Kako bi Srbija danas izgledala da Broz nije osvojio vlast 1945?

Nemacka je dobila isto toliko pare od marsal plana ko austrija+ona je jedina koja je morala da vraca pare.

A Norveska i Velika Britanija su dobili mnogo vise pomoc nego nemci.

Nemci su odma poceli radikalni kapitalizam dok su ostali hteli da drzava ima sve pod kontrolom. To je razlog nemackog "Wirtschaftswundera".
mislis povratak opljackanog blaga rajha iz brazila argentine pod fiktivnim firmama i ulaganjima?;) od strane pobeglih nemackih oficira kroz rupe koje su im ameri napravili
 
nemacka je posebna prica..satelit amerike koju su krenuli da spasavaju krajem rata od razgoropadjenih rusa koji su hteli da je sastave sa zemljom jer su nemci ubili 27 miliona rusa

sta mislis sto se ameri iskracavali u normandiju..i to na mestu gde bi saka SSovaca mogla da drzi celu armiju u pat poziciji i potuce do nogu..da nije bilo dogovora na visem nivou..da se spasava nemacka koja je kad je prsla na istocnom frontu izgubila rat..
i taj rat je bio..rat za sibirske resurse phe..as usual

pomoc koju je nemacka imala mi nismo..nakon rata je krenula kompeticija medju rusima i amerima..pa su ameri pumpali lovu u svoje satelite i omogucavali im razvoj..da ne bi pali pod ruski uticaj..
kad je nestao varsavski pakt nestalo je i tog takmicenja i nastala je nakon dvadeset godina ova kriza jer je lova ulagana a nije imala utemeljenje u realnosti..
i kina je komunisticka zemlja..pa sad i kinezi voze automboile imaju 40 proizvodjaca automobila npr..upravo prave proboj na evropsko trziste..

mislim moze se o ovome diskutovati do preksutra..

taj nas komunizam je imao puno losih strana..medjutim to je zato sto je pocela nesuglasica oko toga kakve je promene potrebno implementirati..no sto je funkcionisalo 50ih i 60ih pocelo je da posustaje 70ih..i bilo je jasno da nam trebaju reforme..i tu je krenulo sporenje..hrvati koji su jos 60ih potpali pod uticaj nemacke..su krenuli da sabotiraju i ebavaju ..i tako to krenulo

Hteo sam samo da se osvrnem na radne akcije kojih je bilo i u Nemackoj, ne u onom obliku kao kod nas, ali ljudi su cistili rusevine, u Berlinu ima umetno brdo nastalo slaganjem ostataka srusenih zgrada na gomilu.

Kod njih je bilo puno gore jer su im zene radile, izmedju silovanja od strane ruskih vojnika, dok su im muzevi ili poginuli ili bili u Sibiru.
 
Hteo sam samo da se osvrnem na radne akcije kojih je bilo i u Nemackoj, ne u onom obliku kao kod nas, ali ljudi su cistili rusevine, u Berlinu ima umetno brdo nastalo slaganjem ostataka srusenih zgrada na gomilu.

Kod njih je bilo puno gore jer su im zene radile, izmedju silovanja od strane ruskih vojnika, dok su im muzevi ili poginuli ili bili u Sibiru.

Sto ce reci da su danasnji Njemci utvari Rusi.
 
A od toga danas mi sta imamo. Imali smo 90e industriju koja je bila pred propast. Koja je danas propala. Kako se secam u drugoj temi si bio pristalica da se nastavi projizvodja juga.

To vise nego dosta govori o tebi.

pa sad nemamo nista..

uostalom..ne znam sta je to bilo privatizovano ovih poslednjih godina stihijske privatizacije ako je bas toliko bilo propalo?

uostalom jugo je bio najprodavaniji automobil trenutno..pre gasenja prozivodnje..po statistikama ..dosegao je preko 40 000 godisnje..i proizvodnja je rasla..tako da je zastava opet pocela da pravi neke pare..sta mislis okle lova za liniju punta koji se proizvodio kao zastava 10..i koji se sada proizvodi kao punto a da italijani nisu ni evro ulozili ..bar do sad..sem sto su ugasili proizvodnju juga..egipcanima je zastava 128 bila dobra..jos je prave..prodali smo im liniju..a cim je jugo skinut sa proizvodnje odmah se javile 3 drzave da kupe linije za porizvodnju..
i posle nek mi neko kaze da taj auto nije imao trziste..i da zaradi pare za projektovanje novog i boljeg modela
 
Jako mi smeta idealizovanje komunistickog perioda od 50-ak god. Evo nekih stvari o kojima se redje govori.

Ekonomske i politicke migracije

Prva stvar koju je kom.vlas uradila je da od slobodnog seljaka (gazde) nacini radnika proletera ovisnog o plati koju mi isplacuje 1.u mesecu. Bila je parola-unistiti gazdu-seljaka,jer je on ek.samostalan pa moze da misli,a i da laje na vlast. Radnik to ne moze i ne sme..

Druga ek.migracija o kojoj niko ne govori kao da se nikada nije desila je odlazak nasih ljudi u zapadne zemlje na rad u inostranstvo..Srpska sela su opustela..nemamo dovoljno naroda..dece..Citavi regioni su polunaseljeni. O tim ljudima i njihovim potomcima niko ne brine. Svi govore o iseljavanju od pocetka 90-ih,ali to je kap u moru koliko ljudi je moralo da ode za vreme Tita. On je velikodusno Viliju Brantu oprostio ratnu odstetu (ovaj je to smatrao svojim najvecim pol.uspehom),a zauzvrat Nemci su dobili "svezu krv" da rinta i razvija nemacku ekonomiju.

Treca bitna migracija je ona kojom je Tito zavrsio posao umesto ustasa preseljenjem Srba iz Like u Vojvodinu (navodno zbog boljeg zivota).Ustaski gad!

Takodje nije dozvolio Srbima proteranim sa Kosova za vreme ww2 da se tamo i vrate nego je zdusno naseljavao Albanci i kumovao svakom desetom detetu..

Ne znam treba li jos???? Ima za deset tomova zla prema Srbima..
 
Nikad cuo za marsal plan.
Za strane investicije.

A tito je izgradijo celu SFRJ industriju za amerikanskim i ruskim parama. Svako ga teo da kupi a on se pravijo mutav.

Bio je lopov ala mu vera.
Шта би било :think:


Био је непоновљиви дресер. Држао 40 година 6 звери, које се међусобно не подносе, мирним.

Да није било њега, тих 6 до сада би ратовале, поклале се међусобно, најмање 5-6 пута. Доказ: само 10 година након његове смрти, дошло је до тога.
 
pa sad nemamo nista..

uostalom..ne znam sta je to bilo privatizovano ovih poslednjih godina stihijske privatizacije ako je bas toliko bilo propalo?

uostalom jugo je bio najprodavaniji automobil trenutno..pre gasenja prozivodnje..po statistikama ..dosegao je preko 40 000 godisnje..i proizvodnja je rasla..tako da je zastava opet pocela da pravi neke pare..sta mislis okle lova za liniju punta koji se proizvodio kao zastava 10..i koji se sada proizvodi kao punto a da italijani nisu ni evro ulozili ..bar do sad..sem sto su ugasili proizvodnju juga..egipcanima je zastava 128 bila dobra..jos je prave..prodali smo im liniju..a cim je jugo skinut sa proizvodnje odmah se javile 3 drzave da kupe linije za porizvodnju..
i posle nek mi neko kaze da taj auto nije imao trziste..i da zaradi pare za projektovanje novog i boljeg modela

Ta fabrika je u gubitkama bila od osnivanja.

Jugo je bio fiatov model. Isto ti se hvata proizvoditi Zastavu ili Punta.

Ali dobro nismo mi jedini nemacka vlada proba da spasi opel koji je osudzen na propast.

Mozda bi fiat mogo da spasi opel ali magna zasigurno nece.
 
Hteo sam samo da se osvrnem na radne akcije kojih je bilo i u Nemackoj, ne u onom obliku kao kod nas, ali ljudi su cistili rusevine, u Berlinu ima umetno brdo nastalo slaganjem ostataka srusenih zgrada na gomilu.

Kod njih je bilo puno gore jer su im zene radile, izmedju silovanja od strane ruskih vojnika, dok su im muzevi ili poginuli ili bili u Sibiru.
ali je u nemackoj bilo mnogo i onog sto nije bilo sruseno..kako bi i cime hitler krenuo u osvajanje sveta da nije imao podrsku industrije? ipak je nemacak bila u dalekooo povoljnijem polozaju od nas..posle rata..jer smo mi pre rata bili slabo industrijalziovani..dok su nemci pod hitlerom napravili bum..i mnogo od te tehnologije i porizvodnje je ostalo gotovo netaknuto..
niko ne osvaja zemlju a da unistava njene proizvodne kapacitete koje moze da upotrebi za sebe..nije isplativo..
bar tako misle ameri..rusi nisu razmisljali na taj nacin i platili su cenu zbog toga..sad razmisljaju drugacije..i to pocinje da se vidi..
 
Jako mi smeta idealizovanje komunistickog perioda od 50-ak god. Evo nekih stvari o kojima se redje govori.

Ekonomske i politicke migracije

Prva stvar koju je kom.vlas uradila je da od slobodnog seljaka (gazde) nacini radnika proletera ovisnog o plati koju mi isplacuje 1.u mesecu. Bila je parola-unistiti gazdu-seljaka,jer je on ek.samostalan pa moze da misli,a i da laje na vlast. Radnik to ne moze i ne sme..

Druga ek.migracija o kojoj niko ne govori kao da se nikada nije desila je odlazak nasih ljudi u zapadne zemlje na rad u inostranstvo..Srpska sela su opustela..nemamo dovoljno naroda..dece..Citavi regioni su polunaseljeni. O tim ljudima i njihovim potomcima niko ne brine. Svi govore o iseljavanju od pocetka 90-ih,ali to je kap u moru koliko ljudi je moralo da ode za vreme Tita. On je velikodusno Viliju Brantu oprostio ratnu odstetu (ovaj je to smatrao svojim najvecim pol.uspehom),a zauzvrat Nemci su dobili "svezu krv" da rinta i razvija nemacku ekonomiju.

Treca bitna migracija je ona kojom je Tito zavrsio posao umesto ustasa preseljenjem Srba iz Like u Vojvodinu (navodno zbog boljeg zivota).Ustaski gad!

Takodje nije dozvolio Srbima proteranim sa Kosova za vreme ww2 da se tamo i vrate nego je zdusno naseljavao Albanci i kumovao svakom desetom detetu..

Ne znam treba li jos???? Ima za deset tomova zla prema Srbima..

Svakom 9 detetu.

Ljudi koji su isli u Nemacku na rad nisu isli silom, i niko ne kuka.

Stan tamo, kuca dole i nova "E" Klasse u garazi.

Stanje na kontu je tajna.
 
da je pobjedila dražina opcija, hrvatska bi bila do zemuna, a srbija manja nego je danas.

Да је Михаиловић победио,Хрватска би била у својим природним границама,а не као што је случај данас да постоји велика Хрватска(као наследница НДХ) која држи српске територије и која је створена на сличан начин као и прва велика Хрватска(НДХ).
 
Poslednja izmena:
Jako mi smeta idealizovanje komunistickog perioda od 50-ak god. Evo nekih stvari o kojima se redje govori.

Ekonomske i politicke migracije

Prva stvar koju je kom.vlas uradila je da od slobodnog seljaka (gazde) nacini radnika roletera ovisnog o plati koju mi isplacuje 1.u mesecu. Bila je parola-unistiti gazdu-seljaka,jer je on ek.samostalan pa moze da misli,a i da laje na vlast. Radnik to ne moze i ne sme..

Druga ek.migracija o kojoj niko ne govori kao da se nikada nije desila je odlazak nasih ljudi u zapadne zemlje na rad u inostranstvo..Srpska sela su opustela..nemamo dovoljno naroda..dece..Citavi regioni su polunaseljeni. O tim ljudima i njihovim potomcima niko ne brine. Svi govore o iseljavanju od pocetka 90-ih,ali to je kap u moru koliko ljudi je moralo da ode za vreme Tita. On je velikodusno Viliju Brantu oprostio ratnu odstetu (ovaj je to smatrao svojim najvecim pol.uspehom),a zauzvrat Nemci su dobili "svezu krv" da rinta i razvija nemacku ekonomiju.

Treca bitna migracija je ona kojom je Tito zavrsio posao umesto ustasa preseljenjem Srba iz Like u Vojvodinu (navodno zbog boljeg zivota).Ustaski gad!

Takodje nije dozvolio Srbima proteranim sa Kosova za vreme ww2 da se tamo i vrate nego je zdusno naseljavao Albanci i kumovao svakom desetom detetu..

Ne znam treba li jos???? Ima za deset tomova zla prema Srbima..
za ovo podvuceno treba da pitas te seljake kojih ima jos puno u zivotu da ti objasne kako su ziveli pod predratnim kapitalizmom i da su radili kod tih gazda kojih je bilo oko 5% za saku brasna ..bukvalno to pominjem svaki put..
nije seljak u krljevini bio gazda..gazde su bili samo neki..manjina..ostalo je bilo golja..
taj proleterijat je za njih bio ..beli konj iz bajke..s obziron na zivot koji su imali god predratnih gazdi.
 
Svakom 9 detetu.

Ljudi koji su isli u Nemacku na rad nisu isli silom, i niko ne kuka.

Stan tamo, kuca dole i nova "E" Klasse u garazi.

Stanje na kontu je tajna.

Ljudi koji su isli na rad u Nemacku su trebali da rade i zive u svojoj zemlji ako je ona bila tako dobra kao sto tvrdite..cemu onda tolika kuknjava za odlaskom mladih 90-ih? Mozda zato sto su ovo srpski seljacki sinovi?A..oni nisu vazni?:think: To je cisto licemerje.

Neko je struco odradio posao...a zna se i ko..:cool:
 
:super:

Evo..ide bona.

Dovoljno je pogledati Grcku koja je bila na pragu da komunisti uzmu vlast,onda je bila neka vrsta vojne hunte,a zatim je postala demokratska zemlja evropski orjentisana (EU i NATO)..Mislim da bismo mi veoma licili na Grcku da je kojim srecnim slucajem izbegnuta avantura komunistickog sistema..cistki..autokratije..progona slobodne misli i ideja i svega ostalog sto je taj dekadentni sistem predstavljao.

Uz kralja..parlamentarnu monarhiju..ulazak u EU i verovatno i neizbezno NATO..mi bismo bili mnogo bolja,srecnija i naprednija nacija bez ovih zadnjih ratova 90-ih..uzasne ek.situacije prelaska iz dirigovanog na otvoreno trziste kapitala..ponovnog vracanja privatne svojine i svega ostalog sto nas je snaslo kao posledica komunisticke bajke i lazi u kojoj smo ziveli.:roll:
svaka čast!!!
:klap::klap::klap::klap::klap::klap:
 
Ljudi koji su isli na rad u Nemacku su trebali da rade i zive u svojoj zemlji ako je ona bila tako dobra kao sto tvrdite..cemu onda tolika kuknjava za odlaskom mladih 90-ih? Mozda zato sto su ovo srpski seljacki sinovi?A..oni nisu vazni?:think: To je cisto licemerje.

Neko je struco odradio posao...a zna se i ko..:cool:
tamo su poceli da odlaze samo oni koji nisu bili sposobni da uspeju..
 
ali je u nemackoj bilo mnogo i onog sto nije bilo sruseno..kako bi i cime hitler krenuo u osvajanje sveta da nije imao podrsku industrije? ipak je nemacak bila u dalekooo povoljnijem polozaju od nas..posle rata..jer smo mi pre rata bili slabo industrijalziovani..dok su nemci pod hitlerom napravili bum..i mnogo od te tehnologije i porizvodnje je ostalo gotovo netaknuto..
niko ne osvaja zemlju a da unistava njene proizvodne kapacitete koje moze da upotrebi za sebe..nije isplativo..
bar tako misle ameri..rusi nisu razmisljali na taj nacin i platili su cenu zbog toga..sad razmisljaju drugacije..i to pocinje da se vidi..

Velike fabrike koje su radile za Wehrmacht nastavile su i kasnije sa proizvodnjom, to je istina, ali brale od Nemacke su saveznici napravili livadu, prosle sedmice je (nisam cuo ime grada) prilikom radova u U - Bahnu explodirala avio bomba iz WW2, to se STALNO dogadja od zavrsetka rata, pre par meseci na radovima na autocesti bager naletio na jednu, radnik poginuo, iako su im Amerikanci dali avionske snimke svih podrucja posle bombardovanja na kojima se vidi koja nije pukla.
Svi veliki gradovi pogotovo na severu i u sredisnjem delu bili su sravnjeni sa zemljom, 4 godine, dan i noc, bez pauze, Englezi nocu Ameri danju.
 

Back
Top