Kako jedeš, tako živiš

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.260
Kažu psiholozi koji povezuju odnos prema hrani koja je jedan od elementarnih ljudskih potreba sa kvalitetom naših života.

Na pitanje kako jedete vecina nas ce odgovoriti „ brzo“ , posebno u današnje vreme kada se brzo živi umesto da na miru sednemo, pojedemo i uživamo u hrani ,mi samo ubacimo hranu u sebe i idemo dalje
Da bi do mozga dosla informacija o kolicini unete hrane, potrebno je najmanje 20 minuta .Sto znaci da ako brzo jedemo unosimo vise hrane nego sto nam je potrebno.Sve ispod tih 20 minuta moze dovesti i do zdravstvenih problema.kao što su: dijabetis,gojaznost ,gorušica, nadimanja i oštecenje sluzokože želuca.

Kako vi jedete , brzo, sporo, uzivate li u svakom zalogaju ili sabijete u par minuta hranu u sebe ili se i ne setite posle dva sata šta ste jeli ?
 
Волим да поједем квалитетно, али да умем да уживам натенане, не баш.
Још жваћем последњи залогај и већ расклањам са стола.
 
А не знам да ли то неко практикује, обожавам да једем поред радне површине у кухињи, онако с ногу, као да крадем, то ми је баш уживање :lol:
ja više tako jedem nego za stolom. Ustvari, ne pamtim kad sam na svoju ruku seo za sto, ili uopšte seo na stolicu kad jedem. Samo kad imam društvo, formalno.
 
ja više tako jedem nego za stolom. Ustvari, ne pamtim kad sam na svoju ruku seo za sto, ili uopšte seo na stolicu kad jedem. Samo kad imam društvo, formalno.
Ја кад сам сама обавезно тако, видим и ова мала почиње, а муж сервира и за два залогаја :lol:
 

Back
Top