Kako do Kanadske iseljeničke vize?

Kako da zalepim slike na zahtev?

Hvala!

Samo ubaci u koverat slike. Oni ce lepiti gde je potrebno


Kad popunim formular i uplatim u banci u BG,kako saljem za Bec?Jel postom i jel treba preporuceno?

Hvala!

postom naravno i bilo bi najbolje preporuceno.


Da li neko zna koliko traje celokupan proces,od podnosenja zahteva pa do samog odlaska?

Hvala!

To se nikada ne zna. Ako imas obezbeden posao, bude gotovo za 6-9meseci. Ako si bez obezbedjenog posla ume i duze

Ako imas u Kanadi rodjake koji te mogu bez problema primiti kod njih na stanovanje a nemas ugovoren posao da li moras imati kes i koju sumu za 4-clanu porodicu?

Hvala!

Sa ili bez obezbedjenog posla moras imati sumu koju traze
 
Pročitao sam celu temu i moram priznati da sada imam utisak kao da sve forumaše lično poznajem. :)

Naime, supruga i ja planiramo da podnesemo aplikaciju u narednom periodu. U toku je prikupljanje dokumetacije.

Pošto smo proučili uslove apliciranja u više zemalja, dosta toga nam se u glavi pobrkalo, pa molimo forumaše koji su poodmakli u apliciranju da nam pomognu u sledećoj nedoumici - da li se svaki dokument koji sadrži bilo koju reč srpskog mora prevoditi na engleski? Konkretno, izvadili smo međunarodne izvode iz MKR i deo teksta je na srpskom (npr. "Gradska opština Savski Venac"), takođe pečat je na srpskom, ima i neki tekst pozadi na srpkom, ... itd.

Da li ste i ova dokumenta prevodili ili su vam ih takve kakvi su prihvatali u Sidneju/Beču? U uputstvu za aplikaciju za SAD npr, navedeno je da se svaka reč na stranom jeziku mora prevesti na engleski ako postoji na dokumentu (bilo to zaglavlje, pečat ili nešto treće). U uputstvu za Kanadu (EG7) nije precizno objašnjeno.

Takođe, da li imate nekog dobrog prevodioca/sudskog tumača za preporuku (na PP), preko kog ste odradili prevode?

Unapred se zahvaljujemo na odgovorima i želimo svima puno sreće i što manje muke na putu do zajedničkog cilja. :ok:

Ne moras međunarodne izvode iz MKR prevoditi.

Pozz.
 
Jel vam rodbina poslala neku garanciju da mozete stanovati kod njih?
Da li to utice na sumu koju morate imati?
Koliko je trajao proces do odgovora iz Beca?
Sta ste po zanimanju?Kako govorite Engleski?

Hvala
Practical nurse,IELTS 7.5,nismo jos ni poslali aplikaciju!
Ne verujem da bilo sta(sem arranged employement) moze uticati da ne treba ta suma novca.
 
@misic misa

Sve se sada salje u Sydney, bas sve od dokumenata. Kad se dobije AOR, onda se ponovo jedan ceo paket salje za Bec. Zato je najbolje imati prevode u 2 primerka.

Hvala puno!

Opet mi treba pomoc-ja se izgleda bas lose snalazim u ovome,na jednom mestu pise poslati po dve fotografije clanova porodice,na drugom po osam?

Drugo,da li izvodi i ostala dokumenta trebaju biti kopije ili originali?

Trece,treba li i ugovor sa poslodavcem ili samo moze pismo preporuke da posaljem?

I najbitnije,kako da platim Visa karticom,treba li mi u tom slucaju taj racun koji se pominje kod placanja u banci?Ili samo ispinim onaj njihov form,upisem broj kartice i kad istice i cekam da skinu?

Nadam se da nisam puno dosadna,ali zaista mi znaci pomoc koju dobijam od forumasa,nisam znala da ce biti ovako komplikovano,bar meni jeste!

Hvala vam jos jednom!
 
Pozdrav. Pokusavamo da odemo za Kanadu kao Federal skilled worker class. Medjutim Kanadjani su smanjili broj zanimanja od juna. Ne znam koliko se moje zanimanje uklapa u ovih 29, i koliko priznaju naše radno iskustvo.
Zanima me, ako mi može neko pomoći, da li je moguće otići kao Federal skilled worker class za Kandu, ako nisam u tih 29 zanimanja.
Da napomenem imam rođenu sestru u Kanadi, Vankuver, ima državljanstvo.
Ako me neko moze uputiti koji bi način bio najbolji za imigraciju?
Evo nekih podataka o mojima i meni.
Imam 32 godine, završio sam Studije Saobraćajnog fakulteta. Radim skoro 4 godine u Tehničkoj školi.
Supruga je zavrsila PMF-matematiku u Novom sadu ima 28 godina, i oko 2 godine radnog staža. Imamo dvoje dece, prvo 4 god i drugo od 7 meseci.
Engleski znamo solidno, recimo bolje od srednjeg nivoa. Francuski ne znamo.
Unapred zahvalan.
 
Procitala sam svasta nesto na forumu a i na raznim sajtovima pa mi nije jasno kad uplatim u banci u BG sta saljem sa uplatnicom,da li samo obrazac C50-FEES (sto sadrzi samo imena,prezimena,datume rodjenja svih clanova porodice i adresu i iznos koji se uplacuje) il sve one obrazce 0008,0008-1,0008-3...? Da li saljem u Bec il Sidney? Ako se salje u Bec sta dobijam nazad iz Beca i u kom roku?
Ako je neko aplicirao u skorije vreme pa zna kakva je procedura molim da mi odgovori?

Hvala puno!
 
Hvala puno!

Opet mi treba pomoc-ja se izgleda bas lose snalazim u ovome,na jednom mestu pise poslati po dve fotografije clanova porodice,na drugom po osam?

Drugo,da li izvodi i ostala dokumenta trebaju biti kopije ili originali?

Trece,treba li i ugovor sa poslodavcem ili samo moze pismo preporuke da posaljem?

I najbitnije,kako da platim Visa karticom,treba li mi u tom slucaju taj racun koji se pominje kod placanja u banci?Ili samo ispinim onaj njihov form,upisem broj kartice i kad istice i cekam da skinu?

Nadam se da nisam puno dosadna,ali zaista mi znaci pomoc koju dobijam od forumasa,nisam znala da ce biti ovako komplikovano,bar meni jeste!

Hvala vam jos jednom!

1. Mi smo slali 8 fotografija, po glavi :)
2. Izvodi iz MKR na medjunarodnom obrascu, originali
Uverenje o nekaznjavanju iz policije - originali
Sve ostalo su bile kopije, uz prevode ovlascenog sudskog tumaca, sto Kanadjani
gledaju kao da je overena kopija
IELTS - original
3. Slali smo samo preporuke poslodavaca, na memorandumu firme (kao original), pisane na engleskom, sa pecatom i podacima o osobi koja je potvrdu izdala (u slucaju njihove potrebe da je kontaktiraju i provere ono sto je navedeno u potvrdi)
4. Za placanje, ja mislim da moze kreditnom karticom, mi smo to odradili preko naseg advokata koji ima kanadske cekove, tako da je na taj nacin placeno.

Mi jos cekamo na AOR, tako da za dalje jos nista ne znam.

Nisi dosadna, i meni znaci svaka informacija. Ja mogu da te obavestavam o nasem procesu kako bude tekao.

Pozdrav!
 
Procitala sam svasta nesto na forumu a i na raznim sajtovima pa mi nije jasno kad uplatim u banci u BG sta saljem sa uplatnicom,da li samo obrazac C50-FEES (sto sadrzi samo imena,prezimena,datume rodjenja svih clanova porodice i adresu i iznos koji se uplacuje) il sve one obrazce 0008,0008-1,0008-3...? Da li saljem u Bec il Sidney? Ako se salje u Bec sta dobijam nazad iz Beca i u kom roku?
Ako je neko aplicirao u skorije vreme pa zna kakva je procedura molim da mi odgovori?

Hvala puno!

Salje se u CIO, Sydney, Nova Scotia. Za dalje jos ne znam, mislim da posle sve ponovo saljes u Bech. Mi smo poslali krajem jula, cekamo approval.
 
Treba li da uz aplikaciju za Sidnej posaljemo i izvode iz knjige vencanih,rodjenih,dokaz o srodstvu sa rodjacima u Kanadi kao sto sam nasla negde da pise?Nije valjda da treba sve to odmah?
Medusa,jel' na kartici moraju biti evri ili dolari?

pa na kartici ce biti dinari, zar ne? onda ce ti banka dobrano naplatiti i uslugu i dinare pretvoriti u CAD po maksimalno nepovoljnom kursu... tako to ide. vodi samo racuna da to bude kreditna kartica ne debitna, to nece cic prihvatiti kao form of paymentverovatno i da ako ti limit ne dozvoljava toliku sumu obavestis banku da ces uplatiti preko limita, to im se nece svideti, ali ne mogu da te sprece. good luck!:)
 
Hvala puno!

Opet mi treba pomoc-ja se izgleda bas lose snalazim u ovome,na jednom mestu pise poslati po dve fotografije clanova porodice,na drugom po osam?

Drugo,da li izvodi i ostala dokumenta trebaju biti kopije ili originali?

Trece,treba li i ugovor sa poslodavcem ili samo moze pismo preporuke da posaljem?

I najbitnije,kako da platim Visa karticom,treba li mi u tom slucaju taj racun koji se pominje kod placanja u banci?Ili samo ispinim onaj njihov form,upisem broj kartice i kad istice i cekam da skinu?

Nadam se da nisam puno dosadna,ali zaista mi znaci pomoc koju dobijam od forumasa,nisam znala da ce biti ovako komplikovano,bar meni jeste!

Hvala vam jos jednom!

samo popuni formular za karticu, potpisi, stavi datum, to je to. fino je i zato sto ce te banka verovatno obavestiti kada prodje transakcija pa ces znati da su krenuli da se bave tvojim predmetom:)
 
Kada bi neko napisao tutorial iliti "korak-po-korak" do vize za skild migrante... Ako ne, ondak ću ja za koji dan... ali bi mi uštedeo vremena... jer sam prelistao ovaj forum i sve je nekako zbrda s dola (pogotova kada ulete likovi i likovice sa prepucavanjima), a zaista je ovaj forum najbolji po pitanju emigracije.
Inače, supruga i ja sa još dvoje male dece smo mislili da kidnemo za AU, ali kako sam ja otpao sa nove liste, a ona kao stomatolog ne može tek tako da dobije sve potrebne papire, gledamo varijantu za Kanadu. S obzirom da je supruga na NOC listi, testirali smo se i sakupili 72 boda (pod uslovom da joj priznaju master i da na IELTS-u ima preko 7,5 (što ima). E, sad, uz jutarnju kaficu i prepodnovno cičanje, poovo sam na sajtovima za emigraciju u Kanadu i gledam šta je sve potrebno, kako ide i tako to. Pomalo je zbunjujuće, tri formulara, pa Beč, Sidnej, Beograda, pa ne znam koliko novaca to košta, sve kao da je u nekakvim šiframa... Na forumu o Australiji neko je napisao tutorial, pa sam pomislio kako bi i ovde mnogimo sigurno tako što uštedelo vremena...
 
Poslednja izmena:
Kada bi neko napisao tutorial iliti "korak-po-korak" do vize za skild migrante... Ako ne, ondak ću ja za koji dan... ali bi mi uštedeo vremena... jer sam prelistao ovaj forum i sve je nekako zbrda s dola (pogotova kada ulete likovi i likovice sa prepucavanjima), a zaista je ovaj forum najbolji po pitanju emigracije.
Inače, supruga i ja sa još dvoje male dece smo mislili da kidnemo za AU, ali kako sam ja otpao sa nove liste, a ona kao stomatolog ne može tek tako da dobije sve potrebne papire, gledamo varijantu za Kanadu. S obzirom da je supruga na NOC listi, testirali smo se i sakupili 72 boda (pod uslovom da joj priznaju master i da na IELTS-u ima preko 7,5 (što ima). E, sad, uz jutarnju kaficu i prepodnovno cičanje, poovo sam na sajtovima za emigraciju u Kanadu i gledam šta je sve potrebno, kako ide i tako to. Pomalo je zbunjujuće, tri formulara, pa Beč, Sidnej, Beograda, pa ne znam koliko novaca to košta, sve kao da je u nekakvim šiframa... Na forumu o Australiji neko je napisao tutorial, pa sam pomislio kako bi i ovde mnogimo sigurno tako što uštedelo vremena...


Tutorijal bi bio pun pogodak :D
 
A čuj, mene je bilo strah slati samo prevedene kopije, pa sam ih ovjerio kod javnoga bilježnika, pa je to sve tek tada išlo na prijevod. U uputi piše ovo:

Who can certify copies? People authorized to certify copies include the following:

Outside Canada:
- a judge
- a magistrate
- a notary public
- an officer of a court of justice
- a commissioner authorized to administer oaths in the country in which the person is living.
 

Back
Top