Ja carujem sam

E, pa, kad ti je jesti najveći problem...
Nemam ja tu šta dalje da kažem.
I ja sam tako mislila.
Ali imaju neki organizmi, oni muskarci mrsaviji, sto jednostavno im ne odgovara posna ishrana.
E sada, moze biti i puno neznanja i navike na przeno, meso itd.
Nisam sigurna, ali znam osobu sto je premrsava i tokom Vaskrsnjeg posta je puno smrsao bas.
Ne znam, moguce i da je samo to rađeno pogrešno,pa zato
 
Jesi li započeo Božićni post?
Ni meni se ne da da nađem srodnu dušu, ali znam da ne želim da me moja sestričina pita: "Tetka, šta je tebi bilo? Toliko pametna, obrazovana, simpatična i dobra-gde je zapelo?" U ovoj godini ću naći jednu divnu osobu za sebe. Ako ne, odustajem. Idem u manastir, na Bogosluženje do smrti, i biće mi čast! Bog ima najveću vlast-neka me uputi šta da radim.
Ниси упознала Војводу, тј мене. Просто.
 
Jesi li započeo Božićni post?
Ni meni se ne da da nađem srodnu dušu, ali znam da ne želim da me moja sestričina pita: "Tetka, šta je tebi bilo? Toliko pametna, obrazovana, simpatična i dobra-gde je zapelo?" U ovoj godini ću naći jednu divnu osobu za sebe. Ako ne, odustajem. Idem u manastir, na Bogosluženje do smrti, i biće mi čast! Bog ima najveću vlast-neka me uputi šta da radim.
Ti se meni zaista činiš kao divna osoba, i draga si mi po tvojim porukama.:heart:

Ima sigurno, samo se niste sreli.

A koliko je tako finih žena i finih muškaraca samih, a samo da je sastaviti
 
Jesi li započeo Božićni post?
Ni meni se ne da da nađem srodnu dušu, ali znam da ne želim da me moja sestričina pita: "Tetka, šta je tebi bilo? Toliko pametna, obrazovana, simpatična i dobra-gde je zapelo?" U ovoj godini ću naći jednu divnu osobu za sebe. Ako ne, odustajem. Idem u manastir, na Bogosluženje do smrti, i biće mi čast! Bog ima najveću vlast-neka me uputi šta da radim.
Hoces, veruj u to
Sa istom mislju sam prosle godine usla u 2023. I obistinilo se ono sto sam osecala da me ceka
 
Hoces, veruj u to
Sa istom mislju sam prosle godine usla u 2023. I obistinilo se ono sto sam osecala da me ceka
Daaa, saglasna sam.
Zapravo, kad bolje skontam, i meni se to desilo. U januaru te godine sam to odlučila.
A upoznala sam ga prethodne godine ali nisam to prepoznala, dok nisam ja razmišljanje promijenila u januaru i te godine smo započeli i traje godinama.
 
Živimo u eri stereotipa da se mora imati partner. Zašto ljudi misle da ako je neko sam da mu je loše ili da čak nije normalan? Da li to prema sebi prosuđuju, da ako oni budu sami da će biti nesrećni? Ili je jednostavno u pitanju stereotip da se mora imati neko? Da li se mora imati neko (partner) da bi nam sve bilo u životu u redu?

Jevtinije je da imas trajniju partnerku , da se ne razbacujes sa pare i vreme po barovima.
Jedino ako si cudo prirode pa te seks ne zanima e onda.............
 
Ako ne mozes imati vezu, barem onda kombinaciju, kao skoro najnizi oblik vezivanja. Najnizi je ovisnist o tetama noci.

Ako nisi za vezivanja onda hobi i poslovi, teska fizikalija, prije ces se ischekirati, pa nece biti problema. A i drzava nece morati izdvajati penziju, socijalu.🤷
 
Društvena smo bića, neće biti uvek mame i tate, baba i deda, odživeše, odoše, neće sestra/brat imati vremena da nam prave društvo. Vole nas najmlađi, oni još ne mogu da procene kakve greške imamo, vide nas kao savršene jer je to od Boga dar, najbolji smo im, ali i oni će se u nekom trenutku zapitati: "Šta je bre, ovoj ženi-ovom čoveku? Šta je nju/njega sprečilo da nađe sebi para, zajedno da žive srećno do kraja života?"
U dogovoru sa značajnom osobom ćemo postići samoću koja nam treba, ali možda je biti sam do kraja nekome nama važnom veliki teret. Sad imamo po 30-40 godina, biti sam je ok... ali dolaze ozbiljnije godine. Protivprirodno je da u starost uđemo a da nemamo osobu za sebe.
Nije covek stvoren da bude sam.

No ne treba siliti.
 
Živimo u eri stereotipa da se mora imati partner. Zašto ljudi misle da ako je neko sam da mu je loše ili da čak nije normalan? Da li to prema sebi prosuđuju, da ako oni budu sami da će biti nesrećni? Ili je jednostavno u pitanju stereotip da se mora imati neko? Da li se mora imati neko (partner) da bi nam sve bilo u životu u redu?
Mora.
 
Živimo u eri stereotipa da se mora imati partner. Zašto ljudi misle da ako je neko sam da mu je loše ili da čak nije normalan? Da li to prema sebi prosuđuju, da ako oni budu sami da će biti nesrećni? Ili je jednostavno u pitanju stereotip da se mora imati neko? Da li se mora imati neko (partner) da bi nam sve bilo u životu u redu?
Ne mora u principu, ali obično jeste pokazatelj kvaliteta neke osobe.
Ako neko nema devojku/momka ili nije oženjen/udat nešto im fali to je manje-više sigurno.
E sad to nešto ne mora ni da bude toliko problematično u principu. Možda su bili povređeni i zasitili se svega.
Ali opet im nešto fali.

Možeš biti i samotnjak i čudak, nije problem. Ali spremi se da se nosiš sa težinom takvog tretmana.
 
Živimo u eri stereotipa da se mora imati partner. Zašto ljudi misle da ako je neko sam da mu je loše ili da čak nije normalan? Da li to prema sebi prosuđuju, da ako oni budu sami da će biti nesrećni? Ili je jednostavno u pitanju stereotip da se mora imati neko? Da li se mora imati neko (partner) da bi nam sve bilo u životu u redu?
Ako je samo zbog tog stereotipa da se mora imati partner, radije biram da budem sam, pa makar mi iza ledja pričali da sam najveći čudak i klošar, nego da živim u skladu sa onim što drugi kažu da je normalno. Čak štaviše, kad čujem da mi neko pametuje oko toga, javi mi se dodatna želja da samo zbog toga ostanem sam, da im kvarim stereotipe i da im pokažem da može.

Ako nisam u stanju da pronađem nekoga sa kim ću kliknuti, zašto bi društvo od mene očekivalo i teralo me tihim osuđivanjem da se upuštam u bilo šta manje od toga, i da na taj način smanjim kvalitet svog života?

Istina je da samoća nije jednostavna i laka, možeš imati milion hobija, i većinu vremena se osećati vrhunski, ali znaju da uhvate momenti kada ti je potrebna bliskost na ovaj ili onaj način, posebno kad vidiš da je većina u naizgled srećnim i ispunjenim odnosima, ali opet, rešenje toga nije naći nešto što je ispod tvojih (zdravih) očekivanja, i misliti da će to uspešno popuniti prazninu. Ljudi se mogu osećati prazno i usamljeno i kada nisu sami.

Još ne znam da li je u potpunosti moguće pobeći od tog povremenog osećaja praznine, ali smatram da je itekako moguće voditi ispunjen i kvalitetan život.
 

Back
Top