Jaaaaoooooooaaaaoooooaaaoooo...

Ne, ne zelim da branim nista, ali jednostavno nece biti vaspitavana u duhu devojcica koje vidjam...ima 3 godine i nalakirane nokte...uzas...ne kazem da joj necu kupovati lutke, daleko od toga, ali te lutke nece biti bracike ili neke druge lutke buducnosti sa debilnim izgledom, glasovima i sl...mislim da nece biti nicim ostecena ako ih ne bude imala...naime, kad su sve moje drugarice iz razreda furale barbike, ja sam slusala muziku, citala knjige, klikerala se, pentrala po ringlovima...imala sam drugacija interesovanja...a imala sam i barbiku...i nemojte sad krenuti o rozo/plavom svetu jer pogotovo danas to vise ne pije vodu...ponekad nazalost, ponekad je super sto je tako...
Niste razumele...ja nemam nista protiv lutaka, ali isto tako ne zelim da mi dete odrasta uz kvazi pelene, nalakirane nokte kad joj vreme nije...a za to su majke krive...Toliko lepo decije lice unakarade i upropaste sminkom ( koja nema veze sa nekim maskenbalom i slicno ), vec krenule u goste i daj da nasminkam devojcicu od 5 godina, pa joj stavlja karmin i rumenilo i maskaru...te roditelje bi ja obesila...to je dete, to nismo mi...
Mozda ovo sve zvuci konzervativno, ali ja samo razmisljam u pravcu u kom ce se dete kasnije razvijati...kakve ce norme za normalno sebi postaviti... kakve ciljeve...
 
Za sminku i lakirane nokte apsolutno podrzavam.I za garderobu koja je kao za velike samo u manjim brojevima takodje mislim da je skaradna..I tu majke zaista treba da igraju glavnu i najvecu ulogu...A kada je o igrackama rec,smatram da treba da se igraju onim sto ih zabavlja i interesuje u datom momentu.Nece zbog toga biti losi ljudi.Moja mala dva dana po kuci afektira:..samo sam pojela svezi sushi...nije mi nista(verovatno to kaze neka od Bratz,Tottaly Spies,Winks..)ali zna Cika Jovinu pesmaricu napamet,30 brzalica na sva slova i jos onolko stvari..z:)
Ljubi je majka:zstidljivko:
 
А била нека Баrбика којој стиснеш дугменце на грудима па онда пева ''Happy birthday''. A кад се батерија мало истрошила онда је певала успорено неким дубоким, промуклим гласом као из гроба.z:cry:
И кад је моје дете заспало са омиљеном лутком, па се у сну померило и нехотице укључило дугменце...не да сам скочила као опарена у сред ноћи!
До ујутру сам се тресла од страха! z:cry:Ебала их Барабика!
:lol:
 
Aaa pa mačko neće to tako proci, moras to da imaš.
Vrlo kreativno, i reklamira se na tv svakih 5 min, bice ti trazeno sa sve trep trep-ovanjem uskoro. :)

E bez sale, igracka šatro edukatvina , meni se čini da je dobra za memoriju i za reflekse, jer treba odredjene boje spičiti najajce na svetu kad kaze taj sumanuti sto zivi unutra i redom kojim on kaze.

Pa osim što se on dere i pusta neku muziku , imate i uzitak treskanja plastike po stolu il parketu.

Moja klinka je očarana , u krevet ga nosi .
 
..nazalost, nema tu da vidish, pa da kazesh dosta..
..to kad vidish, ulazi u kucu na 24/7 bar dve godine..
..da vidish samo shto je onda slatko.. :neutral:

..mada, meni neshto fali haos,
kad legnesh u krevet pa onda u mraku izvlachish ispod sopstvenog jorgana redom:
dizalicu, medu i medinu bebu, tri najshpicastije kockice,
bundu od bracike, peraja od action-man-a ronioca i gas-masku od vatrogasca.. :)
 
Winx krila nalazim gde god moja guza zeli da sedne, kako li se uvek tu nadju nije mi jasno ?
Moje sedanje prati krik ...neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, krila od Flore !

:hahaha::hahaha::hahaha:

Ово ми тако нешто познатоооо!

kad legnesh u krevet pa onda u mraku izvlachish ispod sopstvenog jorgana redom:
dizalicu, medu i medinu bebu, tri najshpicastije kockice,
bundu od bracike, peraja od action-man-a ronioca i gas-masku od vatrogasca..
:hahaha::hahaha::hahaha:


И овооо!
 
Ne, ne zelim da branim nista, ali jednostavno nece biti vaspitavana u duhu devojcica koje vidjam...ima 3 godine i nalakirane nokte...uzas...ne kazem da joj necu kupovati lutke, daleko od toga, ali te lutke nece biti bracike ili neke druge lutke buducnosti sa debilnim izgledom, glasovima i sl...mislim da nece biti nicim ostecena ako ih ne bude imala...naime, kad su sve moje drugarice iz razreda furale barbike, ja sam slusala muziku, citala knjige, klikerala se, pentrala po ringlovima...imala sam drugacija interesovanja...a imala sam i barbiku...i nemojte sad krenuti o rozo/plavom svetu jer pogotovo danas to vise ne pije vodu...ponekad nazalost, ponekad je super sto je tako...
Niste razumele...ja nemam nista protiv lutaka, ali isto tako ne zelim da mi dete odrasta uz kvazi pelene, nalakirane nokte kad joj vreme nije...a za to su majke krive...Toliko lepo decije lice unakarade i upropaste sminkom ( koja nema veze sa nekim maskenbalom i slicno ), vec krenule u goste i daj da nasminkam devojcicu od 5 godina, pa joj stavlja karmin i rumenilo i maskaru...te roditelje bi ja obesila...to je dete, to nismo mi...
Mozda ovo sve zvuci konzervativno, ali ja samo razmisljam u pravcu u kom ce se dete kasnije razvijati...kakve ce norme za normalno sebi postaviti... kakve ciljeve...

Овај пут ћу морати да подржим своју вечиту супротницу Етотако! z;)
Наиме, деца се уче животним улогама кроз игру!

Ако гледаш игру предшколске деце, видећеш да је ретко ту укључена нека велика имагинација и креативност, они умеју сатима да се играју обичног живота: продавнице, банке, маме и бебе, кувања ручка...све неке прозаичне ствари, нама тако свакодневне и смарајуће. Али они кроз симулацију правих животних ситуација у ствари испробавају како изгледа стваран живот!
Као што се лавићи међусобно гризу вежбајући се за лов.
Значи, игра је детету потребна зато да би се једнога дана боље снашло у реалним животним ситуацијама. А жена јесте биолошки предодређена да буде мајка, зашто се не би вежбала и у томе? Мада, ја се слажем са Етотако и мислим да би, да сам имала дечаке, они сигурно између осталих играчака имали и неку бебу, јер и дечаци ће бити очеви јендог дана, неће бити само ратници и шофери! z;)z:)


Иста ствар је и са шминкањем и са намазаним ноктима. Наравно да не мислим да деца треба да се шминкају свакодневно као одрасли, али зашто не испробати и то у игри? Шта је лоше у томе?
Наравно, после игре се шминка скида, и то је то!z:)

Иначе, ја лаковима за нокте могу да захвалим што моја ћерка више не грицка нокте! То је био једини начин да је мотивишем: намажем јој неким бледим светлуцавим лаком....викендом може и рози...и она сва срећна и поносна на њих - и престаде да их грицка! z:)
 
kako je to slatko :D
Prosto pozelim da vidim kako izgledaju te male sirene, pepeljuge, uspavaneljepotice itd :D

Jeste slatko , najsmesnije mi je kad ujutru ustane sa otiskom bracikine cipele na obrazu:)

Samo ...ne mogu da dočekam da dovoljno poraste da sve te njene princeze konačnno dobiju neko smisleno mesto. Da nauci da ih uredno vrati na mesto , umesto sto ih nagura u orman i onda ga na tri cetri expresno zatvori i zakljuca , pa je do ujutru red. A ujutru cim ga otvori sve to ponovo ko lava ispadne napolje i ajd jovo nanovo.

Pre neku noc je nadjem u mom krevetu , sa njenom najnovijom igračkom , roze laptopom , lezi i kucka, i smeje se ...Pitam je sta radi , kaze : " Ja sam ti " . Pitam je "A čemu se ti dušo smeješ?" a ona kaze ..." Pa ovi na forumu opet lupaju gluposti"
 
Pre neku noc je nadjem u mom krevetu , sa njenom najnovijom igračkom , roze laptopom , lezi i kucka, i smeje se ...Pitam je sta radi , kaze : " Ja sam ti " . Pitam je "A čemu se ti dušo smeješ?" a ona kaze ..." Pa ovi na forumu opet lupaju gluposti"

z:shock: Лаааажеш! :hahaha:

Иначе, ''сређивање играчака'' код нас изгледа тако што се као булдожером све нагурају у један крај собе....и ту остану на гомили!z:(

Понекад не могу да дочекам када ће престати да се играју па да све то пошорам у подрум, а онда ми буде жаооо када замислим како ће та соба за пра година изгледати скроз другачије без играчака, и како је то зак да је један део њиховог (и мог) живота прошао...z:(
 
evo vristim danima... kao, bubalice prije ili kasnije nagrabuse.... kad ono - samo bubalice i mogu da prezive z:hm:

genetika 22.01.

dan kasnije
psihologija percepcije 23.01.

tri dana kasnije
statistika 26.01

onda prva citava sedmice pauze....yay, koju ce mi pizdu jedina pauza pred jedinim ispitom koji obavezan z:hm:

uvod u psihologiju 02.02.

dva dana kasnije
fiz. osnove 04.02
 
a jel neka od vas imala onaj ogroman Tonka auto?...što to ispušta užasaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan zvuk,da pobegneš od kuće....treba da pritisneš prednji deo,pa onda kao auto se upali,i neko nedefinisano neznanijašta počne da bruji,a dete brizne u plač,a ja sve šaljem u pm,uključujući i sebe,pošto kada su me pitali u firmi šta da stave u paketić,ja rekla neki veliki auto...
 
dečici treba davati neke krativne igrice...

nešto što razvija timski duh, orjentaciju u prostoru, logiku, zdravo razmišljanje,
brigu o društvu i tako da ne nabrajam...


da nedužim jednom rečju deci treba dati Quake 3 arena, far cry, call of duty 2 ili 4
i ne zaboravi te da ukjučite one opcije komadanje i tako to z:mrgreen:

ps: drage mame šalio sam se za ono quake 3 i ostalo z;)
 
Ne pravi od devojcice majku, nego joj pruza priliku da imitira svoju majku, ali i da uci da vodi racuna, voli i neguje malo dete!
Vau divno. Deca su bespolna pa se zato dečacima makar veštački mora usaditi ljubav prema pištoljima i nasilju a devojčice su, tako romantično :heart: mame i požrtvovane i sve divne jaoooo kako je to krasno :heart:

Zato mog bratića treba umlatiti svaki put kad uzme barbiku.
 
Лекса, по обичају, извлачи из контекста само оно што њеном читању одговара...
А наставак цитираног поста гласи овако:

Mislim da je ta igracka fenomenalna stvar, ali ne samo za devojcice, nego i za decake... eto, ja cu svom sinu kupiti neku bebu da je cuva kada ja budem rodila sledece dete! I on kao muskarac treba da uci te stvari da radi, on ce jednog dana biti otac.

Тако да ''закључак'' који изводи нема благе везе са оним што је цитирани рекао...али то је Лексин ружни манир.
 
dečici treba davati neke krativne igrice...

nešto što razvija timski duh, orjentaciju u prostoru, logiku, zdravo razmišljanje,
brigu o društvu i tako da ne nabrajam...

upravo tako.
A da stavlja pelene i nosa bebu okolo ce vrlo lako i sama da nauci praksom

Kako biti majka se uci primjerom ponasanja nase majke prema nama... (ne na lutkama), i u knjigama za one kojima mame nisu bile preporucljiv primjer
Ako joj uvalite bebu u ruke, jedino sto ce zapamtiti kada odraste jeste da svom djetetu moze da uradi isto umjesto da se bavi njime i nauci je da je pored tjelesnog odgoja potrebna i ona emotivna veza.

da nedužim jednom rečju deci treba dati Quake 3 arena, far cry, call of duty 2 ili 4
i ne zaboravi te da ukjučite one opcije komadanje i tako to z:mrgreen:

ps: drage mame šalio sam se za ono quake 3 i ostalo z;)

zato je jako zgodno imati starijeg brata.... z:D
 
Da vas ispravim - najveći bol je ipak kad zgazite na bockicu (sećate se bockica, mislim da ih još ima :) )
I još nešto - neko reče da deca uče po modelu... to je istina! Isto tako uče po modelu da barbiki, braciki ili kome već trebaju najnovije ultra mega giga cipele, odelo, kola itd. jer joj se ne uklapa u stajling... :roll:
Pokopajte me sad sa ''šta se javljaš kad nemaš decu'', imam u okolini mnogo dece i znam koliko pažnje pridajem odabiru igračaka za njih...
 
Samo da znaš, ipak ne znaš ništa jer nemaš SVOJU decu :mrgreen:
Kada budeš propatila porođaj, trudnoću, boginje, vaške i sve ostalo, tek onda ćeš steći nadčovečansku mudrost :heart: ovo ostalo je sve naklapanje.

Hm... mislim da sam baš u skladu s temom :lol:
 
..nazalost, nema tu da vidish, pa da kazesh dosta..
..to kad vidish, ulazi u kucu na 24/7 bar dve godine..
..da vidish samo shto je onda slatko.. :neutral:

..mada, meni neshto fali haos,
kad legnesh u krevet pa onda u mraku izvlachish ispod sopstvenog jorgana redom:
dizalicu, medu i medinu bebu, tri najshpicastije kockice,
bundu od bracike, peraja od action-man-a ronioca i gas-masku od vatrogasca.. :)

Брацикиних ципела није било, али је било неких ,,екшн менова'' z:), точкова од којекавих камиона...
Лего коцке биле су на првом месту топ лист за гажење! z:dm3:

А приликом малтерисања куће мајстори су бацали на зид тракторе, гусаре, бродове...и још што шта из песка. z:)

Али ми нешто то све недостаје, сад нагазим само на школске торбе којима је изгледа место у предсобљу, на самом улазу... z:mrgreen:
 
Лекса, по обичају, извлачи из контекста само оно што њеном читању одговара...
А наставак цитираног поста гласи овако:



Тако да ''закључак'' који изводи нема благе везе са оним што је цитирани рекао...али то је Лексин ружни манир.

To nije Leksin ružni manir (kao što recimo TI to radiš, između ostalog Leksi.....) već Leksin običaj da dotičnu autorku čita parcijalno, kao što joj je i sama preporučila jedared, jer je uglavnom ostatak teksta njezin lični hvalospev.

Dakle, opet je na astalu Hellenina mnogo ružna osobina da drugim ljudima pripisuje SVOJE forumske osobine.

A komentar nije imao mnogo veze sa aautorkom već je iznet u duhu teme (pogledaj poslednju rečenicu) zato i nisam ostavila autoora citata.

Aj živela i da budeš malo tolerantnija u novoj godini.
 

Back
Top