Je li nasa SPC previse konzervativna ???

  • Začetnik teme ChipiChips
  • Datum pokretanja
Christadelphian:
Imaj strplejnja !
Još jedno pitanje
Ako ti navedeš malo dete da učini nešto
hoće li malo dete biti krivo ?
Izmedju satane i nas je veća razlika
nego izmedju odraslog čoveka i malog deteta.
Da li je to Božija pravda ?

kristic, ovo tvoje pitanje je usledilo iza objasnjenja farmaceuta da je juda ucinio izdaju naveden od sotone;
ti dakle inkliniras sotoninom stanovistu;
ja te pitam, da li ti to uvidjas, i zasto to cinis, i posle svega se sa te pozicije pitas o bozijoj pravdi?
 
FARMACEUT:
Christadelphian:
Nema frke
samo sam se uplašio da nešto u "svetim knjigama" piše
više nego u Bibliji!


A šta je za Vas sektaše sveto.... :shock:
Za druge ne znam ali za mene
sveto je sve ono što je nebesko i sve ono što je Bog proglasio svetim na zemlji i medju ljudima
a za sve ono što je od krvi i mesa (praha) i dela
ne možemo smatrati za svetim dok nam takodje Bog koji poznaje srca za razliku od nas ne kaže da je sveto.
Ako sami proglasimo našim prevarnim srcima i našim nedovoljnim percepcijama i našim malim znanjem i malom mudrošću nešto za svetim vrlo lako možemo da pogrešimo .
A zašto bi to sebi dozvoljavali zašto bi sebe sami dovodili u zabludu ?
 
...:
Christadelphian:
Imaj strplejnja !
Još jedno pitanje
Ako ti navedeš malo dete da učini nešto
hoće li malo dete biti krivo ?
Izmedju satane i nas je veća razlika
nego izmedju odraslog čoveka i malog deteta.
Da li je to Božija pravda ?

kristic, ovo tvoje pitanje je usledilo iza objasnjenja farmaceuta da je juda ucinio izdaju naveden od sotone;
ti dakle inkliniras sotoninom stanovistu;
ja te pitam, da li ti to uvidjas, i zasto to cinis, i posle svega se sa te pozicije pitas o bozijoj pravdi?
Mislim da je moje pitanje o Božijoj pravdi bilo umesno i logično?
Šta je to sotonino stanovište?
Ja kažem da Juda nije bio prisiljen ili naveden od nekog bića da izda Hrista već od sopstvene volje !
 
*Mihal*:
FARMACEUT:
Da ne pustim jedno 2-3 topika o nonsensima Vašega učenja!!!! :roll:

Mozda bi to bila vrlo zanimljiva debata. :D

Izvolite
ja sam tu i pozivam vas da krenemo od toga !
Kao što sam već rekao .

Pozovite Atu on je ekspert
ali on sada posti i ne ulazi u diskusije koje mogu da ga dovedu do ispoljavanja greha jezika.
Kada se post završi biće isti kao i oni kojima prebacuje da čekaju veče da se odaju slastima .
Biće kao pušten s lanca vrlo opasan i besan !!!
Možda da sačekamo
ja sam tu !
 
Christadelphian:
*Mihal*:
FARMACEUT:
Da ne pustim jedno 2-3 topika o nonsensima Vašega učenja!!!! :roll:

Mozda bi to bila vrlo zanimljiva debata. :D

Izvolite
ja sam tu i pozivam vas da krenemo od toga !
Kao što sam već rekao .

Pozovite Atu on je ekspert
ali on sada posti i ne ulazi u diskusije koje mogu da ga dovedu do ispoljavanja greha jezika.
Kada se post završi biće isti kao i oni kojima prebacuje da čekaju veče da se odaju slastima .
Biće kao pušten s lanca vrlo opasan i besan !!!
Možda da sačekamo
ja sam tu !

Prvo,MaranAta,vjerojatno ne nalazi za shodno da sa tobom ulazi u raspravu...A što se posta tiče,religijske rasprave sa neistomišljenicima nisu zabranjene za vrijeme posta...znači civilizirano MORAMO ustati u odbranu svoje vjere,Gospoda našega i naše Svete i Apostolske Crkve.... :D
 
Onda je sigurno napredovao duhovno
pošto je nekad ulazio samnom u raspravu.
Mada vam nisam predložio da ja raspravljam s njim već da on umesto vas objavi "sve" o nama.
A iako su nacionalisti medju prvima na mom spisku
koje treba izbegavati ja bih i pored toga sa njim progovorio po koju.
Ja ipak mislim da je post u pitanju.
 
Christadelphian:
Onda je sigurno napredovao duhovno
pošto je nekad ulazio samnom u raspravu.
Mada vam nisam predložio da ja raspravljam s njim već da on umesto vas objavi "sve" o nama.
A iako su nacionalisti medju prvima na mom spisku
koje treba izbegavati ja bih i pored toga sa njim progovorio po koju.
Ja ipak mislim da je post u pitanju.

Mislim da nisi za raspravu najpogodnija osoba....nema tu izazova....Evo,ja o kristadelfijcima imam spremljeno nekoliko topika,ali nemogu da koristim energiju na tebe.....ima ovdje mnogo zanimljivijih slučajeva... :shock:
 
А и ја теби кажем: ти си Петар, и на овом камену сазидаћу цркву своју, и врата паклена неће је надвладати.
Свето Јеванђеље по Матеју, глава 16, 18.
Тада ако вам ко каже: Ево овде је Христос или онде, не верујте.
Свето Јеванђеље по Матеју, глава 24, 23.
Чувајте се од лажних пророка, који долазе к вама у оделу овчијем, а унутра су вуци грабљиви.
Свето Јеванђеље по Матеју, глава 7, 15.

Prijatelju dragi, Pravoslavna crkva postoji dve hiljade godina od kako je sazida Sazdatelj svega i obeca da je vrata paklena nece nadvladati. Tvoja crkva, bojim se, ima drugog sazdatelja.
Kazi mi, da si slucajno ziveo u ono vreme kada je Hristos propovedao i slao svoje ucenike po obliznjim mestima da propovedaju, i da si kojim slucajem naisao na Judu i prepoznao njegova zla dela, da li bi to znacilo da Jevandjelje koje on propoveda nije od Boga.
Jedared je neki reformator, protestant, sta li je vec, isao po nekoj eparhiji i dosao na kraju do vladike i rekao mu: "Vladiko, ovi tvoji popovi nista ne valjaju. Jedan pijanica, drugi izjelica, treci lopov ..." Na to mu vladika odgovori:"Znas, prijatelju, pcela kad leti po livadi, ona vidi svuda cvece, a muva kad leti, ona vidi samo izmet."
Prijatelju, jesi li dovoljno duboko kopao? Je si li potrazio monahe-duhovnike, isposnike, podviznike; je si li bio u Decanima, Kovilju, Sopocanima, ovcarsko-kablarskim manastirima; je si li samo prosao tuda ili si porazgovarao, pojeo sa njima komad hleba, prespavao, pomogao u povrtnjaku.
Sta mislis, zasto je Juda izdao Hrista? Da li je, kada je primao novac, znao da izdaje krv nevinu, ili je to tek kasnije prepoznao? Sta li ga je sprecili da vidi istinu?[/quote]

Drago mi je sto si ti pomenuo ovu pricu "presvetog vladike" koji sigurno zna kakvi su mu popovi, da ne kazem izmet. Too mu je Duh posvedocio u cemu sluzi ali ga nije slusao.

Vidis, nisam bio ni u Decanima, ni Kovilju ni Hilandaru niti na bilo kom drugom "svetom" mestu da nebi morao da gledam ono sto i njihove vladike zovu "i...."
Ne ja sam svoj hriscanski zivot porveo deleci parce hleba sa gladnima, zedinima, bosima i golima, onim zednim pravednosti i onima koje su tvoja crkva i njezini popovi ostavili na milost i nemilost njihovih neprijatelja.
Njima sam govorio rec i davao im da jedu i piju i da se obuku i obuju. Dao sam im mesto da prespavaju i Rec Bozju da se utese.

Dok su se tvoji sakrivali po manastirima ja sam isao i vidao krvave rane onima koji su krvarili da bi ti mogao da gradis crkve i manstire po Srbi i "svetim gorama"

Tamo sam ja bio, a gde si ti bio.
 
FARMACEUT:
Christadelphian:
Onda je sigurno napredovao duhovno
pošto je nekad ulazio samnom u raspravu.
Mada vam nisam predložio da ja raspravljam s njim već da on umesto vas objavi "sve" o nama.
A iako su nacionalisti medju prvima na mom spisku
koje treba izbegavati ja bih i pored toga sa njim progovorio po koju.
Ja ipak mislim da je post u pitanju.

Mislim da nisi za raspravu najpogodnija osoba....nema tu izazova....Evo,ja o kristadelfijcima imam spremljeno nekoliko topika,ali nemogu da koristim energiju na tebe.....ima ovdje mnogo zanimljivijih slučajeva... :shock:

Važi prijatelju
čekam da rešiš druge slučajeve :lol:
 
Christadelphian:
...:
Christadelphian:
Imaj strplejnja !
Još jedno pitanje
Ako ti navedeš malo dete da učini nešto
hoće li malo dete biti krivo ?
Izmedju satane i nas je veća razlika
nego izmedju odraslog čoveka i malog deteta.
Da li je to Božija pravda ?

kristic, ovo tvoje pitanje je usledilo iza objasnjenja farmaceuta da je juda ucinio izdaju naveden od sotone;
ti dakle inkliniras sotoninom stanovistu;
ja te pitam, da li ti to uvidjas, i zasto to cinis, i posle svega se sa te pozicije pitas o bozijoj pravdi?
Mislim da je moje pitanje o Božijoj pravdi bilo umesno i logično?
Šta je to sotonino stanovište?
Ja kažem da Juda nije bio prisiljen ili naveden od nekog bića da izda Hrista već od sopstvene volje !

I ja se slazem sa ovim sto kazes. Treba razlikovati sta je delovanje sotone, a sta covek cini po sopstvenoj odluci i volji.

Sotona je tu samo da isprovocira situaciju jer nema apsolutno nikakvu vlast nad covekom. Covek moze da posegne za onim sto mu sotona nudi, ali on ne moze to silom da ugura coveku u ruke.

Vidim Christadelphianac da si konacno dosao do toga da prepoznajes sotonu kao licnost. Dobar napredak, jos samo da prepoznas Hrista kao Boga i zavrstio si "posao".
 
ChipiChips:
Molim vas da svoja misljenja, bilo za ili protiv, obrzlozite uz po neki dokaz. Hvala.
Ne znam da li je konzervativna, ali mislim da je svakako najprofitabilnija institucija u Srbiji.
Potkrepljivanje primerom : Pozvan na krstenje deteta koje je trebalo da se odrzi u bezanijskoj crkvi. Pojavimo se tamo u zakazano vreme. U porti crkve nekih 6.000 ljudi (svo vreme svi smo iscekivali da se na zvoniku pojave kosarkasi, jer atmosfera je bila upravo takva). Kako fizicki nismo mogli da pristupimo posaljemo delegata u crkvu da vidi o cemu se radi. Isti udje i kako nije mogao da se probija nazad kroz gomilu, pozove nas telefonom da udejmo. Probijamo se nekih 12 minuta. Na ulazu u crkvu zaglavimo se sa kolonom koja izlazi. Konacno udjemo i shvatimo da je u samoj crkvi atmosfera vrlo prisna, tj da smo svi zbijeni. O cemu se radi. Ako je nekada neko bio u ovoj crkvi, zna koliko je mala, sto doticne nije sprecilo da drze 3 krstenja PARALELNO. Znaci, em smo nagurani ko u tramvaju, em se mesaju tri pevanja i cin je sve drugo samo ne svecan. I naravno, dok dva krstenja traju, trece se zavrsava i prisutni na istom izlaze, a mi koji ostajemo se regularno pomeramo, da bi u seldeceoj sekundi vec usli novi. Ma generalno hororcina. I ko sad tu nije normalan. Oni ili ja koji ocigledno ne cenim duhovne vrednosti?
 
maleni:
Drago mi je sto si ti pomenuo ovu pricu "presvetog vladike" koji sigurno zna kakvi su mu popovi, da ne kazem izmet. Too mu je Duh posvedocio u cemu sluzi ali ga nije slusao.

Vidis, nisam bio ni u Decanima, ni Kovilju ni Hilandaru niti na bilo kom drugom "svetom" mestu da nebi morao da gledam ono sto i njihove vladike zovu "i...."
Ne ja sam svoj hriscanski zivot porveo deleci parce hleba sa gladnima, zedinima, bosima i golima, onim zednim pravednosti i onima koje su tvoja crkva i njezini popovi ostavili na milost i nemilost njihovih neprijatelja.
Njima sam govorio rec i davao im da jedu i piju i da se obuku i obuju. Dao sam im mesto da prespavaju i Rec Bozju da se utese.

Dok su se tvoji sakrivali po manastirima ja sam isao i vidao krvave rane onima koji su krvarili da bi ti mogao da gradis crkve i manstire po Srbi i "svetim gorama"

Tamo sam ja bio, a gde si ti bio.

Kazes da si bio "mnogo, premnogo", a zatim ispade da nisi ni bio.
Medjutim, Tvom licimerstvu nema kraja kada kazes da su se svestenici i monasi skrivali po manastirima. Kazi mi, molim Te, cije su svestenike, monahe i monahinje ubijali i zatvarali po Hrvatskoj, Bosni i Kosovu. Cije su manastire rusili u kojima su se monasi i svestenici bezbedno skrivali? U cijim crkvama je srpski narod na Kosovu pronasao krov nad glavom? Srpska crkva ne samo sto je delila hleb sa svojim narodom, vec je i gorela sa njim. Ako to porices, onda dovodis u pitanje svoje humane namere.
Sto se tice price o izmetu koji je uvazeni protestant video, bojim se da nisi shvatio ko je glavni lik u njoj. Glavni li je muva. Glavni lik si Ti.
 
maleni:
Christadelphian:
...:
Christadelphian:
Imaj strplejnja !
Još jedno pitanje
Ako ti navedeš malo dete da učini nešto
hoće li malo dete biti krivo ?
Izmedju satane i nas je veća razlika
nego izmedju odraslog čoveka i malog deteta.
Da li je to Božija pravda ?

kristic, ovo tvoje pitanje je usledilo iza objasnjenja farmaceuta da je juda ucinio izdaju naveden od sotone;
ti dakle inkliniras sotoninom stanovistu;
ja te pitam, da li ti to uvidjas, i zasto to cinis, i posle svega se sa te pozicije pitas o bozijoj pravdi?
Mislim da je moje pitanje o Božijoj pravdi bilo umesno i logično?
Šta je to sotonino stanovište?
Ja kažem da Juda nije bio prisiljen ili naveden od nekog bića da izda Hrista već od sopstvene volje !

I ja se slazem sa ovim sto kazes. Treba razlikovati sta je delovanje sotone, a sta covek cini po sopstvenoj odluci i volji.

Sotona je tu samo da isprovocira situaciju jer nema apsolutno nikakvu vlast nad covekom. Covek moze da posegne za onim sto mu sotona nudi, ali on ne moze to silom da ugura coveku u ruke.

Vidim Christadelphianac da si konacno dosao do toga da prepoznajes sotonu kao licnost. Dobar napredak, jos samo da prepoznas Hrista kao Boga i zavrstio si "posao".
1. ne vidim da je sotona licnost
verovatno što mi ne možete objasniti neke stvari
2. moje mišljenje i ako se te dve stvari shvate posao nije gotov već tek počinje
Pozdrav
 
Christadelphian:
maleni:
Christadelphian:
...:
Christadelphian:
Imaj strplejnja !
Još jedno pitanje
Ako ti navedeš malo dete da učini nešto
hoće li malo dete biti krivo ?
Izmedju satane i nas je veća razlika
nego izmedju odraslog čoveka i malog deteta.
Da li je to Božija pravda ?

kristic, ovo tvoje pitanje je usledilo iza objasnjenja farmaceuta da je juda ucinio izdaju naveden od sotone;
ti dakle inkliniras sotoninom stanovistu;
ja te pitam, da li ti to uvidjas, i zasto to cinis, i posle svega se sa te pozicije pitas o bozijoj pravdi?
Mislim da je moje pitanje o Božijoj pravdi bilo umesno i logično?
Šta je to sotonino stanovište?
Ja kažem da Juda nije bio prisiljen ili naveden od nekog bića da izda Hrista već od sopstvene volje !

I ja se slazem sa ovim sto kazes. Treba razlikovati sta je delovanje sotone, a sta covek cini po sopstvenoj odluci i volji.

Sotona je tu samo da isprovocira situaciju jer nema apsolutno nikakvu vlast nad covekom. Covek moze da posegne za onim sto mu sotona nudi, ali on ne moze to silom da ugura coveku u ruke.

Vidim Christadelphianac da si konacno dosao do toga da prepoznajes sotonu kao licnost. Dobar napredak, jos samo da prepoznas Hrista kao Boga i zavrstio si "posao".
1. ne vidim da je sotona licnost
verovatno što mi ne možete objasniti neke stvari
2. moje mišljenje i ako se te dve stvari shvate posao nije gotov već tek počinje
Pozdrav


Sotona i nije ličnost....
Dok nije otkazao poslušnost Bogu bio je na istome nivou kao Sv. Arhanđel Mihailo.... 8)
 
prolaznik:
maleni:
Drago mi je sto si ti pomenuo ovu pricu "presvetog vladike" koji sigurno zna kakvi su mu popovi, da ne kazem izmet. Too mu je Duh posvedocio u cemu sluzi ali ga nije slusao.

Vidis, nisam bio ni u Decanima, ni Kovilju ni Hilandaru niti na bilo kom drugom "svetom" mestu da nebi morao da gledam ono sto i njihove vladike zovu "i...."
Ne ja sam svoj hriscanski zivot porveo deleci parce hleba sa gladnima, zedinima, bosima i golima, onim zednim pravednosti i onima koje su tvoja crkva i njezini popovi ostavili na milost i nemilost njihovih neprijatelja.
Njima sam govorio rec i davao im da jedu i piju i da se obuku i obuju. Dao sam im mesto da prespavaju i Rec Bozju da se utese.

Dok su se tvoji sakrivali po manastirima ja sam isao i vidao krvave rane onima koji su krvarili da bi ti mogao da gradis crkve i manstire po Srbi i "svetim gorama"

Tamo sam ja bio, a gde si ti bio.

Kazes da si bio "mnogo, premnogo", a zatim ispade da nisi ni bio.
Medjutim, Tvom licimerstvu nema kraja kada kazes da su se svestenici i monasi skrivali po manastirima. Kazi mi, molim Te, cije su svestenike, monahe i monahinje ubijali i zatvarali po Hrvatskoj, Bosni i Kosovu. Cije su manastire rusili u kojima su se monasi i svestenici bezbedno skrivali? U cijim crkvama je srpski narod na Kosovu pronasao krov nad glavom? Srpska crkva ne samo sto je delila hleb sa svojim narodom, vec je i gorela sa njim. Ako to porices, onda dovodis u pitanje svoje humane namere.
Sto se tice price o izmetu koji je uvazeni protestant video, bojim se da nisi shvatio ko je glavni lik u njoj. Glavni li je muva. Glavni lik si Ti.

Istina je da sui neke monahinje i monahe spasili, ali ja ne govorim o fizickom vec o duhovnom sakrivanju. To su ljudi koji nisu spremni da svoju veru okusaju u svakodnevnom zivotu. A to sto ih je zlo snalo u manastiru, to je zbog toga sto su do poslednjeg casa mislili da ce ih zidovi zastititi. Ali ako ih Bog ne stiti nema zida koji ih moze sakriti.

Bio sam premnogo u pravoslavlju i predugo sam njime okruzen. Za svakog pametnog previse. U manastire nisma isao jer znam da tamo nema niceg sto moze da se nadoda na moju veru, a sto ne mogu da dobijem u pet minuta molitve sa nekim od brace ili sestara u mojoj zajednici.

Shvatio sam da si mene poistovetio sa muvom ali i da si svestenstvo poistovetio sa izmetom. Nek ti je na cast takvo mislenje.
Ja nikad ni za jednog popa nisam rekoa da je izmet, ali i ti kao i vladika valjda znas u cemu stojis.
 
Christadelphian:
Bojim se da blatite andjele
govoreći kako su sposobni da greše i izdaju Boga!

Kako objasniti npr. stihove iy Jeyekilja 28:11-19, gde se govori o caru Tirskom koji je očigledno slika, u ovom kontekstu, Sotone, govori se da je bio heruvim zaklanjač (očigledno sam car Tirski to nije bio), da je bio na gori Božijoj, itd.
Dalje, kako objasniti iz Isaije14:12-17, gde se govori o caru Vavilonskom, a onda u tih nekoliko stihova pisac se prebacuje na pravog cara Vavilonskog (vavilon je zbrka), očigledno ne govoreći o čoveku, nego o nekom ko je bio na nebu, pa je pao, zvezda Danica. Zvezda je simbol za anđele.
A onda u Otkrivenju, u 12. glavi, govori se o velikoj crvenoj aždaji (slika), posle u 9. stihu kaže da je to sotona, stara zmija, kaže se da je zbačena na zemlju, i anđeli njezini sa njom. Ono što je zanimljivo je 4. stih, da je njen "rep" odvukao trećinu zvezda nebeskih, i bacio ih na zemlju. Dakle, povukao je u svom otpadu one koji su ranije bili anđeli.
Zašto bi to bilo blaćenje anđela, kada to lepo piše u pismu. A nije ni nelogično. Jednostavno, desila se njegova pobuna, neki anđeli su se poveli za njim, Bog je to dozvolio, ostavio da se stvar razvija da se vidi našta će da liči ta njihova vladavina bez Božijeg zakona, i evo sad vidimo na šta sve to liči. Moguće je da se jednom moralo to desiti, ali nakon što se jednom desilo, i nakon otkrivanja plana spasenja, svima je jasno kakav je Bog, a kakva je alternativa Njegovom zakonu.

Ili još, ko je Hrista odveo na vrh hrama kad je bio kušan? On sam? Sa kim se mi borimo, sa umišljenim osobama? "Jer naš rat je sa duhovima pakosti ispod neba..." Izmišljeno? Ustvari se borimo sa nama samima? Mihajlo se borio protiv imaginacije (Otk. 12:7)?

Zaista, ima tu dosta čudnovatosti oko tih bića, i prijalo bi nam da ih nema, ali tako stoji u Pismu, Jednostavno.

Pozdrav!
 
FARMACEUT:
Christadelphian:
A demoni i zli dusi itd ?


I sam Isus kaže,da će na sudnjem danu one sa svoje lijeve strane(jarad)predati đavolu i abđelima njegovijem na vječnu muku.... :roll:

Ne kaže da će one sa leve strane predati đavolu, već da će otići na mesto koje je namenjeno đavolu i anđelima njegovim, dakle otići će zajedno sa njima, a ne da će Bog dati neke ljude da ih đavo muči!!! Oganj je pripravljen đavolu i njegovim anđelima! To se potvrđuje u Otkrivenju 20:10.
 

Back
Top