Jeremić: Ne damo Kosmet, nećemo u NATO!

Ne zaludjujte se! Ova vlast je priznala Kosovo samo sto to nece niko javno da kaze, pogledajte neke proizvode iz Srbije npr. cokolada najlepse zelje ili next sokove pozadi imate deklaraciju na albanskom a ispod pise ulica i broj i Republika Kosovo. Ova deklaracija je obicno prezvrljana markerom ali ima i koja nije. Priznali su ga da bi mogli da izvozimo da dizemo kredite koji ce ici tajkunima u dzepove itd..
 
Da, ali dosta znaci i partnerstvo za mir u tim slucajevima. Tako su pomogli Makedoniji 2001 god.

S druge strane, ako sami dovoljno ojacampo vojsku (kako - tako), pa valjda ne bi po drugi put NATO podrzao Siptare u slucaju njihove zelje za sirenjem. Ako i bi, sta cemo onda u tu organizaciju?

Dobro,to mozemo sada nagadjati dali bi bilo dovoljno samo clanstvo u Partnerstvo za mir u slucaju neke ratne opasnosti,bez obzira sa koje od ove tri strane dolazila.

U novijoj istoriji se nikad nije desio sukob izmedju zemalja koje su clanice NATO,presedan je bio sukob izmedju Grcke i Turske oko Kipra,i to je sve koliko se secam.
A druga stvar,ako Albanci pozele da se prosire,tu ne mislim samo na Albance sa KiM,a mi ne budemo clanica NATO ,nego samo "neutralni",sta cemo onda ?

Odoh spavati,ovo sta prica Jeremic je uspavanka za malu decu i skupljanje jeftinih politickih poena,vecina naroda voli to da slusa sta on prica i ne samo on,pa ko voli neka izvoli,bez mene.
Ponavljam,lik to vrlo uspesno radi ,tipican politicar koji puca na mnogo vise od mesta ministra u MIP-u,videcemo u najskorijoj buducnosti na kom polozaju ce zavrsiti.;)
 
Dobro,to mozemo sada nagadjati dali bi bilo dovoljno samo clanstvo u Partnerstvo za mir u slucaju neke ratne opasnosti,bez obzira sa koje od ove tri strane dolazila.

U novijoj istoriji se nikad nije desio sukob izmedju zemalja koje su clanice NATO,presedan je bio sukob izmedju Grcke i Turske oko Kipra,i to je sve koliko se secam.
A druga stvar,ako Albanci pozele da se prosire,tu ne mislim samo na Albance sa KiM,a mi ne budemo clanica NATO ,nego samo "neutralni",sta cemo onda ?

Odoh spavati,ovo sta prica Jeremic je uspavanka za malu decu i skupljanje jeftinih politickih poena,vecina naroda voli to da slusa sta on prica i ne samo on,pa ko voli neka izvoli,bez mene.
Ponavljam,lik to vrlo uspesno radi ,tipican politicar koji puca na mnogo vise od mesta ministra u MIP-u,videcemo u najskorijoj buducnosti na kom polozaju ce zavrsiti.;)


Pa toga se i ja bojim, nece/mo moci jos dugo da igramio na kartu i EU i Kosovo, kad ce jos malo i NATO postati uslov.:ok:

'Ku noc...:bye:
 
Ti si Maksime naivan za sve pare... Znaci, ako udjemo u NATO sve nase brige prestaju, niko nece da nas dira? Da su oni takvi dobrotvori kao sto se izdaju da jesu, ne bi na uvaljivali kitu svakom prilikom u zadnjih 20 godina.
Uostalom zasto da im verujem da ce se drzati ikakvih zakona i principa, kad su svoj osnovni princip na kome su nastali prekrsili prvom prilikom.
 
Jeremić: Ne damo Kosmet, nećemo u NATO

22. 03. 2010. 17:49h | Tanjug | foto: Tanjug

Srbija neće prihvatiti podržavljenje Kosova i Metohije, centralizaciju BiH i ulazak u NATO, iako deo međunarodne zajednice to želi, jer takvo rešenje nije demokratsko i ne obezbeđuje dugotrajan mir i stabilnost, izjavio je danas ministar spoljnih poslova Srbije Vuk Jeremić.

"Postoji jedan broj analitičara, jedan broj izuzetno snažnih glasova u svetu koji na Balkan gleda kroz naočare napravljene devedesetih godina. Oni kažu postoje tri problema i nude sledeća rešenja: Kosovo treba podržaviti, BiH treba centralizovati i sve zemlje regiona uvesti u NATO", rekao je Jeremić.




On je dodao da "demokratski izabrano rukovodstvo Srbije ne može da se složi sa tim".


"Ne možemo da se složimo sa podržavljenjem Kosova, ne možemo da podržimo centralizaciju Bosne protivno volji naroda i entiteta i ova zemlja (Srbija) je na demokratski način donela odluku da bude vojno neutralna", istakao je šef srpske diplomatije, obraćajući se studentima "Megatrend" univerziteta.



On je kazao da je zadatak Srbije da kroz dijalog sa svojim evropskim i evroatlantskim partnerima dođe do rešenja koje nije suprotno demokratskoj volji građana Srbije.


"Neće biti lako, neki od naših partnera imaju ukorenjeno drugačije mišljenje i mi moramo biti staloženi i odmereni, ali nijednog trenutka ne smemo izgubiti iz vida šta su naše crvene linije i gde želimo ovu zemlju da odvedemo", dodao je Jeremić.

On je kazao da prioriteti Vlade Srbije ostaju odbrana teritorijalnog integriteta zemlje na Kosovu, priključenje Srbije EU, dobrosusedski odnosi u regionu i razvijanje ekonomske diplomatije.


Prema njegovim rečima, ova godina je jedna od prelomnih godina u istoriji i Srbija mora da nađe svoje mesto u svetskoj multilateralnoj politici.

http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/39110/Jeremic-Ne-damo-Kosmet-necemo-u-NATO



:roll:
 
Kako će da pukne DS ako budu forsirali žvaku da je preče Kosovo od NATO/EU, pa to će biti za anale.

Лукав је тај ДС.Користе се ситуационом политиком тј.своју политику прилагођавају тренутној ситуацији уместо да буду креатори ситуације и из тог разлога пропаст им је неминовна.
Њихова демагогија о Косову и ЕУ само је један у низу покушаја да се представе као једина политичка партија која је у стању и да сачува Србију као целовиту државу и да је као такву уведе у ЕУ.На основу ове привидне политике покушавају да обезбеде потпору у гласачком телу али већ постаје јасно да оно што говоре супротно је од онога што раде.
 
Dobro,to mozemo sada nagadjati dali bi bilo dovoljno samo clanstvo u Partnerstvo za mir u slucaju neke ratne opasnosti,bez obzira sa koje od ove tri strane dolazila.

U novijoj istoriji se nikad nije desio sukob izmedju zemalja koje su clanice NATO,presedan je bio sukob izmedju Grcke i Turske oko Kipra,i to je sve koliko se secam.
A druga stvar,ako Albanci pozele da se prosire,tu ne mislim samo na Albance sa KiM,a mi ne budemo clanica NATO ,nego samo "neutralni",sta cemo onda ?

Odoh spavati,ovo sta prica Jeremic je uspavanka za malu decu i skupljanje jeftinih politickih poena,vecina naroda voli to da slusa sta on prica i ne samo on,pa ko voli neka izvoli,bez mene.
Ponavljam,lik to vrlo uspesno radi ,tipican politicar koji puca na mnogo vise od mesta ministra u MIP-u,videcemo u najskorijoj buducnosti na kom polozaju ce zavrsiti.;)

Па НАТО пакт односно њене водеће чланице признале су јужну српску покрајину као независну "државу" (о другим стварима да и не говорим),тако да немамо ни минимум основа да верујемо у њихове добре и искрене намере према Србији.
 
То што Јеремић говори нема везе са реалним потезима власти.

Мене занима колики је број "тих аналитичара" који на цео регион Балкана гледају "очима деведесетих"?И из којих су земаља.?. Сигурно из "евроатланских...
И да ли постоје неки други аналитичари? Кинески, Руски...
И докле ће Србија трпети да нас "лупају по носу" они који су нас бомбардовали?
Јел` то "тим психолога" гура целу нацију и шизофренију?
Ако ћемо право ова власт ништа није урадила "реално".Само се зидају куле у ваздуху.
Ова власт је веома склона самуништењу а покушавају и комплетну земљу да униште.
Али , неће то тек тако моћи...
 
Ovaj mali cverglan lupeta li lupeta.
Mi cemo biti neutralni!?
Kada smo mi bili neutralni.
Takav ratnicki narod a neutralan.
Pa ne ide.
Kao Svajcarska/
Treba da udjemo u Nato.
A ne da budemo mala mrljica u okruzenju Natoa.
Ruska ispostava.

Е види се да немаш појам о војној стратегији! Наведи и један разлог за нато. Ако је НАТО одбрамбени савез онда Србија не треба да уђе тамо јер нема од кога да се брани (Изузев Албанаца), а од њих се можемо да одбрани и без НАТО-а. Од ко ће по твом мишљењу Србију да брани НАТО?:think:
 
Е види се да немаш појам о војној стратегији! Наведи и један разлог за нато. Ако је НАТО одбрамбени савез онда Србија не треба да уђе тамо јер нема од кога да се брани (Изузев Албанаца), а од њих се можемо да одбрани и без НАТО-а. Од ко ће по твом мишљењу Србију да брани НАТО?:think:

Ти или си Кроат или си неки од ЛДП шљама!?:confused::think:

Ne, ja sam samo realan.
I sta kazes, vojna strategija.
ZNACI SVE ZEMLJE SU USLE U SAVEZ A MI NE TREBAMO JER NEMAMO OD KOGA DA SE BRANIMO. ovo je zaista smisleno i nekako cista logika. Treba da udjemo
zato sto je Taj Savez najbolja garancija za ocuvanje bezbednosti i integriteta jedne zemlje. Naravno ako si njegov clan.
Ako nisi onda na ebes ko sto smo mi.
 
Ne, ja sam samo realan.
I sta kazes, vojna strategija.
ZNACI SVE ZEMLJE SU USLE U SAVEZ A MI NE TREBAMO JER NEMAMO OD KOGA DA SE BRANIMO. ovo je zaista smisleno i nekako cista logika. Treba da udjemo
zato sto je Taj Savez najbolja garancija za ocuvanje bezbednosti i integriteta jedne zemlje. Naravno ako si njegov clan.
Ako nisi onda na ebes ko sto smo mi.

Управо тако! Све балтичке и средњоевропске земље су ушле у НАТО због страха од Русије! А нам Русија није непријатељ, али ће бити ако уђемо у НАТО!:rtfm: Главни непријатељ НАТО-а је Русија, а она нам, опет понављам, није! НАТО брани интересе САД а не његових чланица (бар не свих). НАТО и Америка су приликом агресије Грузије на Осетију и Абхазију и Руске одбране истих, рекли и да је Грузија у НАТО, НАТО не би реаговао, то исто важи за Украјину и све балтичке и средњоевропске земље! Јер је НАТО (САД) изричито рекао(ли/ла) ми нећемо да ризикујемо нуклеарни рат са Русиом ради тамо неке Грузије, Украјине, Летоније, Чешке Словачке и сл.
 
Најављено је да ће се у резолуцији цитирати пресуда међународног суда у Хагу у којој се критикује Србија што није зауставила геноцид - то је као неки вид компромиса, а ти процени шта то значи.

Шутановац се ућутао, али вербално не значи да се не догађа и мануелно.Ево Пресретач поставио најновију вест.

У ЕРП се већ заговара оснивања православне цркве Косова.

Трагично! Нисам ово чуо! :dash::dash::dash:
 

Back
Top