Kako bi Srbija danas izgledala da Broz nije osvojio vlast 1945?

kakvo je vase misljenje?

Не знам где би биле границе, увек су их цртале велике силе.
Ал сигурно не би било убијено хиљаде српских домаћина, интелектуалаца након "ослобођења",
и данас би Србијом владали Срби а не потомци оних из 6.личке и осталих бригада....

Леп је рекоа Бора Чорба: " Тито је ваш" тј њихов - аустроугарски- прекодрински....

Е што волим ове маштовите теме,
а шта би било да је метеор пао 1939 на Берлин,
а шта би било да је јуче падала киша и гром погодио бабу у мом комшилуку, како би то утицало на гео-политичка дешавања, и да ли би 2015. било довољно хране за коале...

Da nije bilo Tita, ja mislim da bi bilo ovako:

Slovenija bi bila dio Austrije i Italije 50:50.- dakle nebi je bilo.
Hrvatske nebi bilo a veći dio Istre i Dalmacije bi bila Italija a ostalo bi bilo pripojeno Mađarskoj, Bosni, Srbiji.
Ostali dio, Srbija,CG,BIH i Makedonija i sjeverna Albanija bi vjerovatno ostali kao jedna država i pod ruskom sferom uticaja.

Mislim da bi ta država bila razvijena kao recimo Bugarska ili Rumunija.

Šansa je bila poslebalkanskih i I sv.rata da se napravi stabilna i veća zajednica ali je kralj Aco zajebo.

Ал сигурно не би било убијено хиљаде српских домаћина, интелектуалаца након "ослобођења",
и данас би Србијом владали Срби а не потомци оних из 6.личке и осталих бригада....

Леп је рекоа Бора Чорба: " Тито је ваш" тј њихов - аустроугарски- прекодрински....

na osnovu cega mozes da tvrdis da su kojim slucajem pobedili cetnici da ne bi zatrli sve partizane i njihove porodice..?? znas li ijedan primer u svetu gde je ideoloski pobednik u gradjanskom ratu oprostio ideoloskom gubitniku..??

Da to nisu oni "domacini" i "intelektualtci" kojima je Rajs posvetio svoju knjigu? Da to nisu oni sto su ranjenici i veterani zbog njih krepavali od gladi po ulicama?

I sta ti znas o 6. lickoj? Daj mi ime jednog Licanina da je bio kolovodja ubijanja, a ja cu ti navesti bar deset Srbijanaca onako sa vr' glave.

Pljuc .

Iako sam uveren u ispravnost komunističke ideologije moram da priznam da bi za građane Srbije bilo mnogo bolje da je nije upoznala Josipa Broza i njegovu vlast.Srbija bi se u kapitalizmu mnogo brže razvijala a bilo bi rešeno i nacionalno pitanje na pošteniji način nego što je to učinjeno 1945 a što je bio razlog za ratove devedestih.

na osnovu cega mozes da tvrdis da su kojim slucajem pobedili cetnici da ne bi zatrli sve partizane i njihove porodice..?? znas li ijedan primer u svetu gde je ideoloski pobednik u gradjanskom ratu oprostio ideoloskom gubitniku..??

Bilo bi ist, to je Draza i sam rekao (prema svjedocenju dr. Zivka Topalovica). Cak bi vise naiebali Nedicevi ljudi nego komunisti.

Back