Iz Srbije bi otišlo 78 odsto akademaca (Бег из Европске Србије)

Da ja imam stan u Beogradu recimo od 60m2 sada ili u bliskoj buducnosti bih ga prodao, kasnije ce se cene nekretnina u Beogradu korigovati na neki normalan nivo (kao u Novom Sadu recimo) i onda bih kupio stan od 120m2 za jedno godinu-dve dana. :) To bi bilo pametno da uradite vi koji imate stanove u Beogradu, tako nesto.

moj drug ima gradjevinsku firmu i cena izgradnje stambeno poslovnih objekata jeste , ako imas plac i sve dozvole 250 eura po kvadratu u proseku.


e sad ista je cena gradnje gradio ti na terazijama ili u donjim jajincima.

al poenta je sto u beogradu imas gradjevinsku mafiju koja ne izdaje gradjevinske i druge dozvole BEZ DEBELOG MITA i automatski ti ne mozes da napravis nista.


jedan prijatelj koji zivi kao podstanar u beogradu je dosao na ideju da sa jos 2 prijatelja udruzi kapital, da kupe neku stariju kucu na zvezdari i karaburmi i da tu naprave objekat od 400-500 kvadrata i da podele na 3 dela. ideja je u teoriji bila dobra imali su i pare al je u praksi bila neostvariva jer nisu mogli da zavrse dozvole nikako . trazeno im je jos 20-30.000 eura preko te cifre od opstinara a oni nisu hteli da daju te pare . i tako on i dalje zivi kao podstanar .

ovakvih slucajeva jos u beograd uimas kolko hoces.

znaci po meni samo tezak retard moze da sprca 140.000 eura u stan od 70 kvadrata u beogradu jer za te pare mozes odprilike da napravis stambeno poslovni objekat od 400-500 kvadrata bilo gde van beograda.
 
mislim koja je filozofija , svi znaju koja je cena gradjnje po kvadratu manje vise po sistemu kljuc u ruke, da recimo nadjes jos 2 coveka koji kao ti recimo imaju dvosoban stan i dvoje dece i da udruzite kapital , kupite neku kucu sa placem i recimo tih 70 kvadrata stana pretvorite gradnjom u 200-300 ?

svako bi to hteo da uradi ali ne moze jer ga tu ceka demokratska gradjevinska mafija da ga odera kao jarca .

Ko ima 140.000 eura za gajbu samo ako je tezak retard ce da kupi za te pare stan u beogradu.

Recimo u Torontu je prosek cene stana 1000 eura po kvadratu sem nekih eksluzivnih zona, a tu gajbu koju kupis u Torontu za 1000 eura kvadrat izdajes 1500-2000 kanadskih dolara mesecno sto je ekvivalent 1000 eura dok u Beogradu gajbu koju platis 2000 eura po kvadratu izdaje za maksimum 400-500.
 
...plus kamate za stambene kredite.

ko uzme stan na kredit za vreme trajanja kredita odprilike jos 50% iznosa na cifru koju je uzeo kredit da banci.

znaci ako uzmes kredit od 100.000 eura za 30 godina banka na tebi zaradi oko 50.000 na ime kamate.

I jos da znate sto se tice kredita, kad uzmete kredit prvih 10 godina prakticno vi vracate skoro 99% kamatu , a glavnicu tek nakon tih prvih 10 . Sto znaci ako ste uzeli gajbu na kredit pa resite da je prodate posle 6 godina vi niste otplatili prakticno ni 2% glavnice vec ste otplacivali samo banci kamatu tj radili ste za banku.

Zato se banke biju da izdaju kredite za stan jer za njih to WIN-WIN situacija one tu ne mogu nikako da puknu. U najgorem slucaju vi otplatite 2-3 godine i izgubite tj oni dobiju vas stan na ime hipoteke.
 
znaci po meni samo tezak retard moze da sprca 140.000 eura u stan od 70 kvadrata u beogradu jer za te pare mozes odprilike da napravis stambeno poslovni objekat od 400-500 kvadrata bilo gde van beograda.

Slazem se. Ali vazi i obrnuto - samo retard koji od ranije ima stan u Beogradu ne bi sada prodao kvadrat za 2000 evra.
 
tacno isli su i pre ali U MNOGO MANJOJ MERI . Zato su za vreme milosevica cen e nekretnina u beogradu bile normalnije a sad su nenormalne .

Jer je unutrasnjost Srbije upropastena nema posla svi idu i zaposljavaju se u bg i automatski je cena nekretnina papreno visoka.

Od davnih vremena bg je svet. Za vreme milosevica nije niko imao para da kupi nekretnine zato su i bile niske cene, dok su se sps-ovci i kradikali baskarili po stanovima ukradenim od drzave!!!!!!!!:mad::mad::mad::mad::mad::mad:
 
ovde je situacija veoma losa zato 78% mladih zeli da ode.

jednostavno to su cinjenice.

uglavnom ostaju ovde retki izuzeci i tatini i mamini sincici i cercice . tj oni kojima su roditelji vec obezbedili neke pozicije a takvih je realno - veoma malo.


Pitaj se zbog koga se ovde tako loshe zhivi.Ali poshto svi znamo koji ce ti biti prvi odgovor pogreshio si pitaj se josh jednom.Ali posto cesh se pitati doveka(jer ti ispran mozak)ja cu ti reci.Zbog tvojih radikala koji su 2000 godine krali ko najgori lopovi koji su unistili ekonomiju,koji su saradjivali sa onima koji su ocrnili srbiju i gde god odesh u inostranstvo ljudi se chude shto nemash noz,kokardu i bradu nego hodash kao normalan chovek,kao ne mogu da veruju da si iz Srbije.Onda kada su opet tvoji favoriti dosli na vlast berza je za 2 dana skroz pukla pa fala bogu su ih smenili.

Opet ti kazhem Pitaj se milion puta zbog koga smo propali?
 
radikali su bili na vlasti samo 2 godine i nisu nista krali jer da su krali odavno bi gulili robiju sto ce da rade demokratski lopovi cim izgube vlast.

radikali nisu na vlasti vec vise od 8 godina i ova vlast je imala vise nego dovoljno vremena da popravi situaciju u zemlji ali nije. ko je zbog toga kriv ? opozicija?

nije nego.

Zbog cinjenica da 78% studenata u Srbiji zeli da pobegne odavde odgovornost snose iskljucivo oni koji vladaju Srbijom od 2000te godine do danas.
 
Ja ti opet kazhem shta mislish zbog koga ne mogu da poprave situaciju ovih 8 godina?ZBOG VAS RADIKALA!!!Zbog koga oce mladi da odu???ZBOG VAS RADIKALA!!

I ajde mi choveche reci da li si ti normalan?Kako se nisu nakrali???Pa tebi je ispran mozak totalno....

ma vi demokrate ste pis zivi :lol:

dobro nisi reko da su mongoli i huni krivi zato sto mi sad nemamo rimske vodovode :lol:

mladi odlaze zbog toga sto nemaju perspektivu za zivot u srbiji i zato sto je ova vlast nesposobna da im to obezbedi.

I to cak 78%!!! Od 4 srpska studenta 3 zele da pobegnu iz Srbije jer im je LOSE
 
Ja opet kazhem zbog vasih Radikala zato shto su toliko sjebali ekonomiju i pare koje su stajale u budzetu da je to strasno.

ovo je gomila gluposti. mladi odlaze jer ne vide PERSPEKTIVU U SRBIJI SA VAMA NA VLASTI

manje je ljudi htelo da ode iz srbije za vreme slobe nego danas. a znas zasto. zato sto su verovali da ce se nesto promeniti kada dodje nova vlast . na zalost ostalo je ili isto ili cak i gore zato sad ljudi vise nemaju te iluzije i hoce da zbrisu po svaku cenu odavde.
 
Ja opet kazhem zbog vasih Radikala zato shto su toliko sjebali ekonomiju i pare koje su stajale u budzetu da je to strasno.

Normalno da je to razlog. Da je Srbija evropska, kao sto je mogla da bude da oni produhovljeni momci iz JSO nisu ubili Djikija, nikom ni na kraj pameti ne bi bilo da ide iz svoje zemlje u tudjinu. To je jasno svakom sa trunkom pameti.
 
Da nisu apolitični, pokazali su rangiranjem političkih stranaka i aktuelnih koalicija. Najviše poštovalaca, 35 procenata, ima koalicija okupljena oko DS, sledi SRS sa 13 odsto glasova, LDP (devet odsto), DSS i NS (osam odsto), SPS (jedan odsto). Manje od jednog procenta pristalica imaju SPO, PUPS i ostali politički faktori.
http://www.blic.co.yu/temadana.php?id=39838

Eto dokaza zašto Srbi ne vole demokrate. Mislim na ono skorašnje istraživanje, koje kaže da polovina građana Srbije ima završenu osnovnu školu. I taj polupismeni svet određuje budućnost ove zemlje. Užas. Onda ne bi trebalo da nas čudi što akademci beže iz takve zemlje.
 

Back
Top