Kafana MEČ LOPTA vol.3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Корона вирус је вирус као и сви други. Има све заједничке особине које вируси поседују. Некога ухвати, некога не али пут ка оздрављењу је познат. Паником се потенцира број умрлих али се не говори да је број излечених далеко већи. Паника је некоме у свету била потребна.
Да је човека задесио сусрет са неком болешћу која потиче од непознатог живог створа, не бих био оптимиста да би се брзо са њим завршило. Ово што се у свету ради са вирусом нема никакву научну подлогу.

Код вас у Шведској је нормалан постој разумних људи. Човеков организам ће ојачати и сам се борити против овог. Неко ће да победи а неко не. Изгубиће они који нису свој имуни систем хранили природом. :rtfm:
 
Oglasio se i ATP, kada se nastavlja teniska sezona?

Svetski sport - Petak 10.04.2020 - 14:30

Napravljeno 50 verzija kalendara.

"Sve je to za sada hipotetički"

Predsednik Asocijacije teniskih profesionalaca (ATP) Andrea Gaudenci rekao je danas da se nada da će teniska sezona, koja je prekinuta zbog pandemije korona virusa, biti nastavljena u avgustu.

"Napravili smo 50 verzija kalendara koje menjamo svaki dan. Ako uspemo da počnemo sezonu u avgustu, spasili bismo tri grend slema i šest masters turnira. Na taj način bi se odigralo oko 70 odsto sezone. U suprotnom, problemi bi se umnožili", rekao je Gaudenci za italijanske medije.

Gaudenci je naveo i da se nada da će završni masters u Londonu moći da se odigra kako je planirano, od 15. do 22. novembra.

"O2 Arena je dostupna samo tada", dodao je.

Prvi čovek ATP-a je ipak želeo da ostane oprezan jer niko ne može da predvidi kada će se epidemija završiti.

"Kada govorimo o avgustu, septembru ili novembru, sve je to za sada hipotetički", rekao je on.

Gaudenci je, takođe, rekao da se razmatraju i mere podrške ako kriza potraje.

"Naš sistem je čvrst, može da traje godinu dana bez tenisa, ali ne i više", rekao je on.

sportske.net, OK Radio


Jedno vreme pisao sam samo ja. Niste nista odgovarali pa ja mislio da sam vam dosadan i prestao uopste i da dolazim.
Inace bi uvek imali ovako brze informacije iz prve ruke. Dovoljno bi bilo samo da pitate. Ma niste morali ni da pitate. Ovako - nista.
Sala mala.
 
Poslednja izmena:
Ako neko ima ideju o čemu da pišemo neka napiše, pa valjda se neko priključi. Stranac i ja smo otvorili nekoliko tema o koroni, svi su ih iskulirali.
Те теме можете слободно да спојите и једну једину што се тиче тениса. Цео форум је затрпан тим вирусом и корисници више немају нити шта да читају нити да коментаришу сем Короне. Све је већ речено стотинама пута. Не треба још и љубиреље спорта , у овом случају тениса, оптерећивати том темом. Ево већ месецима ни о чему другом се не пише у новинама нити се на ТВ-у чује нешто друго него Корона. У Србији још и Вучић експерт за све науке на свету. Само још није проучио психијатрију.
Ја лично на такве теме нигде не идем. Не бих ни ишао на те теме овде на Тенису.
 
Svašta

FRANCUZI OMALOVAŽILI ĐOKOVIĆA: Novaka stavili na treće mesto, Rodžer je ispred, Nadal iza srpskog tenisera

Tenis

10.04.2020. 10:11h

Ugledni francuski dnevni list "Lekip" sačinio je listu najuticajnijih ljudi u tenisu, prema kojoj se Novak Đoković nalazi tek na trećem mestu.

Najuticajniji čovek u svetu tenisa je Rodžer Federer, a drugo mesto zauzima Serena Vilijams. Iza Novaka je Rafael Nadal, a na petom mestu je prva osoba koja nije aktivni teniser, Krejg Tili, predsednik Teniskog saveza Australije.

U top 20 su još Bili Džin King, predsednik ATP Andrea Gaudenci, predsednik WTA Stiv Simon, Endi Marej, Džon Mekinro...

Kurir sport


Cuj - tek na trecem mestu. Ne vidim nista cudno u ovom clanku. To je “svasta” samo za nas i jos retko koga. Cudno bi bilo da je drugacije. Treba da bude “srecan i zadovoljan” sto je bar pretekao Nadala. Serena je morala biti ispred jer pisac clanka nije hteo da bude optuzen za "seksizam".
 
FRANCUZI OMALOVAŽILI ĐOKOVIĆA: Novaka stavili na treće mesto, Rodžer je ispred, Nadal iza srpskog tenisera ...
Ovakve objave bi samo letimicno presla i boljelo bi me uvo .
Novak je nama na prvo mjesto .Dnevni list *Lekip bolje da se bavi svojim postojanjem.
Ili jos bolje svojim teniserima, neka se potrude da ih pronadju na ATP listi .
 
FRANCUZI OMALOVAŽILI ĐOKOVIĆA: Novaka stavili na treće mesto, Rodžer je ispred, Nadal iza srpskog tenisera ...
Ovakve objave bi samo letimicno presla i boljelo bi me uvo .
Novak je nama na prvo mjesto .Dnevni list *Lekip bolje da se bavi svojim postojanjem.
Ili jos bolje svojim teniserima, neka se potrude da ih pronadju na ATP listi .
Ne sekiraj se..za tebe i tvoje sve najbolje :zag:a nas Novak je kralj belog sporta :rtfm::klap:
 
Nego Ilke sta ovo bi u novinama danas. Nudisti u Ceskoj moraju da nose maske. Sta radite vi tamo. :D

http://rs.n1info.com/Lifestyle/a588...nudiste-da-moraju-da-nose-zastitne-maske.html
То је занемарљива примедба на реакцију чешких полицајаца. То што је написао ЦНН је богтепитај одакле ископано. Онда му дају публицитет гигантских размера. Ја ти одговорно тврдим да је чешка полиција у том "лову на непослушне" била максимално коректна. Никоме није одредила предвиђену новчану казну, већ је сваку непослушнист решила искључиво само усменим упозорењем. У Чешкој је то лепо дефинисано: ДОГОВОРОМ. У Србији премијерка и председник прете ватреним оружјем и извођењем војске на улице. :dash::dash::dash:
 
Amerikanac "stvorio" savršenog igrača – bez trunke Federera

Nekadašnji američki teniser Mardi Fiš zamislio je savršenog igrača.

Izvor: B92 četvrtak, 9.04.2020. | 08:22

Amerikanac je u poslednje vreme poprilično aktivan na društvenim mrežama.

Vreme tokom pandemije koronavirusa provodi, ujedno, dopisujući se sa Marijom Šarapovom, a sada i odgovarajući na izazove.

Servis: Džon Izner
Forhend: Rafa Nadal
Bekhend: Novak Đoković
Ritern: Novak Đoković
Volej: Stefan Edberg
Kretanje: Gael Monfis
Mentalna čvrstina: Ivan Lendl
 
Amerikanac "stvorio" savršenog igrača – bez trunke Federera

Nekadašnji američki teniser Mardi Fiš zamislio je savršenog igrača.

Izvor: B92 četvrtak, 9.04.2020. | 08:22

Amerikanac je u poslednje vreme poprilično aktivan na društvenim mrežama.

Vreme tokom pandemije koronavirusa provodi, ujedno, dopisujući se sa Marijom Šarapovom, a sada i odgovarajući na izazove.

Servis: Džon Izner
Forhend: Rafa Nadal
Bekhend: Novak Đoković
Ritern: Novak Đoković
Volej: Stefan Edberg
Kretanje: Gael Monfis
Mentalna čvrstina: Ivan Lendl
Po meni,mentalna cvrstina: Novak,Borg....pa Lendl
 
hvaliće se unucima

11 PRIVILEGOVANIH: Ovi igrači mogu da NAKRIVE KAPU, "bolji su" od ĐOKOVIĆA! Među i njima je i jedan Srbin!

Tenis

09.04.2020. 20:40h 09.04.2020. 20:45h

Mnogi teniski stručnjaci smatraju da je Novak Đoković već bolji od Rodžera Federera i Rafaela Nadala i da nema nikakve sumnje da će biti najbolji teniser svih vremena.

Jedan od razloga za takva mišljenja i maltene tvrdnje je što Novak bukvalno od svakog svog rivala ima bolji međusobni skor.
Ali postoje oni uglavnom manje poznati igrači koji tu privilegiju da protiv najboljeg tenisera sveta imaju pozitivanih skor.
U pitanju 11 igrača , od kojih su petorica još uvek aktivni, pa je pitanje da li će to tako i ostati.
Među njima je i jedan Srbin, Filip Krajinović kome je Novak predao na turniru u Beogradu 2010 godine.
Dakle 11. privilegovanih su:
Endi Rodik vodi sa 5:4
Nik Kirjos i Marat Safin sa 2:0
Ivo Karlović,Fernando Gonzales, Filipo Volandri, Jirži Veseli, Taro Danijel, Filip Krajinović, Antoni Dupoa iDenis van Šepingen vode sa 1:0 u međusobnim duelima
Kurir sport

Na njihovu zalost (i "zalost njihovih unuka") niko od tih mladjih nece uspeti da to odrzi. Nekakvu sansu (ako brzo "pobegne" u penziju) ima Karlovic. Pored toga on protiv Noleta vodi sa 3:1.
Fernando Gonzales je to uspeo (2:1) jer je vec "bivsi".
 
93491912_235522240982135_1262666846100900896_n(1).jpg
 
(VIDEO) PROŠLO JE 11 GODINA! Kako je Nadal uradio nešto neverovatno i tako bacio Noleta NA KOLENA!

Rivalstvo našeg Novaka Đokovića i Rafe Nadala je epsko... Tokom godina vodili su velike borbe, prštalo je na terenu. Bilo je mnogo dobrih poena, a iz Rafine akademije koju vodi, setili su se jednog


Pre 11 godina igrao se turnir u Monte Karlu... Nole i Rafa vodili su veliku borbu. Prvi set uzeo je Španac, Đoković je uzvratio i ušlo se u treći set. U prvom gemu Nole je imao brejk loptu, a onda je krenula magija.

Odigrali su neverovatan poen te 2009. godine. I jedan i drugi su dali sve od sebe. Niko nije hteo da odustane. Srbin je bio maestralan, činilo se da će uspeti da oduzme servis, ali... Nadal je uspeo da se na neverovatan način izvuče i uzme poen.


Nole je zavšio na kolenima, a upravo ovaj poen odredio je dalji tok meča.
Iz Rafine akademije su se pohvalili snimkom magije svog gazde…

Sto jes jes. Cinjenica je da je ovo lep poen. Ali cinjenica je da je posle ovog vecinu takvih lepih poena osvojio Nole.
 
informer.rs | 13. 04. 2020.

RAFA I RODŽER ĆE BTI MNOGO BESNI! Zbog Noleta je gurnuo PRST U OKO Federeru i Nadalu!

Šta će na ovo reći veliki rivali? Argentinac Orasio Sebaljos, trenutno četvrti dubl igrač na ATP listi, stavio je Novaka Đokovića ispred Rodžera Federera i Rafe Nadala


On smatra da je Nole kompletniji u odnosu na Španca i Švajcarca.

- Novak Đoković je bez sumnje najkompletniji igrač, ispred Rodžera Federera i Rafaela Nadala. Teško je igrati protiv njega, pogotovu kada servirate jer on ima neverovatan ritern i lopticu vam vraća sa lakoćom - rekao je Sebaljos.

On dodaje da mnogo lakše igra protiv ostalih članove "velike trojke".

- Verujem da sam u svojim najboljim danima mogao da pružim otpor Rodžeru. Isto važi i za Nadala, koji je ponekad umeo da ima problema na drugim podlogama. Novak Đoković je najteži rival. Mislim da će oboriti Federerov rekord u broju Grend slem titula - dodao je Sebaljos.




informer.rs | 15. 04. 2020.

SADA JE STIGLA I ZVANIČNA POTVRDA! Korona je stvarno spasila Federera od Đokovića!

Nema tenisa, pitanje je kada će ga i biti... Turniru su odloženi zbog koronavirusa, a sada je stigla i zvanična potvrda onog što se očekuje već mesec dana. ATP lista je i zvanično zamrznuta

"L'Ekip" je objavio da je dobio potvrdu da će Đoković ostati na brojki od 282 nedelje na čelu ATP tura sve dok se teniska takmičenja ne budu nastavila.​

To se neće desiti sigurno pre 13. jula i do tada će njegova prednost od 370 poena na čelu ATP liste ostati zamrznuta.

To znači i da Rodžer Federer ostaje siguran na prvom mestu svih vremena sa najviše sedmica provedenih kao najbolji teniser sveta. On je tu bio 310 nedelja.

Noletu trebaju još samo četiri nedelje da prestigne Samprasa, a očekivalo se da prvo mesto zauzme sredinom oktobra.

Sada se sve pomera. Đoković je bio u strašnoj formi i veliko je pitanje da li bi neko mogao da ga zaustavi... Koliko god bizarno zvučalo, korona je spasila Federera i njegov rekord, bar na neko vreme.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top