Jednom u životu...

jer ja nekako, sa najbližima se najviše svađam, ali uvek znam koliko mi znače
i već sledećeg trenutka mogu sve normalno
dok on vuče te repove jako dugo

Neću da ti tupim ni o čemu drugom, samo da kažem da sam imala dugogodišnje iskustvo sa osobom koja ne ume da se svađa, pored koje sam ja prestala da se svađam, zato što je na moje svađe i prepirke reagovao.. pa, čudno... tačnije, nije umeo da se postavi...
Njemu je svaka svađa bila kao omanja smrt naše veze a meni jednostavno kao razmena mišljenja.. uvek ih je strašno dramatično doživljavao..
Nije tu bilo ni teških reči ni pod*ebavanja, ni ničega... bukvalno razmena mišljenja (oko kojih se naravno nismo slagali, ili čak i jesmo ali nismo znali da prezentujemo kako valja).. ali je njemu to jako teško padalo, dok bih ja kroz dve minute ili najviše dva sata mogla potpuno normalno da nastavim dalje...
Da bismo vremenom došli do toga da se ja plašim da bilo šta potegnem da on ne bi shvatio pogrešno... i eto.. mrtva komunikacija, problemi se rešavaju na silu a ne sa zadovoljstvom, jedno za drugim i shvatiš da si se promenio skroz i da ne možeš više tako..
I onda ne vrede više nikakve ljubavi jer uvidiš da jedina ljubav bez koje ne možeš i jedina osoba bez koje ne možeš si ti.... i da sebe moraš najviše čuvati...

Elem, nećem da ti tupim i da kažem šta i kako, svi smo mi posebni i zasebni sklopovi različitih emocija, mišljenja, navika, želja i snova...
Samo iz iskustva, kao stara koka dobra juha, da ti kažem da je komunikacija najbitnija... i da ne smeš da se plašiš da izneseš svoje mišljenje, pa makar bila i u krivu... zato rasprave i postoje... da bismo se bolje shvatili i upoznali i razumeli...
Baš kao i smeh i šala i ljubav i sve... :)

ma, to sam ja tek sada skontala
jer sam se uvek bavila situacijama , ne svojom ličnošću
jer sam smatrala da je situacija ono što treba razrešavati, a ličnost tu ostaje ista

dok on svaku svađu, kao što ti reče, shvata kao malu smrt veze
dok su meni sasvim ok, poželjne čak jer umeju da izvuku iz čoveka ponekad ono za šta ni on ne zna da je u njemu
i rekla sam mu da je trebalo ranije da mi kaže
da to kod njega tako ide
da mi se objasni
teba nam više komunikacije i razgovora o nama samima
ne samo uživanje u vezi

superdamnglam
skloniti se od njega, ne gušiti ga, pustiti ga da vidi šta želi dalje?

felix
I onda ne vrede više nikakve ljubavi jer uvidiš da jedina ljubav bez koje ne možeš i jedina osoba bez koje ne možeš si ti.... i da sebe moraš najviše čuvati...

mislim felix je evidentno fajter, uvek spremna za totlnu analizu.
momci su manje sofisticirani, obicno, i ne slede svu tu briljantnu logiku, zato se ponekad bas i ne razumemo najbolje.
meni se svidja tvoja gornja misao, pa ako ti je decko onako - zdravo musko, mislim da ako ga ne ugusis - pomocices mu. previse inicijative ma kako dobre i sa pozitivnim namerama ume da deluje kao laso :)

možda i tu leži problem
muškarci imaju mentalni sklop u kome su neke stvari, nama bolesne, njima sasvim ok

A pa ne.
Barem ne što se ovoga tiče.
Mnogi muškarci su me, tj. njega, posle demantovali.

Mada da.
U mnogim stvarima se ne razumemo.
Ali mislim da ovo nije jedna od njih.
Mislim da se ne radi o muško-ženskoj razlici, nego jednostavno o razlici u karakterima i sasvim mogućoj nekompatibilnosti vas kao osoba i karaktera (ma koliko to bolno bilo).
Treba zauzeti svoj stav i držati do sebe uvek.
A Žex može da ospe sad drvlje i kamenje po meni slobodno zbog japajaizma, ali ti si sebi najbitnija, jer si ti jedina osoba sa kojom ćeš živeti ceo život i treba da se štitiš.. :)

A pride, što reče već parka, ne planiram ni da kudim ni da sudim ni njemu ni tebi ni vama.. nažalost, imam to iskustvo i eto, to je tako...

A nadam se da kod tebe nije i da neće ni biti nikad.
I nadam se da je sve ovo sada tvoj pms, gadno vreme i neke njegove bube i da će nestati koliko već danas.. :)

saosecam sa ovim tvojim slucajem. ja sam posle jednog raskida zombirao godinu dana, nisam hteo da
znam za druge... al to je greska. a da ti kazem jos nesto, nema srece u pomirenjima. kad je kraj onda je
kraj, ne vredi to drzati na aparatima... carolija je bila i prosla, sad teraj dalje... nece sigurno svaki biti kao
on ali naici ce i takav...

Najveca zabluda po meni je verovanje da "prave ljubavi" ne zahtevaju ni malo rada ni truda..nego sve ide kao po loju, kao u bajci.. i kad krenu svadje i problemi, to znaci da je kraj. Uf koliko je veza bez potrebe unisteno na taj nacin..

znaš kako, ljudi lome i ruke i noge...i posle mnogo truda ponovo mogu da hodaju normalno il da koriste ruke...u svakom slučaju, nisu odustajali od oporavka...ipak je to deo njihovog tela, koji im je preko potreban...:)

A pa ne.
Barem ne što se ovoga tiče.
Mnogi muškarci su me, tj. njega, posle demantovali.

Mada da.
U mnogim stvarima se ne razumemo.
Ali mislim da ovo nije jedna od njih.
Mislim da se ne radi o muško-ženskoj razlici, nego jednostavno o razlici u karakterima i sasvim mogućoj nekompatibilnosti vas kao osoba i karaktera (ma koliko to bolno bilo).
Treba zauzeti svoj stav i držati do sebe uvek.
A Žex može da ospe sad drvlje i kamenje po meni slobodno zbog japajaizma, ali ti si sebi najbitnija, jer si ti jedina osoba sa kojom ćeš živeti ceo život i treba da se štitiš.. :)

A pride, što reče već parka, ne planiram ni da kudim ni da sudim ni njemu ni tebi ni vama.. nažalost, imam to iskustvo i eto, to je tako...

A nadam se da kod tebe nije i da neće ni biti nikad.
I nadam se da je sve ovo sada tvoj pms, gadno vreme i neke njegove bube i da će nestati koliko već danas.. :)

A pa ne :)
japajaizam nije kad si sebi najbitniji
nego neshvatanje zasto to drugima smeta
:cmok:
Ne daj na sebe ali i zastiti druge od sebe :)

Mozda je on covek za koga treba da se boris, mozda treba da ga sutnes. Mozda je to obicna veza koja ce da pukne i da dodje nova, mozda je sansa tvog zivota koju kad propustis takvu vise nikad ne dobijes nego se zadvoljis manjim da i to manje ne izgubis. Mozda je tvoja veza jedna od hiljadu sto je svako imao pa treba daslusas savete sta je ko radio,mozda tako nesto niko nije imao i ne treba da slusa nikoga. Duga veza nije samo ljubav nego i zivot i trpljenje a zivot je cesto puta dosadan, drukciji a ljubav se gasi i nestane pa se ponovo stvori slabija pa opet nestane i tako stalno,samo treba da odaberes sa kim ces da prolazis kroz tu kolotecinu da li sa ovim sad ili sa nekim drugim ili sa nekim kog volis vise ili sa nekim kog volis manje. Pazi kad slusas savete ko te savetuje. To je jako bitno. Ne slusaj one sto su izgubili ljubav, sto su usamljeni i ogorceni i sto su ostali bez ikog jer ako primenjujs njihove fore postaces kao i oni. z;) Na tebi je da biras sta hoces i za sta se boris i ako oboje hocete da nesto bude bice a ako se ti tripujes sto je on takav ili onakav i sto on moze da raskine pa ostavi tebe i jos ti sto drugarica time puni glavu,pa se istripujes pa ti raskines prva, od toga onda nema nista.

ma, to sam ja tek sada skontala
jer sam se uvek bavila situacijama , ne svojom ličnošću
jer sam smatrala da je situacija ono što treba razrešavati, a ličnost tu ostaje ista

dok on svaku svađu, kao što ti reče, shvata kao malu smrt veze
dok su meni sasvim ok, poželjne čak jer umeju da izvuku iz čoveka ponekad ono za šta ni on ne zna da je u njemu
i rekla sam mu da je trebalo ranije da mi kaže
da to kod njega tako ide
da mi se objasni
teba nam više komunikacije i razgovora o nama samima
ne samo uživanje u vezi

Јој, сад тек видим како сам много матора....:confused::lol:
Знаш, кад много пута проживиш то што си ти проживела сада - онда схватиш неке законитости у везама.;)

Читам онај твој први пост који јесте дивно написан...али мени некако смешан јер ми је све јасно...и то шта вам се дешава и то што осећате....

А дешава вам се да сте били заљубљени, а заљубљеност је увек идеализација и партнера и везе....јер тако савршене везе у животу не постоје (сем у фази заљубљеност кад је човек слеп за све што није идеално ;)) ..
А онда, као и увек, почињете полако да упознајете једно друго. Суочавате се са мање лепом страном оног другог, увиђате његове мане, недостатке, схватате да се у много чему не слажете, увиђате да нисте спремни да будете ''једно'', да вам је потребно да будете ''МИ'', али да останете (или поново постанете) и ''ЈА''! ;)
И сад сте ту: у фази када заљубљеност пролази (као што је и нормално)...и питање је хоћете ли умети да пређете на следећи ниво звани ЉУБАВ, или ће бити гејм овер? ;)

Ово је фаза отрежњења када ћете или увидети да нисте једно за друго па се разићи, или схватити да можете да прихватите једно друго баш онакве какви јесте, са свим манама, недостацима, ситним и повременим свађама, сукобима....

Кажу да је сваки брак као линија срца: изломељно горе-доле. То значи да је брак жив. Ако је линија равна, ако нема успона и падова, среће и туге, сукоба и мирења - брак је мртав.

Зашто ти говорим о браку сада? Зато што многе девојке (па и момци) мисле да треба да нађу особу која ће бити савршена, са којом ће однос бити савршен, идеалан, потпуно предавање, нестајање у оној другој особи, стапање, без свађе, без икаквих таласића...потпуни мир и вечна срећа....

Цврц! :mrgreen:
Тако нешто не постоји. :p Бајке се увек завршавају тако што принц и принцеза јашу на белом коњу ка заласку сунца....''и живели су срећно до краја живота'''...:zcepanje:....а бајке нам не кажу да принцеза хистерише сваки пут у ПМС и да принц оставља прљаве чарапе на сред собе....:mrgreen: То је оно са чиме треба живети. И ако сте ТАДА способни да се волите - онда имате шансу! ;)

Значи - добро је што се суочавате са крајем заљубљености. А да ли је свако од вас појединачно довољно зрео да прихвати изазове ЉУБАВИ....е, то ћете видети...;)

superdamnglam
skloniti se od njega, ne gušiti ga, pustiti ga da vidi šta želi dalje?

felix

mislim felix je evidentno fajter, uvek spremna za totlnu analizu.
momci su manje sofisticirani, obicno, i ne slede svu tu briljantnu logiku, zato se ponekad bas i ne razumemo najbolje.
meni se svidja tvoja gornja misao, pa ako ti je decko onako - zdravo musko, mislim da ako ga ne ugusis - pomocices mu. previse inicijative ma kako dobre i sa pozitivnim namerama ume da deluje kao laso :)

A?!
Joj, ja sad ništa nisam skapirala :rumenko:

aha
pa supi, vidi ovako
drama rađa dramu
ti si lepo, mada jako dramatično napisala prvi post, a onda su svi krenuli da ti se lirski prenemažu u odgovorima =)
a sve je počelo od te vaše svađe koja je očigledno bila, ponovo, dramatična
i nakon koje je on ispao drama queen prve vrste
mislim
divni osećaj u njemu izgubio, da se ne oseća sigurno
da ljubavi još ima ali da je taj turobni osećaj još uvek tu i da ne da da sve bude kao ranije

šta je to? kako ti na to da odgovoriš?
takve stvari se ne govore, to je nefer komunikacija
osim u slučaju da želi da raskinete, onda je to legitimno objašnjenje.
ovako služi sammo da bi tebe maltretiralo, a on toga verovatno (nadajmo se) nije ni svestan.
evo šta će biti
on će se izduvati, biće ponovo sve ok
al nemoj da dopuštaš da se takve situacije ponavljaju
jer lako, znaš, pređu u manipulaciju, kao u meni se divni osećaj izgubio i ne može se povratiti, al to ne znači da ti ne treba sad da se polomiš pokušavajući
i ja govorim iz debelog iskustva.

ukratko:
ebeš sve, ako hoće da raskida neka raskine, a dok ste zajedno ti nemoj da padaš na te priče i da se jedeš bzvz.

:hvala::klap::klap:

I meni ovako deluje, ali ja sam samo matori skeptik koji je voleo i patio....i shvatio da svaka situacija ima svoju pouku i da vreme leci mnogo toga. Ne sve, ali mnogo toga

Procitala sam tvoju nazovi ispovest i na zalost,ili srecu desilo mi se slicno.Ljubav takve snage nikada ne nestane,samo je vreme potisne pa ne "boli'tako jako.Proslo je vec 13-est godina od naseg raskida ,imam svoju porodicu,on svoju ali uvek je tu,negde ,prisutan u mojoj svesti i tako ce biti zauvek.Isto,kao sto sam ja prisutna u njegovoj.Sretnemo se ponekad,opet osetim one leptirice u stomaku.Razmenimo par reci i svako se vrati svom zivotu...Trebace ti puno snage ..Bice boljih i losijih dana,ali vreme ipak ucini svoje.Zelim ti sve najbolje:)

Procitala sam tvoju nazovi ispovest i na zalost,ili srecu desilo mi se slicno.Ljubav takve snage nikada ne nestane,samo je vreme potisne pa ne "boli'tako jako.Proslo je vec 13-est godina od naseg raskida ,imam svoju porodicu,on svoju ali uvek je tu,negde ,prisutan u mojoj svesti i tako ce biti zauvek.Isto,kao sto sam ja prisutna u njegovoj.Sretnemo se ponekad,opet osetim one leptirice u stomaku.Razmenimo par reci i svako se vrati svom zivotu...Trebace ti puno snage ..Bice boljih i losijih dana,ali vreme ipak ucini svoje.Zelim ti sve najbolje:)

Хехе...е ТО је управо та заблуда...;)
Да си у браку с њим - да ли би и даље осећала лептириће? :mrgreen:

Он ти је заувек остао неко лепо сећање баш зато што је само то - сећање на нешто лепо! Идеализација! Тако је лако ''волети'' неког ко је далеко, некога са ким немаш никакве проблеме, неко са ким се не свађаш око тога ко ће бацити ђубре....зар не?

А сви ми волимо ту обману, тај идеал...и често се опиремо њеном нестанку...
И момак ове девојке који каже да га свака следећа свађа удаљи од ње - искрен је! :confused: Он је открива сваком новом свађом, он у тим тренуцима види и оно што му се не свиђа и што не би желео да види - њене мане, нешто што му смета код ње, он тада схвата да њихова веза није идеаааална како би он желео да буде.... И плаши се да ће прогледати, да ће се илузија срушити и да ништа није онако савршено како је он мислио..

По мојим критеријумима то је незрело....али добро. У неким годинама мора и то да се прође, боље пре него касније. ;)

Хехе...е ТО је управо та заблуда...;)
Да си у браку с њим - да ли би и даље осећала лептириће? :mrgreen:

Он ти је заувек остао неко лепо сећање баш зато што је само то - сећање на нешто лепо! Идеализација! Тако је лако ''волети'' неког ко је далеко, некога са ким немаш никакве проблеме, неко са ким се не свађаш око тога ко ће бацити ђубре....зар не?

А сви ми волимо ту обману, тај идеал...и често се опиремо њеном нестанку...
И момак ове девојке који каже да га свака следећа свађа удаљи од ње - искрен је! :confused: Он је открива сваком новом свађом, он у тим тренуцима види и оно што му се не свиђа и што не би желео да види - њене мане, нешто што му смета код ње, он тада схвата да њихова веза није идеаааална како би он желео да буде.... И плаши се да ће прогледати, да ће се илузија срушити и да ништа није онако савршено како је он мислио..

По мојим критеријумима то је незрело....али добро. У неким годинама мора и то да се прође, боље пре него касније. ;)
Provela sam sa njim sest godina i ,veruj mi bilo je svega.Ali,sad iz ove perspektive setis se nekako najlepsih trenutaka..I,da radim upravo to sto si navela-idealizujem ga :)Njega i svu nasu ljubav koja je postojala ali,ipak nije mogla da istraje:)Ponekad mi prijaju ta secanja a ponekad se zapitam kako bi bilo da nismo prekinuli nasu vezu?Da li bih ga i tada volele kao sad?Verujem da si u pravu i da ne bih..Sve to sada ostaje samo u secanju jer je verovatno,tako trebalo da bude.:)

Ponekad mi prijaju ta secanja a ponekad se zapitam kako bi bilo da nismo prekinuli nasu vezu?Da li bih ga i tada volele kao sad?Verujem da si u pravu i da ne bih..Sve to sada ostaje samo u secanju jer je verovatno,tako trebalo da bude
.

Свима нам некад пријају таква рамишљања.;)

Нисам хтела да кажем да га не би волела да сте остали заједно....само да би та љубав постала другачија.

.

Свима нам некад пријају таква рамишљања.;)

Нисам хтела да кажем да га не би волела да сте остали заједно....само да би та љубав постала другачија.

Ne bi bila ovako predivna,to je sigurno:)Razumela sam te..

Citajuci samo zadnju stranu,palo mi na pamet pitanje?
Zasto imamo potrebu da idealizujemo osobu koja nam se svidja,koju mozda mislimo da volimo ili koju smo voleli?
Mislim,ja kad idealizujem onda mi pada na pamet Galadriela bela gospa iz Lotloriena (al sam perverzan,svidja mi se zena od 3000 godina:per:)
Ne stvarno,odakle nam ta potreba koja nam samo lose nosi?

Back