"Izumrećemo kao narod" - šta to stvarno znači?

Немци не нестају јер увозе Србе, Пољаке, Хрвате, Грке, Мађаре, Украјинце, Русе, Шпанце итд. и од њих праве Немце, и то доста успешно.

С друге стране, Србија не увози никога, него само извози.

U ovom tvom odgovoru lezi sustina. Mislim da sam te vec jednom pitao koliko imas godina, i da mi se na tvoje godine svidja tvoje razmisljanje.

Nestajanje naroda ne znaci nestajanje u fizickom smislu - nego u svesti i moralnim vrednostima.

Nije bitno - sto se Nemci manje hebu i radjaju - jer se nemacka svest radja na uvozu Srba, Poljaka, Turaka....

Nestajanje naroda ne znaci nestanak naroda u fizickom smislu - nego u duhovnom. Ako mi nemamo duhovne vrednosti koje ce slediti, kao sta slede Nemce, Poljaci, Grci, Srbi, Slovaci.... nas broj onda i nije bitan, moze nas biti 9/10 ako samo predstavljamo fizicki broj - bez svesti smo samo testo koje drugi oblikuje - jedna siva amorfna i bezvoljna masa.

Svest naroda znaci - volju, motivaciju, srecu, prosperitet, zelju za npretkom, nadu - bez tog duhovnog dela bivstvovanja narod je bezvredan kao Indijanac u Severnoj Americi.
 
Narodi ne izumiru zbog konstantno negativnog prirodnog priraštaja. Oni mogu nestati jedino istrebljenjem.
Konstantno negativan prirodni priraštaj jeste posledica nebrige države (u našem slučaju). Žene nisu nimalo zaštićene, poslodavci im brane da se udaju i rađaju decu itd. Žene koje odluče da batale karijeru zbog porodice opet ne rešavaju ništa jer danas muškarac sam zbog veoma loše ekonomije ne može da privređuje dovoljno da bi izdržavao celu porodicu, jedna plata nije dovoljna. Takođe, u ovako lošim uslovima i pored stabilnog prihoda dosta ljudi neće odabrati da imaju decu jer ono što je danas potpuno nemoguće naći, ako je dovoljno novca i moguće, jeste stabilan posao. Tj. niko danas ne može sebi da garantuje da, i pored svog dobrog rada, sutra neće biti otpušten ili da mu se firma neće ugasiti. Na sve to, sama država nema nikakvu socijalnu politiku u cilju podrške novim roditeljima, a ono što već postoji u formi dečijih dodataka i slične pomoći se konstantno smanjuje. Takođe, treba dodati da većina ljudi u Srbiji nema sopstvenu nekretninu (ili je bar nema tamo gde bi mogla da radi) i mora da plaća stanovanje.

Šta god bilo ko pričao, razlozi jesu sistemski i jesu posledica katastrofalnog stanja u državi. Srbija je primer siromašnih zemalja gde su ljudi ipak dovoljno obrazovani da bi bili svesni da ne treba da rađaju 15 dece ako nisu sposobni da im pruže ono što je potrebno za njihov dobar razvoj (za razliku od onih afričkih vukoje.bina i slično). I mnogo je bolje što je tako.

Dobar primer ti je Vizantija koja je nestala upravo zahvljajuci negativnom prirodnom prirastaju.
 
Dobar primer ti je Vizantija koja je nestala upravo zahvljajuci negativnom prirodnom prirastaju.

Са друге стране, одличан пример опстанка једне нације су Мађари, који опстају већ вековима иако су од када су населили подручје где су и данас имали у окружењу силна друга ратоборна племена и кроз историју бројна искушења да изгубе своје национално биће.
 
Па јесте 200 еврића. Ал' кад обоје примају по 200 еврића, то је већ 400. Плус, стари татко и мајка од обоје примају солидне пензијице. А пошто стари људи не троше, посебно што дају за децу, то значи да ово двоје што цмиздре да живе са 200 евра имају бар 800 евра за трошак месечно и лагодан живот у Србији.

Е сад, што ће стари татко и мајка пре или касније да умру, то ово двоје не мора да брине, јер ће у међувремену нешто да се деси. Кад одувек живе лепо, живеће и у будућности. Нешто ће се деси.

Леп је живот са 800 евра у Србији, а још имаш довољно форе да кукаш околини да живиш са 200. Једино заебано кад те питају одакле ти скуп телефон, летовање, телевизор са спејс екраном и остале благодети које је могуће створити у СРбији са 800 евра.

- Ne mogu više, ovoj zemlji izgleda nisu potrebni školovani ljudi, podneo sam papire, odlazim u pečalbu, plakaće ova zemlja za moćnim ekonomskim tehničarem.
- Ae ne seri, ovde je do jaja, samo budale odlaze.
- Šta lupaš bre, moj kum otišo, programer u Njemačkoj, ima para ko blata, radi 14 sati, vikendom čak stigne i ženu i dete da vidi iako žive zajedno u istoj kući.
- To ti pričam. A pogle mene, 36 godina, ustanem u podne, keva mi skuva kafu, napravi doručak, odem do kladže, padnem sve tikete, posle se malo svađam sa ćaletom zbog Vučića, popodne kafić, uveče fudbalica u balonu, A ĐE JE TO NJEMCU PITAM JA TEBE?

Izvor: www.tarzanija.com (fb stranica)
 
- Ne mogu više, ovoj zemlji izgleda nisu potrebni školovani ljudi, podneo sam papire, odlazim u pečalbu, plakaće ova zemlja za moćnim ekonomskim tehničarem.
- Ae ne seri, ovde je do jaja, samo budale odlaze.
- Šta lupaš bre, moj kum otišo, programer u Njemačkoj, ima para ko blata, radi 14 sati, vikendom čak stigne i ženu i dete da vidi iako žive zajedno u istoj kući.
- To ti pričam. A pogle mene, 36 godina, ustanem u podne, keva mi skuva kafu, napravi doručak, odem do kladže, padnem sve tikete, posle se malo svađam sa ćaletom zbog Vučića, popodne kafić, uveče fudbalica u balonu, A ĐE JE TO NJEMCU PITAM JA TEBE?

Izvor: www.tarzanija.com (fb stranica)

ovako zivi tolko nemaca koliko sposobnih srba za rad ima al to je druga prica
 
Ima istine u svemu tome.
Medjutim, braco Srbi, zabole me bas za one koji na ovoj temi nisu Srbi, vi nemate mozga, po mom skromnom misljenju.
Ako sam ista primetio medju vama, to je da ni na jednom mestu gde se nesto odlucuje, cak i ako je predsednik Djura Srbin, njegov administrativni gospodar je jevrejin, nemac , ceh, hrvat i u najboljem slucaju makedonac sa zaturena dva slova. Crnogorci, recimo da su Srbi, iako oni ne kazu tako, a ne znamo koji jesu koji nisu, odredjuju vam kada je vreme za pipi, a kada za kaka, Hercegovci vas uce srpski, a bosanci vam daju lekcije o pametnim ulaganjima.
Ajd, kao svi smo Srbi, ali ste vi glupi Srbi koji sluze za potkusur coporu u najezdi raznih grupacija koje su ostavile svoje korene negde u Crnoj Gori, Hrvatskoj, Bosni, Kosovu, Rusiji, Madjarskoj, Slovackoj , da ne zaboravim Albaniju, pa ni Emirate i sada mogu da lanadaraju po Srbiji i kroje vam kapu ispod koje stoji inat prema komsiji i vasi koreni kojih se odricete. I treba da izumrete.
 
Ima istine u svemu tome.
Medjutim, braco Srbi, zabole me bas za one koji na ovoj temi nisu Srbi, vi nemate mozga, po mom skromnom misljenju.
Ako sam ista primetio medju vama, to je da ni na jednom mestu gde se nesto odlucuje, cak i ako je predsednik Djura Srbin, njegov administrativni gospodar je jevrejin, nemac , ceh, hrvat i u najboljem slucaju makedonac sa zaturena dva slova. Crnogorci, recimo da su Srbi, iako oni ne kazu tako, a ne znamo koji jesu koji nisu, odredjuju vam kada je vreme za pipi, a kada za kaka, Hercegovci vas uce srpski, a bosanci vam daju lekcije o pametnim ulaganjima.
Ajd, kao svi smo Srbi, ali ste vi glupi Srbi koji sluze za potkusur coporu u najezdi raznih grupacija koje su ostavile svoje korene negde u Crnoj Gori, Hrvatskoj, Bosni, Kosovu, Rusiji, Madjarskoj, Slovackoj , da ne zaboravim Albaniju, pa ni Emirate i sada mogu da lanadaraju po Srbiji i kroje vam kapu ispod koje stoji inat prema komsiji i vasi koreni kojih se odricete. I treba da izumrete.

ко то изумире
која браћа
какви вас Срби спопали
ко су ти"вама"
какви корени
од чега одрицање

:hahaha: :hahaha:
 

Back
Top