- Poruka
- 17.475
Sve zavisi kako kalis rece od zdravlje roditelja.
Donji video prikazuje kako da instalirate aplikaciju na početni ekran svog uređaja.
Napomena: This feature may not be available in some browsers.
Pisali smo na nekom drugom mjestu o situaciji sa roditeljima koji ostare i svim problemima koje to donosi.
Bolesti,demencije,njihov težak karakter koji je s godinama sve tezi.
Kako mislite da je ispravno postupiti? Davati sebe do krajnjih granica,pri tom zapostaviti djecu i unuke ili je rješenje dom?
А ја размишљам другачије.meni je dom grozna opcija
Za sad nas ima dvoje brat i ja , mama ima 76 godina jos je aktivna i ima svoj ritam života, inače smatram da svaki roditelj odgaja svoju djecu i uvjek se nadje toj djeci kad tu djecu stisne volja i nevolja pomažu
Svekar i svekrva se vratili na balkan i tu je već problem jer nije moguće napustiti život na zapadu i vratiti se ukoliko bas svenu, ima dve godine da moja djeca cesto odlaze kod dede i babe a najviše junior provrti jeftine avio karte i odleti do njih, vozi ih doktoru , nakupuje im na veliko svega i svašta i poradi to sto ima oko kuće!
Ako im bude trebalo više planirala sam da nadjem ženu koja će sa njima biti
A dobro valjda polazimo od toga sta oni hoce a ne da se deca kolju oko nasledstva kao moj brat ,ja je ne bih nikad ostavio a on na keca,ja vodio o njoj brigu, njega zaboleMnogi stari zahtevaju medicinsku negu koja u kući ne može da se pruži, a pojedini domovi je imaju.
Nisu ljudi u staračkom domu zato što su "višak". Mada ima i takvih nesretnih okolnosti. Svako ima svoj razlog ako je već napravio taj korak da odvede nekoga u dom.
Ja lično sam za to da se ne odvode dokle god im je bolje u sopstvenoj kući.
А ја размишљам другачије.
Ако већ не могу да бринем о себи, радије бих била у дому у коме сам са вршњацима са којима имам слична интересовања, муке и теме и где ми је здравствена нега при руци.
Не знам, ја баш нисам везана за ту кућу.Svi tako mislimo sve dok starost ne pokuca i na naše zdravlje i kosti, činjenica je da svi želimo ostati u svome domu
Zdravi i pravi matorci ne idu u dom. Oni dokle god mogu, ostaju na svom pragu. Ne možeš tako usko da gledaš. Ti polaziš od svog primera. Dosta tih bakica i dekica su ujaci, stričevi, tetke nečije. Nemaju sopstvene dece. Lako je generacijama naših roditelja da pričaju kako su oni negovali svoje stare, tad je uvek neki ukućanin bio nezaposlen i prisutan. Ko da ostavi senilnu bakicu samu koja zapali i sebe kuću ? Ili agresivnog dementnog dekicu koji preti svim komšijama ? Ili nekog ko mora da bude na aparatima itd. Znači pusti to imovina, dužnost itd. Dužnost ti je da ti roditelj bude zdrav i siguran. Ako mu možeš pružiti odgovarajuću brigu i negu, onda ostaje u kući, svakako. Ako ne, odabere se dom sa najboljim uslovima za njegovo stanje.A dobro valjda polazimo od toga sta oni hoce a ne da se deca kolju oko nasledstva kao moj brat ,ja je ne bih nikad ostavio a on na keca,ja vodio o njoj brigu, njega zabole
Zna li se šta ? Jesu li bar plac kupili ? Neću da izgubim mesto.Evo biznis ideja za @Ivan .

Не знам, ја баш нисам везана за ту кућу.
Кућа без људи ми ништа не значи.
А ако мм и детета нема у њој, то су само зидови.
Za koje pare?Ostale su uspomene na te ljude i stare ljude to itekako ispunjava
Radim u toj branši pa ti mogu reci da je ova država uspostavila sve mjere da stari mogu ostati u svom domu pa čak kad im je potrebna njega 24 sata ili je oboljenje toliko teško da je potrebna intenzivna nega uz sve aparature koje su potrebne
Различити смо, ја сам у родитељску кућу за ових 20 година ушла десетак пута.Ostale su uspomene na te ljude i stare ljude to itekako ispunjava
Radim u toj branši pa ti mogu reci da je ova država uspostavila sve mjere da stari mogu ostati u svom domu pa čak kad im je potrebna njega 24 sata ili je oboljenje toliko teško da je potrebna intenzivna nega uz sve aparature koje su potrebne
Stare ispunjava razgovor i tople i prijatne reči. Ali mladi nemaju strpljenja za takve razgovore koji njima ne prijaju , niti umeju da vode razgovor koji će drugu stranu da zabavi i razonodi, uteši. Ne samo mladi, pardon, greška, mnogi ne umeju razgovorom načiniti drugačiju atmosferu.Ostale su uspomene na te ljude i stare ljude to itekako ispunjava
Isto. Kuća u kojoj su umrla otac,majka i brat je zaključana.Od 2013 nisam prespavala u njoj.Различити смо, ја сам у родитељску кућу за ових 20 година ушла десетак пута.
Успомене су ми у глави и пријају ми, кућа ме физички онеспособи за функционисање бар 2 дана, подсећа ме да их више нема и то је то.
Za koje pare?
Stare ispunjava razgovor i tople i prijatne reči. Ali mladi nemaju strpljenja za takve razgovore koji njima ne prijaju , niti umeju da vode razgovor koji će drugu stranu da zabavi i razonodi, uteši. Ne samo mladi, pardon, greška, mnogi ne umeju razgovorom načiniti drugačiju atmosferu.
Starijima bi od svojih već viđenih zidova više prijala atmosfera razgovora, a to često u sopstvenoj kući nemaju jer su potisnuti u stranu.
Ne kažem da bi u domu imali.
A da sam ja neka vlast, svi vitalniji korisnici doma koji to žele, bi trebali da budu uključeni u program saradnje sa vrtićima, jer deci treba baba i deda, a matorcima, smeha i ljubavi. Bar dva puta nedeljno na sat, dva.
Ko bi reko da je takva situacija tamo po domovima.Ja ti kažem kako jeste ovde gde živim
Kako je u domu takodje teška situacija jer nemaju radnika niti profesionalnih niti pomoćnika baka je dakle plaćala 3500 svaki mjesec a njega je bila grozna znalo je po mjesec dana proći da nije tusirana a prala se kao slepa osoba bez vida ,sama

I on za to plati za jednu sedmicu kolika je penzija kod nas. Ne može se to porediti s nosim zemljama. Njima drzava dodaje ako ne mogu sami da plate,a nosim penzionerima nije dovoljno ni za hljeb i mlijeko.Ja ti kažem kako jeste ovde gde živim
sad sam dobila novu klijenti u koji je sin posle dve godine doma vratio u svoju kuću
Razlog je vrlo brzo oprican baka je svaki mjesec plaćala 3500 eura za dom
Kako je u domu takodje teška situacija jer nemaju radnika niti profesionalnih niti pomoćnika baka je dakle plaćala 3500 svaki mjesec a njega je bila grozna znalo je po mjesec dana proći da nije tusirana a prala se kao slepa osoba bez vida ,sama
Sin je vratio sebi a mi sad dolazimo svaki dan ujutro i uveče i spremamo je, 3 x sedmicno je sin odveze na dnevno druženje sa njenom generacijom od 9 ujutro do 16 posle podne tamo baka ima doručak, rucak i kafu +kolac
Nema radne snage. Domaci neće to da rade a od nasih traže skolu za to.Ko bi reko da je takva situacija tamo po domovima.![]()
Ko bi reko da je takva situacija tamo po domovima.![]()
koliko god da je teska, toliko je i istinitaOvo je tako teška rečenica,stvorena da kod covjeka probudi grizu savjesti.
I on za to plati za jednu sedmicu kolika je penzija kod nas. Ne može se to porediti s nosim zemljama. Njima drzava dodaje ako ne mogu sami da plate,a nosim penzionerima nije dovoljno ni za hljeb i mlijeko.