Quantcast

Kafana kod knjiškog moljca II

Sanjalicca

Aktivan član
Poruka
1.974

9-done-coffee-57bbd11d3df78c876366b4ad.jpg

Код нас се уз кафу рађа љубав, кују се завере, лечи мамурлук, праве планови, држе састанци, мире завађени... Кафа је наша прошлост, али и наша будућност, јер смо вероватно једини народ на свету који предвиђа судбоносне догађаје гледајући у дно празне шољице.

Добро вам ово кишовито јесење јутро :cao:

snowtrooper

Buduća legenda
Poruka
37.257
Naravno, ja ne volim da delim. :D

Hvala. :hvala:
Стипсо :ljutko:

Ma šta ima da slušam refren, znam taj refren čim čujem naslov pesme. :D
Jbt koliko sam šikala uz ovu pesmu tokom svojih studentskih dana u Novome Sadu, baš mi vraća lepe uspomene. :zaljubljena:

Za ovo si zaslužio kiku :obozavam:, šteta što nemam kameru da ti je uslikam. :lol:
Да ниси можда била смештена у дому пре 2 године? Био сам на крову са још пар мађара.

Да ли комшија има камеру? :flert:

Мало :rumenko:

Добро јутро свима :cvet:

Sandveil dance

Domaćin
Moderator
Poruka
3.785

Код нас се уз кафу рађа љубав, кују се завере, лечи мамурлук, праве планови, држе састанци, мире завађени... Кафа је наша прошлост, али и наша будућност, јер смо вероватно једини народ на свету који предвиђа судбоносне догађаје гледајући у дно празне шољице.

Добро вам ово кишовито јесење јутро :cao:
Dobro jutro draga 💜
Mislim da smo mi naučili od arapa koji su gledali (i gledaju) u čaj.
A i stari kinezi su takođe gledali u prevrnutu šoljicu čaja, pa kažu i rimljani i da se tradicija u Italiji zadržala do danas.
Tek mnogo kasnije kada je kafa postala popularnija zamenila je čaj u mnogim zemljama.