Jezik

Da, zapisao, dok mu ih je Stefan Nemanja diktirao... mislim, reči... :roll:

Da...U svakom slučaju, izvinjavam se gospodinu Mediću što sam ga ovako zapostavio...
Ah da, i što sam upotrebio glagol ''zapisati'' jer to po automatizmu znači da je Mile bio kraj samrtničke postelje Stefana Nemanje i...zapisivao, je l' te...
To je suština svega...

Nego, šta sam ono htio još da ti kažem...ah da, ništa :bye:
 
srpski hrvatski crnogorski i boshnjachki su jedan te isti jezik...ko tvrdi drukchije taj je lud
to nije pitanje politike nego zdravog razuma
 
Zaveštanje Stefana Nemanje o jeziku:

http://www.svetbiciklizma.com/s/zavestanje/zavestanje_lat5.htm

Dovoljno je da pogledamo prostor bivše SFRJ.
Kako se država raspadala, tako su se stvarali novi jezici koji se međusobno razlikuju...pa kao jezik kojim se govori u Engleskoj od onog koji se govori u SAD :mrgreen:

Nekada smo (mada je taj jezik ''umro'' taman negdje kada sam se ja rodio :mrgreen:) svi govorili srpskohrvatski jezik, da bi se on sada razdvojio na 4 skoro identična jezika (srpski, hrvatski, bošnjački i crnogorski).
Da li to znači da smo se još više udaljili od priče o zajedničkim korijenima naroda na ovom prostoru?
Da li će nas na duže staze jezik više razdvojiti od svih ratova i svih stradanja koja smo jedni drugima priređivali?

P.S. znam da je izvor malo smiješan, ali šta ću sad...:D
:hahaha::hahaha::hahaha:
stvarno uvek se razveselim kad vidim ovo "zavestanje " ,pogotovo kada se setim autora :mrgreen:
 
Zaveštanje Stefana Nemanje o jeziku:

http://www.svetbiciklizma.com/s/zavestanje/zavestanje_lat5.htm

Dovoljno je da pogledamo prostor bivše SFRJ.
Kako se država raspadala, tako su se stvarali novi jezici koji se međusobno razlikuju...pa kao jezik kojim se govori u Engleskoj od onog koji se govori u SAD :mrgreen:

Nekada smo (mada je taj jezik ''umro'' taman negdje kada sam se ja rodio :mrgreen:) svi govorili srpskohrvatski jezik, da bi se on sada razdvojio na 4 skoro identična jezika (srpski, hrvatski, bošnjački i crnogorski).
Da li to znači da smo se još više udaljili od priče o zajedničkim korijenima naroda na ovom prostoru?
Da li će nas na duže staze jezik više razdvojiti od svih ratova i svih stradanja koja smo jedni drugima priređivali?

P.S. znam da je izvor malo smiješan, ali šta ću sad...:D

Bosnjacki i crnogorski nikad nisu,ne postoje niti ce postojati.........najgluplja stvar koju cuh za zivota...........
 

Back
Top