Јога:опуштање или окултизам

Šta znači ovo okultizam pa u zagradi hindu? Jel to neka etiketa koja se lepi na sve
što nije pravoslavno?

I šta znači otvaranje tema o jogi na podforumu pravoslavlje? Ne bi trebali da komentarišu
oni koji nisu pravoslavni vernici i onda je to čisto ogovaranje. U naslovu postavljene dve
jednako diskriminišuće opcije. Niti je opuštanje niti je okultizam.
 
Mitropolit MPC je već bacio anatemu na jogu i jogiste. Samim tim očekujem da pravoslavni vernici jogu smatraju okultizmom i Sotoninom rabotom.
Već sam i tamo napisao da ne vidim neku vezu između joge i Sotone, naprotiv, smatram da svaki pojedinac koji se oseća bolje - iz bilo kog razloga - više koristi i društvu u kome se nalazi.

Prosetaj malo po internetu, pa ces kada budes sve pregledao, shvatiti da je joga sila koja unistava coveka, psihicki.
 
Prosetaj malo po internetu, pa ces kada budes sve pregledao, shvatiti da je joga sila koja unistava coveka, psihicki.

Jes vala. Od toliko čitanja čovek može i da poludi. Samo se ta sila ne zove joga
nego ustaljeno uverenje među zatucanima.

Osnovno predznanje koje bi neko morao da poseduje, da bi uopšte počeo da uči
jeste gde potražiti izvor informacija. Ako učiš od onih koji veze nemaju o čemu
pričaju, nećeš ni ti ništa naučiti.
 
Jes vala. Od toliko čitanja čovek može i da poludi. Samo se ta sila ne zove joga
nego ustaljeno uverenje među zatucanima.

Osnovno predznanje koje bi neko morao da poseduje, da bi uopšte počeo da uči
jeste gde potražiti izvor informacija. Ako učiš od onih koji veze nemaju o čemu
pričaju, nećeš ni ti ništa naučiti.

Postoje oni koji se itekako razumeju u hinduizam.
 
Moja drugarica je duša od čoveka i vežba jogu već godinama. :p

I ne samo ona, znam nekoliko ljudi. To za "izvor" je netačno.

- - - - - - - - - -

Problem je što ti sve gledaš kroz prizmu tvoje religije. To je kao kad bi partizanovac rekao da je sve što ima veze sa Crvenom Zvezdom demonsko, a onda krenuo da objašnjava kako svako ko jede sladoled od vanile i višnje bavi demonskom aktivnošću jer je on crveno-beo.

A suština je da je sladoled od višnje i vanile postojao i pre Zvezde i Partizana, isto kao što joga postoji pre tvoje religije.
 
Moja drugarica je duša od čoveka i vežba jogu već godinama. :p

I ne samo ona, znam nekoliko ljudi. To za "izvor" je netačno.

- - - - - - - - - -

Problem je što ti sve gledaš kroz prizmu tvoje religije. To je kao kad bi partizanovac rekao da je sve što ima veze sa Crvenom Zvezdom demonsko, a onda krenuo da objašnjava kako svako ko jede sladoled od vanile i višnje bavi demonskom aktivnošću jer je on crveno-beo.

A suština je da je sladoled od višnje i vanile postojao i pre Zvezde i Partizana, isto kao što joga postoji pre tvoje religije.

Pa sta ako neko nesto radi pogresno cega je to dokaz?

I lopovi rade nesto sto je nemoralno pa zive dobro dok ih ne uhvate i?

Tako i kod okultizma kada demoni nekoga uhvate u zamku posle su gotovi

Ti se malo bolje informisi o jogi to jeste oklutizam :)

i opasan je
 

Back
Top