Vaš mozak vas zeza sve vreme!

Poruka
8.993
ovo uopšte nije naivno što je ispisano dole, a drugo ko je PSIHOLOGIJU smestio u DRUŠTVO?!?!
zvuči kao silva metod neuro lingvističko programiranje sektašenje bla bla, al nije naivno....
Naš problem je što smo iz relativno još i otvorenog komunizma uleteli u ovo judeo-sefardsko hrišćanstvo
koje je nazvano svetosavlje i pravoslavlje da se srbi ne bi dosetili, koje potire i satire sve što nije dogma SPC.
Baš je slična tema bila pre 4-5 dana....negde ovde....

https://stil.kurir.rs/lifestyle/218...m_medium=web_home&utm_campaign=adria_internal

NESREĆNI LJUDI KORISTE MOZAK POGREŠNO I ZATO SU NESREĆNI: Terapeutkinja tvrdi da ova 4 saveta menjaju život​

Mozak radi veoma zanimljive stvari u korist čoveka. Kao prvo, mozak uvek radi ono što misli da čovek želi. Drugo, mozak radi u našu korist tako što se trudi da ukloni bol i vodi nas ka blagostanju. Treće, mozak radi na osnovu rečenica i slika koje mu šaljemo.

I četvrto, on želi da se držimo stvari koje su nam poznate i drage. Zato, ako često govorite "Ah kako mi se ne ide na posao" ili "Mrzim što moram da idem na taj događaj", dajete vašem mozgu do znanja da to zaista ne želite i vaš mozak će učiniti sve da vas u tome spreči - dakle, mogao bi vam poslati prehladu ili nešto slično.

Trebalo bi da kažete "Da, biće težak dan na poslu ali moram to učiniti". Uloga vašeg mozga je da pruži otpor na sve stvari koje vam ne odgovaraju. Kada govorite "Mrzim svoju porodicu; Mrzim svoju decu" mozak traži način da vas odmakne od njih, i to će verovatno činiti na taj način što će vas razboleti.

Umesto toga recite: "Da teško je sa decom, ali ja ih volim; Da, moj posao je težak ali volim da imam posao". Tada vaš mozak ne pruža nikakav otpor.

Problem je što mnogi ljudi misle da mozak radi u tom smeru da nas usreći - O ne, jedini cilj vašeg mozga je da vas sačuva, da preživite.

Možda zvuči smešno, ali možete prevariti svoj mozak tako što ćete mu pričati ispravne reči. Ja to volim, ja to hoću, ja to želim. Tako funkcionišu vrhunski sportisti. Oni se ne žale što su morali ustati u 3 ujutru da trče ili vežbaju. Oni govore "Da ovo moram da uradim jer će me ovo učiniti vrhunskim sportistom".

Oni shvataju da vas mozak odvlači od onoga što vam ne prija, i vodi vas tamo gde vam prija. Ako povežete bol sa nekom situacijom, događajem ili bilo čim vaš mozak će učiniti sve da vas odvuče od toga. Sami birate čemu pripisujete bol a čemu zadovoljstvo, a vaš mozak vas vodi ka zadovoljstvu.

Sve što govorimo i vidimo stvara slike u našoj glavi koje u velikoj meri utiču na naš život. Kada stvorite prijatne slike u glavi, kada stvorite pozitivne rečenice u svojoj glavi - čitav život se menja. Mozak voli ono što mu je poznato - zato sve čemu težite učinite pozitivnim u svojoj glavi i lako ćete to postići.

Hvalite sebe non-stop, jer jedina osoba koja će vas pohvaliti uvek kada treba ste samo - vi. Odlično sam to uradio, volim ono što radim, odličan sam u tome. Usvojite te fraze, učinite ih poznatima u svojim mislima i vaš mozak neće raditi protiv vas.
Dakle, da sumiramo najvažnija pravila: Recite svom mozgu šta želite. Povežite zadovoljstvo sa time što radite i želite. Sve negativno povežite sa nepoznatim, a sve što vam prija povežite sa onim što je poznato vašem mozgu.

ako terapeutkinja tvrdi onda mora biti tako
jos ako organizuje neke radionice kako da budale budu vece budale ili manje budale onda je 101% istina
a ako je i izdala knjigu kako je citalac ustvari zrtva svih drugih citalaca onda je 120 % istina
a ako je i feministkinja onda je 200% istina
a ako se neka manja ili veca budala koju prate druge budale koje uzivaju u tome sto su budale slika sa tom knjigom za budale onda je 300 % istitna

Šta ako sam srećna? Šta ako koristim svoj mozak tako da budem srećna?
Pa isto kao sto nesretne osobe nemaju uvek izvor nesrece van svog mozga i logike, tako i sreca ne mora uvek da bude podrzana dugo vremena van mozga i logike..

Tako da ta igra laznog prizivanja srece moze da se osveti...

Bolja igra je biti maher...tj dobro donositi procene....procene se mogu donositi brzo i tacno , ali se mogu donositi i preko predrasuda i na intuiciju sto je kao bacanje pasulja...

Mogu se donositi i analiticki sto ima mane da se moze igrati igra zavere , zavlacenja logike, ali moze biti i analiza sa dubljim path...pa je moguce raditi bolje planiranje..

Sto bolji znalac to bolje sazima indikatore...Indikatori su ono sto u velikom procentu ukazuje na situaciju....ako se smeska, namesta kosu , vrucina joj , cesto gleda u oci , blago ubrzano dise, vidis prosirene zenice, malo vise otvorene usne, bocne poglede...i neosecaj drugih dodira ako postoji jedan master dodir njenog tela...onda imas previse indikatora....
Ali ako se potrudi da se ispravi i izbaci grudi , to je brz indikator...ako je pracen i malim protezanjem...

Mozak je definitivno nešto što pokreće sve sisteme organizma, tu nema sumnje. Otuda i ono
"kakve su vam misli, takav vam je život",
Pa ne bih se slozila sa tim - kakve su nam misli takav nam je zivot jer je bitnije ovo sto si napisao
jer je zaista bitnija naša reakcija na nešto nego to nešto samo po sebi.
Bitnija je nasa reakcija na dogadje nego dogadjaj(i) sam(i) po sebi. Na tome se, izmedju ostalog,
zasniva i KBT.

Pa ne bih se slozila sa tim - kakve su nam misli takav nam je zivot jer je bitnije ovo sto si napisao

Bitnija je nasa reakcija na dogadje nego dogadjaj(i) sam(i) po sebi. Na tome se, izmedju ostalog,
zasniva i KBT.

Pa, rečenica "kakve su nam misli takav nam je zivot" izaziva uvek polemiku jer, sa jedne strane, tebi ako je život užas tvoje lepe misli ga neće učiniti lepim i obrnuto automatski, ali kad pogledaš realno ako su nama misli mračne, čak i lep život činjenično je mračan, zato se i ubije svetski poznati glumac koji, bar po našim merilima, ima život fantastičan. Naravno da tu nisu samo misli mračne, da su to depresije i ozbiljna stanja, ali hoću reći da i naš doživljaj, naše misli koje se pojave nakon nečega što se desi određuju kakav će nam biti i život.

Pa, rečenica "kakve su nam misli takav nam je zivot" izaziva uvek polemiku jer, sa jedne strane, tebi ako je život užas tvoje lepe misli ga neće učiniti lepim i obrnuto automatski, ali kad pogledaš realno ako su nama misli mračne, čak i lep život činjenično je mračan, zato se i ubije svetski poznati glumac koji, bar po našim merilima, ima život fantastičan. Naravno da tu nisu samo misli mračne, da su to depresije i ozbiljna stanja, ali hoću reći da i naš doživljaj, naše misli koje se pojave nakon nečega što se desi određuju kakav će nam biti i život.
U tom smslu - da.
Nase misli u smislu reakcije na dogadjaj - uticu.

Мислим да је нагласак на уму, мислима и разуму. Паметан (интелигентан) човек не мора бити и мудар, тј. уман или промишљен. Воде нас кроз живот и осећања, нагони и жеље, али тежимо равнотежи. За то је потребна мисао, јер она је водиља.

ovo uopšte nije naivno što je ispisano dole, a drugo ko je PSIHOLOGIJU smestio u DRUŠTVO?!?!

Ne znam. I nemam ništa protiv što je psihologija smeštena u ovaj deo foruma.

zasniva i KBT.

Tačno, u potpunosti se slažem.

Probleme sa mozgom najpre rešava neurolog, tek kasnije psiholog i psihijatar.

Back