Ja carujem sam

Meliot

Elita
Poruka
19.770
Živimo u eri stereotipa da se mora imati partner. Zašto ljudi misle da ako je neko sam da mu je loše ili da čak nije normalan? Da li to prema sebi prosuđuju, da ako oni budu sami da će biti nesrećni? Ili je jednostavno u pitanju stereotip da se mora imati neko? Da li se mora imati neko (partner) da bi nam sve bilo u životu u redu?
 
Živimo u eri stereotipa da se mora imati partner. Zašto ljudi misle da ako je neko sam da mu je loše ili da čak nije normalan? Da li to prema sebi prosuđuju, da ako oni budu sami da će biti nesrećni? Ili je jednostavno u pitanju stereotip da se mora imati neko? Da li se mora imati neko (partner) da bi nam sve bilo u životu u redu?
To samo ti sam za sebe možeš da proceniš.
 
Ma jok. Pazi, lepo je biti s nekim povezan - jbga polovi, priroudau i to. Ali je ideja veze nametnuta ko instagram nalog. Kako bez toga jbte? Kako ces firmu da vodis?
I zato ti se veza zapravo smuci. Jer je proceduralna. Kresnete se, pa ste u vezi, pa se drzite za ruke i trckarate okolo i na kraju zivite zajedno i ona uredjuje stan.
 
Ma jok. Pazi, lepo je biti s nekim povezan - jbga polovi, priroudau i to. Ali je ideja veze nametnuta ko instagram nalog. Kako bez toga jbte? Kako ces firmu da vodis?
I zato ti se veza zapravo smuci. Jer je proceduralna. Kresnete se, pa ste u vezi, pa se drzite za ruke i trckarate okolo i na kraju zivite zajedno i ona uredjuje stan.
obeležava teritoriju:think::lol:
 
Kakve veze ovo ima sa ljubavi ili seksom?
Živimo u eri stereotipa da se mora imati partner. Zašto ljudi misle da ako je neko sam da mu je loše ili da čak nije normalan? Da li to prema sebi prosuđuju, da ako oni budu sami da će biti nesrećni? Ili je jednostavno u pitanju stereotip da se mora imati neko? Da li se mora imati neko (partner) da bi nam sve bilo u životu u redu?
I ja sam dugo sam. I ono, ne kukam iako smatram da je svet lepši u dvoje, koji se poštuju i razumeju...
 
Društvena smo bića, neće biti uvek mame i tate, baba i deda, odživeše, odoše, neće sestra/brat imati vremena da nam prave društvo. Vole nas najmlađi, oni još ne mogu da procene kakve greške imamo, vide nas kao savršene jer je to od Boga dar, najbolji smo im, ali i oni će se u nekom trenutku zapitati: "Šta je bre, ovoj ženi-ovom čoveku? Šta je nju/njega sprečilo da nađe sebi para, zajedno da žive srećno do kraja života?"
U dogovoru sa značajnom osobom ćemo postići samoću koja nam treba, ali možda je biti sam do kraja nekome nama važnom veliki teret. Sad imamo po 30-40 godina, biti sam je ok... ali dolaze ozbiljnije godine. Protivprirodno je da u starost uđemo a da nemamo osobu za sebe.
 
Poslednja izmena:
Sad imamo po 30-40 godina, biti sam je ok... ali dolaze ozbiljnije godine. Protivprirodno je da u starost uđemo a da nemamo osobu za sebe.
Sve je to lepo što si iznad napisala i u pravu si, ali samo ovo bih iskomentarisao: zašto je neprirodno ostati sam? Neki ljudi jednostavno ne mogu da žive ni sa kim. Ne vole obaveze, ne vole odgovornost u braku i u vidu roditeljstva.

Ko nađe srodnu dušu blago njemu i svaak mu čast, ali nisu svi te sreće, to je poenta.
 
Živimo u eri stereotipa da se mora imati partner. Zašto ljudi misle da ako je neko sam da mu je loše ili da čak nije normalan? Da li to prema sebi prosuđuju, da ako oni budu sami da će biti nesrećni? Ili je jednostavno u pitanju stereotip da se mora imati neko? Da li se mora imati neko (partner) da bi nam sve bilo u životu u redu?


ako na brdovitom balkani zhivish sam onda je to shit happens
 
Sve je to lepo što si iznad napisala i u pravu si, ali samo ovo bih iskomentarisao: zašto je neprirodno ostati sam? Neki ljudi jednostavno ne mogu da žive ni sa kim. Ne vole obaveze, ne vole odgovornost u braku i u vidu roditeljstva.
Svi to treba da imamo i mislimo o tome. Treba da pronađemo osobu sa kojom ćemo da ostarimo, a računamo da je život dug-nikad nije dovoljno dug, mora se malo i verovati! Da li želiš neke male oči koje te vide kao pametnog, dobrog, mudrog da izrastu u velike i pitaju se sa brigom i čuđenjem: "U čemu je, bre, problem, tetka/striče??? Zašto ti niko nikad nije valjao?Je l'to uopšte moguće? Niko ti ne valja, da nije možda do tebe?"
 
Svi to treba da imamo i mislimo o tome. Treba da pronađemo osobu sa kojom ćemo da ostarimo, a računamo da je život dug-nikad nije dovoljno dug, mora se malo i verovati! Da li želiš neke male oči koje te vide kao pametnog, dobrog, mudrog da izrastu u velike i pitaju se sa brigom i čuđenjem: "U čemu je, bre, problem, tetka/striče??? Zašto ti niko nikad nije valjao?Je l'to uopšte moguće? Niko ti ne valja, da nije možda do tebe?"
Sve si ti u pravu ali nekome jednostavno ne da nađe srodnu dušu. A ovo razmnožavanje tipa samo da ostanu potomci posle mene mene iskreno ne zanima. To mi je na nivou životinje. Kako da pravim decu sa nekim do koga mi nije stalo ili sa kim ne mogu da izađem na kraj?
 
Sve si ti u pravu ali nekome jednostavno ne da nađe srodnu dušu. A ovo razmnožavanje tipa samo da ostanu potomci posle mene mene iskreno ne zanima. To mi je na nivou životinje. Kako da pravim decu sa nekim do koga mi nije stalo ili sa kim ne mogu da izađem na kraj?
Jesi li započeo Božićni post?
Ni meni se ne da da nađem srodnu dušu, ali znam da ne želim da me moja sestričina pita: "Tetka, šta je tebi bilo? Toliko pametna, obrazovana, simpatična i dobra-gde je zapelo?" U ovoj godini ću naći jednu divnu osobu za sebe. Ako ne, odustajem. Idem u manastir, na Bogosluženje do smrti, i biće mi čast! Bog ima najveću vlast-neka me uputi šta da radim.
 
Ne, ne veruejm da post u hrani menja nešto kod čoveka. Bitan je duhovni post, a on treba da se praktikuje celoga života. Danas sam pojeo izvarednu leskovačku pkjeskavicu ali se u duši osećam baš čisto.

Post, naročito Božićni, nas poučava ljubavi, praštanju i radosti jer je inspirisan Hristovim rođendanom. Trebali ste započeti post, nije još kasno.
 
Živimo u eri stereotipa da se mora imati partner.
Danas to sve manje biva.
Zašto ljudi misle da ako je neko sam da mu je loše ili da čak nije normalan?
Ne mislim to, ali rođeni smo kao socijalna bića i smatram da smo predodređeni tome. Većina teži tome. I vrćinu onih što su sami muči ih to.
Da li to prema sebi prosuđuju, da ako oni budu sami da će biti nesrećni? Ili je jednostavno u pitanju stereotip da se mora imati neko? Da li se mora imati neko (partner) da bi nam sve bilo u životu u redu?
Pa lakše je biti sam, i samo se fokusirati na sebe, svoje hobije....ali samospoznaja i rast se dešava i kroz odnose sa drugima, a što bliži odnos, više je i rasta.
Zato ja i smatram da treba biti sa pravom osobom.

Ali ako izostaj ta osoba, treba biti sam. Nikako ne treba biti sa nekime samo zato da nisi sam.
 

Back
Top