Jaaaaoooooooaaaaoooooaaaoooo...

macka vracarka

Veoma poznat
Poruka
13.094
ljudi upravo sam stala na lego kockicu bosom nogom podrazumeva se..jaooo, majko moja,kakva japanska kazna kakvo fakirstvo..ovo se zove bol....a na stranu sto ne smem da arlauknem koliko bih mogla jer svi ukucani spavaju..
U pm da idu i Lego i svedjani ili ko ih je vec izmislio i novogodisnji paketici i pisma Deda Mrazu,i manijakalna potreba da nam se deca kreativno&edukativno uzdizu pa preterujemo sa kupovinom tih g.o.v.a.n.a koja posle pronalazim svuda po kuci..a da ne pricam o Bebi Born,bebi koja piski, place i mora da se odrzava i presvalci valjda da se ne ojede a u skladu sa polom ima pratece opreme jedno 150e,kad je vidim prepadnem se,izgleda ko prava,pocnem da se pomeram sa mesta i pljujem tri puta..
I Winks kretenuse koje imaju neki ybeni sjaj od koga sve po kuci i svi po kuci svetlimo ko vanzemaljci,sad smo svi valjda zacarani tim prahom,svi smo encantinks,il tako nekako...
E pobesnela sam...Mogu ja jos ovako,no da i neko drugi nesto kaze...
Ajde da vas cujem..izabacite sav bes o ma cemu i ma kome i nemojte se ustrucavati...
 
:lol:
Ludim od laserskih,vristecih,pistecih pistolja,ceo dan mi trube iznad glave...doneo im Deda Mraz z:mrgreen: Nije zaboravio ni brdo baterija,cekam pogodnu priliku da ih ubacim na brckanje,sa sve pistoljima...cvrsto resim,pa se u poslednjem trenutku predomislim,sve mi nesto zao...Ali,izgleda da cu morati,od svih igracaka,koje nisu bile ni priblizno "jeftine"oni te pistolje ne ispustaju iz ruku.z:cry:
 
ljudi upravo sam stala na lego kockicu bosom nogom podrazumeva se..jaooo, majko moja,kakva japanska kazna kakvo fakirstvo..ovo se zove bol....a na stranu sto ne smem da arlauknem koliko bih mogla jer svi ukucani spavaju..
U pm da idu i Lego i svedjani ili ko ih je vec izmislio i novogodisnji paketici i pisma Deda Mrazu,i manijakalna potreba da nam se deca kreativno&edukativno uzdizu pa preterujemo sa kupovinom tih g.o.v.a.n.a koja posle pronalazim svuda po kuci..a da ne pricam o Bebi Born,bebi koja piski, place i mora da se odrzava i presvalci valjda da se ne ojede a u skladu sa polom ima pratece opreme jedno 150e,kad je vidim prepadnem se,izgleda ko prava,pocnem da se pomeram sa mesta i pljujem tri puta..
I Winks kretenuse koje imaju neki ybeni sjaj od koga sve po kuci i svi po kuci svetlimo ko vanzemaljci,sad smo svi valjda zacarani tim prahom,svi smo encantinks,il tako nekako...
E pobesnela sam...Mogu ja jos ovako,no da i neko drugi nesto kaze...
Ajde da vas cujem..izabacite sav bes o ma cemu i ma kome i nemojte se ustrucavati...


Има једна још гора ствар: стати босом ногом на Барбикину ципелу!!!! z:(z:D

Срећа те ове Брацике немају тако ситне и шиљасте ципеле...

А да светлимо ко ваземаљци због тих светлуцавих прашака - светлимо! z:mrgreen:
И теписи нам светле, и меблови, и све!z:(
 
А била нека Баrбика којој стиснеш дугменце на грудима па онда пева ''Happy birthday''. A кад се батерија мало истрошила онда је певала успорено неким дубоким, промуклим гласом као из гроба.z:cry:
И кад је моје дете заспало са омиљеном лутком, па се у сну померило и нехотице укључило дугменце...не да сам скочила као опарена у сред ноћи!
До ујутру сам се тресла од страха! z:cry:Ебала их Барабика!
 
Има једна још гора ствар: стати босом ногом на Барбикину ципелу!!!! z:(z:D

Срећа те ове Брацике немају тако ситне и шиљасте ципеле...

А да светлимо ко ваземаљци због тих светлуцавих прашака - светлимо! z:mrgreen:
И теписи нам светле, и меблови, и све!z:(

Bracikama sa sve cipelama ispadaju i noge tj,stopala....To svet jos nije video..Pa, sad budi pametan...
Rano sam se opustila ocigledno,u periodu kad nam je stan izgledao kao poligon za igranje bilo je prosto neminovno da se nesto stoplom skrcka i vise puta dnevno i diskretno samo prosldedi u djubre..tako smo se neprimetno i oslobadjali loma,ali vec dugo se to nekako svelo na normalno pa mi je veceras ovo doslo kao podsecanje na muke i patnje odgajanja..
#Ako neko cita ovo a nema decu jos uvek nek se ne plasi i ne odustaje,nije bas to sve takooo strasno z:mrgreen:
(jos je gore)
 
A sjecate se onog sata ...alarm vojnicka truba... vejk ap....slog me imao strefit'....z:hm:

Mi smo komplet u znaku winx...lego smo prerasli....Barbika i Brazt su ...za sada...pali u zaborav....i ta winksomanija nesto dugo trajez:mrgreen:....inace najveca glupost su stikeri....ne da vuku pare....plus sto sam kupovala foto albume ....nikad kraja tome....

A ipak mislim da nema veceg bola od udarca malicem u "nesto"....:sad2:
 
Nemam decu, ali imam iskustvo sa igrackama...i pored toga sto treba biti fakir da bi se gazilo po njima, mislim da je to jedna od najboljih igracaka svih vremena, koja ne moze da se preraste...
Nazalost, devojcice ali jos vise njihove majke ( barem one koje sam ja sretala u tom svom iskustvu ) insistiraju na lutkama koje podsecaju na jeftine nocne frajle sa coska...ali to ih ne sprecava da im kupuju i tasne i sveske iolovke i sve u tom maniru...Baby born je jedno pomodarstvo koje od devojcice pravi " majku ", koja treba da vodi racuna o toj bebi ( macka je vec opisala )...i sad, zbog cega je to potrebno...? Ja prva nikada ne bih to kupila svom detetu...a i beba je ruzna...lepse su one obicne celave bebe, koje se vucaraju svuda i neunistive su...:)...Ne znam, ali cini mi se da u odabiru igracaka postoji velika povezanost sa sredinom odrastanja deteta...postoje deca koju ne zanimaju " trendovi ", koja imaju svoja interesovanja i drugaciji vid zabave...Recimo, oni ce uzeti neki kreativni set od Crayole, Rewell-ove makete ili knjigu Kreativnog centra...
Ali, i poneki roditelji i oni koji poklanjaju igracke su krivi, zato sto ne razmisljaju o tim stvarima, nego " Daj da je sto vece, da ima sto vise sljokica, da je sto veca puska "...Sta? Knjigu da joj kupim? Svasta...
Znam samo da moje dete nece odrastati na tome sto se danas kupuje i da nece biti uskraceno za radost u igri...
 
:lol: Sjajna tema .
Ja bi mogla do sutra da se upisujem.

Winx :dash: krila nalazim gde god moja guza zeli da sedne, kako li se uvek tu nadju nije mi jasno ?
Moje sedanje prati krik ...neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, krila od Flore !

Barbike mislim da imamo sve koje je mattel ikada proizveo...sa krilima , sirene, princeze, doktorke, dzokeji, atletičarke...al neeeeeeeeee neophodna je bila još Mariposa :roll: tako da je u pismu dotičnom dedi bila na mestu br 1. Ja ruznije nesto videla nisam , ove nove barbike su tesko sr.

E sad tim barbikama , jel treba kuca, il bar dnevna i spavaca soba, a u dnevnoj ima i ono sto ja nemam :roll: sve sitno i tvrdo i savrseno za psa da proguta pa da se davi :evil:

Osim toga treba joj auto, jel, kako da ide u shoping peške?! :roll: , ali...... prokletom autu se ne otvaraju vrata a ni gepek, cenim da ce uskoro traziti novi sa full opremom.

A tu su i Bratz , sveli smo ih na 4 , od svake vrste po jedna , od njih imamo samo konja ( hvala bogu )

Ako na to dodamo Snezanu sa full kucicom i 7 patuljaka i princom , Pepeljugu sa dva miša, Auroru bez prateceih elemenata, Pokahontas sa kolibrijem , Arijel sa rakom i ribicom ... postavlja se pitanje , kako mi svi dišemo i odakle dovoljno kiseonika u nasem stanu.

Nekom drugom prilikom cu o igrackama koje ispustaju zvuke to nam tata donosi u neogranicenim kolicinama , mora da je bio uskracen za iste ko dete, iako nece da prizna .
 
Uopste mi nije jasno zasto podvaljujete deci tolike kolicine igracaka? Pa se posle bunite koliko ih je!

Pa vi ste ih kupili, da bi sa njima (igrackama) zamenili vas posao, a to je da animirate decu, i to ne tudju nego svoju, ovako je lakse slazem se.

Bolje da im pruzite vise paznje, da ih vodite u parkove, sume, izlete.
Ja to uopste ne razumem?

Ne treba detetu milion igracaka da bude sretno i zadovoljno, to su samo "olaksice" na kojima fabrike igracaka zaradjuju milione, a vama dobro dosle za vasu lenjost.

Kad smo mi bili deca toga nije bilo u tim kolicinama, vise smo se igrali napolju, i pravili sami svoje igracke, razvijali se, mastali, sticali nova iskustva.. ali sad je neko drugo vreme.

Ne zelim da sudim, zelim da ukazem.

Provodite vise vremena sa decom, budite im vi igracka, izadjite u prirodu, pustite ih da trce po sumi i nek sami prave svoje igracke..
 
Moja najgora nocna mora je neki glupi irvas koji je zapao na nemoguce mesto, odakle bi trebalo pomeriti pola stana da se izvadi.....i koji nicim izazvan, povremeno izdeklamuje dzingl bels....obicno u po noci

... i nindza koranjace i ostali ratnici siljatih extremiteta ili oruzja na koje povremeno nagazim...i avion koji proizvodi zvuk poletanja identican pravom, verovatno svega par decibela nizi :(
 
Nemam decu, ali imam iskustvo sa igrackama...i pored toga sto treba biti fakir da bi se gazilo po njima, mislim da je to jedna od najboljih igracaka svih vremena, koja ne moze da se preraste...
Nazalost, devojcice ali jos vise njihove majke ( barem one koje sam ja sretala u tom svom iskustvu ) insistiraju na lutkama koje podsecaju na jeftine nocne frajle sa coska...ali to ih ne sprecava da im kupuju i tasne i sveske iolovke i sve u tom maniru...Baby born je jedno pomodarstvo koje od devojcice pravi " majku ", koja treba da vodi racuna o toj bebi ( macka je vec opisala )...i sad, zbog cega je to potrebno...? Ja prva nikada ne bih to kupila svom detetu...a i beba je ruzna...lepse su one obicne celave bebe, koje se vucaraju svuda i neunistive su...:)...Ne znam, ali cini mi se da u odabiru igracaka postoji velika povezanost sa sredinom odrastanja deteta...postoje deca koju ne zanimaju " trendovi ", koja imaju svoja interesovanja i drugaciji vid zabave...Recimo, oni ce uzeti neki kreativni set od Crayole, Rewell-ove makete ili knjigu Kreativnog centra...
Ali, i poneki roditelji i oni koji poklanjaju igracke su krivi, zato sto ne razmisljaju o tim stvarima, nego " Daj da je sto vece, da ima sto vise sljokica, da je sto veca puska "...Sta? Knjigu da joj kupim? Svasta...
Znam samo da moje dete nece odrastati na tome sto se danas kupuje i da nece biti uskraceno za radost u igri...
xmm... Ne pravi od devojcice majku, nego joj pruza priliku da imitira svoju majku, ali i da uci da vodi racuna, voli i neguje malo dete! Mislim da je ta igracka fenomenalna stvar, ali ne samo za devojcice, nego i za decake... eto, ja cu svom sinu kupiti neku bebu da je cuva kada ja budem rodila sledece dete! I on kao muskarac treba da uci te stvari da radi, on ce jednog dana biti otac. Mislim da je lutka super da nauci decu da bebe nisu samo fun and games, nego tu ima nekih obaveza, pa ce onda jednog dana malo paziti o tome da li hoce ili nece da se time bave...

ali na kraju, ja ne vidim nista lose u tome da se devojcica uci da bude majka, a decak uci da bude otac... to je bas korisna igra posto ce mozda jednog dana imati manje problema sa svojom novom ulogom u zivotu... a ne kao npr. ja da ne znaju sta ih je snaslo :zstidljivko:

Meni je glupo da olajavam neke lutke, to nema veze sa zivotom, ja sam imala barbike i sve najnovije modne kolekcije, parfeme, cipelice, tasnice... imala sam i kucu, i namestaj i hranu za barbike, pa nisam postala ni tipicna zenskica, a ni domacica.... to nema veze sa lutkama, svaka ta lutka moze da dobije ulogu koju joj nameni to dete po sopstvenom izboru i preferencijama... svojoj deci sigurno necu nametati kako treba da se igraju, to je stepen kontrole koji je ... sulud!

Ako hoces da ti dete cita, nije dovoljno da mu kupis knjigu! Treba dete tebe da vidi da citas, da vidi da ti volis knjige.... a ne da mu serviras model bez konkretnog primera.
 
xmm... Ne pravi od devojcice majku, nego joj pruza priliku da imitira svoju majku, ali i da uci da vodi racuna, voli i neguje malo dete! Mislim da je ta igracka fenomenalna stvar, ali ne samo za devojcice, nego i za decake... eto, ja cu svom sinu kupiti neku bebu da je cuva kada ja budem rodila sledece dete! I on kao muskarac treba da uci te stvari da radi, on ce jednog dana biti otac. Mislim da je lutka super da nauci decu da bebe nisu samo fun and games, nego tu ima nekih obaveza, pa ce onda jednog dana malo paziti o tome da li hoce ili nece da se time bave...

ali na kraju, ja ne vidim nista lose u tome da se devojcica uci da bude majka, a decak uci da bude otac... to je bas korisna igra posto ce mozda jednog dana imati manje problema sa svojom novom ulogom u zivotu... a ne kao npr. ja da ne znaju sta ih je snaslo :zstidljivko:

Aha...super...bljak...
 
Aha...super...bljak...
ok, ali ne shvatas poentu!
ne radi se o tome da decu tako oblikujes, nego deca imitiraju zivot u svojim igrama (u odredjenom dobu)
evo vidi ovo na primer: http://www.elc.co.uk/toys/dressing-up-roleplay/playing-house/

Deca se tako zabavljaju, uce stvari, imitiraju... oni se igraju! Ne oblikuju im se preferencije za ceo zivot. Moj sin na primer, hoce da se igra sa peglom, ali ja ne mogu da mu dam... nego mu onda, na primer, kupim igracku i onda on "pegla", to ne znaci da ja njemu imputiram da treba da se bavi profesionalno peglanjem u zivotu, niti da ga nista vise nece zanimati sem peglanja... tako samo sebi olaksavas zivot!
Evo jos jedan primer, moj sin je opsednut kljucevima, cak i zna da kaze rec "kljuc" i tako ja nekad stojim sa njim po pet i deset minuta ispred vrata naseg ulaza od zgrade ili ispred stana dok se on zeza sa kljucevima i zamisli misa zna da stavi kljuc u bravu, onako mali i sve... moze da dobaci rukom dovoljno visoko da stavi kljuc u bravu, anyway, kada bih ja imala neku kucicu sa vratima i kljucem i kada bi moj sin mogao po celi dan da se igra sa tim... meni bi zivot bio laksi... eto, o tome se radi! umesto da traze da se igraju sa stvarima koje nisu za igru, oni imaju priliku da vezbaju na adekvatnim za njihov uzrast predmetima.

sigurna sam da ce moj sin hteti da bebi menja pelene, ali nisam sigurna da cu ja biti OK sa tim, pa umesto da se svadjam sa njim, lepo cu mu reci da on ima svoju bebu!
 
Zadnji put sam i ja ispustila taj krik kad sam se nabola na iglu koju sam ostavila u fotelji slucajno....sila sam nesto i zabola sam je u fotelju da mi tu ostane da nadjem jos nesto cega sam se naknadno setila da treba da usijem. I kada sam sve lepo zavrsila onda sam je opet zabola u fotelju jer je zvonio telefon i posto ja tako volim da caskam sa svojim drugaricama i da spremam po kuci ja sam na nju zaboravila a korpicu sa koncima odlozila na svoje mesto. Posle nekoliko dana sam je nasla ...zadnjim delom ledjaz:cry: ...kada sam sela na ivicu fotelje gde je bila zabodena z:mrgreen:
Sva sreca nije me ubola ona ostra strana nego ona gde se uvlaci konac, ali nije prijatno svejedno.
 
Poslednja izmena:
Nemam decu, ali imam iskustvo sa igrackama...i pored toga sto treba biti fakir da bi se gazilo po njima, mislim da je to jedna od najboljih igracaka svih vremena, koja ne moze da se preraste...
Nazalost, devojcice ali jos vise njihove majke ( barem one koje sam ja sretala u tom svom iskustvu ) insistiraju na lutkama koje podsecaju na jeftine nocne frajle sa coska...ali to ih ne sprecava da im kupuju i tasne i sveske iolovke i sve u tom maniru...Baby born je jedno pomodarstvo koje od devojcice pravi " majku ", koja treba da vodi racuna o toj bebi ( macka je vec opisala )...i sad, zbog cega je to potrebno...? Ja prva nikada ne bih to kupila svom detetu...a i beba je ruzna...lepse su one obicne celave bebe, koje se vucaraju svuda i neunistive su...:)...Ne znam, ali cini mi se da u odabiru igracaka postoji velika povezanost sa sredinom odrastanja deteta...postoje deca koju ne zanimaju " trendovi ", koja imaju svoja interesovanja i drugaciji vid zabave...Recimo, oni ce uzeti neki kreativni set od Crayole, Rewell-ove makete ili knjigu Kreativnog centra...
Ali, i poneki roditelji i oni koji poklanjaju igracke su krivi, zato sto ne razmisljaju o tim stvarima, nego " Daj da je sto vece, da ima sto vise sljokica, da je sto veca puska "...Sta? Knjigu da joj kupim? Svasta...
Znam samo da moje dete nece odrastati na tome sto se danas kupuje i da nece biti uskraceno za radost u igri...


Ok..samo me zanima da li sa sigurnoscu mozes da tvrdis da ce bas tako biti..
I ja decidirano tvrdim da su Bratz nesto najodvratnije sto postoji,njihov glas me iritira do izbijanja osipa po dekolteu,one su nakaze mentalne i fizicke..ali sam joj kupila....takodje mislim da beba kao beba kao igracka zapravo, celava lutka od gume ne bitno dal je Baby born il koja vec nije neka animacija..Ali avaj..ludo zensko od kad se ispili zeli da bude majka,da menja pelene,da kupa, hrani i uspavljuje...Takodje sam protiv toga jer nece joj to pobeci ali..kupila sam.
I tako bih mogla jos sijaset stvari da nabrojim i iznesem svoje misljenje o njima ali deca nisu bazdarena po nasim merilima i ako se mi trudimo da ih stalno usmeravamo na bolje na edukativnije na mastovitije...
Ona hoce knjigu ali kada joj procitam..Sta? vratimo je na policu i trazi ono sto u njenom vremenu,danas je aktuelno.Mi smo se odusevljavale plasticnim servisima za kafu,kompletom za doktora,barbike su dosle kasnije..ali oni sada odma znaju sta zele,znaju sta je trend,znaju bre, sta hoce..nema podvaljivanja.
I daj Boze da uspes u svojo misiji,ali upadas u klopku da od svog deteta braneci mu pravis razlicito i neuklopljeno dete...Nije ni to u redu.
 
Uopste mi nije jasno zasto podvaljujete deci tolike kolicine igracaka? Pa se posle bunite koliko ih je!

Pa vi ste ih kupili, da bi sa njima (igrackama) zamenili vas posao, a to je da animirate decu, i to ne tudju nego svoju, ovako je lakse slazem se.

Bolje da im pruzite vise paznje, da ih vodite u parkove, sume, izlete.
Ja to uopste ne razumem?

Ne treba detetu milion igracaka da bude sretno i zadovoljno, to su samo "olaksice" na kojima fabrike igracaka zaradjuju milione, a vama dobro dosle za vasu lenjost.

Kad smo mi bili deca toga nije bilo u tim kolicinama, vise smo se igrali napolju, i pravili sami svoje igracke, razvijali se, mastali, sticali nova iskustva.. ali sad je neko drugo vreme.

Ne zelim da sudim, zelim da ukazem.

Provodite vise vremena sa decom, budite im vi igracka, izadjite u prirodu, pustite ih da trce po sumi i nek sami prave svoje igracke..
A jel ti to govoris iz licnog iskustva ili onako ..napamet?
Hvala ti sto si nam ukazao...z:)
Ne zelim zaista da se konfrontiram ali mi je malo muka od likova ovde ili u RL koji drze slovo o vaspitavanju na ovaj nacin..Naravno da je sad neko drugo vreme-lepo si to rekao.
Ja, mom detetu ne mogu da budem igracka,mogu da je setam da je vodim i da je vaspitavam ali da joj budem kockice,lutke ili puzzle ne mogu sve i da hocu.
Napolje da je pustim takodje ne mogu...gde da se igra i sa kim?Zivimo u gradu,automibili i autobusi zvrndaju okolo,pa nekako nije bas ni normalno a ni bezbedno za dete od sest godina.Nije ruku na srce ni za starije...
Sumu vidimo kad odemo u Kosutnjak,ali da smo probali da pravimo igracke gore..nismo jer niti sam ja tome vicna a nije ni ona bas nesto poludela za tim...
O vremenu koje danas roditelji provode sa decom mozemo esej da napisemo...Malo ga je u jednom danu za sve sto se ocekuje od nas...
Lako je kritikovati,ukazivati..niko nije lud,svi znamo sta bi trebalo i kako..samo ako bi mi neko konkretno odgovorio na koji nacin i u kojoj laboratoriji bih mogla da se dupliciram,i da nekako produzim dan za jedno 7-8 h,jedino taj bi mi bio od pomoci.
Ovako..prazne price.
 

Back
Top