Kako do kanadske iseljeničke vize?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
saan:
Completed university studies at the Bachelor level are awarded with 20 p


Da klika nazalast samo 20 p za skolu - ostaje samo 4*7 na testu i godine radnog staza u junu 4+ a i to za g.radnog staza mogu da budu i sa prekidom u bilo kojoj struci ili samo u mojoj struci bez prekida ili je to sve jedno bitno je samo 4+.......

20 bodova na bachelor, 7-ca na IELTS testu ti valjda donosi nekih13-14 bodova, nisam siguran, jer svaki od cetiri dela testa vuce 4 boda s tim sto je maximalna ocena na testu 9.

Nije bitno da li je staz sa prekidom, samo da ga imas u onim zanimanjima koja suna onoj Occupation listi ili kako li se vec zove. Znaci, ne mora biti iskljucivo u tvojoj struci.
 
saan:
OK hvala javorka mozes da mi kazes koje si primerke testa ti koristila gledao sam linkove koje su ljudi postavljali ali tu stoji da uglavnom to sve treba da se plati -

Evo gomile testova, pripreme za IELTS test, taj link je vec bio ovde na forumu:
http://artefact.lib.ru/languages/eng_textbooks_ielts.shtml

Malo pojasnjenje, kada kliknes na neki link/brojeve otvorice ti se mali prozor sa brojevima od 1-5, iznad brojeva, doduse na ruskom, pise na koji broj da kliknes da bi zapoceo download.

Pa kreni redom ..........
 
skorpija&bik:
da li neko zna neko agencije koje se bave emigracijom

O tome smo pricali sto puta, nemoj da ti padne na pamet da placas neke "experte" i konsultatne za imigraciju za obicno popunjavanje prijave i da ti oderu kozu sa ledja, recimo 2000 eura.

Ovde je Gman cini mi se izneo svoje iskustvo sa jednom od tih agencija, pronadji pa procitaj. A on ce ti se mozda javiti i potvrditi sve ovo sto ti govorim.
 
saan:
OK hvala javorka mozes da mi kazes koje si primerke testa ti koristila gledao sam linkove koje su ljudi postavljali ali tu stoji da uglavnom to sve treba da se plati -


Evo ja imam jedan CD koji sam dobio dva - tri dana pre nego sto sam ja isao na polaganje. Tako da ga nisam uspeo u potpunosti iskoristiti.
Ali ima na njemu dobrih stvari kao sto su:

Cambridge IELTS knjige za pripremu u pdf formatu 1,2 i 3 izdanje sa zvucnim zapisom(mp3)
To su one iste knjige koje su se nekada prodavale u British Council - u, i ako se ne varam sada prodaju cetvrto izdanje.

Oxford IELTS preparation and practise takodje sa zvucnim zapisom (mp3 file) za vezbanje listening and speaking

I neki tekstovi sa interneta IELTS Secret, IELTS Speaking - what to expect, IELTS to success itd.

Meni vise ne treba, pa ako hoces da ti dam posalji mi mail da se dogovorimo.
vrishtavac@hotmail.com
 
klika:
O ovim konsultantima smo dovoljno pricali, sad je kasno, dali ste pare a da se niste pre toga raspitali kome ih dajete i za kakvu uslugu.

Nema to nikakve veze sa praznicima, 5 meseci nije nista strasno, nema pravila kada cete dobiti odgovor, strpljenja samo.



Ma krivo si me razumeo. Nije nama zao sto smo dali pare, nego nas ubija ovo iscekivanje. Imamo dvoje dece i zivot u Srbiji se jednostavno ne moze nazvati zivotom, vise lici na prezivljavanje.
Ni mi nismo verovali advokatima (zastupnicima) i imali smo nameru da sami podnosimo papire, ali smo se predomislili jer je jedan moj prijatelj sa svojom verenicom otisao za Kanadu koristeci usluge te iste advokatske kancelarije. To ne znaci da cemo i mi proci isto tako, ali smo makar bili sigurni da nisu u pitanju neki prevaranti. Kasnije smo culi za jos jedan par, od naseg vencanog kuma, koji sada treba da idu u martu, jer vec imaju vizirane pasose a dali su pare istim advokatima. Sad planiramo da ih upoznamo, da cujemo njihovu pricu. Rekao bih da su to dobre preporuke.

Radi se o onim istim advokatima koje je maya_cy spomenula na ovom forumu.

Posto sam procitao sve postove na ovom forumu rekao bih da si dobar lik, mada nekad zvucis surovo kad su u pitanju ljudi koji nemaju dovoljno bodova. Tim istim ljudima bih porucio da ne gube nadu jer uvek ima nacina ako ima dovoljno volje.
 
krampus:
Posto sam procitao sve postove na ovom forumu rekao bih da si dobar lik, mada nekad zvucis surovo kad su u pitanju ljudi koji nemaju dovoljno bodova. Tim istim ljudima bih porucio da ne gube nadu jer uvek ima nacina ako ima dovoljno volje.

Surovo ili ne, ja pokusavam da ljudima stavim do znanja kakvo je realno stanje stvari a nikako da bilo koga obeshrabrim. Od laganja i lepih pricica i kojekakvih bajki nema niko koristi.
Znas kako, ljudi obicno u aplikaciji sebe precenjuju, daju vise bodova nego sto bi to moda uradio visa officer koji procesira tu aplikaciju.
U zivotu sam naucio od pametnih ljudi, kazu ovako, kada zeli recimo da udjes u naki biznis i da prodas nesto, ono sto si zamislio podeli na pola pa ako tu imas racunicu onda znas da si na pravom putu, sa druge strane , troskove koje si zamislio uduplaj pa ako imas racunicu, onda je sve u redu.
U prevodu u ovom slucaju, racunaj uvek na minimalni broj bodova, pa ako tu imas 67 onda prozalis 99%. Takodje, ne ocekuj u Kanadi cuda, kao sto to obicno ljudi misle i dolaze sa strasnim predrasudama i stereotipima, sleteo sam u jednu bogatu, uredjenu zemlju, pare padaju sa neba. Zato uvek svima kazem, ocekujte malo, sve sto dodje preko ocekivanja je dobro doslo i dace vam jos veci polet da gurate napred. Ako ocekujes mnogo a to se ne desi, zapada se u nekakvu apatiju ili depresiju, rezultat, vracamo se odande odakle smo dosli jer ovde nije onako kako smo ocekivali.
Nikako ne treba gubiti nadu, samo treba realno oceniti situaciju datom trenutku i u skladu sa time pametno raditi, nikako glavom kro zid.

Sto se tice ovih agencija, pa svi ti tvoji poznanici nisu otisli u Kanadu zato sto su koristili usluge doticnih agencija vec zato sto su imali potrebne bodove za prolaz. Ja pominjem po vec 100-ti put, nikakv advokat ti ne moze nabacti niti SREDITI bilo sta, bodovi zavise od tebe i nikog vise.Advokat ne moze da poalze IETLS test za tebe niti da ide na fakultet za tebe, niti da ti pozajmi ili oduzme godine starosti, niti da radi za tebe i nabaci potrebno radno iskustvo, jel ` tako. Ja se samo pitam , za cega oni uzimaju onolike novce, tj. znam , za obicno popunjavanje prijave.

Nadam se da sam bio jasan.........
 
klika:
Surovo ili ne, ja pokusavam da ljudima stavim do znanja kakvo je realno stanje stvari a nikako da bilo koga obeshrabrim. Od laganja i lepih pricica i kojekakvih bajki nema niko koristi.

Da naravno, slazem se. Da ako se malo potrude i zavrse neku visu skolu dok istovremeno rade, bodovi ce im sigurno porasti. Na te nacine sam mislio.

klika:
Znas kako, ljudi obicno u aplikaciji sebe precenjuju, daju vise bodova nego sto bi to moda uradio visa officer koji procesira tu aplikaciju.
U zivotu sam naucio od pametnih ljudi, kazu ovako, kada zeli recimo da udjes u naki biznis i da prodas nesto, ono sto si zamislio podeli na pola pa ako tu imas racunicu onda znas da si na pravom putu, sa druge strane , troskove koje si zamislio uduplaj pa ako imas racunicu, onda je sve u redu.
U prevodu u ovom slucaju, racunaj uvek na minimalni broj bodova, pa ako tu imas 67 onda prozalis 99%. Takodje, ne ocekuj u Kanadi cuda, kao sto to obicno ljudi misle i dolaze sa strasnim predrasudama i stereotipima, sleteo sam u jednu bogatu, uredjenu zemlju, pare padaju sa neba. Zato uvek svima kazem, ocekujte malo, sve sto dodje preko ocekivanja je dobro doslo i dace vam jos veci polet da gurate napred. Ako ocekujes mnogo a to se ne desi, zapada se u nekakvu apatiju ili depresiju, rezultat, vracamo se odande odakle smo dosli jer ovde nije onako kako smo ocekivali.
Nikako ne treba gubiti nadu, samo treba realno oceniti situaciju datom trenutku i u skladu sa time pametno raditi, nikako glavom kro zid.

U Kanadi imam dosta rodjaka i veruj mi kad ti kazem da oni kazu isto. Znam i da su oni svi gore riljali kojekakve poslove tipa ciscenje itd. i da treba vremena i rada da bi se nesto postiglo. Mi i ne ocekujemo nista bolje. Sam si rekao da je jedan imigrant, kad prvi put dodje u Kanadu, jedna obicna nula i mi smo se psihicki pripremili na to, samo se nadamo da cemo dobiti sansu da budemo ta nula i da se izborimo, pokazemo da vise vredimo.

Nazalost i dalje stojim iza onog sto sam rekao o zivotu u Srbiji ali to proilazi iz ogorcenosti koju prozivljavas svaki dan. Ni ti nisi za dzaba otisao odavde, a situacija se nista nije promenila odkada si ti otisao. Eto vidis koliko nas je na ovom forumu zeljnih da odemo odavde. Surova realnost je koliko tek ima onih koji takodje zele za Kanadu, ili neku drugu zemlju, a nisu na ovom forumu.

klika:
Sto se tice ovih agencija, pa svi ti tvoji poznanici nisu otisli u Kanadu zato sto su koristili usluge doticnih agencija vec zato sto su imali potrebne bodove za prolaz. Ja pominjem po vec 100-ti put, nikakv advokat ti ne moze nabacti niti SREDITI bilo sta, bodovi zavise od tebe i nikog vise.Advokat ne moze da poalze IETLS test za tebe niti da ide na fakultet za tebe, niti da ti pozajmi ili oduzme godine starosti, niti da radi za tebe i nabaci potrebno radno iskustvo, jel ` tako. Ja se samo pitam , za cega oni uzimaju onolike novce, tj. znam , za obicno popunjavanje prijave.

Nadam se da sam bio jasan.........


Mi smo slali za Australiju sami pre par godina pa smo vrlo brzo odbijeni, onda izgubis i ono malo samopouzdanja koje si imao kad ponovo sednes za sto sa formularima. Zato smo ovaj put odabrali zastupnika.
Ja nikome ne nabacujem ovde da ide kod advokata, samo iznosim svoju pricu.
 
krampus:
Mi smo slali za Australiju sami pre par godina pa smo vrlo brzo odbijeni, onda izgubis i ono malo samopouzdanja koje si imao kad ponovo sednes za sto sa formularima. Zato smo ovaj put odabrali zastupnika.
Ja nikome ne nabacujem ovde da ide kod advokata, samo iznosim svoju pricu.

To sto ste odbijeni ne znaci i da bi prosli da ste imali advokata, jedino u slucaju da je neki potencijalni advokat bio iskren i rekao vam da ne krecete u proces jer nemate sansi za prolaz pa bi u tom slucaju ustedeli vreme, novac i izbegli svo to nerviranje. Ja i dalje stoijm iza toga da svako moze to sam da uradi, pa ako su stotine ljudi to uradili ne vidim razlog zasto bi se uzimao advokat.

Cini mi se, mada nisam upucen u ceo slucaj, da se niste dobro pripremili i informisali o detaljima. Sa druge strane, znam da je mnogo teze proci celu tu proceduru za Australiju u odnosu na Kanadu, mnogo je teze dokopati se potrebnih bodova.

Ako i postoje neke nejasnoce, uvek se mogu dobiti informacije na raznim forumima od ljudi koji su to vec prosli.
 
Evo ovako. Kod popunjavanja obrazca imm0008e_SW ili APLICATION FOR PERMANENT RESIDENCE FEDERAL SKILLED WORKER CLASS SIMPLIFIED APPLICATION PROCESS.

http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/forms/imm0008e_SW.pdf

U toku popunjavanja obrazca neka pitanja me zbunjuju pa molim ljude dobre volje da pomognu.

Kao prvo obrazac popunjavati latinicnim pismom sa sve Č Ć Š Đ Ž Dž ili american latin?

pitanje 22 EDUCATION

Pitanje glasi ''HOW MANY YEARS OF FORMAL EDUCATION DO YOU HAVE.

Ja imam 14.5 godina. Zavrsena visha mashinska. koja je trajala 2.5semestara.
Sta da upisem u to polje. 14 ili 15....
Mora i polje da se popuni, a ne znam da li da oznacim Bachelor's degree ili neko drugo i koje?

pitanje 23 LANGUAGE

YOUR PROFICIENCY IN ENGLISH.
Sta tu da napisem? Da upisem odprilike ili? Posto josh nisam polagao ILTES, a planiram da posaljem obrazac za bec pa tek onda da polazem ILTES.

27. DETAILS OF FAMILY MEMBERS

To pitanje se NE popunjava ako sam konkurishem i nemam zenu ni decu sem svojih roditelja i brata ili ????

Toliko za sada, mozda posle i bude josh pitanja.

HVALA
 
krampus:
Ma krivo si me razumeo. Nije nama zao sto smo dali pare, nego nas ubija ovo iscekivanje. Imamo dvoje dece i zivot u Srbiji se jednostavno ne moze nazvati zivotom, vise lici na prezivljavanje.
Ni mi nismo verovali advokatima (zastupnicima) i imali smo nameru da sami podnosimo papire, ali smo se predomislili jer je jedan moj prijatelj sa svojom verenicom otisao za Kanadu koristeci usluge te iste advokatske kancelarije. To ne znaci da cemo i mi proci isto tako, ali smo makar bili sigurni da nisu u pitanju neki prevaranti. Kasnije smo culi za jos jedan par, od naseg vencanog kuma, koji sada treba da idu u martu, jer vec imaju vizirane pasose a dali su pare istim advokatima. Sad planiramo da ih upoznamo, da cujemo njihovu pricu. Rekao bih da su to dobre preporuke.

Radi se o onim istim advokatima koje je maya_cy spomenula na ovom forumu.

Posto sam procitao sve postove na ovom forumu rekao bih da si dobar lik, mada nekad zvucis surovo kad su u pitanju ljudi koji nemaju dovoljno bodova. Tim istim ljudima bih porucio da ne gube nadu jer uvek ima nacina ako ima dovoljno volje.
Krampuse hteo bih da te zamolim da mi ako to nije problem na ovaj meil pakac@SCnet.yu posaljes adresu ili broj telefona tih advokata.
Unapred zahvalan
 
Advokati ili konsultanti = bacanje velike kolicine novca u nepovrat bespotrebno

Pretpostavljam da vam je psihicki tesko jer ste vec jednom odbijeni za Australiju (u koju se ide mnogo teze nego u Kanadu) ali mislim da je mnogo bitnije biti razuman, sesti, razmisliti i onda doneti odluku. Nemojte da zurite i da odlucujete pod emocijama.

Sama aplikacija za vizu ce vas kostati 1000 Evra bespovratno i to samo da saznate da li ste prosli. Toliko uzima drzava Kanada. Nevidim potrebu da poklonite jos 600 Evra agenciji (koliko agencija uzima bespovratno za svoju uslugu).

Ako prodjete dalje onda troskovi rastu. Morate da platite dodatne troskove Kanadi za dolazak koji ce vas kostati recimo jos 1000 Evra a na tu sumu cete dati agenciji jos 1200 Evra. Onda dolaze na red avionske karte i ostali troskovi. Kada saberete sve ove sume shvaticete da je mozda vredno razmisliti malo duze i izbaciti agenciju iz kalkulacije.

Kada budete otisli na prvi sastanak kod njih oni ce vam jasno reci "Mi smo konsultanti i nemozemo ni na jedan nacin da uticemo na ishod vase aplikacije". Ako vam ne kazu, vi ih pitajte isto. Stvar je u tome da oni zaista nemogu nikako da uticu. Ako ipak pristanete na njihove usluge, dace vam nekoliko saveta koje mozete naci i na ovom forumu, popunice formulare umesto vas, pljunuti na markicu i poslati ih. Nakon toga necete cuti vise ni rec od njih do momenta kada vam bude stigao koverat za lekarski, a i tada cete vi njih zvati. U medjuvremenu oni ce se baviti novim klijentima dok o vasem slucaju bude odlucivao ISKLJUCIVO sluzbenik za imigracije zaduzen za vas slucaj.

Tacno je da su mnogi otisli u Kanadu preko agencije ali je isto tako istina da je mnogo vise njih otislo u Kanadu samostalno bez agencije.

Nemojte da zurite sa odlukom...
 
yugoslav:
pitanje 22 EDUCATION

Pitanje glasi ''HOW MANY YEARS OF FORMAL EDUCATION DO YOU HAVE.

Ja imam 14.5 godina. Zavrsena visha mashinska. koja je trajala 2.5semestara.
Sta da upisem u to polje. 14 ili 15....
Mora i polje da se popuni, a ne znam da li da oznacim Bachelor's degree ili neko drugo i koje?

pitanje 23 LANGUAGE

YOUR PROFICIENCY IN ENGLISH.
Sta tu da napisem? Da upisem odprilike ili? Posto josh nisam polagao ILTES, a planiram da posaljem obrazac za bec pa tek onda da polazem ILTES.

27. DETAILS OF FAMILY MEMBERS

To pitanje se NE popunjava ako sam konkurishem i nemam zenu ni decu sem svojih roditelja i brata ili ????

Toliko za sada, mozda posle i bude josh pitanja.

HVALA

Nema neke bitne razlike da li je 14 ili 15 godina jer svakako dobijas 20 bodova , upisi 14 jer teoretski nema punih 15 godina. I to ne moze nikako biti Bechelor diploma. Po ovdanjim standardima to se zove Technologist iako mi imamo u Srbiji zvanje Ing, a za Bechelor Dipl. Ing.

Pa nemoj slati prijavu ako nisi polagao IELTS, to nema nikakve logike, vise puta smo to pominjali, NE pradavajte aplikaciju ako nemate sve papire spremne.

Pa naravno da nemozes popunjavati podatke o zeni ako je nemas, stavis samo u polje N/A jer se ne tebe ne odnosi.
 
Pozdrav svima od novog clana foruma.

Inace, pratim forume u vezi iseljenja u Kanadu i resih da se aktiviram.

Za pocetak:

Evo ovako. Kod popunjavanja obrazca imm0008e_SW ili APLICATION FOR PERMANENT RESIDENCE FEDERAL SKILLED WORKER CLASS SIMPLIFIED APPLICATION PROCESS.

http://www.cic.gc.ca/english/pdf/ki...imm0008e_SW.pdf

U toku popunjavanja obrazca neka pitanja me zbunjuju pa molim ljude dobre volje da pomognu.

Kao prvo obrazac popunjavati latinicnim pismom sa sve Č Ć Š Đ Ž Dž ili american latin?

pitanje 22 EDUCATION

Pitanje glasi ''HOW MANY YEARS OF FORMAL EDUCATION DO YOU HAVE.

Ja imam 14.5 godina. Zavrsena visha mashinska. koja je trajala 2.5semestara.
Sta da upisem u to polje. 14 ili 15....
Mora i polje da se popuni, a ne znam da li da oznacim Bachelor's degree ili neko drugo i koje?

pitanje 23 LANGUAGE

YOUR PROFICIENCY IN ENGLISH.
Sta tu da napisem? Da upisem odprilike ili? Posto josh nisam polagao ILTES, a planiram da posaljem obrazac za bec pa tek onda da polazem ILTES.

27. DETAILS OF FAMILY MEMBERS

To pitanje se NE popunjava ako sam konkurishem i nemam zenu ni decu sem svojih roditelja i brata ili ????

Toliko za sada, mozda posle i bude josh pitanja.

HVALA

Posto je ti je Klika vec odgovorio, samo da malo dopunim:

Mi (supruga i ja) smo popunili obrazac IMM0008E_SW racunarom i stampali, tako da su nasa karakteristicna slova Ć ili Š stampana kao C ili S.

Sto se tice Education, tu upisi "Non-university certificate/diploma", 14 years of formal education. Ja sam takodje zavrsio Visu masinsku skolu (Zemun) 8-) koja traje 2,5 godine i tako sam popunio. Dakle, dve kompletne godine skolovanja (nista na pola). Mislim da se za 15 godina skolovanja dobija 22 poena (nije svejedno) ali to u nasem slucaju ne prolazi za malo. :-(


Pozdrav!
 
@klika
Ne dobija se 22 boda cak ni za Bachelor od 4 godine.........
Pozdrav klika, proverio sam opet na http://www.cic.gc.ca/english/skilled/assess/Education.asp sa opcijom "Obtained a three-year diploma, trade certificate or apprenticeship (other than university) and completed at least 15 years of full-time or full-time equivalent studies" i dobio 22 poena. Ali dobro sad, moguce da je cela ta sema data kao opsti slucaj a da se u stvarnosti diplome boduju prema "specificnoj tezini" svake.


@yugoslav

Kolega, moraces dobro da se potrudis za IELTS ako mislis da apliciras (iz licnog iskustva). Ne znam kako stojis sa ostalim faktorima koji se boduju, nadam se da imas bar 4 godine radnog iskustva u struci.
 
Skilled Worker:
@klika

Pozdrav klika, proverio sam opet na http://www.cic.gc.ca/english/skilled/assess/Education.asp sa opcijom "Obtained a three-year diploma, trade certificate or apprenticeship (other than university) and completed at least 15 years of full-time or full-time equivalent studies" i dobio 22 poena. Ali dobro sad, moguce da je cela ta sema data kao opsti slucaj a da se u stvarnosti diplome boduju prema "specificnoj tezini" svake.

Cini mi se da nisi ti to dobro razumeo, 22 boda ide ako imas neki zanat i PLUS 15 godina skole, znaci potreban i dovoljan uslov su oba kriterijuma a ne samo jedan. U prevodu, zanatlija sa 15 godina skole ili apprenticeship moze da dobije vise bodova neko neko samo sa Bachelor diplomom od 16 godina skole.
 
Hvala vam svima.

Mislio sam da posaljem u bec i odma sledece nedelje da izadjem na ILTES ispit. Ali ok onda cu da polazem test pa cu aplicirati

Pa ja racunam da cu imati obezbedjen posao. Prijatelj ima svoju firmu tamo....I naravno spreman je da mi obezbedi radno mesto, posto je vec obezbedjivao poslove drugima koji su dolazili na skilled work i mislim da su dobijali poene za obezbedjen posao ali nisam 100% siguran.

Ako racunam te poene sa obezbedjenim poslom, bez ENGLESKOG imam 65poena. Znaci Engleski treba da uradim taman toliko da predjem 67,, mada cu se potruditi da dobijem i vishe.

klika kaze da je teshko obezbediti posao i dobiti te poene... I sad mi nije svejedno.... A bez tog obezbedjenog posla gubim citavih 15poena,,, ne 10. I da uradim engleski perfektno nemam za prolaz....
 
Cini mi se da nisi ti to dobro razumeo, 22 boda ide ako imas neki zanat i PLUS 15 godina skole, znaci potreban i dovoljan uslov su oba kriterijuma a ne samo jedan. U prevodu, zanatlija sa 15 godina skole ili apprenticeship moze da dobije vise bodova neko neko samo sa Bachelor diplomom od 16 godina skole.

Da, u pravu si. Svejedno, za yugoslava je (kao i u mom slucaju) 20 bodova za zavrsenu Visu skolu koja traje 2,5 godine.

Mali Off Topic: Nekome si malopre u drugoj temi preporucio Calgary za pocetak, radije nego Edmonton. I mi smo od pocetka planirali Calgary, naravno ako dobijemo vize. Sta je po tebi glavna prednost ovog grada za nove imigrante?

Hvala i pozdrav!
 
yugoslav:
Ako racunam te poene sa obezbedjenim poslom, bez ENGLESKOG imam 65poena. Znaci Engleski treba da uradim taman toliko da predjem 67,, mada cu se potruditi da dobijem i vishe.

klika kaze da je teshko obezbediti posao i dobiti te poene... I sad mi nije svejedno.... A bez tog obezbedjenog posla gubim citavih 15poena,,, ne 10. I da uradim engleski perfektno nemam za prolaz....

Nije nemoguce doci do tog posla, ali prvo to uradi pa onda salji aplikaciju. Poptuno je besmisleno raditi nesto napamet. Kako mozes slati aplikaciju a da ne polozis IELTS, znaci ides na srecu, pa ako ubodem. Kada budes siguran da imas potrebne bodove, apliciraj i sedi i cekaj.
Pre neki dan sam cuo od jednog tipa da je sredio posao, dobio odobrenje od HRSDC i sada mu preostaje da salje aplikaciju za Bec. Ali prvo nazovi tog prijatelja i reci mu da pokrene tu proceduru oko posla, on mora to da uradi i da poslje aplikaciju HRSDC-u. Tek kada ti to odobre onda ti radis sve ostalo.

Nemojte se igrati i tako olako shvatati celu ovu stvar. Simplified proces ne znaci da ako su vam rekli da se odmah ne salju papiri da vi samo popunite aplikaciju i eto mene u Kanadi.
 
Skilled Worker:
Nekome si malopre u drugoj temi preporucio Calgary za pocetak, radije nego Edmonton. I mi smo od pocetka planirali Calgary, naravno ako dobijemo vize. Sta je po tebi glavna prednost ovog grada za nove imigrante?

Hvala i pozdrav!

Ma tesko je reci koji grad ima prednosti, sve je to relativno, nekome se ovaj grad vise svidja, nekome onaj drugi. Ne mogu tacno da ti poredim ova dva grada, bio sam samo u prolazu u Edmontonu, Calgary nisam video ali dobijam informacije od ljudi koji su tamo ziveli pa je to vise iz druge ruke.
Takodje, ne mora da znaci da ces mozda lakse doci do posla u Calgaryju , zavisi od tebe, kakvo zanimanje imas, itd........

Probajte sa Calgaryjem, pa ako ti se ne svidi, ides dalje. Nemoj samo da se zabijes na jednom mestu i kukas kako je lose, znam gomilu njih dok sam bio u Torontu, nece da pomere guzicu a stalno nesto kukaju kako ne mogu da nadju dobar posao. Pa izvini, ali niko nece da ti baci sa neba nesto sto si ti zamislio, treba se malo potruditi , sve se moze.
 
javorka:
:idea: uclanis se u biblioteku British Council-a u Beogradu (http://www.britishcouncil.org/serbia.htm). To kosta sada 2700din. (za studente 2200) za godinu dana. Kao clan imas pravo da koristis testove za sve moguce ispite iz engleskog, kao i beletristiku, DVD-jeve i video kasete britanske filmske produkcije, sve na engleskom fino za vezbu. Za godinu dana ovo nije puno para, mnogo vise potrosimo na kojekakve gluposti a ovo ti stvarno treba. Jedino, ako nisi iz Beograda onda ova opcija otpada.

:idea: - potrazi ovde na forumu da ti neko da svoje primerke da iskopiras ili ako je neko clan biblioteke da malo pomuzes njegovu karticu. Ljudi su obicno solidarni kad su ovakve stvari u pitanju.

:idea: - ima dosta skola engleskog jezika u Beogradu, mozda koja i u unutrasnjosti, koje spremaju ljude specijalno za ovaj test. Oni imaju kopije testova po kojima te spremaju (ako nemaju bezi od njih glavom bez obzira jer su verovatno neki diletanti). Ako bas neces da uzimas casove a ti iskukaj da ti daju testove da iskopiras.

:idea: - kopaj dublje po internetu, garantovano moze nesto i bez placanja da se nadje.
OK. To za biblioteku je super u uclanicu se cim budem mogao nisam iz BGD-a!!!!!
 
klika:
Evo gomile testova, pripreme za IELTS test, taj link je vec bio ovde na forumu:
http://artefact.lib.ru/languages/eng_textbooks_ielts.shtml

Malo pojasnjenje, kada kliknes na neki link/brojeve otvorice ti se mali prozor sa brojevima od 1-5, iznad brojeva, doduse na ruskom, pise na koji broj da kliknes da bi zapoceo download.

Pa kreni redom ..........
Da gledao sam Occupation ili kakao se vec zove ima ga na list zanimanje.IELTS sam prijavio za mart krecem u ozbiljno ucenje, ruski sajt je dobar hvala!!!!!!!!!!!!
 
krampus:
Evo ja imam jedan CD koji sam dobio dva - tri dana pre nego sto sam ja isao na polaganje. Tako da ga nisam uspeo u potpunosti iskoristiti.
Ali ima na njemu dobrih stvari kao sto su:

Cambridge IELTS knjige za pripremu u pdf formatu 1,2 i 3 izdanje sa zvucnim zapisom(mp3)
To su one iste knjige koje su se nekada prodavale u British Council - u, i ako se ne varam sada prodaju cetvrto izdanje.

Oxford IELTS preparation and practise takodje sa zvucnim zapisom (mp3 file) za vezbanje listening and speaking

I neki tekstovi sa interneta IELTS Secret, IELTS Speaking - what to expect, IELTS to success itd.

Meni vise ne treba, pa ako hoces da ti dam posalji mi mail da se dogovorimo.
vrishtavac@hotmail.com

pustio sam ti email pa se javi unapred hvala!!!!!!!!!!!!!!!!
 
drrasa:
mozda ovo ne zanima dobar deo ljudi,ali bi mi ipak mnogo znacilo kada bi mi neko odgovorio:
da li mi vredi da uopste razmisljam o kanadi sa lekarskom diplomom ?

Pitanje koje postavljas je dobrim delom licne prirode.
Preko poznanika sam cuo da je to trazena profesija; ali moj savet ti je da napravis neku vrstu istrazivanja na netu, da bi znao sta se trazi, koji su uslovi itd.
Da li se isplati ili ne je nesto na sta samo ti mozes da odgovoris. (Klika je prenekidan ostavio zanimljivu formulu kalkulacije)
Naravno idealno bi bilo da stupis u kontakt sa nekom osobom koja je u tvojoj bransi i nalazi se u Kanadi, nazalost ni tu ne mogu da ti pomognem.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top