Kako JS i adventisti objašnjavaju ovu protivurečnost?

Pa niko tu nije mrtav u Hristu, nego baš obrnuto. Samo što ti to možeš 100x odjednom pročitati i da ne uvidiš o čemu pričam. Takva ti izvrnuta mrtvačka vera.
1. Solunjanima 4,13Neću vam pak zatajiti, braćo, za one koji su umrli, da ne žalite kao i ostali koji nemaju nada;
1. Solunjanima 4,14Jer ako vjerujemo da Isus umrije i vaskrse, tako će Bog i one koji su umrli u Isusu dovesti s njim.
1. Solunjanima 4,15Jer vam ovo kazujemo riječju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onijeh koji su pomrli.
1. Solunjanima 4,16Jer će sam Gospod sa zapoviješću, sa glasom arhanđelovijem, i s trubom Božijom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najprije;
1. Solunjanima 4,17A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti

Mrtvi verni nisu na nebu ili kod Boga.
Oni su u svojim grobovima kaze apostol.
Necemo tamo otivi pre njih.
Vec svi zajedno idu tamo.
Ne jedni pre drugi posle.
To je Jevandjelje.
To sto vi uvite nije Jevandhelje.
To je drugacije jevandjeljje.

Kako ce zivi koji docekaju Hrista preteci umrle kada su oni po vasom ljudskom jevabdjelju vec tamo?
Razunem da je tesko je prihvatiti da je crkva pogresila.
Ali to je istina.
Nema spasrnja bez istine.
Kada neko ukapira onda ce cuti Bozji poziv.
Izidjite izmedju njih narode moj.
Iskreni ce izaci i prihvatiti pravo Jevandjelje a drugi nece.
Filibljanima 3,10Da poznam njega i silu vaskrsenija njegova i zajednicu njegovijeh muka, da budem nalik na smrt njegovu,
Filibljanima 3,11Da bih, kako dostigao u vaskrsenije mrtvijeh;

Hriscanska nada je vaskrsrnje iz mrtvih o Hristovu dolasku.
To je pravo jevandjelje.
Sve ostalo je prevara.
1. Solunjanima 4,16Jer će sam Gospod sa zapoviješću, sa glasom arhanđelovijem, i s trubom Božijom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najprije;
 
skenjaće te nekim stihovima da su ipak svi mrtvi :D
Zao mi je.
Vase jevandjelje je drugacije od onog koje su uvili apostoli i Hristos.
Znam da vi pokusavate da kazete da je crno belo a nelo crno kako bi ste dali pogresan dojam da je to ono sto su ucili apostoli i sakrili uöistinu.
Time mozete zavarati ljude.
Ali Boga ne.
Otkrivenje 14,13I ja začuh jedan glas koji, iz neba, govoraše: Piši: Sretni od sada oni koji su umrli u Gospodinu ! Da, reče Duh, nek se odmore od svojih teških radova, jer, djela ih njihova slijede.
Sretni su koji umiru u Hristu kaze apostol Jovan.
Ocigledno nemate vi to isto Jevandjelje.

Pogresni ucitelji koji vode druge u propast nemaju svetlu vecnost.
2. Korincanima 11,13Jer takovi lažni apostoli i prevarljivi poslenici pretvaraju se u apostole Hristove.
 
Naravno, on veruje u vaskrsenje preko DNK analize, kao i JS. :mrgreen: Iver ne pada daleko od klade.
Kakve DNK analize?
Verujem ono sto apostoli i Hristos, patrijarsi kazu.
A kako ce Bog vaskrsavati to je njegova stvar.
A to sto oni kazu, imamo ovde priliku da vidimo da je to vama skroz strano.
Nase telo se svakih par godina promeni da nismo isti koji smo bili.
Ali nas um, karakter smo mi.
ov 19,25Ali znam da je živ moj iskupitelj, i na pošljedak da će stati nad prahom.
Jov 19,26I ako se ova koža moja i raščini, opet ću u tijelu svom vidjeti Boga.
Jov 19,27Ja isti vidjeću ga, i oči moje gledaće ga, a ne druge. A bubrega mojih nestaje u meni.
Vama je sve ovo strano.
Vi nemate ovo Jevandjelje na zalost.
Meni to ne smeta, ali smeta vama i
zlobite se kao Kain.
Samo jer je Avelj slusao Bozju volju.
1. Jovanova 3,12Ne kao što Kain bješe od nečastivoga i ubi brata svojega. I za koji ga uzrok ubi? Jer djela njegova bijahu zla, a brata mu pravedna.
1. Jovanova 3,13Ne čudite se, braćo moja, ako svijet mrzi na vas.
 
Nema protivurecnosti.
Ima kada pravoslavci ba zalost ne iznesu sve stihove bec samo jedan deo.
Isus sam u istiom tejstu objasnjava sta to znaci sto on kaze.
Tekst ide dalje.
A to nisi hteo da postavis.
Posto nemate istinu pokusavate da izvrcete i zavarate laike.

Pogledajmo:
Jovan 11,26I nijedan koji živi i vjeruje mene neće umrijeti ZAUVJEK. Vjeruješ li ovo?

Znaci ko verujr Hrista umrece.
Ali ne zauvek.
Njegovo ime je zapisano u knjigu zuvota
I on ce na kraju vaskrsnuti.
Dok ce ostali gresnici osrati mrtvi zauvek.
Njihova imena nisu u knjigu zivota.
Biblija nena kpncept zivita posle snrti.
To je lazna nauka
Drugacihe jevabdjelje od Htrstovog i apostolskog.
Nauka koja vodi u propast.

Na dan suda i vaskrsenja verujuci MRTVACI cija su imena zapisana u knjizi zivota primaju vecni zivot.
Otkrivenje 20,12I vidjeh mrtvace male i velike gdje stoje pred Bogom, i knjige se otvoriše; i druga se knjiga otvori, koja je knjiga života; i sud primiše mrtvaci kao što je napisano u knjigama, po dijelima svojima.

Otkrivenje 20,15I ko se ne nađe napisan u knjizi života, bačen bi u jezero ognjeno.
"Ja sam Bog živih a ne mrtvih".

Ovo niste obradjivali u Dizeldorfu? :hahaha: :hahaha:
 
"Ja sam Bog živih a ne mrtvih".

Ovo niste obradjivali u Dizeldorfu? :hahaha: :hahaha:
To znaci da mrtvi ne zive.
Jer da zive bio bi i Bog mrtvih.

Psalam 88,5Kao među mrtve bačen, kao ubijeni, koji leže u grobu, kojih se više ne sjećaš, i koji su od ruke tvoje daleko.

Propovjednik 9,5Jer živi znaju da će umrijeti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate, jer im se spomen zaboravio.
Propovjednik 9,6I ljubavi njihove i mržnje njihove i zavisti njihove nestalo je, i više nemaju dijela nigda ni u čemu što biva pod suncem.
 
To znaci da mrtvi ne zive.
Jer da zive bio bi i Bog mrtvih.

Psalam 88,5Kao među mrtve bačen, kao ubijeni, koji leže u grobu, kojih se više ne sjećaš, i koji su od ruke tvoje daleko.

Propovjednik 9,5Jer živi znaju da će umrijeti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate, jer im se spomen zaboravio.
Propovjednik 9,6I ljubavi njihove i mržnje njihove i zavisti njihove nestalo je, i više nemaju dijela nigda ni u čemu što biva pod suncem.
Ima da se peces
na tihoj vatri.

U veke vekova.
Amin

:hahaha::hahaha::hahaha:
 
1. Solunjanima 4,13Neću vam pak zatajiti, braćo, za one koji su umrli, da ne žalite kao i ostali koji nemaju nada;
1. Solunjanima 4,14Jer ako vjerujemo da Isus umrije i vaskrse, tako će Bog i one koji su umrli u Isusu dovesti s njim.
1. Solunjanima 4,15Jer vam ovo kazujemo riječju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onijeh koji su pomrli.
1. Solunjanima 4,16Jer će sam Gospod sa zapoviješću, sa glasom arhanđelovijem, i s trubom Božijom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najprije;
1. Solunjanima 4,17A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti

Mrtvi verni nisu na nebu ili kod Boga.
Oni su u svojim grobovima kaze apostol.
Necemo tamo otivi pre njih.
Vec svi zajedno idu tamo.
Ne jedni pre drugi posle.
To je Jevandjelje.
To sto vi uvite nije Jevandhelje.
To je drugacije jevandjeljje.

Kako ce zivi koji docekaju Hrista preteci umrle kada su oni po vasom ljudskom jevabdjelju vec tamo?
Razunem da je tesko je prihvatiti da je crkva pogresila.
Ali to je istina.
Nema spasrnja bez istine.
Kada neko ukapira onda ce cuti Bozji poziv.
Izidjite izmedju njih narode moj.
Iskreni ce izaci i prihvatiti pravo Jevandjelje a drugi nece.
Filibljanima 3,10Da poznam njega i silu vaskrsenija njegova i zajednicu njegovijeh muka, da budem nalik na smrt njegovu,
Filibljanima 3,11Da bih, kako dostigao u vaskrsenije mrtvijeh;

Hriscanska nada je vaskrsrnje iz mrtvih o Hristovu dolasku.
To je pravo jevandjelje.
Sve ostalo je prevara.
1. Solunjanima 4,16Jer će sam Gospod sa zapoviješću, sa glasom arhanđelovijem, i s trubom Božijom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najprije;
To su subotarske iz obrezanja sheme.
Nedjeljari imaju svoje.
Tu u textu je vidljivo da je Arkandjelj Mihael taj Isus dok kod Nedjeljara nije.
 
kad budeš gazda na forum onda možeš da se ponašaš od volje.
inače ekspert sam za tebr za bibliju i možeš samo da plačeš :D
Pa to sam i kazao.
Nisi gazda i nemas pravo da provociras.
A ni gazda nema to pravo.
Kulturan covek to ne radi.
A sto se tice biblije?
Pa ti to nisi ni citao.
Ti se cudus kada nesto postavim.
Prvi put cujes.
Da ne postavim nikada ne bi znao sta tamo pise.
 
Pa to sam i kazao.
Nisi gazda i nemas pravo da provociras.
A ni gazda nema to pravo.
Kulturan covek to ne radi.
A sto se tice biblije?
Pa ti to nisi ni citao.
Ti se cudus kada nesto postavim.
Prvi put cujes.
Da ne postavim nikada ne bi znao sta tamo pise.
imam pravo da provociram, nemam pravo da ljudima govorim ko treba da bude oovde i da ih ućutkujem.
a ti to često radiš.

žao mi je, treba ti još 40 godina proučavanja da bi dostigao moj nivo znanja o bibliji.
 
imam pravo da provociram, nemam pravo da ljudima govorim ko treba da bude oovde i da ih ućutkujem.
a ti to često radiš.

žao mi je, treba ti još 40 godina proučavanja da bi dostigao moj nivo znanja o bibliji.
Provociranje je zabranjeno.
Pogotovo tebi koji imas to zeleno.
A pogotovo sto kazes da si vernik.
A i sama ljudskost te poziva na to.
Vec argumentovano i uljudno duskutovanje.

A kada ja nekom kazem da moze da ide ako hoce.
To mu kaztöem kada dodje ovde i kaze da ga nervirano sa time sta ovde pisemo.
Pa logicno je da ne mora da dolazi ovde kada ga nerviramo.
Zar ne?
Samo ti tu logucnist zloupotrrbljavas i predstavljas namerno pogresno.
Jer ne mozes istinom.
Nenas.
 

Back
Top