Kako po novom u AUS

Pozdrav svima,

cestitam svima koji su dobili vize...da znate da vam zavidimo


imam pitanje za iskusne migrantske cekalice (naravno mogu i bivse cekalice da odgovore ako se nisu uobrazili:))

Posto posle ukidanja MODLA ja ostadoh bez 15 poena sada nemam dovoljno da apliciram za Skilled Independet Subclass 175 vizu razmisljam da apliciram za onu gde te sponzorise State/Teritory nego nije mi jasno sledece:

Da li vracaju pare u slucaju da niko ne zeli da me sponzorise??

Da bih trazio sponzorstvo treba da uradim assesment ,zatim da apliciram za vizu i platim pa tek onda da trazim sponzorstvo i molim se bogu...

ako neko zna odgovor bio bih mu zahvalan....

pozdrav
 
Sumirano, koliko sam ja na brzinu razumela.
1. aplikacije pre 01.09.2007. prestaju da se obradjuju i vraca im se novac. Ali velikodusni DIAC im porucuje da mogu ponovo da apliciraju, ali po novim pravilima.
2. ukida se MODL, ali oni koji su vec aplicirali ostaju im ti poeni.
3. uvodi se novi " State migration plan" koji jelte jos nije usvojen od strane ministra, i ljudi koji imaju SS a u tom novom planu su spadaju u drugu grupu prioriteta. Dok oni koji imaju SS, a nisu u tom planu su u 5oj grupi. U svakom slucaju i 2 i 5 su u prioritetima.
4. CSL se takodje ukida od 30.04 (ako se dobro secam) kada ce izaci nova SOL lista koja ce zameniti i CLS i MODL.
5. Nova SOL se ocekuje sredinom 2010.
6. Novi point sistem

Ajde pogledajte i vi pa javite ako sam nesto pogresno razumela ili preskocila...


Ja nigde nisam nasao novi point sistem....cini mi se da je point sistem ostao stari samo su nam skresali poene za MODL

Tako da ja nemam vise poene za Skilled Independent Subclass 175

Jel ima neko neki predlog?

Mislim sto ljudima lepo ne kazu : ne primamo vise imigrante....:dontunderstand:
 
Posto posle ukidanja MODLA ja ostadoh bez 15 poena sada nemam dovoljno da apliciram za Skilled Independet Subclass 175 vizu razmisljam da apliciram za onu gde te sponzorise State/Teritory nego nije mi jasno sledece:

Da li vracaju pare u slucaju da niko ne zeli da me sponzorise??

Da bih trazio sponzorstvo treba da uradim assesment ,zatim da apliciram za vizu i platim pa tek onda da trazim sponzorstvo i molim se bogu...

ako neko zna odgovor bio bih mu zahvalan....

pozdrav

Kako ti izgleda bodovna lista uopste bez tih poena?
Kod sponzorstva drzava ti ne vracaju novac ukoliko te odbiju. Treba da uradis assessment, polozis engleski, apliciras za sponzorstvo (ukoliko si na njihovim listama) pa tek ukoliko ga dobijes apliciras za vizu. U WA se prosecno ceka 6 meseci, VIC oko 2 meseca kao i ostale drzave koliko ja znam. Mada je trenutno veoma neizvesno sta ce se desavati sa point sistemom kao i sa listama. Mozda bi ti bilo najbolje da sacekas da objave novu SOL listu pre nego sto bilo sta zapocnes. Jedino bi mogao sad da polazes IELTS jer je to jedina sigurna stvar trenutno.
 
Kako ti izgleda bodovna lista uopste bez tih poena?
Kod sponzorstva drzava ti ne vracaju novac ukoliko te odbiju. Treba da uradis assessment, polozis engleski, apliciras za sponzorstvo (ukoliko si na njihovim listama) pa tek ukoliko ga dobijes apliciras za vizu. U WA se prosecno ceka 6 meseci, VIC oko 2 meseca kao i ostale drzave koliko ja znam. Mada je trenutno veoma neizvesno sta ce se desavati sa point sistemom kao i sa listama. Mozda bi ti bilo najbolje da sacekas da objave novu SOL listu pre nego sto bilo sta zapocnes. Jedino bi mogao sad da polazes IELTS jer je to jedina sigurna stvar trenutno.


Bodovna lista mi trenutno izgleda ovako: zanimanje 60 poena (arhitekta), godine 25, IELTS 25, i 5 poena za srpski jezik....ukupno 115 poena a za Subclass vizu 175 mi treba minimum 120 poena

Mogu da nabavim jos 5 poena ako se ozenim pod uslovom da i ona hoce da ide za Oz

Jel ima neka slobodna cura zainteresovan da bezi iz Srbije? ne izgledam mnogo lose,moze i bolje al sta je tu je:per:.....saljem sliku na PM ko potrazi

Administratore izvini sto se reklamiram na tvom sajtu
 
Iskustvo se moze dokazati obicnim pismom od poslodavca, prevedenim na engleski.
Ako hoces 5 poena na suprugu onda ti treba pozitivan assesment i za nju.
Tako je barem bilo prije 3 godine


Pa to znaci da ja mogu da nabavim pismo od poslodavca i za koga nisam radio,naravno ako je isti voljan da ti da...???
Da li se to proverava?
Eto na primer ja sam prijavljen u firmi mog oca a radim za nekoliko firmi samo nisam na njihovom platnom spisku....

Stekao sam utisak da je samo taj assesment vazan a radno iskustvo moze i da se isfolira pismom od poslodavca...da li tako?

Za suprugu znam da mora da prodje assesment i polozi IELTS u protivnom placa se i za nju 3500AUD

Samo ja nemam suprugu:cmok:
 
Pa naravno da provjeravaju. Meni su dva tipa bili u posjeti. Jedan je cak bio Aussie.
Banuli su u petak, pred kraj radnog vremena. Ovaj Aussie mi je cak trazio da otvaram foldere u kompjuteru da se uvjeri da li sam pravi ili kvazi strucnjak.
Moj gazda ih je za malo pocerao, jer su bili poprilicno agresivni. Deset dana nakon toga dobio sam vizu.
Za assesment me niko nije provjeravao btw
 
Poslednja izmena:
Pa naravno da provjeravaju. Meni su dva tipa bili u posjeti. Jedan je cak bio Aussie.
Banuli su u petak, pred kraj radnog vremena. Ovaj Aussie mi je cak trazio da otvaram foldere u kompjuteru da se uvjeri da li sam pravi ili kvazi strucnjak.
Moj gazda ih je za malo pocerao, jer su bili poprilicno agresivni. Deset dana nakon toga dobio sam vizu.
Za assesment me niko nije provjeravao btw


Kada bi otisli kod mog bivseg poslodavca pustio bi vucjaka na njih,ustvari ne bi ni mogli da prodju kapiju jer ih verovatno ne bi pustio unutra:)

Kakva su druga iskustva u vezi provere radnog iskustva?

GeaGea,Dandy ostali??
 
Kod nas nista... Apsolutno nista nisu proveravali. Mada, to je verovatno zato sto je moj suprug dobar deo radnog iskustva stekao radeci kao freelancer, pereko neta po kojekakvim stranim firmama, tako da u principu i nisu ni imali gde da odu.
 
Mada to s vucjakom i nije neki problem, ako naprimer (desavalo se) umesto odlaska pozovu telefonom, a tamo ih neko napusi ili kaze da nikad nije cuo za tebe, ili ga jednostavno boli pedu da prica s tamo nekim budalama sto pitaju tamo neke gluposti... onda te odbiju zbog nemogucnosti validacije radnog iskustva...
 
Izgleda da ko je pobegao iz Srbistana pobegao ko nije moze da se gleda izdali su novu listu i nova pravila .Sem za IT strucnjake ostalima je skoro onemogucen ulazak u AUS .
Za zanate trades uvedena je sledeća stvar JRP Job ready program posebna kontrola zanata .
i nekih fakultetskih diploma .Drugim recima nemate sanse po ovim kriterijumima Steva Karapandza (nas najbolji kuvar) bi bio odbijen .Ali ga prime u Švajcarsku i to je bolje .
Ove radne vize 457 i slicno izgleda da su i njih zakukuljilipa se ni one nemogu dobiti .
Braćo setite se nas u Srbistanu ,radni logor radi još malo ,evo još 16000 nezaposlenih od februara strašno
Čuo sam da je Stevo Karapandža ustvari neuspeli plagijator čuvenog srpskog kurvara Steve Karakondžule...
 
Kod nas nista... Apsolutno nista nisu proveravali. Mada, to je verovatno zato sto je moj suprug dobar deo radnog iskustva stekao radeci kao freelancer, pereko neta po kojekakvim stranim firmama, tako da u principu i nisu ni imali gde da odu.


Pa i ja to radim i to nekoliko puta vec sa njihovim firmama....to znaci da trebali da idu u Brisbane da provere moje radno iskustvo....

a mogu i da im dam site preko koga radim tamo im sve pise...


hvala GeaGea
 
Poslednja izmena:
Mada to s vucjakom i nije neki problem, ako naprimer (desavalo se) umesto odlaska pozovu telefonom, a tamo ih neko napusi ili kaze da nikad nije cuo za tebe, ili ga jednostavno boli pedu da prica s tamo nekim budalama sto pitaju tamo neke gluposti... onda te odbiju zbog nemogucnosti validacije radnog iskustva...


Moj bivsi gazda bi sigurno to uradio....a u kavim smo odnosima ostali bolje uopste da ne spominjem to radno iskustvo
 
Pozdrav,
Mislim da je ovo pravo mesto za komentare.
Suspenzija sleecih viza 8.5.- 1.7.

* Subclass 175 – Skilled Independent (Migrant) visa
* Subclass 176 – Skilled Sponsored (Migrant) visa
* Subclass 475 – Skilled Regional Sponsored (Provisional) visa.
Ovo znaci da do kraja fiskalne godine 1.7. donece odluke u vezi viza.

Ono sto ja citam radne vize ce biti ukinute tj. ovih 700 000 radnih viza morace da rese. Toliko ljudi ovde ima sa neresenim statusom. Ili ce dobiti PR ili se vracaju.
Kompanije nece vise pod izgovorom da obezbedjuju sve za radnije koje dovedu da placaju manje poreza......
Mozda Vlada K moze objasniti bolje......
Srecno
 
Pozdrav svima!
Vec duze vreme citam forume, postove, sajtove o odlasku u Au i bas me je rastuzila ova novost vezano za suspenziju 175 konkretno (moj buduci muz i ja smo do kraja maja planirali da posaljemo papire za TRA i VETASSESS) a jos me vise rastuzuju price koje citam da od 01.07. nece biti zanimanje cook na SOL listi (to je moj buduci kao prvi aplikant) a ja kao Economist takodje ne znam kakve ce nam biti sanse..Trenutno smo u skroz tuznoj fazi i osecamo se vezanih ruku..u svakom slucaju cestitam svima koji su uspeli da se dokopaju Au i da ostave bedu nam od zemlje Srbiju!

Veliki pozdrav!!
 
Nemojte drugarice i drugovi tako oštro, politika je to.
Eto nove vesti, znači i dalje će postojati program, sa pristojnim brojem mesta, samo da već jednom bude završen i počne da se sprovodi.
Željadesnice da stane na put strancima, samo da bi preebala levicu i došla na njeno mesto, a onda da ubaci još više stranaca... nije sve tako crno, kao što nikad neće biti ni belo...
 

Back
Top