Kako do Kanadske iseljeničke vize?

@ Djole,

ne treba ti pozivno pismo, posto mislim da je i Hrvatska deo programa International Experience Canada (IEC) (tako i trazi na njihovom sajtu)
odprilike to ovako zvuci....This category is designed for young citizens between the ages 18 to 35 who intend to travel in Canada and who wish to obtain paid employment in order to supplement their financial resources. Participants under this category will generally receive an “open” work permit (maximum 12 months).

posle toga moras izaci i zemlje, pa ponovo mozes aplicirati...i kasnije kad steknes kanadsko radno iskustvo od 2 ili 3 god, mozes aplicirati za permanent resident...
to ovde masovno rade Autralijanci, Nemci, Litvanci.....
legalno i vrlo brzo dobijes dozvolu za rad na 12 meseci.... i posle ponovo...ljubi taj Hrvatski pasos sto imas :)

Ako u Manitobi nadje stalni posao moze odmah nakon 6 meseci od datuma zaposlenja da trazi stalno boraviste (Manitoba Provincial Nominee - Employer Direct).
http://www2.immigratemanitoba.com/browse/howtoimmigrate/pnp/pnp-employerdirect.html
Jedino ne treba da spominje te ujake u Ontariu kada bude aplicirao, a ako nisu rodjeni ujaci jos bolje ;)
 
Poslednja izmena:
markow

ne bih da idem u manitobu
idem iskljucivo u toronto mississauga kod ujaka
jer kod njega ne bih placao stan hranu ostale dazbine i nasao bih mi stalan posao bez problema
kada bih dosao u kanadu on bi predao granaciju za mene,a uslov je da ima mislim 15 000 dolara na racunu i onda bih ja dobio boravk sa parvom zaposlenja a posle 3 godine i drzavljanstvo sa uslovom da za 3 godine ne smem napustiti granicu zemlje
dali neko zna nesto o ovome i jel neko imao slicno iskustvo
 
@ botexag

hvala ti puno na odgovoru,zanima me jos dali kad mi istekne tih 12 meseci moram da provedem 12 meseci u srbiji ili kako vec
ustvari to nije pozivno pismo
otisao bih tamo na hrvatski pasos i kako sam shvatio ujaka on bi bio moj garant i tako bih ostao za stalno i posle 3 godine bih dobio drzavljanstvo
jer drzavi je samo vazno da nisi na teretu drzave tj- da dobijas socijlanu pomoc
ujak je preko garancije pomogao da ostane u kanadi desetinama ljudi koji mu nisu nikakav rod
a hravtski pasos mi sluzi samo da ne moram da se cimam za vizu i sto je mozda tamo cenjeniji nego srpski
i da vas obavestim sve od 3 juna pa do 27 oktobra pocinje direktan let beograd toronto americkom kompanijom ryan international
hvala i pozdrav
tu sam da vam pomognem kao sto vi pomazete meni

@djole

iskreno ja o tome da ti ujak posalje garantno pismo, i ti ostanes koliko hoces u Kanadi...tako nesto prvi put cujem.....? tvoja prednost sa pasosem je samo ta sto ne moras u ambasadu za vize i nista drugo....moras izaci iz zemlje kao i svaki turista....ti kad dodjes ovde, trazi Job Offer i LMO i sa time mozes onda da radis...ali za to ti ne treba ujak, niti bilo kakva garancija
tvoj ujak je verovatno slao ljudima iz srbije garanciju, da bi mogli pokazati u ambasadi u Beogradu da imaju kod koga da idu, i nista drugo.....tebi to ne treba jer imas hrvatski pasos.
ako imas neku bolju semu, javi i meni, jer imam i ja brata koji je u istoj situaciji kao ti

ono sto ja znam, posto imas manje od 35god, imas pravo da legalno radis putem ovog programa. evo ti link, sve lepo procitaj, vrlo je jednostavna procedura
http://www.canadainternational.gc.c...xperience_internationale_canada.aspx?lang=eng

kad prodje 12 meseci, odes samo do USA na par dana i opet apliciras....tako ovde rade Australijanci, bas sam pricao sa jednim o tome...
i posle 2 ili 3 god, mozes da trazis rezident na osnovu kanadskog iskustva...
ja to isto trenutno radim, i cekam svoje 2 godine da prodju
pozz
 
Poslednja izmena:
markow

ne bih da idem u manitobu
idem iskljucivo u toronto mississauga kod ujaka
jer kod njega ne bih placao stan hranu ostale dazbine i nasao bih mi stalan posao bez problema
kada bih dosao u kanadu on bi predao granaciju za mene,a uslov je da ima mislim 15 000 dolara na racunu i onda bih ja dobio boravk sa parvom zaposlenja a posle 3 godine i drzavljanstvo sa uslovom da za 3 godine ne smem napustiti granicu zemlje
dali neko zna nesto o ovome i jel neko imao slicno iskustvo

Jesi li se dobro raspitao o tome? Na zvanicnom kanadskom sajtu o tome nista ne piše. Znam da je ranije postojala mogućnost grupnih i individualnih sponzorstava, ali mislim da to više ne može Ako nešto saznaš, bilo bi super da postuješ ovde na forumu. Hvala.
 
Auuuu... Jel treba da overavam knjizicu? Mnogo je to papira ***... Jel moram i da prevodim? Znam da potvrdu moram da prevedem da nisam nigde bio u vojsci ni civilno. :)

Ja nisam overavao knjizicu samo sam otisao u vojni odsek i trazio potvrdu da nisam sluzio vojsku ('82 godiste),potvrdu sam preveo kod sudskog prevodioca i poslao za Bec i posle toga sam dobio poziv za lekarski.Samo zele da znaju da nisi bio u vojsci tj u nekom ratu.Napisi i propratno pismo pa im objasni da si odlagao vojsku po zakonu kao student (valjda si bio student :) ) i da vojska vise ne postoji u onom obliku kao ranije i bice sve ok nemo' nista da se sekiras ;) :)
 
evo da vam pojasnim
u kanadskoj imigraciji postoji imigracija preko sponzorstva
meni ujak ne bi slao garanciju u srbiju nego bi kad ja dodjem tamo predao garanciju za mene da sam sposoban da radim i da necu biti na teretu drzave
mozete procitati na sajtu svakom o imigraciji
ujak mi je rekao da je on pomogao mnogim ljudima koji mu uopste nisu rod da ostanu i rade u kanadi preko njegove garancije
 
koliko ja vidim na ovom linku preko IEC moze se ostati samo jednu godinu
tako da meni ostaje da je verujem mom ujaku koji je ipak covek iskusan u tome
nije covek tamo dzabe 41 godinu

tvoje pravo je da radis kako hoces....
ali kad vec citas linkove koje ti neko posalje, procitaj ih temeljno i sa razumevanjem.

lepo pise na kraju da ima pravo aplicirati svako ko nije vec aplicirao vise od jednog puta pre, prevedeno dve godine.....moze
posle dve godine ides na permanent resident na osnovu radnog kanadskog iskustva...
toliko od mene
 
Ja nisam overavao knjizicu samo sam otisao u vojni odsek i trazio potvrdu da nisam sluzio vojsku ('82 godiste),potvrdu sam preveo kod sudskog prevodioca i poslao za Bec i posle toga sam dobio poziv za lekarski.Samo zele da znaju da nisi bio u vojsci tj u nekom ratu.Napisi i propratno pismo pa im objasni da si odlagao vojsku po zakonu kao student (valjda si bio student :) ) i da vojska vise ne postoji u onom obliku kao ranije i bice sve ok nemo' nista da se sekiras ;) :)

:)
Hvala druze!
Reci mi samo jel si kopirao knjizicu od korice do korice?

Pozz,
-m
 
:)
Hvala druze!
Reci mi samo jel si kopirao knjizicu od korice do korice?

Pozz,
-m
Da kopirao knjizicu od korica do korica bez overavanja i dobices potvrdu (ako vec nisi) i nju prevedes sa pecatom iskuckas propratno pismo cisto da je tamo neki teletabis koji ne poznaje situaciju i objasnis za studije i pravo na odlaganje koje je po zakonu i navedes da je sada u Srbiji profesionalna vojska.U sustini njih interesuje da nisi sluzio vojsku ('99) tj ratovao i naravno da se nisi krio od vojnog poziva pa te sada drzava trazi itd.

Ajd sad bodro i udarnicki :) :) :)
 
evo da vam pojasnim
u kanadskoj imigraciji postoji imigracija preko sponzorstva
meni ujak ne bi slao garanciju u srbiju nego bi kad ja dodjem tamo predao garanciju za mene da sam sposoban da radim i da necu biti na teretu drzave
mozete procitati na sajtu svakom o imigraciji
ujak mi je rekao da je on pomogao mnogim ljudima koji mu uopste nisu rod da ostanu i rade u kanadi preko njegove garancije

mozes li reci otprilike kakvi se poslovi nude? postoje li neki magacinski poslovi ili samo voznja slepera?
 
Da kopirao knjizicu od korica do korica bez overavanja i dobices potvrdu (ako vec nisi) i nju prevedes sa pecatom iskuckas propratno pismo cisto da je tamo neki teletabis koji ne poznaje situaciju i objasnis za studije i pravo na odlaganje koje je po zakonu i navedes da je sada u Srbiji profesionalna vojska.U sustini njih interesuje da nisi sluzio vojsku ('99) tj ratovao i naravno da se nisi krio od vojnog poziva pa te sada drzava trazi itd.

Ajd sad bodro i udarnicki :) :) :)

Uzeo danas potvrdu, sutra ujutru prevod gotov pa pravac u ambasadu! :D
99' godine sam imao jedva 14 godina... :D
Pozz,
-m
 
joj,ljudi a ja se skinuo iz vojske mesec dana pre bombardovanja,sluzio u djakovici.Papiri su poslati,nece mi valjda praviti frku sto sam bio dole,iako nemam ucesce u ratu?

Iz iskustva drugih ljudi koji su vec ovde nece biti problema,mozda ces imati dodatni intervju sa prevodiocem u ambasadi u Bgd-u gde ces sve lepo da objasnis i dokumentujes vojnom knjizicom ili nekim drugim dokumentom i da potpises izjavu da nisi ucestvovao u ratovima i to je to :)
 

Back
Top