Kad televizija ispere mozak...

Vladimir983

Primećen član
Poruka
974
Pre neki dan šetam sa drugarom i usred neke priče, kaže mi - čim izmisle vakcinu protiv virusa, prvi ću da je primim.
Čekaj malo, stoj čoveče! Sačekaj da prime prvo drugi, pa ćemo onda da vidimo jel to dobro, ili nije.
- ne, ne, ne... Hoću da je primim i tačka!

Neverovatno... pa me ubeđuje kako je papirni novac prevaziđena stvar i da je on već u potpunosti prešao na plaćanje karticom.

Milioneri, koji su po meni ništa drugo, do obični lopovi, za njega su idoli i sposobni ljudi. Još kaže kako sam zatucan i zavidan zato što nisam sposoban da budem kao oni.

Impresioniran je izumima Željka Mitrovića iako su za mene to obični idiotizmi.

Jede nudle, pije koka kolu i farba frizuru u razne boje. Kad su se pojavile one uzane muške pantalone, prvi je požurio da ih kupi.

Meni se čudi što slušam gramofonske ploče, ja sam zaostao i glup. Ali ja makar i čujem tu muziku sa ploča, a da li je on ikada čuo tih 55 miliona pesama koje ima na USB-u?
Sad hoće da kupi onaj ogroman televizor. Lepo mu kažem - za tu tvoju malu sobu ne ide veliki ekran. I onda me ubeđuje - ma šta ti znaš, ti nemaš pojma, zaostao si...
Možda i jesam, jer meni televizor služi samo da popuni rupu u polici, još od 2007.

On je zaista dobar momak, ali ima neka čudna ubeđenja, preterano modernistička. A ja mislim da je sve to pokupio baš sa televizije - sve što tamo vidi, on to prisvaja.
Primetio sam još kod mnogih takvo ponašanje, jer ljudi koji suviše gledaju TV imaju potpuno drugačiji pogled na svet.
 
Po njegovom primeru, očito je da ljude čak nije ni potrebno čipovati radi lakše kontrole.
Svetski moćnici su uspeli da propagandom oblikuju upravo onakvog čoveka, kakav im je potreban.
bit ce potrebno za i dalje odredjen broj onih sto se nisu samovoljno podvrgnuli toj hipnozi a taj tvoj drug ce glasno navijati
iskreno od takvih ljudi sam se odavno odelio pa bili mi i najrodjeniji
 
Pre neki dan šetam sa drugarom i usred neke priče, kaže mi - čim izmisle vakcinu protiv virusa, prvi ću da je primim.
Čekaj malo, stoj čoveče! Sačekaj da prime prvo drugi, pa ćemo onda da vidimo jel to dobro, ili nije.
- ne, ne, ne... Hoću da je primim i tačka!

Neverovatno... pa me ubeđuje kako je papirni novac prevaziđena stvar i da je on već u potpunosti prešao na plaćanje karticom.

Milioneri, koji su po meni ništa drugo, do obični lopovi, za njega su idoli i sposobni ljudi. Još kaže kako sam zatucan i zavidan zato što nisam sposoban da budem kao oni.

Impresioniran je izumima Željka Mitrovića iako su za mene to obični idiotizmi.

Jede nudle, pije koka kolu i farba frizuru u razne boje. Kad su se pojavile one uzane muške pantalone, prvi je požurio da ih kupi.

Meni se čudi što slušam gramofonske ploče, ja sam zaostao i glup. Ali ja makar i čujem tu muziku sa ploča, a da li je on ikada čuo tih 55 miliona pesama koje ima na USB-u?
Sad hoće da kupi onaj ogroman televizor. Lepo mu kažem - za tu tvoju malu sobu ne ide veliki ekran. I onda me ubeđuje - ma šta ti znaš, ti nemaš pojma, zaostao si...
Možda i jesam, jer meni televizor služi samo da popuni rupu u polici, još od 2007.

On je zaista dobar momak, ali ima neka čudna ubeđenja, preterano modernistička. A ja mislim da je sve to pokupio baš sa televizije - sve što tamo vidi, on to prisvaja.
Primetio sam još kod mnogih takvo ponašanje, jer ljudi koji suviše gledaju TV imaju potpuno drugačiji pogled na svet.
Recimo da ti jesi zastareo i da si osoba kojom se lako rukuje, a da je tvoj drug taj koji nekriticki primenjuje trendove.
On ce jednog trenutka shvatiti sta mu je najbolje, a tobom ce i dalje upravljati...
 
Pre neki dan šetam sa drugarom i usred neke priče, kaže mi - čim izmisle vakcinu protiv virusa, prvi ću da je primim.
Čekaj malo, stoj čoveče! Sačekaj da prime prvo drugi, pa ćemo onda da vidimo jel to dobro, ili nije.
- ne, ne, ne... Hoću da je primim i tačka!

Neverovatno... pa me ubeđuje kako je papirni novac prevaziđena stvar i da je on već u potpunosti prešao na plaćanje karticom.

Milioneri, koji su po meni ništa drugo, do obični lopovi, za njega su idoli i sposobni ljudi. Još kaže kako sam zatucan i zavidan zato što nisam sposoban da budem kao oni.

Impresioniran je izumima Željka Mitrovića iako su za mene to obični idiotizmi.

Jede nudle, pije koka kolu i farba frizuru u razne boje. Kad su se pojavile one uzane muške pantalone, prvi je požurio da ih kupi.

Meni se čudi što slušam gramofonske ploče, ja sam zaostao i glup. Ali ja makar i čujem tu muziku sa ploča, a da li je on ikada čuo tih 55 miliona pesama koje ima na USB-u?
Sad hoće da kupi onaj ogroman televizor. Lepo mu kažem - za tu tvoju malu sobu ne ide veliki ekran. I onda me ubeđuje - ma šta ti znaš, ti nemaš pojma, zaostao si...
Možda i jesam, jer meni televizor služi samo da popuni rupu u polici, još od 2007.

On je zaista dobar momak, ali ima neka čudna ubeđenja, preterano modernistička. A ja mislim da je sve to pokupio baš sa televizije - sve što tamo vidi, on to prisvaja.
Primetio sam još kod mnogih takvo ponašanje, jer ljudi koji suviše gledaju TV imaju potpuno drugačiji pogled na svet.
Ako mu je uzor Zeljko Mitrovic,onda treba da ode kod psihijatra,malo na razgovor.Svaka mu cast sto tezi ka necem boljem od sadasnjeg zivota,ali bi ipak trebao neko da mu ukaze ko treba da mu bude uzor.To sto je tebi ispricao da ne razumes danasnji svet i zivljenje u njemu,to je samo njegova licna nesigurnost,koju bi da prebaci na drugoga.
 
Tačno je da televizija ispira mozak, to je čak i dokazano. Samo je pitanje tvoje inteligencije šta ćeš od toga što vidiš na televiziji da usvojiš, a šta nećeš.
Nije samo do televizije, društvene mreže su takođe krive za to. Ja da sam na tvom mestu, izbegavala bih da se družim sa njim ako se ne promeni. Ali opet ne možeš nikoga da prisiljavaš da se promeni, ako on to ne želi i ne vidi da ide u pogrešnom pravcu. Ali ne treba ti prijatelj koji će ti se tako obraćati, ako misliš drugačije, jer je to baš ružno.
 
Неће ми бити јасно, ако вакцинација буде обавезна. Кад је нешто обавезно, то је за мене страшно. Свако ко жели да се заштити, заштити се. Ако си ти примио вакцину, а ја нисам. Зашто је онда обавезна?
ош Стаљин је људима испирао мозак преко медија. Стара, проверена метода .
 
Nije to nista novo.To je samo nastavak jos od nacistickog i komunistickog fanatizma.
Kako je Tito ljudima ispirao mozgove,mnogi od njih ni do danas se nisu oporavili a pitanje je da li ce uopste.
Stara praksa tiranija kojoj oni sa Stokholmskim sindromom tesko odolevaju.
Kada vide Koka Kolu, padaju u trans a u McDonald maltene idu kao u crkvu.
Matrica po kojoj su nastajale poturice, Kvislinzi i ostali njima slicni.
Fascinira ih moc ali ne i moral.Bez etickog vaspitanja, cesto zapostavljani i maltretirani u detinjstvu.
 
Poslednja izmena:
Pitaj drugara da li se prepoznaje na ovoj slici:

Screen-Shot-2020-05-26-at-11.27.20-AM-1.png
 

Back
Top