JHVH - Jehova ( Jahve) - vlastito IME BOGA zapostavljeno?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
da odabrao ih je i odbacio

i izabrao je narod za svoje ime iz svih nacija

33 je uspostavljen novi savez
Kerac vama ostalima-samo ješe!:hahaha::rotf:
Šalim se...Nema Adonaja već više od tri tauzend jersa,a pitanje je šta je to Moša narodu ješa servirao i tada...
Ybg,navodno je samo on video Yahveta-Adonaja...Ili je samo kenjao da ga vido,a u stvari je onim naivčinama
mogao kenjati bilo šta!
Da učvrsti svoj autoritet koji je imao kao princ Egipta i inače...
Evo Vučić...
Ali neću,naljutiće se-pa nije on takav prevarant...:mrgreen:
(Drukčiji je...)

A to da je izabrao sve nacije-nije tačno! Ybg,Srbe nije izabrao! Srbi mu služe da ima koga da zajebava...
Naravno,kad Srbui nemaju poverenja u njega...Pogotovu kad su pare u pitanju!:hahaha:
Prave ješe!Piroćanci na pr!:hahaha::rotf:
 
Kerac vama ostalima-samo ješe!:hahaha::rotf:
Šalim se...Nema Adonaja već više od tri tauzend jersa,a pitanje je šta je to Moša narodu ješa servirao i tada...
Ybg,navodno je samo on video Yahveta-Adonaja...Ili je samo kenjao da ga vido,a u stvari je onim naivčinama
mogao kenjati bilo šta!
Da učvrsti svoj autoritet koji je imao kao princ Egipta i inače...
Evo Vučić...
Ali neću,naljutiće se-pa nije on takav prevarant...:mrgreen:
(Drukčiji je...)

A to da je izabrao sve nacije-nije tačno! Ybg,Srbe nije izabrao! Srbi mu služe da ima koga da zajebava...
Naravno,kad Srbui nemaju poverenja u njega...Pogotovu kad su pare u pitanju!:hahaha:
Prave ješe!Piroćanci na pr!:hahaha::rotf:

nisi ga dobro ispratio..iz kupine zalutao je u sator i bio oblak..onda se zavuko u kutijicu ko misic i sebe skembo u jeremijevu precinu...e onda se dosetio pa sebe udomio kod marije i izaso uz njenu pomoc na videlo ljudima..pa je i tu sjeban al opet se nije dao..u grobu je skovao ceo plan i zvizno na nebo..e sad sta nas ceka od njega videcemo..:D
 
Jeste tako je.

Isus Hristos je Bozji Sin.

evo ovde sve o tome:

U Bibliji se za Isusa kaze da je BOZJI SIN… puno puta…To je Bog posvedocio…

Takodje se I za Isusa kaze da je sin covecji…
A Isus u Bibliji ima mnoge titule koje ga objasnjavaju njega I njegovu ulogu…
Kao na primer knez mira itd..
Nigde nije nazvan niti STVORITELJEM SVEGA sto samo pripada Bogu JEHOVI
Niti SVEMOCIM BOGOM sto je samo Jehova Bog

Dakle Bozja rec, Bog, kaze da je ISUS BOZJI SIN.
Bog JEHOVA JE JEDAN BOG, JEDINI SVEMOCNI, JEDINI BOG STOVRITELJ, ON JE SVE STVORIO sto implicira da je stovrio I svog SINA Isusa Hrista…
ISUS je sin jer je u korelaciji sa svojim OCEM Bogom JEHOVOM, njegov je sin jer je stvoren od OCA.…
BOG JHVH JE SVE STVORIO – LOGICNO I PA I SVOG SINA ISUSA HRISTA
ISUSA je BOG PRVO STVORIO, pa sve ostalo preko njega Kolosanima 1:15,16
ISUS HRIST JE BOZJI SIN

Tako za njega kaze Bozja Rec, tj Bog
preko svoje pisane reci Biblije..…

1. Kušač mu se približi i reče mu: Ako si Sin Božji, zapovedaj da se ovo kamenje pretvori u hlebove. (Matej 4:3)
2. i reče mu: Ako si Sin Božji, skoči dole, jer je napisano: "Anđelima svojim zapovediće za te, i oni će tebe na ruke uzeti, da gde nogom svojom za kamen ne zapneš." (Matej 4:6)
3. Oni koji bejahu u lađi približiše se Isusu i pokloniše mu se, govoreći: Zaista si ti Sin Božji! (Matej 14:33)
4. Prvosveštenik mu reče: Zaklinjem te živim Bogom da nam kažeš jesi li ti Hristos, sin Božji. (Matej 26:63)
5. i govoreći: Ti koji hram razvaljuješ i za tri dana opet sagrađuješ, pomozi sad sam sebi! Ako si Sin Božji, siđi s krsta! (Matej 27:40)
6. Centurion i oni koji s njim čuvahu Isusa, pošto videše kako se zemlja zatrese i šta bi, obuze veliki strah, i oni rekoše: Ovo je zaista bio Sin Božji! (Matej 27:54)
7. I dusi nečisti, kad ga viđahu, pripadahu k njemu i vikahu: Ti si Sin Božji! (Marko 3:11)
8. Kad centurion koji stajaše prema njemu vide kako izdahnu, reče: Ovaj je čovek zaista bio Sin Božji! (Marko 15:39)
9. Anđeo joj odgovori: Duh Sveti doći će na te, i sila Najvišega oseniće te. Zato i sveto dete koje će se od tebe roditi nazvaće se sin Božji. (Luka 1:35)
10. Reče mu đavao: Ako si Sin Božji, zapovedaj ovome kamenu da postane hleb. (Luka 4:3)
11. Đavo ga odvede još u Jerusalim, postavi ga na vrh hrama, i reče mu: Ako si Sin Božji, skoči odavde dole, (Luka 4:9)
12. Iz mnogih iziđoše i zli duhovi vičući i govoreći: Ti si Sin Božji! Ali im on zaprećivaše, i ne davaše im da govore, jer oni znadijahu da je on Hristos. (Luka 4:41)
13. Svi rekoše: Ti li si dakle Sin Božji? A on im reče: Vi kažete, jesam. (Luka 22:70)
14. I ja videh i zasvedočih da je on Sin Božji. (Jovan 1:34)
15. Natanailo odgovori i reče mu: Ravi!, Ti si Sin Božji, ti si kralj Izrailjev. (Jovan 1:49)
16. i mi verovasmo i poznasmo da si ti Hristos, Sin Božji. (Jovan 6:69)
17. kako vi govorite onome koga Otac posveti i posla na svet: Hulu govoriš! I to zato što rekoh: Ja sam Sin Božji? (Jovan 10:36)
18. Kad to Isus ču, reče: Ova bolest nije na smrt, nego na slavu Božju, da se proslavi Sin Božji s nje. (Jovan 11:4)
19. Reče mu ona: Da, Gospode! Verujem da si ti Hrist, Sin Božji, koji je trebao da dođe na svet. (Jovan 11:27)
20. a ova su napisana da verujete da Isus jeste Hristos, sin Božji, i da, verujući, imate život u imenu njegovom. (Jovan 20:31)
21. Filip mu reče: Ako veruješ od svega srca svoga, možeš. A evnuh odgovori: Verujem da je Isus Hristos Sin Božji. (Dela 8:37)
22. i odmah je propovedao po sinagogama da je Isus Sin Božji. (Dela 9:20)
23. Jer sin Božji, Isus Hristos, koga propovedasmo vama ja, Silvan i Timotej, ne bi "da i ne", nego u njemu bi "da". (2. Korinćanima 1:19)
24. nauči se - i ako je Sin Božji bio - poslušanju, po onome što podnese, (Jevrejima 5:8)
25. Ko počini greh od đavola je, jer đavo greši od početka. Sin se Božji zato javi da uništi dela Đavolja. (1. Jovanova 3:8)
26. Ko prizna da je Isus Sin Božji, Bog u njemu stoji i on u Bogu.](1. Jovanova 4:15)
27. Ko je koji svet pobedi, osim onoga koji veruje da je Isus Sin Božji? (1. Jovanova 5:5)
28. A znamo da Sin Božji dođe i dade nam razum da poznamo Boga istinitoga, i da budemo u istinitom Sinu njegovom Isusu Kristu. On je koji je istiniti Bog i život večni. (1. Jovanova 5:20)[/B]

29. Anđelu Tijatirske Crkve napiši: Evo šta govori Sin Božji, koji ima oči kao plamen ognjeni, i noge kao usjali bakar. (Otkrivenje 2:18)
30. Ja vam kažem: koji god prizna mene pred ljudima, priznaće i Sin čovečji njega pred anđelima Božjim; (Luka 12:8)
31. On se uzdao u Boga; neka mu pomogne sad, ako ga voli, jer govoraše: "Ja sam Sin Božji". (Matej 27:43)

Jovan 3:16 Jer Bog toliko ljubi svet, da je Sina svoga jedinorođenoga dao, da ni jedan koji u njega veruje ne propadne, nego da ima život večni.
Jovan 17:3 A život je večni u tome da tebe poznaju, tebe, jedinoga istinitoga Boga, i onoga koga si ti poslao, Isusa Hrista

Sve je meni predao Otac moj, i niko ne zna za Sina do Otac, niti Oca ko zna do Sin i ako kome Sin hoće objaviti. (Matej 11:27)

Simon Petar odgovori: Ti si Hristos, Sin Boga živoga. (Matej 16:16)

: A danu tome i o času niko ne zna, ni anđeli nebeski, ni Sin, nego Otac sam. : (Matej 24:36)


Sam Bog je sa neba posvedocio nakon Isusovog krstenja u vodi…da je ISUS njegov SIN

Svedocanstvo Boga da je Isus njegov Sin, tj Sin Bozji...

I gle, glas s nebesa progovori: Ovo je sin moj ljubljeni, u kome je moje blagovoljenje. (Matej 3:17)
[SIZE]

Dok on još govoraše, oblak sjajan zakloni ih, i, gle, ču se glas iz oblaka koji reče: Ovo je Sin moj ljubljeni, na kome je moje blagovoljenje; njega poslušajte! (Matej 17:5)
I ču se glas s nebesa koji progovori: Ti si sin moj ljubljeni, u kome je moje blagovoljenje! (Marko 1:11)
I dođe oblak te ih zakloni, i iziđe glas iz oblaka: Ovo je Sin moj ljubljeni, njega poslušajte! (Marko 9:7)

i siđe na nj Duh Sveti u telesnom obliku kao golub, i ču se glas s neba koji progovori: Ti si Sin moj ljubljeni, u tebi je moje blagovoljenje! (Luka 3:22)

Jer on primi od Boga Oca čast i slavu kad dođe k njemu glas: "Ovo je sin moj ljubljeni, u kome je moje blagoslovljenje." (2. Petrova 1:17)

(Исаија 42:1) Ево мог слуге, кога подупирем, изабраника мога, који је по вољи душе моје. У њега сам ставио свој дух, и он ће народима донети правду.
(Матеј 12:18) „Ево мог слуге кога сам изабрао, мог вољеног, који је по вољи душе моје! На њега ћу ставити свој дух, и он ће обзнанити народима шта је правда.



Sam Bog je sa neba posvedocio nakon Isusovog krstenja u vodi…da je ISUS njegov SIN

Svedocanstvo Boga da je Isus njegov Sin, tj Sin Bozji...

I gle, glas s nebesa progovori: Ovo je sin moj ljubljeni, u kome je moje blagovoljenje. (Matej 3:17)[/B]


Dok on još govoraše, oblak sjajan zakloni ih, i, gle, ču se glas iz oblaka koji reče: Ovo je Sin moj ljubljeni, na kome je moje blagovoljenje; njega poslušajte! (Matej 17:5)

I ču se glas s nebesa koji progovori: Ti si sin moj ljubljeni, u kome je moje blagovoljenje! (Marko 1:11)

I dođe oblak te ih zakloni, i iziđe glas iz oblaka: Ovo je Sin moj ljubljeni, njega poslušajte! (Marko 9:7)

i siđe na nj Duh Sveti u telesnom obliku kao golub, i ču se glas s neba koji progovori: Ti si Sin moj ljubljeni, u tebi je moje blagovoljenje! (Luka 3:22)

Jer on primi od Boga Oca čast i slavu kad dođe k njemu glas: "Ovo je sin moj ljubljeni, u kome je moje blagoslovljenje." (2. Petrova 1:17)

8.За сина пак: Пријесто је твој боже,вавијек вијека; жезал правичности је жезал Царства твојега.
9.Заволио си правду и омрзао безакоње; због тога те помаза, Боже, Бог твој уљем радости више него другове твоје.
Ovde se jasno vidi da je isus hristos nazvan Bog.
 
Јахве је само једно од Божијих Имена у Библији. То значи ,,Онај Који Јесте" и указује на вечну природу Бога. Бог има још Имена у Библији која увек указују на неку Његову особину, рецимо Име Адонај (Господ) или Јахве Саваот (то значи Господ над војскама), Ел Шадај (Једини Бог), итд, итд.

Иначе, сам превод ,,Јехова" који користе Јеховини сведоци је погрешан, прави превод је Јахве. Али, није то ни прва а ни последња заблуда код њих. Рецимо, Јевреји уопште не изговарају ово Име, јер им је тако наређено у Библији, док Јеховини сведоци управо раде супротно: увек и на сваком месту изговарају ово Име. Иако се у Новом Завету то Име уопште и не помиње, у јеховистичким преводима они то Име и ту убацују. Свуда где се помиње реч Господ, они убацују Име Јехова.

Тако да у њиховом преводу има тог Имена свуда, али у изворним текстовима оно се у Новом Завету и не помиње. Што не значи да је оно одбачено, не наравно, али нам указује да то није једино Име Божије, већ само једно од Његових Имена у Библији. Иначе, Нови Завет нас учи да се ми спашавамо Светим Именом Господа Исуса Христа. А то је оно што јеховисти не схватају.
 
Јехова или Јахве нема баш никакве везе са нама Србима.

ili obratno


Jedan je Bog Tvorac svega JHVH Jehova Bog

- - - - - - - - - -

Јахве је само једно од Божијих Имена у Библији. То значи ,,Онај Који Јесте" и указује на вечну природу Бога. Бог има још Имена у Библији која увек указују на неку Његову особину, рецимо Име Адонај (Господ) или Јахве Саваот (то значи Господ над војскама), Ел Шадај (Једини Бог), итд, итд.

Иначе, сам превод ,,Јехова" који користе Јеховини сведоци је погрешан, прави превод је Јахве. Али, није то ни прва а ни последња заблуда код њих. Рецимо, Јевреји уопште не изговарају ово Име, јер им је тако наређено у Библији, док Јеховини сведоци управо раде супротно: увек и на сваком месту изговарају ово Име. Иако се у Новом Завету то Име уопште и не помиње, у јеховистичким преводима они то Име и ту убацују. Свуда где се помиње реч Господ, они убацују Име Јехова.

Тако да у њиховом преводу има тог Имена свуда, али у изворним текстовима оно се у Новом Завету и не помиње. Што не значи да је оно одбачено, не наравно, али нам указује да то није једино Име Божије, већ само једно од Његових Имена у Библији. Иначе, Нови Завет нас учи да се ми спашавамо Светим Именом Господа Исуса Христа. А то је оно што јеховисти не схватају.

Bog ima jedno ime u Bibliji

ostalo su titule a ne imena

Gospod nije ime nego titula

i ispravnije je reci Jehova nego Jahve

i ne kosriste samo Jehovini Svedoci Bozje ime.
 
Poslednja izmena:
Meni se odavno javio

- - - - - - - - - -

8.За сина пак: Пријесто је твој боже,вавијек вијека; жезал правичности је жезал Царства твојега.
9.Заволио си правду и омрзао безакоње; због тога те помаза, Боже, Бог твој уљем радости више него другове твоје.
Ovde se jasno vidi da je isus hristos nazvan Bog.

ne vidi se

Jedan je BOG Tvorac svega JHVH Jehova Bog

Isus Hrist je Bozji Sin.


Tako kaze Bozja rec, Bog
 
Ne postoji božje ime u smislu ličnog imena kao što su Pera,Mika i Laza , i forumaš Arianna je u pravu oko titula.

U srednjem veku kod hrišćana kao i kod Jevreja se vodila polemika oko tzv.ličnog božjeg imena , i došlo se do zaključka da samo sotona može znati božje lično ime dok ga čovek ne može spoznati osim ako ga nije uhvatio pod svovje đavo.:D

Kasnije su došli do zaključka da bog nema svoje ime , jer da ga ima ono bi služilo za komunikaciju što znači da ima više bogova s'obzirom da čovek ne može znati božje ime već boga oslovljava kako reče Arianna samo titulama.

Ali onda iz ovog filozofski proizilazi da je bog SVE , a to takođe znači da ništa nije stvoreno već da je SVE oduvek postojalo.

Daakle , ako bog ima lično ime onda može biti tvorac nečega i on je samo deo svemira koa i mi i ograničen je uz nešto veće moći , a ako nema svoje ime onda nije bilo nikakvog stvaranja jer onda on nije entitet za sebe već je on SVE.
 
Poslednja izmena:
A Mojsije reče Bogu: Evo, kad otidem k sinovima Izrailjevim, pa im kažem: Bog otaca vaših posla me k vama, ako mi kažu: Kako Mu je ime? Šta ću im kazati?
A Gospod reče Mojsiju: Ja sam Onaj što jeste. I reče: Tako ćeš kazati sinovima Izrailjevim: Koji jeste, On me posla k vama.

Dakle ovde sam bog kaže Mojsiju da mu je ime "Ja sam Onaj što jeste", a ne Jehova.
"Ja sam Onaj što jeste": Ehieh Ašer Ehieh, AHIH AShR AHIH, אֶֽהְיֶ֖האֲשֶׁ֣ראֶֽהְיֶ֑ה
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top