putem fiktivnih brakova odlazilo u Deutchland danas je to drugačije .
Mora de se polaže jezik ,pa se sve proverava .Ma ludilo .

A opet ovde nije dobro neznam
 

Back
Top