Kako bi reagovali, kad bi vas sin dobio na poklon lutku i kolica?

Hellen, ja te u potpunosti potpisujem.
Izuzetno sam se iznenadila kada sam na pitanje da li bi mom bratu kad je bio mali kupila kuhinjicu i zasto nije ,jer kuhinju i kuvanje i dan danas obozava, a ima 18 godina , upuceno mojoj majci koja je inace defektolog, dobila odgovor da ne bi jer nije bila luda da joj sin postane *****. :lol: Ja sam bila zgranuta, jer nisam mogla da verujem da je moja majka toliko zatucana, i zapitala se ako ona kojoj je u neku ruku profesija da vaspitava decu tako razmislja, kako tek razmisljaju drugi, ako to uopste rade ili sve rade po inerciji ili onako kako drugi rade, koji su manje obrazovani, savremeni po pitanju drugih stvari i sl.
Ja sam kao mala mrzela lutke, iako sam ih imala na tone... Jednostavno nisam umela da se igram sa njim, oduvek sam volela dinamicnije stvari, da se takmicim, jurcam, pobedjujem, igram fudbal, i ne vidim nista lose u tome.
Moj brat je sa druge strane kao bas mali non-stop jurcao za tim lutkama koje sam ja bacala iza ormara, a kasnije presao na te muzevnije igre, iako ga i dalje niko ne moze izbaciti iz kuhinje. On je danas izuzetano sportski tip, ima devojke, , ali ima i jako puno drugarica, ali bas drugarica, koje su jako bliske sa njim, poveravajumu se i sl. Izlazi cesto sam sa zenskim drustvom, a takodje ima i jako puno drugova sa kojima izlazi, ide na fudbal, kosarku, trcanje, pivo... :)
Ja imam normalnu vezu, i normalne odnose sa musarcima, iako sam do osmog razreda bila muskobanjasta, osisana na dvojku i igrala fudbal sa decacima i nosila iskljucivo pantalone. I ne mislim da sam imala vise predispozicija da postanem lezbejka od bilo koje druge devojcice. Jednostavno sam bila dete i volela da se igram na nacin koji je meni bio interesantan, i oponasam ljude sa kojima se druzim. Kada sam usla u pubertet, pocela sam vise da se druzim sa devojkama, da se muvam sa decacima, pustam kosu, sminkam se, mada i danas imam jako puno muskog drustva.
I ne vidim da se ja razlikujem od drugih devojaka, niti moj brad od drugih momaka.
btw. Moja majka uume cesto da bude kontradiktorna sama sebi, ne bi mu kupila igrackicu kuhinju, ali mu je davala da se igra kuvarice u pravoj kuhinji. :D
 
cokoladic@:
Na nekom drugom forumu citam, kako su roditelji poludeli, kad je dvogodisnji sin dobio za poklon bebu i kolica. Kako bi vi reagovali?

Meni bi bilo ok. Nas klinac se igrao i sa bebom i sa posudicama, kuhinjom i slicno (kolica za bebe nije imao). U vrticu je bila svim decacima omiljena igracka kolica za bebe.

Jooooj :lol: :lol: :lol:
koliko samo pakosnih ljudi na ovom svetu ima... Šta fali dobrim, starim slatkišima, zar to više niko ne poklanja deci, jebla ih kolica i lutka...
 
Ne bi mi bilo cudno, niti bih pravila frku ako se decak igra sa lutkama ili devojcica sa auticima, to nekako ide u fazama, postoji period kad se vise igraju sa jednim, pa im postane zanimljivo nesto drugo...secam se da sam ja smarala moje da mi kupe neki pistolj, bila je tad neka policijska serija, i kupili su mi. Koliko ja znam nema posledica, nisam muskobanjasta zbog toga, niti agresivna :-) Oko poklona konkretno, kupila bih decaku lutku ili devocici kamioncic jedino ako je to njegova/njena zelja, npr odemo u prodavnicu da sam izabere i uzme lutku, ne bih mu naturala da izabere igracku za decake. Medjutim, ako ne poznajem dovoljno dete, drzala bih se uobicajenih poklona ili neutralnog poklona (plisane igracke, slagalice, lego kocke, riziko...) Ako bih bez poznavanja deteta ili konsultacije sa roditeljima sta zeli odnela lutku decaku ili pistolj devojcici, opet bih se osecala kao da ja forsiram i namecem svoje stavove, svoju tolerantnost.
PS Mislim da igracke nemaju ama bas nikakve veze sa kasnijim seksualnim opredeljenjem :wink:
 
Moj sin je na poklon dodio preslatku trenerku narandzastu na kojoj pise baby boy i to je ok, ja bas volim da mu je oblacim. A za novu godinu je od moje mame dobio tkdj trenerku koja je teget-crvena ali na njoj pise nesto girl, to sam trazila da se zameni. Uopse nije boja u pitanju, dakle pre cu da mu obucem narandzasto nego plavo na kome pise girl.

Volim da mu oblacim bas razne boje, izmedju ostalog crvenu koja mu extra stoji. Vise puta mi se dogodilo da ljudi pomisle da je devojcica iako bas lici na decaka, samo zbog crvene jakne. Jel to znaci da ce moj sin biti *****, posto ima crvenu jaknu? :)

A tek kad sam kupovala stvari, boze moj! Da li ste znali da je premija ako za bebu decaka nadjes bilo koji komad garderobe osim plavog? Uzas!!! :twisted: Nema cak ni zelenog, ni braon, ni krem... Stahota.
 
Aha promasila sam temu. :D
Dakle sasvim mi je ok da ako znam da bi se dete igralo sa takvom igrackom i kupim i dobijem. Mislim pre bih se naljutila ako moje 10mesecno dete dobije na poklon zvecku ili enciklopediju, jer nije primereno njegovom uzrastu. A kolica? Pa sva deca vole da podrazavaju odrasle. Moj sincic dok ja hranim njega drzi kasiku u ruci i hrani zeku, zar to nije normalno.
 
Mislim strasno! Neki komentari su tako ruzni, tako kontradiktorni, u fazonu :'mamin sin, muskarcina, gde on sa lutkom da se igra, buduci frajercina'... Zaista, strasno!
Imam i cerku i sina - ne namecem im sa cim ce da se igraju, cerka je u principu mega devojcica, voli lutke, da crta, sin voli lego, da pravi od drveta. Oboje se nekad igraju 'pistoljima', 'bombama' jer mama (tj. ja) je bila vojno lice, pre nekih petnaest godina. Ipak, vise se radujem kad pozele da odemo u biblioteku, po novu knjigu, nego kad se igraju rata ili da se igraju on sa lutkama, a ona sa auticima nego ispiranje mozga sa playstation-om. Eto, nisam ni obracala paznju - kad kupim nesto cerki obicno i sina zainteresuje i suprotno.
***** se ne postaje zbog lutke. Pustite dete da se igra!
 
Ne bih nikako reagovala,sta ima lose u tome........mislim,moja cerka vise voli da se igra sa loptom i auticima nego sa lutkama.....vise je zanimaju muske igre....dobro tu je malo na mene.
Ali mislim da nema nista lose u tome.....cak sta vise deci treba pustiti da sami izaberu sa cim ce da se zabavljaju i sta ce da ih zanima,a ne neko da ima namece.Kao sto mi je uvek bilo glupo pravilo da je plava boja za decake a roze za devojcice......
 
moj sin je negde sa 4 godine ( sad ima 9,5 ), trazio da ima dasku za peglanje i peglu.
bila sam u haosu....sta da radim.....danima sam odlagala kupovinu te igracke....
on je bio nezaustavljiv u toj zelji.....kad sam bolje razmislila...odlucila sam da ipak to kupim...
pa sta bude....lose sam se osecala kupujuci to.....
na kraju....nikad se sa tim nije igrao....vrlo brzo sam je poklonila jednoj devojcici.
smatram da je normalno dozvoliti deci da sami odaberu....i to je nacin na koji ih upoznajemo ,
jedan od nacina.....
 
cokoladic@:
Na nekom drugom forumu citam, kako su roditelji poludeli, kad je dvogodisnji sin dobio za poklon bebu i kolica. Kako bi vi reagovali?

Meni bi bilo ok. Nas klinac se igrao i sa bebom i sa posudicama, kuhinjom i slicno (kolica za bebe nije imao). U vrticu je bila svim decacima omiljena igracka kolica za bebe.


Nemam vremena da citam sve komentare-ali neki su stvarno IDIOTSKI.. Klinci koji su kod mene su se do skora sa mojom cerkom igrali barbikama-a onda, kad im dosadi, ona izadje sa njima u dvoriste da "pikaju" fudbal... Da li to znaci da nisu normalni?! Ma idite, molim vas...
 

Back
Top