Jelka i Božić

Pa jesam malo dete
znači isto je kad te neko pogodi komadom leda u glavu
kao i kad ti dune paru ili te polije vodom.
Po mom iskustvu
ono prvo boli
ili
zamisli staviš kocku leda u pice
a ono para
ili
skočiš u bazen pun vode
i razbiješ se jer je u stavri ta voda led

Stvarno mi nije jasan taj pojam jednine :?
 
:arrow: Znanje, kojeg ocigledno imas, nadulo te je, zatvorilo oci i srce, usi u um, da ne vidis, ne cujes i ne osecas. :!:

ja mislim da si ti samo malo zbunjen
pa ne vidiš
da nemam znanje
da sam mali ko makovo zrno
da sam slep i
da mi je srce zlo
uši su mi začepljene a um mravlji
ali tačno konstatuješ
da ne vidim ne čujem i ne osećam
 
Christadelphian:
Pa jesam malo dete
znači isto je kad te neko pogodi komadom leda u glavu
kao i kad ti dune paru ili te polije vodom.
Po mom iskustvu
ono prvo boli
ili
zamisli staviš kocku leda u pice
a ono para
ili
skočiš u bazen pun vode
i razbiješ se jer je u stavri ta voda led

Stvarno mi nije jasan taj pojam jednine :?

I upravo zbog toga Bog je u tri licnosti iste po sutini, jer ti, a ni ja, niti bilo ko od ljudi, ne mozemo da pristupimo Bozjoj slavi bez zastite. Ta zastita dosla je u utelovljenom Gospodu Isus Hristu, i gledajuci njega gledamo slavu Boziju.
 
Christadelphian:
Pa jesam malo dete
znači isto je kad te neko pogodi komadom leda u glavu
kao i kad ti dune paru ili te polije vodom.
Po mom iskustvu
ono prvo boli
ili
zamisli staviš kocku leda u pice
a ono para
ili
skočiš u bazen pun vode
i razbiješ se jer je u stavri ta voda led

Stvarno mi nije jasan taj pojam jednine :?

TRI, ALI IPAK JEDAN
Pavle propoveda o jednini množine Božije.
U Delima 17,29 on kaže:
I pošto smo rod Božiji, ne treba da mislimo da je Božanstvo kao zlato ili srebro ili kamen, kao tvorevina ljudske ljudske umetnosti ili zamisli.

Reč »Božanstvo« upoznaje nas ovde sa onim što najčešće nazivamo »TROJSTVO«. Iako reč trojstvo ne možemo da pronađemo u Bibliji, o konceptu trojstva postoje pouke u Pismu. Biblija nas uči da je Božanstvo sastavljeno od tri člana – Bog, Otac; Hristos, Sin; i Duh Sveti. O Božanstvu nam govori i Stari zavet, na taj način što nalazimo zamenicu »Ja« i »Mi« u istom stihu. Pojam Božanstva nije temeljno objašnjen u Starom zavetu zbog toga što je to objašnjene deo velikog plana otkupljenja koji je objavljen u Novom zavetu (1.Pet. 1,10-12).
U Novom zavetu nalazimo mnogo napomena o Božanstvu,
Jer u njemu obitava sva punina Božanstva. (Kol. 2,9)
Na mnogo mesta u Novom zavetu tri člana Božanstva nabrojana su zajedno (Mt. 28.19; Lk. 1,35; Rim. 1,3.4; 15,30; 1.Kor. 12,4-6).

Nauka o Božanstvu (Trojstvu) je možda najzagonetnije učenje o Bogu koje nalazimo u Bibliji. Ljudima je prosto nemoguće da u potpunosti shvate ovo učenje zbog toga što su ograničeni po pitanju otkrivenja duhovnih stvari. Međutim, Bog nam je dao nekoliko objašnjenja koja mogu da nam budu od pomoći za bolje razumevanje ovog velikog učenja.
Prvo, Biblija nam govori da sve tri osobe Božanstva dele iste osobine. I Sin i Duh Sveti su večni (Is. 9,6; Jev. 9,14), sveprisutni (Mt. 28,20; Ps. 139,7), sveznajući (Jv. 16,30; 21,17; Is. 40,13.14), i svemogući (Fil. 3,21; Rim. 15,19). Biblija nas takođe i uči da se svaki od članova oslovljava sa BOG – Otac (Jv. 8,54); Sin (Jv. 1,1); i Duh (Dela 5,3.4).
Drugo, iako je svaki član trojstva pojedinačan, Biblija ponekad govori o njima koa da su jedno. Reč Sin i Otac govore kao da u isto (Jv. 1,1-4; 17,21). Za Oca i Duha se kaže da su jedno (Dela 5,3.4). Za Duha i Sina se kaže da su jedinstveni (Rim. 8,9). Neko može da bude zbunjenon ovim poistovećivanjem i krene u tumačanje da Biblija u stvari uči samo o jednoj osobi (kao ti na primer) u Božanstvu, a ne tri. Ova zabuna može da se prevaziđe ako se razume da postoji jedinstvo sva tri člana Boažanstva, dakle jedinstvena misao i delovanje.
Treće, Biblija nas uči da ikao u trojstvu postoji subordinacija, ipak je svaki član jednak ostalim članovima (Fil. 2,5-10). Poneko vidi da su Hrist i Duh Sveti manji od Oca, ali to svakako nije tačno. U Trojstvu vlada potpuno jedinstvo. Međutim, subordinacija ima itekako važnu ulogu. Iako je po liniji subordinacije Otac taj koji je poslao Sina, a Sin je taj koji je poslao Duha (Jv. 15,26; Gal. 4,4), jednakost ni na koji način nije narušena.
Četvrto, Biblija nas uči da unutar Božanstva postoji »jednina množine«. Na taj način je najlakše objasniti kako tri člana postaju jedan. Pogledajmo malo ovaj koncept jednine množine. Postanje 2,24, govori nam da će muškarac i žena postati »jedno«, ali će ih i dalje biti dvoje. Biblija na mnogo mesta koristi reč »jedan« na mestima na kojima je potpuno nemoguće govoriti o prostom jedinstvu (Dela 4,32, a u 1.Kor. 3,8 čitamo) Ako je to istina, zašto je onda tako teško prihvatiti jedninu množine Božije? Jedinstvo Božije označava složeno jedinstvo. Odbacivanje činjenice da Trojstvo ne postoji, je zaslepljivanje samog sebe i odbacivanje Biblijskog učenja. Pavle je želeo da njegovi slušatelji saznaju istinu.
 
maleni:
I upravo zbog toga Bog je u tri licnosti iste po sutini, jer ti, a ni ja, niti bilo ko od ljudi, ne mozemo da pristupimo Bozjoj slavi bez zastite. Ta zastita dosla je u utelovljenom Gospodu Isus Hristu, i gledajuci njega gledamo slavu Boziju.

Без МИЛОСТИ папо, без МИЛОСТИ Божје не можемо узрастати у обожењу. Љубав Божја са једне стране, која је БЕСПЛАТНИ ДАР - ХАРИЗМА, и наша љубав према Господу су потребне како би се обожили. Пошто нам је ДАР на располагању, само до нас је да ли ћемо себе отворити и предати Господу, или не. А Христос је ИСТИНИТИ ПУТ, који води у ЖИВОТ вечни. :?
 
MaranAta:
maleni:
I upravo zbog toga Bog je u tri licnosti iste po sutini, jer ti, a ni ja, niti bilo ko od ljudi, ne mozemo da pristupimo Bozjoj slavi bez zastite. Ta zastita dosla je u utelovljenom Gospodu Isus Hristu, i gledajuci njega gledamo slavu Boziju.

Без МИЛОСТИ папо, без МИЛОСТИ Божје не можемо узрастати у обожењу. Љубав Божја са једне стране, која је БЕСПЛАТНИ ДАР - ХАРИЗМА, и наша љубав према Господу су потребне како би се обожили. Пошто нам је ДАР на располагању, само до нас је да ли ћемо себе отворити и предати Господу, или не. А Христос је ИСТИНИТИ ПУТ, који води у ЖИВОТ вечни. :?

Sta je u stvari tvoj probelem?
 
TRI, ALI IPAK JEDAN
Pavle propoveda o jednini množine Božije.
U Delima 17,29 on kaže:
I pošto smo rod Božiji, ne treba da mislimo da je Božanstvo kao zlato ili srebro ili kamen, kao tvorevina ljudske ljudske umetnosti ili zamisli.
Božanstvo a ne Bog !
I ovde ne vidim ništa što mi govori o trojstvu

Reč »Božanstvo« upoznaje nas ovde sa onim što najčešće nazivamo »TROJSTVO«. Iako reč trojstvo ne možemo da pronađemo u Bibliji, o konceptu trojstva postoje pouke u Pismu. Biblija nas uči da je Božanstvo sastavljeno od tri člana – Bog, Otac; Hristos, Sin; i Duh Sveti.
Gde su u toj priči andjeli? Zar oni nisu deo Božanstva?
O Božanstvu nam govori i Stari zavet, na taj način što nalazimo zamenicu »Ja« i »Mi« u istom stihu. Pojam Božanstva nije temeljno objašnjen u Starom zavetu zbog toga što je to objašnjene deo velikog plana otkupljenja koji je objavljen u Novom zavetu (1.Pet. 1,10-12).
Po tome Jevrejima nije bila objavljena istina niti je Abraham ili Solomon znao istinu?O’
U Novom zavetu nalazimo mnogo napomena o Božanstvu,
Jer u njemu obitava sva punina Božanstva. (Kol. 2,9)
Božanstvu pripadaju I andjeli
Na mnogo mesta u Novom zavetu tri člana Božanstva nabrojana su zajedno (Mt. 28.19; Lk. 1,35; Rim. 1,3.4; 15,30; 1.Kor. 12,4-6).
Nabrojati božanske stvari ne znači da su to osobe ili da je trojstvo tri boga u jednom
Nauka o Božanstvu (Trojstvu) je možda najzagonetnije učenje o Bogu koje nalazimo u Bibliji. Ljudima je prosto nemoguće da u potpunosti shvate ovo učenje zbog toga što su ograničeni po pitanju otkrivenja duhovnih stvari. Međutim, Bog nam je dao nekoliko objašnjenja koja mogu da nam budu od pomoći za bolje razumevanje ovog velikog učenja.
Slažem se da duhovno ne bi mogli da shvatimo
Ali šta je sa protivrečnim stihovima
Na njima se brani doktrina !
Prvo, Biblija nam govori da sve tri osobe Božanstva dele iste osobine. I Sin i Duh Sveti su večni (Is. 9,6; Jev. 9,14),
U ova dva stiha vidim samo da će Hrist bitivečan kao i vernici koji budu vaskrsnuti.
sveprisutni (Mt. 28,20; Ps. 139,7),
1.stih se tične večnosti a ne sveprisutnosti
2. svedoči da je duh Božiji svuda
Bog jeste svojom silom Svetim Duhom i andjelima ali Hrist nije sveprisutan
sveznajući (Jv. 16,30; 21,17; Is. 40,13.14),
21:17 “svi će vas omrznuti zbog imena mojega” ??? kakva je ovde analiza u korist sveznajućeg?1 stih “znamo da sve znaš” ako ovo prihvatimo kao činjenicu onda slobodno možemo baciti Pismo jer nam kaže da Isus ipak ne zna sve Mt.24:36
znači treba utvrditi na šta se odnosi “sve” u Jv.16:30
Is 40:13,14 ??? opet ? kakva je tu veza ?
i svemogući (Fil. 3,21; Rim. 15,19).
1. stih govori o budućnosti po drugom dolasku
2. nije u temi???
Opet baci Pismo jer nam kaže Jv.5:19,30 potvrdjuje svoju nemoć I čak uslovljava svoju moć da je od Boga
Biblija nas takođe i uči da se svaki od članova oslovljava sa BOG – Otac (Jv. 8,54);
Pardon Bog Sin nikada ( Logos znači nešto drugo) Nema stiha koji tako kaže zato nemoj čitati jedno a misliti drugo
Sin (Jv. 1,1); i Duh (Dela 5,3.4).
Drugo, iako je svaki član trojstva pojedinačan, Biblija ponekad govori o njima koa da su jedno. Reč Sin i Otac govore kao da u isto (Jv. 1,1-4; 17,21).
Isto jesu ali u Božanstvu a ne u Osobnosti
Za Oca i Duha se kaže da su jedno (Dela 5,3.4). Za Duha i Sina se kaže da su jedinstveni (Rim. 8,9). Neko može da bude zbunjenon ovim poistovećivanjem i krene u tumačanje da Biblija u stvari uči samo o jednoj osobi (kao ti na primer) u Božanstvu, a ne tri. Ova zabuna može da se prevaziđe ako se razume da postoji jedinstvo sva tri člana Boažanstva, dakle jedinstvena misao i delovanje.
Vidiš koliko i sam mešaš Božanstvo i Osobnost Boga
Pa govoriš Božanstvo a misliš na jednog Boga koji je iz tri osobe ???
Treće, Biblija nas uči da ikao u trojstvu postoji subordinacija, ipak je svaki član jednak ostalim članovima (Fil. 2,5-10).
Ovaj deo sam ti posebno analizirao mada nisi dao odgovor
Poneko vidi da su Hrist i Duh Sveti manji od Oca, ali to svakako nije tačno. U Trojstvu vlada potpuno jedinstvo. Međutim, subordinacija ima itekako važnu ulogu. Iako je po liniji subordinacije Otac taj koji je poslao Sina, a Sin je taj koji je poslao Duha (Jv. 15,26; Gal. 4,4), jednakost ni na koji način nije narušena.
Četvrto, Biblija nas uči da unutar Božanstva postoji »jednina množine«. Na taj način je najlakše objasniti kako tri člana postaju jedan. Pogledajmo malo ovaj koncept jednine množine. Postanje 2,24, govori nam da će muškarac i žena postati »jedno«,
Pa da li su muškarac i žena jedna osoba ???
U čemu su jedno ??? U osobnosti ???
ali će ih i dalje biti dvoje. Biblija na mnogo mesta koristi reč »jedan« na mestima na kojima je potpuno nemoguće govoriti o prostom jedinstvu (Dela 4,32, a u 1.Kor. 3,8 čitamo) Ako je to istina, zašto je onda tako teško prihvatiti jedninu množine Božije? Jedinstvo Božije označava složeno jedinstvo. Odbacivanje činjenice da Trojstvo ne postoji, je zaslepljivanje samog sebe i odbacivanje Biblijskog učenja. Pavle je želeo da njegovi slušatelji saznaju istinu.
Ja sam ti dao odgovore na sve stihove koje si izneo i sve mogu objasniti vrlo jasno
Dok ti na protivrečene i suprotne ne možeš dati odgovor
Da li je to za tebe analiza koja je zadovoljavajuća
Ako jeste veruj i dalje u takvo polu biblijsko učenje i budi zadovoljan iako na pola pitanja ni sam sebi nemaš odgovore .
Ali makar mi se zahvali na trudu i odgovori na sledeće stihove:
Na koje moraš imati odgovore da bi odbranio svoje verovanje inače u šta veruješ???
Čiji je Isus Sin „zatrudne od Svetoga Duha“ Mt.1:20
Ako je neko jedinsto u pitanju koja je razlika hule na svetog duha koja se neće oprostiti ili na Sina koja se može oprostiti Mt.12:31,32
1Kor.11:3 ako je Hrist glava čoveku a Bog Hristu po toj logici mi smo isti sa Hristom atime i sa Bogom
Jev.4:15 Kako je Bog mogao biti kušan
Mt.12:40 kako je umro
1Jv.1:1 kako su ga vidaeli i doticali
1 Tim 2:5 tačno deli osobenosti I uloge I jano kaže “čovek Isus Hrist” “i” posrednik
1Kor.8:6 Jedan Bog Otac
se izjednačuje sa svim iz straog zaveta Is.63:16 64:8 itd
O Svetom Duhu je apsurdno I govoriti ali evo par primera
Kako možemo biti ispunjeni duhom svetim ako je to osoba ?
“Moj 31:3-5 28:3 PŠs.104:30počev od starog azaveta pau Novom
Lk.4:18. 31:35 ,2Pet.1:21 Dela 4:31
Duh je personifikovan
Kao mudrost , vernici ,greh smrt
Jasno je
"... ne silom ni krepošću, nego duhom mojim, veli Gospod nad Vojskama" (Knjiga proroka Zaharije 4:6). "Ali ja sam pun sile od duha Gospodnjega, i suda i hrabrosti...", izjavljuje prorok Miheja (Knjiga proroka Miheja 3:8).


Prijatelju samo jedan stih koji se ne može objasniti u kontekstu cele priče cela teorija pada u vodu
pogledaj sam sebi u oči ili notes i vidi koliko stihova ti je ostalo enigma
a to ne može biti !
Pozdrav
 
Reč »Božanstvo« upoznaje nas ovde sa onim što najčešće nazivamo »TROJSTVO«. Iako reč trojstvo ne možemo da pronađemo u Bibliji, o konceptu trojstva postoje pouke u Pismu. Biblija nas uči da je Božanstvo sastavljeno od tri člana – Bog, Otac; Hristos, Sin; i Duh Sveti.
Gde su u toj priči andjeli? Zar oni nisu deo Božanstva?

Kako andjeli mogu da budu deo Bozanstva kad su oni stvorenja. Doduse malo drugacije prirode od ljudske, ali i od Bozije. Da je tako onda bi i Sotona bio deo bozanstva, sto je, moras priznati cak mnogo i za tebe.
 
Nabrojati božanske stvari ne znači da su to osobe ili da je trojstvo tri boga u jednom[/color]


Ovde nisu nabrojane stvari nego osobe iste susti, posto se krstenje obavlja u ime Oca, Sina i Duha Svetog.
Kada ove tri osobe nebi bile iste vaznosti bolo bi dovoljno da se kaze krstenje u ime Oca, zasto bi se pominjali Sin i Duh ako nisu osobe i nisu jedaki. Jer ako nisu jednaki sta oni mogu da doprine Bogu sto vec nema.

Osim toga Bog je pravedan, pa nam cak i svojom Bozanskom licnoscu potvrdjuje zakon pravede - svedocanstvo je valjano uz dva ili tri svedoka.
I tako dalje, za tri licnosti.
 
maleni:
Reč »Božanstvo« upoznaje nas ovde sa onim što najčešće nazivamo »TROJSTVO«. Iako reč trojstvo ne možemo da pronađemo u Bibliji, o konceptu trojstva postoje pouke u Pismu. Biblija nas uči da je Božanstvo sastavljeno od tri člana – Bog, Otac; Hristos, Sin; i Duh Sveti.
Gde su u toj priči andjeli? Zar oni nisu deo Božanstva?

Kako andjeli mogu da budu deo Bozanstva kad su oni stvorenja. Doduse malo drugacije prirode od ljudske, ali i od Bozije. Da je tako onda bi i Sotona bio deo bozanstva, sto je, moras priznati cak mnogo i za tebe.
1. ima dve vrste prirode
božanska i ljudska
andjeli imaju Božansku prirodu
sotona nije deo Božanstva nikad ni bio
jer andjeli ne mogu grešiti a time ni umreti
time sotona nije ni bio andjeo niti će ikada biti.
Kad postavimo sve stvari na svoje mesto
sve je vrlo jasno logično
i što je najbitnije bez protivrečja
ni jednog jedinog stiha
A ja samo takvo tumačenje prihvatam
inače bi bacio Pismo
iza ledja
a ti i dalje nemoj dozvoliti sebi da razmišljaš od drugim varijantama .
Pozdrav
 
maleni:
Nabrojati božanske stvari ne znači da su to osobe ili da je trojstvo tri boga u jednom[/color]


Ovde nisu nabrojane stvari nego osobe iste susti, posto se krstenje obavlja u ime Oca, Sina i Duha Svetog.
Kada ove tri osobe nebi bile iste vaznosti bolo bi dovoljno da se kaze krstenje u ime Oca, zasto bi se pominjali Sin i Duh ako nisu osobe i nisu jedaki. Jer ako nisu jednaki sta oni mogu da doprine Bogu sto vec nema.

Osim toga Bog je pravedan, pa nam cak i svojom Bozanskom licnoscu potvrdjuje zakon pravede - svedocanstvo je valjano uz dva ili tri svedoka.
I tako dalje, za tri licnosti.
Ja ne vidim zašto bi morali biti osobe
a osim toga nisi mi odgovorio ni na jedan protiv stih koji sam ti dao.
Kad odgovoriš i sebi na te stihove
onda nećeš ići nekom svojom logikom već će ti sve biti rečeno
 
MaranAta:
Уз сво дужно поштовање, али потпуно је нетачно то што си рекао. Да си икада био на Литургији и да си пратио ток Литургије, видео би колико се помиње Христос. Сем тога, да ли треба да ти напомињем познату Христову молитву која треба да се понавља дан и ноћ:

Господе Исусе Христе, Сине Божји, помилуј мене грешнога.

А кад је реч о разликама између Православних и Римокатолика, типично је да Православни говоре о ХРИСТОСУ и БОГОРОДИЦИ, а Римокатолици о Исусу и Марији. :wink:

Ocigledno je da nisi obratio paznju na ovo sto sam napisao pa da malo razjasnim,elem,kada sam pomenuo Srbe i Srpsko ne prihvatanje pravoslavlja i kad pomenuh razlike izmedju katolika i pravoslavaca nisam pri tom mislio na crkvu,vec na sam narod i na narodna shvatanja i poimanja religije i Hriscanstva uopste,pravoslavni Srbin kad je u nekom problemu kaze BOZE ili POMOZI BOZE,katolici pak u tim momentima prizivaju MARIJU ili ISUSA,sto se gore pomenute molitve tice nemam nista protiv ali sta mislis,da nije malo Bogohulna,s`obzirom da Bog rece NE IMAJ DRUGOG BOGA DO MENE....?Mozda,mozda Isus i nije Boziji sin,po Hriscanskoj logici,svi smo Bozija deca,zar ne? Pa sto bi onda ON bio iznad sve ostale dece??? Pozdrav
 
Ах пријатељу... сад је мени јасно одакле ветар дува... па ти имаш проблема са Христовим Божанством !!! Којој секти припадаш ако није тајна ? 8)
 
Christadelphian:
maleni:
Reč »Božanstvo« upoznaje nas ovde sa onim što najčešće nazivamo »TROJSTVO«. Iako reč trojstvo ne možemo da pronađemo u Bibliji, o konceptu trojstva postoje pouke u Pismu. Biblija nas uči da je Božanstvo sastavljeno od tri člana – Bog, Otac; Hristos, Sin; i Duh Sveti.
Gde su u toj priči andjeli? Zar oni nisu deo Božanstva?

Kako andjeli mogu da budu deo Bozanstva kad su oni stvorenja. Doduse malo drugacije prirode od ljudske, ali i od Bozije. Da je tako onda bi i Sotona bio deo bozanstva, sto je, moras priznati cak mnogo i za tebe.
1. ima dve vrste prirode
božanska i ljudska
andjeli imaju Božansku prirodu
sotona nije deo Božanstva nikad ni bio
jer andjeli ne mogu grešiti a time ni umreti
time sotona nije ni bio andjeo niti će ikada biti.
Kad postavimo sve stvari na svoje mesto
sve je vrlo jasno logično
i što je najbitnije bez protivrečja
ni jednog jedinog stiha
A ja samo takvo tumačenje prihvatam
inače bi bacio Pismo
iza ledja
a ti i dalje nemoj dozvoliti sebi da razmišljaš od drugim varijantama .
Pozdrav

Jov 4:18 Gle, slugama svojim ne veruje, i u anđela svojih nalazi nedostataka;

Dakle, po tebi Bozanska priroda ima nedostataka.
Hm, protivurecje, ...

Inace Sotona je stajao pred Bogom, sto i njegovo ime govori, da je bio luconosa.
I zbacen je sa naba zajedno sa vojskom andjela.

Posto je bacen sa Neba, nije moga o da ne bude andjeo. Sto znaci da andjeli ipak nemaju Bozansku prirodu.
I jos jedno, poznato ti je da im nije poznata tajna evandjelja u potpunosti, sto znaci da nisu Bozanske prirode jer nisu upuceni u Bozanske tajne.

I jos nesto, ako tako nesto tvrdis, onda pogledaj sta pise u poslanici jevrejima. 1,5-14.
 
maleni:
Christadelphian:
maleni:
Reč »Božanstvo« upoznaje nas ovde sa onim što najčešće nazivamo »TROJSTVO«. Iako reč trojstvo ne možemo da pronađemo u Bibliji, o konceptu trojstva postoje pouke u Pismu. Biblija nas uči da je Božanstvo sastavljeno od tri člana – Bog, Otac; Hristos, Sin; i Duh Sveti.
Gde su u toj priči andjeli? Zar oni nisu deo Božanstva?

Kako andjeli mogu da budu deo Bozanstva kad su oni stvorenja. Doduse malo drugacije prirode od ljudske, ali i od Bozije. Da je tako onda bi i Sotona bio deo bozanstva, sto je, moras priznati cak mnogo i za tebe.
1. ima dve vrste prirode
božanska i ljudska
andjeli imaju Božansku prirodu
sotona nije deo Božanstva nikad ni bio
jer andjeli ne mogu grešiti a time ni umreti
time sotona nije ni bio andjeo niti će ikada biti.
Kad postavimo sve stvari na svoje mesto
sve je vrlo jasno logično
i što je najbitnije bez protivrečja
ni jednog jedinog stiha
A ja samo takvo tumačenje prihvatam
inače bi bacio Pismo
iza ledja
a ti i dalje nemoj dozvoliti sebi da razmišljaš od drugim varijantama .
Pozdrav

Jov 4:18 Gle, slugama svojim ne veruje, i u anđela svojih nalazi nedostataka;

Dakle, po tebi Bozanska priroda ima nedostataka.
Hm, protivurecje, ...

Inace Sotona je stajao pred Bogom, sto i njegovo ime govori, da je bio luconosa.
I zbacen je sa naba zajedno sa vojskom andjela.

Posto je bacen sa Neba, nije moga o da ne bude andjeo. Sto znaci da andjeli ipak nemaju Bozansku prirodu.
I jos jedno, poznato ti je da im nije poznata tajna evandjelja u potpunosti, sto znaci da nisu Bozanske prirode jer nisu upuceni u Bozanske tajne.

I jos nesto, ako tako nesto tvrdis, onda pogledaj sta pise u poslanici jevrejima. 1,5-14.
Samo ću te još ovo pitati
da li je Bog bio u paklu
ili sotona na nebu da razgovara sa Bogom ?
Koliko se sećam sotona je već odavno zbačen sa nneba odkuda opet tamo ???
Ja znam sta tvrdim i zasto
ali ti dok mi ne odgovoris na sve stihove koje sam ti dao nemoj da pitas dalje .
Jer se do istine ne dolazi preskakanjem !
 
MaranAta:
Ах пријатељу... сад је мени јасно одакле ветар дува... па ти имаш проблема са Христовим Божанством !!! Којој секти припадаш ако није тајна ? 8)

Ha,ha....pa opet ha,opet nisi ukapirao,kad smo kod Hristovog Bozanstva,zbog cega si toliko siguran da je on to,Bozanstvo?
Nemoj mi citirati Bibliju,to vec znam,probaj sa nekim dokazima,jos nesto,neces verovati ali nisam pripadnik nijedne sekte,sta mislis,jel Hriscanstvo dok ga Konstantin nije ozakonio bilo sekta? Pozdrav :wink:
 

Back
Top