Kad Lisce Pada

Koji vam je omiljeni lik u seriji Kad lišće pada?

  • Ali Riza

    glasova: 2 5,4%
  • Hajrije

    glasova: 1 2,7%
  • Ševket

    glasova: 0 0,0%
  • Nedžla

    glasova: 2 5,4%
  • Lejla

    glasova: 6 16,2%
  • Ferhunde

    glasova: 5 13,5%
  • Oguz

    glasova: 6 16,2%
  • Ajše

    glasova: 0 0,0%
  • Sedef

    glasova: 2 5,4%
  • Dževrije

    glasova: 13 35,1%

  • Ukupno glasova
    37
  • Anketa je zatvorena .

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
Da li pratite Tursku seriju Kad Lisce Pada i jednog dobrog covjeka kao sto je Ali Riza.Mislim da je ova serija jos bolja od 1001 noci i da je nekako uradjena na domaci nacin i opisuje zivot jedne patrijarhalne porodice.Ali Riza je jedna dobricina koji zeli da ima skldan zivot a mislim da Ferhunde nije tako zla kako se cinilo na prvi pogled.Ona je veoma zgodna i kulturna osoba.Inace serija se na Turskom zove Yaprak Dokumu.

ferhunde.png


http://4.***************/_YQvY8AUpQ34/TRtGAQC_-BI/AAAAAAAAL18/XCWB4aZaBSM/s1600/yaprakdokumufinalizle.jpg
 
Gledam redovno, ali ima dosta likova koji me uzasno nerviraju - Ferhunde kao prva, onda Oguz, Lejla, Hajrije... Takodje je dosta depresivna. Ima i dobrih scena i povremenog humora. Nemam neki omiljeni lik, ali su mi Ali Riza, Fikret i Sedef najsimpaticniji.

Sto se tice kvaliteta ne moze da se poredi sa 1001 noc ili Bilo jednom u Turskoj, ali moze da se gleda.
 
Gledam redovno, ali ima dosta likova koji me uzasno nerviraju - Ferhunde kao prva, onda Oguz, Lejla, Hajrije... Takodje je dosta depresivna. Ima i dobrih scena i povremenog humora. Nemam neki omiljeni lik, ali su mi Ali Riza, Fikret i Sedef najsimpaticniji.

Sto se tice kvaliteta ne moze da se poredi sa 1001 noc ili Bilo jednom u Turskoj, ali moze da se gleda.

Cekaj jel se boldovana serija pustala u Srbiji sa nasim prevodom? Nisam gledala... Jel glumi neko iz 1001 noci u njoj?
I ja kazem da ne moze da se poredi sa 1001, ta serija ima dusu, a ovo je cisto prikazivanje jedne patrijarhalne porodice koju mozemo sresti u Turskoj gde god se okrenemo, i nije nista neobicno, ali je zanimljiva, i moze se gledati, za razliku od spanaca i latino amerikanaca. Meni se svidja lik Sevketa, nalazi se na procepu izmedju porodice i zene, i u jako teskoj poziciji je. Sad se malo stvar primiriala otkako se saznala Ferhundina proslost, ali uvek ce on biti na procepu. Oguz mi je odvratan, Lejla je isto dosadna, depresivna i smusena u celoj seriji... Ali Riza je ok, Hajirije mi je smesna sa onim izrazima lica.
 
Cekaj jel se boldovana serija pustala u Srbiji sa nasim prevodom? Nisam gledala... Jel glumi neko iz 1001 noci u njoj?
I ja kazem da ne moze da se poredi sa 1001, ta serija ima dusu, a ovo je cisto prikazivanje jedne patrijarhalne porodice koju mozemo sresti u Turskoj gde god se okrenemo, i nije nista neobicno, ali je zanimljiva, i moze se gledati, za razliku od spanaca i latino amerikanaca. Meni se svidja lik Sevketa, nalazi se na procepu izmedju porodice i zene, i u jako teskoj poziciji je. Sad se malo stvar primiriala otkako se saznala Ferhundina proslost, ali uvek ce on biti na procepu. Oguz mi je odvratan, Lejla je isto dosadna, depresivna i smusena u celoj seriji... Ali Riza je ok, Hajirije mi je smesna sa onim izrazima lica.

Pusta se i dalje na obn-u. Ide radnim danima, ali pocetak nije uvek u isto vreme - nekada pocinje u pola 6, nekada u 6. Ne glumi niko iz 1001. noci, ali su ok glumci. Svidja mi se kako su uradjeni likovi. Losice su ispale odlicno - nisu kao Ferhunde da ti se povraca kad ih vidis, nego su bas ono zivopisni likovi - seoski staresina i njegova radoznala cerka koji kao da su izasli iz neke Nusiceve komedije, Sivan - vodja terorista koji je kao Pera kojot kojeg uvek predju dobrice, Aga Sabo glavni sef mafije... Dobrice su isto odlicne - Tarik doktor koji se vraca u kurdsko selo u kojem je rodjen i njegova majka Zelal su glavni likovi, devojke su veoma lepe - doktorova verenica lokalna uciteljica, Dila medicinska sestra koja je tajno zaljubljena u njega, njegove se sestre Berfin i Hatidze. Likovi su ok, prica je ok. :ok:

Ima sa prevodom na yt-u. ;)

 
Jeste li primjetili koliko je to strasno za jednu muslimansku porodicu kad djevojka izgubi nevinost i mislim da je Ali Riza odglumio pravog oca kojeg mu je zao sto ga je kcer osramotila i onaj njegov plac je i mene zaplakao.Tu se moze vidjeti koja je drustvena vrijednost kod muslimana jer da je u pitanju neka Americka serija porodica ne bi primila strasno tu vijest da je kcer imala seksulane odnose prije braka i da je imala odnose sa mrskom osobom Ali Rize.Nego bi normalno djevojka trazila drugog muskarca sa kojim bi se udala i zavoljela.Ovako prikazano je u realnosti kako je porodica primorana da da kcer Oguzu jer tako nece biti velike sramote a sto je slucaj Ali Riza ne voli Oguza i zato place sto mu je dosao da mu prosi kcer.
 
Bas mi je zao Sedef. Steta sto Ali Riza nije malo propustio Oguza kroz sake. Onako vaspitno. :)

malo sam brljala po jutjubu, i naravno gledala bez titla :lol:
vidim da su promenili glumca koji igra Ševketa, i da Ferhunde više nije sa njim, ali je tu bila Sedef... e sad, turski ne znam, tako da nisam mogla da provalim šta to bi :D
 
Jeste li primjetili koliko je to strasno za jednu muslimansku porodicu kad djevojka izgubi nevinost i mislim da je Ali Riza odglumio pravog oca kojeg mu je zao sto ga je kcer osramotila i onaj njegov plac je i mene zaplakao.Tu se moze vidjeti koja je drustvena vrijednost kod muslimana jer da je u pitanju neka Americka serija porodica ne bi primila strasno tu vijest da je kcer imala seksulane odnose prije braka i da je imala odnose sa mrskom osobom Ali Rize.Nego bi normalno djevojka trazila drugog muskarca sa kojim bi se udala i zavoljela.Ovako prikazano je u realnosti kako je porodica primorana da da kcer Oguzu jer tako nece biti velike sramote a sto je slucaj Ali Riza ne voli Oguza i zato place sto mu je dosao da mu prosi kcer.

Meni je ipak Fikret u toj situaciji bila najnormalnija. Ona je dala savet Ali Rizi da Lejla normalno nastavi sa fakultetom i da se urazumi. A posle bi vec upoznala nekog coveka koji je stvarno vredan.
Ali Riza je trebao da zna da ce ovim sto je dozvolio da se Lejla uda za Oguza napraviti samo jos vecu katastrofu. Ne moze se nista na silu.
A i kakva bi to sramota bila. Niko sem komsinice i nije znao da je ona izgubila dete. Ko da su oni tako bitni u Istanbulu pa ce svih 13 miliona stanovnika tamo to pricati. Niko ne bi ni znao realno.
 
je l' gladao neko večeras?
šta je to Lejla rekla Nedži na kraju?
dok je pokazivala onu bundu

Nesto kao necu to vise da nosim, tebi se svidela, evo ti... I bacila joj u lice onu roze jaknicu, kaputic, sta li je vec...

Inace, meni su Lejla i Sefket likovi iz bajke. Muz/zena ih lazu, mazu, varaju, siluju, zabijaju im noz u ledja i ovi sve to oprastaju bez problema... Kako se ono kaze - ljubav je slepa, ali ovi ga bas preterase...
 

Back
Top