Quantcast

Kako do Kanadske iseljeničke vize?

Daes Daimar

Zainteresovan član
Poruka
141
Malo cu skrenuti sa teme ali imam pitanje koje ce sve vas (nadam se) sacekati jednog dana kada stignete u Kanadu (konkretno BC)

Dakle, molim ljude sa ovog foruma koji su otisli u BC u poslednjih godinu-dve dana i sredili ovdasnju dozvolu class 5 da mi napisu kako su dokazali da imaju iskustvo za samostalnog vozaca
1.nacionalnom dozvolom odnesenom u ICBC
2.potvrdom iz MUP-a iz Srbije na kojoj pise kada je izdata prva vozacka dozvola

trazi uverenje od konzulata da si vozila u srbiji 10 godina ili vise, kosta oko 77 dolara...nama su u ontariju trazili to za dokaz.

gost 184602

Zainteresovan član
Poruka
230

Medjunarodna vozacka ti vazi tri meseca otkad udjes. Moras nositi i svoju originalnu dozvolu sa sobom sve vreme.
Polaganje se sastoji iz dva dela pismeni koji mozes polagati kad hoces, samo se pojavis, i test voznje.
Caka je da traze da imas PR carticu sa sobom, a ja je jos nisam dobio iako sam tu vec 2,5 meseca. U poslednje vreme je prosek 51 radni dan za dobijanje PR cartice i vise.
Kad polozis pismeni deo, mogu ti produziti vazenje internacionalne dozvole sve dok ne polozis test voznje.

dassal

Zainteresovan član
Poruka
318
Malo cu skrenuti sa teme ali imam pitanje koje ce sve vas (nadam se) sacekati jednog dana kada stignete u Kanadu (konkretno BC)

Dakle, molim ljude sa ovog foruma koji su otisli u BC u poslednjih godinu-dve dana i sredili ovdasnju dozvolu class 5 da mi napisu kako su dokazali da imaju iskustvo za samostalnog vozaca
1.nacionalnom dozvolom odnesenom u ICBC
2.potvrdom iz MUP-a iz Srbije na kojoj pise kada je izdata prva vozacka dozvola

Tacan odgovor je pod brojem 1:ok:

Vrachar

Zainteresovan član
Poruka
232
Medjunarodna vozacka ti vazi tri meseca otkad udjes. Moras nositi i svoju originalnu dozvolu sa sobom sve vreme.
Polaganje se sastoji iz dva dela pismeni koji mozes polagati kad hoces, samo se pojavis, i test voznje.
Caka je da traze da imas PR carticu sa sobom, a ja je jos nisam dobio iako sam tu vec 2,5 meseca. U poslednje vreme je prosek 51 radni dan za dobijanje PR cartice i vise.
Kad polozis pismeni deo, mogu ti produziti vazenje internacionalne dozvole sve dok ne polozis test voznje.

Jasno i precizno, kao i uvek od Paukmana. :super: Hvala.

animetta

Početnik
Poruka
16
Pozdrav svima!

Nisam uspela da iscitam sve stranice pa se izvinjavam ako negde ima odgovor na situaciju slicnu mojoj.. Naime, udala sam se za Kanadskog drzavljanina (nas covek ali zivi tamo 15 godina) ovde u Srbiji i dobili smo dete pre dva meseca pa podnosimo za spajanje porodice sad za koji dan.. Zanima me da li neko zna koliko se ceka na odgovor i da li neko ima iskustva sa popunjavanjem ovih obrazaca (spouse questionnaire mi najvise treba)? Brak nam naravno nije fiktivan jer imamo i dete i dosta ljudi kaze da bi proces trebao brzo da se zavrsi ali niko ne zna da nam kaze tacno koliko i kako tece ceo postupak..

Unapred hvala na bilo kakvoj pomoci i odgovorima!

dassal

Zainteresovan član
Poruka
318

Ne produzuju vazenje medjunarodne dozvole nego dobijes papir-potvrdu na osnovu koje mozes da vozis iskljucivo uz nekoga sa kanadskom dozvolom i to dok se ne osetis spremnim za polaganje i maksimalno 1 godinu od trenutka izdavanja! Prosao sam ovo pre 7 meseci a moja supruga upravo sada.....nisu nam uopste trazili medjunarodne nijednog trenutka, samo roze nacionalne...pozz

redapple

Zainteresovan član
Poruka
303
E, nama je vec stigao zahtjev za dopunu dokumentacije, traze uvjerenje o nekaznjavanju za mene iz bosne, jer sam ja poslala iz srbije, ali sad sam uspjela ovdje da izvadim i traze mi dokaz o broju sati koje sam dnevno provodila radeci kao finansijski administrator, jer sam j aradila dva posla na faksu u isto vrijeme, vjerovatno da utvrde koliko da li je bilo full time ili part time, mada je meni svejedno, jer i kao part time imam dovoljno poena, ali ne znam sta da uzmem kao potvrdu o tome... mozda da mi moji iz kadrova napisu potvrdu o rasporedu rada ili tako nesto... sta vi mislite sta bih mogla dati kao potvrdu????

Amadea

Početnik
Poruka
28
Pozdrav svima! Vec dugo vreme pratimo ovaj forum. Mi smo aplicirali kao Federal Skilled Worker class. Papiri su stigle u CIO negde oko 14 Juna. Jos nismo dobili mail iz Kanade da saljemo papire u Bec. Molim vas dal ima jos neko ko je aplicirao u tom periodu i dal je dobio odgovor? Zabrinuti smo jer jer vec proslo 3 i po meseca, a jos nemamo nikakav odgovor. Mozda se sad duze ceka?

dblui

Obećava
Poruka
52
Pozdrav svima!

Nisam uspela da iscitam sve stranice pa se izvinjavam ako negde ima odgovor na situaciju slicnu mojoj.. Naime, udala sam se za Kanadskog drzavljanina (nas covek ali zivi tamo 15 godina) ovde u Srbiji i dobili smo dete pre dva meseca pa podnosimo za spajanje porodice sad za koji dan.. Zanima me da li neko zna koliko se ceka na odgovor i da li neko ima iskustva sa popunjavanjem ovih obrazaca (spouse questionnaire mi najvise treba)? Brak nam naravno nije fiktivan jer imamo i dete i dosta ljudi kaze da bi proces trebao brzo da se zavrsi ali niko ne zna da nam kaze tacno koliko i kako tece ceo postupak..

U sličnoj situaciji su bili naši kumovi pre četiri godine. Proces je trajao ( u njihovom slučaju) četiri meseca. Ne znam kakva je tačno procedura i šta se traži, ali pretpostavljam da je sve podrobno objašnjeno na njihovom zvaničnom sajtu. srećno!:bye:

yugoslav

Primećen član
Poruka
811
Pozdrav svima!

Proces traje jako brzo. Oko 2 meseca.

Sto se tice obrazaca.

Vas muz moze otici do imigracionog centra i zatraziti pomoc u popunjavanju potpuno besplatno. Cak mogu i za vas popuniti, a vi samo da ih potpisete. Tu bi ste izgubili oko 2-3nedelje (da vam se papiri poslaju, vi da potpisete i da vratite.). Mozesh i sama da ih popunis i posaljes. uzme oko 4-5 radnih dana da stignu do Kanade.

Imigraciono ce uzeti nekih mesec dana da vas kontaktiraju posle toga..

Aj ukratko i kako tece ceo postupak

Vas muz skine sa interneta potrenu dokumentaciju (sa zvanicnog sajta) ili naruci putem telefona od imigracionog.

Pored formulara ima i mali vodic na 2 tri strane u kome je detaljno objasnjeno kako popuniti formular i koja su dokumenta potrebna.

Jedan deo formulara vas muz popunjava, drugi deo vi.

Kada su svi formulari ispunjeni i potpisani i kada su svi potrebni dokumenti prikupljeni. Vas muz ih salje imigracionom. Nakon toga bi cete kontaktirani od strane ambasade u beogradu da dodjete po vizu.

Inace placa se taksa za vizu i cena obradjivanja aplikacije (oko 1200dolara). To se sve moze uplatiti i pre slanja dokumenta imigracionom (poslati sa dokumentima i uplatinicu).

Poslednja izmena:

medusa

Zainteresovan član
Poruka
283
E, nama je vec stigao zahtjev za dopunu dokumentacije, traze uvjerenje o nekaznjavanju za mene iz bosne, jer sam ja poslala iz srbije, ali sad sam uspjela ovdje da izvadim i traze mi dokaz o broju sati koje sam dnevno provodila radeci kao finansijski administrator, jer sam j aradila dva posla na faksu u isto vrijeme, vjerovatno da utvrde koliko da li je bilo full time ili part time, mada je meni svejedno, jer i kao part time imam dovoljno poena, ali ne znam sta da uzmem kao potvrdu o tome... mozda da mi moji iz kadrova napisu potvrdu o rasporedu rada ili tako nesto... sta vi mislite sta bih mogla dati kao potvrdu????

hey redapple! pa bas su oni nesto azurni, zar ne? ako se dobro secam, poslali ste papire krajem avgusta? mi jos nismo poslali papire jer cekamo potvrde o nekaznjavanju iz inostranstva, verujte da ne zelite da znate kako mi je... raspitala se sta se desava s tim potvrdama, odgovor je bio 'in process', v v v helpful, nema sta... imam nocne more da nece stici na vreme, ne znam da li uopste da malo odahnem obzirom da ti nisi inicijalno poslala iz bosne (gde sada zivis, jel' tako?) vec samo iz srbije, pa su ti trazili dopunu... ako te ne mrzi, bi li mogla da objasnis (mozda ponovo) o cemu se tu radi, kakva je tacno tvoja situacija? verovatno uopste nije poredivo, ali mozda ce mi biti malo lakse :roll:

pretpostavljam da sve sto ti je potrebno mozes dobiti u kadrovskoj, ako mozes lepo da se dogovoris sa njima. ja bih trazila da napisu nesto tipa te i te su bile tvoje obaveze, toliko i toliko sati nedeljno si radila to, a toliko i toliko ovo. to je nesto slicno, verovatno, kao sto uopste u ugovorima o angazovanju na fakultetima stoji da ti je 50% radnog vremena 'za nastavu', a 50% za naucno-istrazivacki rad itd. ne znam da li ti mozda tako nesto i u ugovoru pise?

ne brini, kada ste do ovih stvari stigli, izboricete se i uspeti! svu srecu zelim, veliki pozdrav:bye:

misic misa

Zainteresovan član
Poruka
271
Funds

Indicate the amount (in Canadian dollars) of unencumbered, transferable and available funds that you have. This amount can include the value of any property that you own, but should not include jewellery, cars or other personal assets.

Jel' to znaci da napisem koliko imam na racunu u banci,ili da napisem koliko cu imati kad prodam kucu i podjem u Kanadu?!

Arlington Road

Iskusan
Banovan
Poruka
6.497
Quebec najkorumpiranija provincija u Kanadi. Prave destinacije su ipak Toronto,Vancuver...
3853894946b2b5ef12a7334d0314.jpeg

http://www2.macleans.ca/2010/09/24/the-most-corrupt-province/

animetta

Početnik
Poruka
16
Proces traje jako brzo. Oko 2 meseca.

Sto se tice obrazaca.

Vas muz moze otici do imigracionog centra i zatraziti pomoc u popunjavanju potpuno besplatno. Cak mogu i za vas popuniti, a vi samo da ih potpisete. Tu bi ste izgubili oko 2-3nedelje (da vam se papiri poslaju, vi da potpisete i da vratite.). Mozesh i sama da ih popunis i posaljes. uzme oko 4-5 radnih dana da stignu do Kanade.

Imigraciono ce uzeti nekih mesec dana da vas kontaktiraju posle toga..

Aj ukratko i kako tece ceo postupak

Vas muz skine sa interneta potrenu dokumentaciju (sa zvanicnog sajta) ili naruci putem telefona od imigracionog.

Pored formulara ima i mali vodic na 2 tri strane u kome je detaljno objasnjeno kako popuniti formular i koja su dokumenta potrebna.

Jedan deo formulara vas muz popunjava, drugi deo vi.

Kada su svi formulari ispunjeni i potpisani i kada su svi potrebni dokumenti prikupljeni. Vas muz ih salje imigracionom. Nakon toga bi cete kontaktirani od strane ambasade u beogradu da dodjete po vizu.

Inace placa se taksa za vizu i cena obradjivanja aplikacije (oko 1200dolara). To se sve moze uplatiti i pre slanja dokumenta imigracionom (poslati sa dokumentima i uplatinicu).

Hvala puno na opsirnom odgovoru! :)

Muz je trenutno ovde sa mnom u Srbiji, dobio je parental leave na poslu pa cekamo i mi da dobijemo papire i da se svi zajedno vratimo za Kanadu pa mi zbog toga znaci da sto pre dobijemo vize jer njega ceka posao.. Papire smo zajedno popunjavali, skinuli smo ih sa interneta, danas smo beba i ja isli na medical i skoro sva dokumentacija nam je spremna da njegova mama koja se u petak vraca za Kanadu ponese i posalje odande.. Ostalo nam je da uplatimo preko neta troskove pa me to malo zbunjuje, izracunala sam da za mene i dete treba da uplatimo 1680 CAD, a ne 1200 CAD?! Dal ja gresim u kalkulaciji, taj deo njihovog sajta mi je malo nejasan.. :dontunderstand:

Jos jednom hvala puno, jako mi znace informacije koje ste naveli.. :hvala:

korana02

Obećava
Poruka
81

Muz je trenutno ovde sa mnom u Srbiji, dobio je parental leave na poslu pa cekamo i mi da dobijemo papire i da se svi zajedno vratimo za Kanadu pa mi zbog toga znaci da sto pre dobijemo vize jer njega ceka posao.. Papire smo zajedno popunjavali, skinuli smo ih sa interneta, danas smo beba i ja isli na medical i skoro sva dokumentacija nam je spremna da njegova mama koja se u petak vraca za Kanadu ponese i posalje odande.. Ostalo nam je da uplatimo preko neta troskove pa me to malo zbunjuje, izracunala sam da za mene i dete treba da uplatimo 1680 CAD, a ne 1200 CAD?! Dal ja gresim u kalkulaciji, taj deo njihovog sajta mi je malo nejasan.. :dontunderstand:

Nisam sigurna, ali mislim da vam je izašlo toliko zbog toga što ste računali i Right of Permanent Residence Fee koji se u slučaju family class aplikacija (kao što je vaša) plaća odmah. Gde planirate da pošaljete te papire, u Mississaugu?

bgbg

Obećava
Poruka
51
Spouse or Common-law Partner in Canada Class

Sponsorship application (per application) $75
Principal applicant $475
A family member of the principal applicant who is 22 years of age or older, or is less than 22 years of age and is a spouse or common-law partner $550
A family member of the principal applicant who is less than 22 years of age and is not a spouse or common-law partner $150

+ Right of Permanent Residence Fee (RPRF)
(Canadian dollars)
For the acquisition of permanent resident status $490

ako sam dobro sracunala.. aplikacija 75, principal aplikant/to si ti/ 475, bebac 150 + fee 490 i tvoja cifra ukupno treba da je 1190$?

animetta

Početnik
Poruka
16
Nisam sigurna, ali mislim da vam je izašlo toliko zbog toga što ste računali i Right of Permanent Residence Fee koji se u slučaju family class aplikacija (kao što je vaša) plaća odmah. Gde planirate da pošaljete te papire, u Mississaugu?

Da, uracunala sam i Right of Permanent Residence Fee a sad sam videla da za bebu ne treba da se uracuna tako da jeste 1200 a ne 1700 CAD, tacnije 1190 CAD.. :) Da, papire saljemo u Mississaugu, tamo mi inace i suprug zivi a njegova mama putuje u petak nazad tako da ce poneti sve papire i poslati odande.. :)

Poslednja izmena:

animetta

Početnik
Poruka
16
Spouse or Common-law Partner in Canada Class

Sponsorship application (per application) $75
Principal applicant $475
A family member of the principal applicant who is 22 years of age or older, or is less than 22 years of age and is a spouse or common-law partner $550
A family member of the principal applicant who is less than 22 years of age and is not a spouse or common-law partner $150

+ Right of Permanent Residence Fee (RPRF)
(Canadian dollars)
For the acquisition of permanent resident status $490

ako sam dobro sracunala.. aplikacija 75, principal aplikant/to si ti/ 475, bebac 150 + fee 490 i tvoja cifra ukupno treba da je 1190$?

Jeste, jeste, kuckale smo u isto vreme! :) Hvala puno svima, uf, sto ranije nisam piskarala po forumu, ja sam ovo sve sama bistrila a vidim da ste vi bas upuceni u to! :) :hvala::hvala::hvala::hvala:

korana02

Obećava
Poruka
81
Da, uracunala sam i Right of Permanent Residence Fee a sad sam videla da za bebu ne treba da se uracuna tako da jeste 1200 a ne 1700 CAD, tacnije 1190 CAD.. :) Da, papire saljemo u Mississaugu, tamo mi inace i suprug zivi a njegova mama putuje u petak nazad tako da ce poneti sve papire i poslati odande.. :)

E, pa to je to onda...Super za aplikaciju i slanje, verujem da će to ići jako brzo. Srećno!

yugoslav

Primećen član
Poruka
811

Moguce je da je vise od 1200. posto znam da je oko 1200 samo za jednu osobu. Moguce je da se i za drugu osobu (dete) doplacuje

Sretno

Daes Daimar

Zainteresovan član
Poruka
141
Funds

Indicate the amount (in Canadian dollars) of unencumbered, transferable and available funds that you have. This amount can include the value of any property that you own, but should not include jewellery, cars or other personal assets.

Jel' to znaci da napisem koliko imam na racunu u banci,ili da napisem koliko cu imati kad prodam kucu i podjem u Kanadu?!

napises koliko imas sad na racunu a to mora biti suma koju traze da imas, kad udjes prijavis koliko unosis.
svakako ces slati izvod iz banke...

poenta je da imas dovoljno za ulazak SAD na racunu, ono sto traze, jer mozes da uneses koliko god hoces bez problema, kod iznosenja je vec druga stvar.
Osim toga ako se ne varam srbija dozvoljava iznos od 15 000 eura po odrasloj osobi pri izlasku, tako da vodi racuna sta prijavljujes i gde.
Ako prijavis kanadjanima da imas sumu koju ustvari nemas to ce biti problem, ako prijavis na ulazu da imas manje nego sto stvarno imas a to je dovoljno za ulaz mozda prodjes a mozda te pretresu pa ti uzmu ostatak, mada nas nisu ni pitali imali smo kes kod sebe a oni su nam verovali na rec.
Postoji opcija da ostavis pare u nekoj banci kojoj verujes npr inostranoj mozda cak i orocis pa zar par godina kad ti zatrebaju odes i uzmes ili uradis transfer.
Zavisi sa koliko novca baratas he he :super:

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.