Kafana kod knjiškog moljca II

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kao i da Turci piju mnogo više čaja nego kafe
Kafu su otkrile koze u Etiopskoj oblasti Kafa
A pastir je primetio da su posebno razigrane i razdragane kad brste bobice tog grma
Pa je i on probao
I eto nama sreće!!!!
Evo otkad i zašto:
". Упркос популарности, чај је постао на широко конзумирано пиће по избору у Турској, само у 20. вијеку. У почетку су људи охрабривани да као алтернативу кахви користе чај, која је постала скупа у доба и након Првог свјетског рата. Након губитка југоисточних територија послије пада Османлијског царства, кахва је постала скупа за увоз. Под ургирањем оснивача републике, Ataturka народ Турске се окренуо чају због доступности домаћих ресурса. "
 
Dobro jutro 💜

1570688987065.png
 

9-done-coffee-57bbd11d3df78c876366b4ad.jpg

Код нас се уз кафу рађа љубав, кују се завере, лечи мамурлук, праве планови, држе састанци, мире завађени... Кафа је наша прошлост, али и наша будућност, јер смо вероватно једини народ на свету који предвиђа судбоносне догађаје гледајући у дно празне шољице.

Добро вам ово кишовито јесење јутро :cao:
 
Naravno, ja ne volim da delim. :D

Hvala. :hvala:

Стипсо :ljutko:

Ma šta ima da slušam refren, znam taj refren čim čujem naslov pesme. :D
Jbt koliko sam šikala uz ovu pesmu tokom svojih studentskih dana u Novome Sadu, baš mi vraća lepe uspomene. :zaljubljena:

Za ovo si zaslužio kiku :obozavam:, šteta što nemam kameru da ti je uslikam. :lol:

Да ниси можда била смештена у дому пре 2 године? Био сам на крову са још пар мађара.

Да ли комшија има камеру? :flert:


Мало :rumenko:

Добро јутро свима :cvet:
 

Код нас се уз кафу рађа љубав, кују се завере, лечи мамурлук, праве планови, држе састанци, мире завађени... Кафа је наша прошлост, али и наша будућност, јер смо вероватно једини народ на свету који предвиђа судбоносне догађаје гледајући у дно празне шољице.

Добро вам ово кишовито јесење јутро :cao:
Dobro jutro draga 💜
Mislim da smo mi naučili od arapa koji su gledali (i gledaju) u čaj.
A i stari kinezi su takođe gledali u prevrnutu šoljicu čaja, pa kažu i rimljani i da se tradicija u Italiji zadržala do danas.
Tek mnogo kasnije kada je kafa postala popularnija zamenila je čaj u mnogim zemljama.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top