Јулиус Евола, Побуна против модерног света

dulesrbenda

Legenda
Poruka
52.888
Чувени италијански племић, филозоф и писац, Јулиус Евола, је написао је књигу ,,Побуна против модерног света" која критикује модерни свет и предвиђа му пропаст. Књига даје слику традиционалног света, затим даје слику модерног света и супроставља их. Поред тога, аутор износи своју филозофију, своје виђење светске историје, итд. Књига је преведена на српски језик:

156naslovna.jpg


Да ли сте читали ову књигу и, ако јесте, шта мислите о њој?
 
Чувени италијански племић, филозоф и писац, Јулиус Евола, је написао је књигу ,,Побуна против модерног света" која критикује модерни свет и предвиђа му пропаст. Књига даје слику традиционалног света, затим даје слику модерног света и супроставља их. Поред тога, аутор износи своју филозофију, своје виђење светске историје, итд. Књига је преведена на српски језик:

156naslovna.jpg


Да ли сте читали ову књигу и, ако јесте, шта мислите о њој?

Ja ne znam zašto se kod nas stalno propagira nekakav smak sveta, kraj civilizacije, kraj modernog sveta?
Kada se to neće desiti zasigurno.
 
Ja ne znam zašto se kod nas stalno propagira nekakav smak sveta, kraj civilizacije, kraj modernog sveta?
Kada se to neće desiti zasigurno.

О чему ти причаш? Да ли си ти прочитао ову књигу? Кладим се да ниси, јер се у књизи уопште не говори о смаку света, већ се говори о томе да ће доћи крај модерне цивилизације. Јер, цивилизације и државе су се рађале и пропадале није то никаква новина у историји. Постојале су разне цивилизације, па су пропале.

Зашто ти мислиш да модерна цивилизација неће пропасти?
 
citaj izjave hokinga za 200 godina maksimum ce kapitalizam pojesti planetu i morace se napustati

Za 200 godina ćemo i ti i ja da budemo ispod zemlje. S toga je neprimereno da mlađe generacije trujemo stvarima za koje niti znamo da će se desiti, niti imamo moć da predupredimo (jer ćemo biti mrtvi).

Naši potomci će za 200 godina odlučiti šta će raditi, a ne neki tamo hoking kome je jedini cilj da zaradi pare i lepo se provede u životu na tuđoj brizi.

- - - - - - - - - -

О чему ти причаш? Да ли си ти прочитао ову књигу? Кладим се да ниси, јер се у књизи уопште не говори о смаку света, већ се говори о томе да ће доћи крај модерне цивилизације. Јер, цивилизације и државе су се рађале и пропадале није то никаква новина у историји. Постојале су разне цивилизације, па су пропале.

Зашто ти мислиш да модерна цивилизација неће пропасти?

Zato što ti to tvrdiš. A ti si to zaključio na osnovu nekih knjiga i nemaš niti jedan materijalni dokaz.
 
Ono što meni u principu smeta kod barona Evole je njegovo insistiranje na Tradiciji zbog nekakvog sistema metafizičkih vrednosti, morala, poretka, reda koji je tada postojao i koji treba da se vrati. Ja naprotiv smatram da su ta vremena oličena u pojmu Tradicije bila bolja iz prostog razloga što su bila - zanimljivija, i da se zato taj duh treba vratiti. Ono najbolje u istoriji su tradicionalna društva puna dinamike i energije, plaćenika, beskrupuloznih trgovaca, grofova i barona, licemernog sveštenstva, pijanih pesnika, podzemlja sa siromasima i kriminalcima spremnim na sve, mističnih asketa, nadljudskih heroja, vitezova koji učestvuju u dvobojima, autentičnog razvrata i hedonizma, prelepe umetnosti, beskrajnih igara moći, svet intriga i spletaka na dvorovima, potpuni amoralizam, surove ratne igre itd... dakle, to je ono najbolje u tradiciji, ali umesto da se fokusira na to Evola preterano (za moj ukus) filozofira o ciklusima, nekakvom unutrašnjem poretku tih ljudi, centru koji se rasuo i slično. Taj svet je svakako bio superiorniji u odnosu na naš, i vernost i lolajnost kruni i poretku ja poštujem, ali ona teza o tome da treba da uzjašemo tigra (ovo vreme) dok se ne umori je meni glupost. Taj duh tradicije treba stvarati sad i odmah, kroz svoju ličnost, kroz takvu jednu dinamiku itd

Претпостављам да се теби у овој књизи највише свидело поглавље ,,Велики и мали свети рат".

Pa Evola je svakako vrhunski pisac, generalno cela knjiga mi se dopala, to njegovo insistiranje na ratu, i unutrašnjem i spoljašnjem ja svakako poštujem, kao i to što je hodao ulicama za vreme neprijateljskog bombardovanja da bi iskušao sudbinu. Taj duh jako poštujem, to je herojstvo. Dopada mi se i to što je voleo Waffen SS.
 
Poslednja izmena:
Zato što ti to tvrdiš. A ti si to zaključio na osnovu nekih knjiga i nemaš niti jedan materijalni dokaz.

Не, пази, то је тврдња аутора ове књиге. То као прво. Друго, ја сам овде хтео да разговаварамо о самој филозофији коју аутор износи у овој књизи (са којом се ја не слажем у многим елементима, јер је аутор антихришћански и пагански настројен). И треће, па ако погледамо неке догађаје у свету, можемо видети да та модерна цивилизација већ пуца.

Рецимо, ЕУ као једна од главних представника ове цивилизације. Све више долазе мигранти, у ЕУ је све више муслимана, почињу полако парарелно да се развија шеријатски закон у самој Европи (у неким државама ЕУ, муслимани су се потпуно одвојили од европских закона и држава и у својим гетима влада њихов шеријатски закон који потпуно игнорише европске законе. Дакле, ствара се један паралелни систем, законодавство, држава која лако може да надвлада ту модерну цивилизацију, коју оличава ЕУ, пре свега демографски, а онда и на друге начине. Плус, све је више и више терористичких напада исламиста по самој ЕУ.

Све су то знаци који, по мени, потврђују тезу Еволе и сличних мислиоца да модерна цивилизација почиње да доживљава свој крај, као и многе друге цивилизације пре ње у историји.
 
Za 200 godina ćemo i ti i ja da budemo ispod zemlje. S toga je neprimereno da mlađe generacije trujemo stvarima za koje niti znamo da će se desiti, niti imamo moć da predupredimo (jer ćemo biti mrtvi).

Naši potomci će za 200 godina odlučiti šta će raditi, a ne neki tamo hoking kome je jedini cilj da zaradi pare i lepo se provede u životu na tuđoj brizi.

pa sad se tvori scenario za takav kraj
kreira se oruzje masovne destrukcije i vrsi se ekocid da kazemo podnosljivih razmera
a i iz ovoga nema nazad za ko zna koliko godina i ako se stane
dakle,ovim tempom koji se ubrzava 200 godina je plafon,vecina divljih zivotinja je na izumiranju,sume su na izdisaju a led se topi i okeani devastiraju
ostace mozda samo velike dubine za sad i unutrasnjost zemlje na nekoj dubini,ovo povrsinski nema buducnost u ovakvom sistemu
osim mozda u privatnim rajskim vrtovima i katakombama al recimo zanimljiv je dat prikaz u knjizi ,,kolevka za macu,, kurta vonegata
 
Не, пази, то је тврдња аутора ове књиге. То као прво. Друго, ја сам овде хтео да разговаварамо о самој филозофији коју аутор износи у овој књизи (са којом се ја не слажем у многим елементима, јер је аутор антихришћански и пагански настројен). И треће, па ако погледамо неке догађаје у свету, можемо видети да та модерна цивилизација већ пуца.

Рецимо, ЕУ као једна од главних представника ове цивилизације. Све више долазе мигранти, у ЕУ је све више муслимана, почињу полако парарелно да се развија шеријатски закон у самој Европи (у неким државама ЕУ, муслимани су се потпуно одвојили од европских закона и држава и у својим гетима влада њихов шеријатски закон који потпуно игнорише европске законе. Дакле, ствара се један паралелни систем, законодавство, држава која лако може да надвлада ту модерну цивилизацију, коју оличава ЕУ, пре свега демографски, а онда и на друге начине. Плус, све је више и више терористичких напада исламиста по самој ЕУ.

Све су то знаци који, по мени, потврђују тезу Еволе и сличних мислиоца да модерна цивилизација почиње да доживљава свој крај, као и многе друге цивилизације пре ње у историји.

Važno da mi nemamo takvih problema.

Namerno sam ovo napisao zato što Srbija, da nema Evropu tako blizu nje, bila ista ko i te muslimanske države u kojima žive ljudi koji će uništiti modernu civilizaciju.
 
Pa Evola je svakako vrhunski pisac, generalno cela knjiga mi se dopala, to njegovo insistiranje na ratu, i unutrašnjem i spoljašnjem ja svakako poštujem, kao i to što je hodao ulicama za vreme neprijateljskog bombardovanja da bi iskušao sudbinu. Taj duh jako poštujem, to je herojstvo. Dopada mi se i to što je voleo Waffen SS.

Да, добар је писац свакако. Па наравно да је волео Waffen SS, јер је у њему видео остварење својих ратничких идеала. И не само што је волео и поштовао Waffen SS, већ се и сам борио у оквиру њега, чини ми се, на Источном фронту, ако се не варам.
 
Vi morate razumeti da vas neki davni moralni i pravedni svet NIKADA NIJE POSTOJAO.
Ono sto vi imate je iluzija stvorena romantizovanjem proslosti.

A ono domacin, porodica i to sa cime mnogi smaraju ovde, je bilo stanje stvari jer drugog izbora nije bilo.
Kada se izbor pojavio vecina je to batalila.

TRENUTNO DOBA JE NAJBOLJE OD KADA JE POZNATOG SVETA I VEKA!!!

To domaćin, porodica i ostala naša lupetanja nikada nije ni postojala. To su izmislili da mi zaludeli narod oko nečega.

Tada je bilo još više ubistava, neverstava i ostalih grehova koji se sada smatraju da će uništiti civilizaciju.
 
Vi morate razumeti da vas neki davni moralni i pravedni svet NIKADA NIJE POSTOJAO.
Ono sto vi imate je iluzija stvorena romantizovanjem proslosti.

A ono domacin, porodica i to sa cime mnogi smaraju ovde, je bilo stanje stvari jer drugog izbora nije bilo.
Kada se izbor pojavio vecina je to batalila.

TRENUTNO DOBA JE NAJBOLJE OD KADA JE POZNATOG SVETA I VEKA!!!

Slažem se za ovo oko domaćina i porodice, to mi je uvek bilo debilno, ta neka kućna atmosfera morala i poštenja.

Ali to na stranu, ova izjava da od ovog doba nema boljeg je nešto najdebilnije što sam ovde pročitao već duže vreme. Pa ovo vreme slama svaki snažan i kreativan duh, daje za pravo moralističkoj i puritanskoj rulji dok se sa druge strane stvara pogrešan nemoral koji je estetski na nivou turskog wc-a. U ovom vremenu je apsolutno sve pogrešno, i bukvalno je došlo vreme da je onaj najgori sloj zavladao. Liberalizam, kosmopolitizam, bratstvo i jedinstvo, globalizam, ljudska prava, konzumerizam, vikend hedonizam kroz zabavu u klubovima za vikend, hipsterizam... ovo je bre najveći užas, pa samo 20. vek kad se pogleda, recimo devedesete kod nas - pa se vidi koliko je to čak i to nedavno vreme bilo bolje, zanimljivije, dinamičnije, agresivnije, bezobzirnije... a da ne pričam o ranijim vremenima, tipa drugi svetski rat. Pa taj ko je tad živeo je bio srećnik. Ovo sad je baš blato jer je onaj najgori deo rulje dobio dozvolu da se razmahne, zahvaljujući evro-američkim globalističkim manhinacijama i manipulacijama. Karijeristi, ekonomisti, menadžerska kasta, bankari...
 
pa sad se tvori scenario za takav kraj
kreira se oruzje masovne destrukcije i vrsi se ekocid da kazemo podnosljivih razmera
a i iz ovoga nema nazad za ko zna koliko godina i ako se stane
dakle,ovim tempom koji se ubrzava 200 godina je plafon,vecina divljih zivotinja je na izumiranju,sume su na izdisaju a led se topi i okeani devastiraju
ostace mozda samo velike dubine za sad i unutrasnjost zemlje na nekoj dubini,ovo povrsinski nema buducnost u ovakvom sistemu
osim mozda u privatnim rajskim vrtovima i katakombama al recimo zanimljiv je dat prikaz u knjizi ,,kolevka za macu,, kurta vonegata

Pazi bogati. Ti možda i vidiš taj kraj.
 
Vi morate razumeti da vas neki davni moralni i pravedni svet NIKADA NIJE POSTOJAO.
Ono sto vi imate je iluzija stvorena romantizovanjem proslosti.

A ono domacin, porodica i to sa cime mnogi smaraju ovde, je bilo stanje stvari jer drugog izbora nije bilo.
Kada se izbor pojavio vecina je to batalila.

TRENUTNO DOBA JE NAJBOLJE OD KADA JE POZNATOG SVETA I VEKA!!!

Није тачно, Арканиа, наравно да је увек било других и другачијих избора. Међутим, људи су тада имали свест која им је говорила да тако треба да се понашају и да одређене вредности (вера, морал, породица и држава) треба да им буду на првом месту.

С временом се та свест мења, услед разних разлога, и неке друге ствари постају највеће вредности.

А то је данашње време ,,нјабоље", не знам само по чему? Ратови се и данас воде, људи се и данас убијају, свуда али баш свуда у свету. Такође, код нас владају разне изопачености које се увелико промовишу, педофилија, педерастија, итд, породице се распадају, државе друштва такође. Владају либерализам и материјализам. А европски народи изумиру. Не видим стварно шта је ту за тебе ,,боље" него раније, па још и ,,најбоље" како си написао?
 
Što ne pomogneš barem nekom od tih ljudi?

Јел? Неко тамо у Африци да се неконтролисано множи а ми да их издржавамо?

Неко ко нема хлеба да једе, важно је да се он размножи, да остави своје потомство. Није битно што je оно осуђено на глад, сиромаштво, патњу, пропаст.

Што је неко друштво сиромашније и необразованије то више наталитета.

Нема овом свету будућности док се овај бројачник креће овим темпом:

http://www.worldometers.info/world-population/
 
Јел? Неко тамо у Африци да се неконтролисано множи а ми да их издржавамо?

Неко ко нема хлеба да једе, важно је да се он размножи, да остави своје потомство. Није битно што je оно осуђено на глад, сиромаштво, патњу, пропаст.

Што је неко друштво сиромашније и необразованије то више наталитета.

Нема овом свету будућности док се овај бројачник креће овим темпом:

http://www.worldometers.info/world-population/

Šta bi ti? Da ih sterilizuješ? Pa da ne mogu da se razmnožavaju.
 
A ni meni to nije jasno, šta se kote toliko a nemaju leba da jedu... ustvari jasno mi je, je.banje im je jedini izvor zadovoljstva... mada negde ne kapiram što se toliko kuka oko tih propalih afrikanaca, brate skoro ceo svet se razvio i normalan je, ide ukorak sa vremenom, samo oni su i dalje na tom nekom tribalnom nivou... pa da su valjali valjda bi stvorili nešto do sad, gladuju otkad znaju za sebe
 

Back
Top