Izbor

Šta birate?


  • Ukupno glasova
    7
Ma ja mislim da se ti pesnici hvataju tih fraza jer ce lakse proci u tom svetu. Kao kada je nekad postojala bogofilija. Pises o bogu i svecima i svi ti aplaudiraju.
 
Bas sam skoro citala o tome,kolika je glupost,ubacena nam pojedincima u glavu,da zivot nema smisao ako ne postoji musko zenska ljubav.Ljubav je nadogradnja a ne smisao zivota i zivot je jos kako vredan i kada je nema.
https://bgonline.rs/zoran-milivojevic-formule-ljubavi/
Deo ljubav kao smisao zivota.
Ljudi uglavnom povrsno dozivljavaju Milivojevica,sti je propust,posto ima sasvim logicne zakljucke.
Svi smo mi individue, različiti po senzibilitetima, načinu razmišljanja, prioritetima. Tako i svako od nas pronalazi smisao života u skladu sa svojim duhovnošću. Ili ga i ne traži.

Pitanje je postavljeno sa ekstremnim polazištima. Ali kada je u pitanju takva vrsta posla i karijere, koji uzimaju svaki atom snage, tu nema prostora za ljubav ni partnersku, ni prijateljsku, čak ni prema familiji.

U partiji tako podeljenih karata ja biram one sa srcima.
 
Mislim da su srecniji oni ljudi koji u nekim godinama imaju porodicu od onih koji imaju samo karijeru... Ne verujem da bih bila srecna da sa npr. 40 godina nemam porodicu, tako da biram ovo prvo.
 
Recimo da morate izabrati izmedju ljubavi i karijere, šta biste izabrali?

Da mora biti ili ili - sa jedne strane je životni partner, skroman, miran porodični život...

...a sa druge strane materijalna moć, popularnost, mnogo mnogo novca i provoda ali je stvaranje porodice i potomaka zabranjeno.

I zašto?
Ako si zensko porodica
ako si musko moc
 

Back
Top