Kako biste vi rijesili Kosovsko pitanje?

Kako biste rjesili pitanje Kosova?

  • Invazija na KiM

    glasova: 9 23,1%
  • Podjela - Srbija uzima sjever, ostatak priznaje

    glasova: 4 10,3%
  • Priznati Kosovo za mjesto Srbije u EU

    glasova: 7 17,9%
  • Silom naseliti 200.000 Beogradjana na KiM pa nakon 15 g. ga vratiti

    glasova: 1 2,6%
  • Humanitarna vojna akcija na sjever - pa mamiti Pristinu na agresiju.

    glasova: 3 7,7%
  • Vlast Srbije da potkupi sve kompanije i industrije na Kosovu i vrsiti ekonomski pritisak

    glasova: 3 7,7%
  • Nista, zamrznuti konflikt, cekati 10-20 godina za Apokalipsu i raspad SAD.

    glasova: 12 30,8%

  • Ukupno glasova
    39
I onda se pitam zašto Vučić govori populističke parole tipa "Mogu da me biju, mogu da me i ubiju ali ja Kosovo izdati neću", za koja je to namijenjeno?
Evo odgovora
on moze da prica sta god hoce, jer laze.
on je izdajnik, cinjenice za to su, klintonu 2 miliona za kampanju tapsanje po ramenu, bler savetnik, sreder gost na mitingu.

tako da manio se gluposti.
 
Izgubila je Vojnu krajinu. Srbija je dobila 2-3 okruga od Bugara ali je izgubila od svih ostalih republika sa kojima je graničila. Granice su formirane na osnovu različitih godina stanja na terenu ne poštujući ni jezik ni nacionalnost. Hrvatsku su ucelovili da bi joj omogućili bolji razvoj, a Srbiju iscepkali.
Kakve veze je ikada Vojna krajina imala sa Srbijom?!? Vojna krajina je prema ondašnjim zakonima bila hrvatska zemlja, "privremeno" oduzeta (to je bila formulacija Bečkog dvora) od Hrvatske kako bi se što bolje i sustavnije organizirala protuturska obrana. Nijedan Habsburgovac nikada nije tvrdio da Vojna krajina ne pripada po pravu Hrvatima i Hrvatskoj. Štoviše, car i kralj Leopold I. je 1705. godine potvrdio u povelji da je Vojna krajina Hrvatska, ali (uvijek su imali neko "ali") da još nije vrijeme da se vrati u sastav Hrvatske, zbog osmanske opasnosti.

Zapadni dio Vojne krajine imao je službeni naziv "Hrvatska vojna krajina", kasnije Karlovački generalat, a istočni dio "Slavonska vojna krajina", kasnije Varaždinski generalat. Hrvatski sabor se nije nikada odrekao Vojne krajine, ni pismeno, ni usmeno, ni na bilo koji način. Upravo suprotno! Stoljećima su tražili od Bečkog dvora da se Vojna krajina opet ujedini s Hrvatskom. Godine 1881. car i kralj Franjo Josip je vratio Vojnu krajinu Hrvatima i spojio je sa Civilnom Hrvatskom (Kraljevina Hrvatska i Slavonija).

Hrvatska je, zbog povijesnih okolnosti i upravo kontinuiteta granica iz razdoblja protuosmanskih ratova, dobila 1945. godine debilne granice. Da je netko želio i imao volje pogodovati Hrvatskoj, predao bi joj i dijelove BiH koji, što od 14., što od 16. stoljeća nisu više bili dijelovi Hrvatske. Međutim, upravo zato što su jugoslavenski političari velikom većinom inzistirali na povijesnim granicama, granice Hrvatske, BiH, Crne Gore, Srbije, Slovenije i S. Makedonije su takve kakve jesu. Hrvatskoj su neki dijelovi, kako sam već napisao, bili oduzeti u Jugoslaviji, ali je dovoljnu kompenzaciju za izgubljeno dobila pripajanjem većeg dijela Istra i Baranje.

Srbija je imala tu nesreću, da za razliku od Hrvatske, stoljećima nije imala svoje granice, ni svoj narod naseljen na nekim područjima (Kosovo) i to je bio razlog davanja autonomije Kosovu, S druge strane, Vojvodina je, po prvi put ikada ušla u sastav teritorija Srbije tek 1918. godine i tada su u njoj Srbi činili tek relativnu većinu, i to je bio valjan razlog da se Vojvodini da autonomija.
 
Poslednja izmena:
Последња опција за коју је гласала већина форумаша звучи као самокажњавање - чекати да се за 10-20 година сруши најјача економска и војна нација од 350 милиона, јесте, то је свакако врло вероватно, поготово када Србија може да се супротстави својим 6,5 милиона људи + економски раст упоредив са Кубом, а војни буџет упоредив са Узбекистаном. Заправо звучи као веома добар план. За Апокалипсу. Али уместо у САД, на Балкану у југоисточној Европи.
 
Poslednja izmena:
Последња опција за коју је гласала већина форумаша звучи као самокажњавање - чекати да се за 10-20 година сруши најјача економска и војна нација од 350 милиона, јесте, то је свакако врло вероватно, поготово када Србија може да се супротстави својим 6,5 милиона људи + економски раст упоредив са Кубом, а војни буџет упоредив са Узбекистаном. Заправо звучи као веома добар план.

I to je zvanicna strategija Beograda :D
 
Последња опција за коју је гласала већина форумаша звучи као самокажњавање - чекати да се за 10-20 година сруши најјача економска и војна нација од 350 милиона, јесте, то је свакако врло вероватно, поготово када Србија може да се супротстави својим 6,5 милиона људи + економски раст упоредив са Кубом, а војни буџет упоредив са Узбекистаном. Заправо звучи као веома добар план. За Апокалипсу. Али уместо у САД, на Балкану у југоисточној Европи.

jevreji su čekali 2000 godina
hrvati 900, poljaci 150
ukupno 3050 godina, šta je problem da mi malo odmorimo koju godinicu?
 
jevreji su čekali 2000 godina
hrvati 900, poljaci 150
ukupno 3050 godina, šta je problem da mi malo odmorimo koju godinicu?

Jevreji su se masovno selili iz toplih domova razvijene Njemacke i Austrije da bi zivjeli u Palestinu u pustinju pod Osmanlijama/Britancima. Hrvati su 100 g. formirali teroristicke grupacije i raznijeli se bombama po cijelom svijetu s namjerom da prave nezavisnu Hrvatsku. Srbi samo pjevaju.
 
jevreji su čekali 2000 godina
hrvati 900, poljaci 150
ukupno 3050 godina, šta je problem da mi malo odmorimo koju godinicu?
Па, моја поента је - нема времена за чекање - чекате нешто од 1991. године, а границе су све уже ... па се нешто мора радикално променити
 
Činjenice nisu vlažni snovi. Granice iz 1878. godine su prve moderne granice Srbije. To je osnova srpskog državnog teritorija. Sve ostalo što danas imate je dobitak. Zato mi je smiješno kada spominjete nekakve "gubitke". Dobili ste čitav jug današnje Srbije koji je lako mogao završiti i u Bugarskoj, dobili ste Vojvodinu koja je pripadala Mađarima i stekli ste Kosovo sve do 1999. godine.

Sta smo mi ti to ikada od ikoga dobili?! Srbija, kao drzava koja je izasla kao pobednik iz dva svetska i dva balkanska rata, uz ogromne ljudske i materijalne gubitke, se izborila da vrati deo onoga sto su joj oduzeli. Nazalost, nasa velikodusnost i lakovernost nakon toga su nas skupo kostali, da smo gledali iskljucivo nase nacionalne interese sve bi sada bilo mnogo drugacije.
 
Poslednja izmena:
Jevreji su se masovno selili iz toplih domova razvijene Njemacke i Austrije da bi zivjeli u Palestinu u pustinju pod Osmanlijama/Britancima. Hrvati su 100 g. formirali teroristicke grupacije i raznijeli se bombama po cijelom svijetu s namjerom da prave nezavisnu Hrvatsku. Srbi samo pjevaju.

you-know.gif
 

Back
Top