Italijanski političar poručio da su "Istra i Dalmacija - Italija", Hrvati pobesneli

425625_343055009079324_1701924587_n.jpg
 
Jel vam to pop vam pričo da ste svi bili plemići, a u stvari kulačili na crkvenom imanju :)

Pop je nami eventualno nešto priča, a pričo nam nije ništa jerbo je ova druga forma nepostojeća u našem govoru. Nije nam priča pop da smo bili plemići, to znamo sami. :)
Ja sam podatak o mom pretku Vučihni naša u jednom dokumentu iz 1604, o pretku Pavlu u dokumentu iz 1692, a o pretku Radi u dokumentima iz 1735 i 1759.
 
Pop je nami eventualno nešto priča, a pričo nam nije ništa jerbo je ova druga forma nepostojeća u našem govoru. Nije nam priča pop da smo bili plemići, to znamo sami. :)
Ja sam podatak o mom pretku Vučihni naša u jednom dokumentu iz 1604, o pretku Pavlu u dokumentu iz 1692, a o pretku Radi u dokumentima iz 1735 i 1759.

Pravoslavne bajke , svi bili plemići a onda došli zli Turci pa vam uzeli zemlju .. u stvarnosti ste bili pošteđeni prećaranog kulačenja ..
 
Pravoslavne bajke , svi bili plemići a onda došli zli Turci pa vam uzeli zemlju .. u stvarnosti ste bili pošteđeni prećaranog kulačenja ..

Kod nas se kaže kad je neko manit da "nije kršćen." Za tebe ovo može da se kaže u tom smislu, ali i u bukvalnom značenju. :hahaha:

Moj predak Pavle je pogino 11-og Avgusta 1693 u borbi protiv Turaka u "službi Duždevoj" kako je zapisano u jednom dokumentu koji se nalazi u zadarskom arhivu.
 
Ti nikako da se izjasniš, jesu li Istra i Dalmacija italijanske ili držiš stranu progonitelja...

Ja sam bila u Crikvenici , omladina nauči talijanski usput .. Primorce bije glas da su škrti, Talijani ako hoće nešto, morali bi da se 'isprse' :) svakako se jede talijanski sladoled, Albanci nabavljaju :)
 
Kod nas se kaže kad je neko manit da "nije kršćen." Za tebe ovo može da se kaže u tom smislu, ali i u bukvalnom značenju. :hahaha:

Moj predak Pavle je pogino 11-og Avgusta 1693 u borbi protiv Turaka u "službi Duždevoj" kako je zapisano u jednom dokumentu koji se nalazi u zadarskom arhivu.

Ma znam, prvo bili s ovu stranu, pa prešli na suprotnu kad je vamo počelo presušivati :)
 
Племенитог рода а тако ниско пала да те псују на Форуму кад год се појавиш.
Шта ћеш: у сваком житу има кукоља или гагрице!
Koja slučajnost! Juče sam pokusavao da se setim prezimena vlasnika jedne kafane ovde od pre 40-ak godina i eto Gagrica, bio je Ličanin ili Dalmatinac.
Šta znači gagrica?
 
Kod nas se kaže kad je neko manit da "nije kršćen." Za tebe ovo može da se kaže u tom smislu, ali i u bukvalnom značenju. :hahaha:

Moj predak Pavle je pogino 11-og Avgusta 1693 u borbi protiv Turaka u "službi Duždevoj" kako je zapisano u jednom dokumentu koji se nalazi u zadarskom arhivu.
Tko ne brani životom svoju kuću i pobjegne, branit će tuđu kuću i život za nju dati.
Prokleta je bila sudbina Srba, bježali iz rodnog kraja da bi po Hrvatskoj, Mađarskoj i Rusiji umirali braneći za njih njihove granice.
 
Tko ne brani životom svoju kuću i pobjegne, branit će tuđu kuću i život za nju dati.
Prokleta je bila sudbina Srba, bježali iz rodnog kraja da bi po Hrvatskoj, Mađarskoj i Rusiji umirali braneći za njih njihove granice.

...

Vi pokatoliceni niste nigdje bjezali...

Ostali ste i lizete i cuclate dan danas...
 
Ma znam, prvo bili s ovu stranu, pa prešli na suprotnu kad je vamo počelo presušivati :)

Ovi put ću se složiti s tobom.
Muji su ti bili u relativno dobrim odnosima sa Turcima dok su živili u Sanici kod Ključa. Al se 1692 u Zadru dogovoriše sa Mlečićima da pređu na njiovu stranu, predak mi Pavle ki sanički knez je sa još dva kneza potpisa ugovor. Mlečani da bi i naćerali na seobu jer su bili kolebljivi poslaše Uskoke i oni im zapale njive i otmu stoku. Undak nije bilo oću neću pa se uputiše sa Uskocima u Dalmaciju. U Bjelaju su oni i Uskoci napali lokalne muslimane i dio pobili a dio poveli sa sobom u Dalmaciju. Kasnije se dio muslimana vratio u Bosnu uz otkup, a dio se pokrstio i osta u Dalmaciji. U skoro svakom srpskom selu oko Knina je bilo 1-2 prezimena koja zvuče muslimanski, to su od tije muslimana koji su dovedeni iz Bjelaja i koji su prešli u pravoslavlje. U mum selu su bili Oruči i Kamberi od tije pokršćenije.
Odlučio sam kad divanim s tobom i onim sinjskim Vlajom da to činim na izvornom govoru mi. Vako priča baba mi, a i prababa mi je vako pričala. Muremo se mi razumiti na bilo kojoj verziji srpskog nam jezika, al s tobom i š njim volim vako da prodivanim. :D
 
Poslednja izmena:
Ne kažem ja da I2a slovenska nego genetičar Ken Nordvert.

Dragaši su iz Makedonije došli prvo u Crnu Goru, a kasnije iz Crne Gore u Dalmaciju. Neki su se pokatoličili https://actacroatica.com/hr/surname/Dragaš

Vemoža Dejan osnivač plemićke porodice Dejanović-Dragaš, isto čelo ki u rođe mi Branka :) https://en.wikipedia.org/wiki/Dejan_(magnate)

Pogledajte prilog 568958
Pogledajte prilog 568960
Ovaj je pametan i ima pedigre. Još iz stare jezgre.
Bolji od Cincara Murata i Janjevca Ivice.
 
Est vala, rođo Branko je patriota, ekonomski stručnjak, vrlo ozbiljan i ima pedigre. Vučića nemere viditi nacrtanog. Kad bi doša Branko Dragaš na vlas sigurno bi nam krenulo nabolje.
Jel bio u nekoj stranci gde je obnašao visoku funkciju. Preterano po yubitu ruši ugled. Ko Lučić Abramović Miroljub. Malo mislim da je gladan medijske samopromocije.
 
Ovi put ću se složiti s tobom.
Muji su ti bili u relativno dobrim odnosima sa Turcima dok su živili u Sanici kod Ključa. Al se 1692 u Zadru dogovoriše sa Mlečićima da pređu na njiovu stranu, predak mi Pavle ki sanički knez je sa još dva kneza potpisa ugovor. Mlečani da bi i naćerali na seobu jer su bili kolebljivi poslaše Uskoke i oni im zapale njive i otmu stoku. Undak nije bilo oću neću pa se uputiše sa Uskocima u Dalmaciju. U Bjelaju su oni i Uskoci napali lokalne muslimane i dio pobili a dio poveli sa sobom u Dalmaciju. Kasnije se dio muslimana vratio u Bosnu uz otkup, a dio se pokrstio i osta u Dalmaciji. U skoro svakom srpskom selu oko Knina je bilo 1-2 prezimena koja zvuče muslimanski, to su od tije muslimana koji su dovedeni iz Bjelaja i koji su prešli u pravoslavlje. U mum selu su bili Oruči i Kamberi od tije pokršćenije.
Odlučio sam kad divanim s tobom i onim sinjskim Vlajom da to činim na izvornom govoru mi. Vako priča baba mi, a i prababa mi je vako pričala.

Sve je to lijepo opisao Noel Malkom : "Uz pojedine velike ratne pohode, ratovanje Osmanlija i Habsburgovaca sastojalo se na ovoj granici uglavnom od vječitih okršaja Vlaha s Vlasima. "
https://www.dialogos.ba/2016/05/28/historicar-noel-malcolm-bosanski-srbi-su-vecinski-potomci-vlaha/

Ima po Hrvatskoj i Srbiji danas prezimena, nedostaje im 'h' , vidi se da su pokršteni .. i sad bi naknadno da prave Srbe muslimane i Hrvate muslimane , a nacije napravili asimilacijom od svih koji su se zatekli , na religijskoj osnovi :)

Muremo se mi razumiti na bilo kojoj verziji srpskog nam jezika, al s tobom i š njim volim vako da prodivanim. :D
Đe nećemo moći, davno ispekli bosanski jezik u našoj Bosni ponosnoj :)
 
Sve je to lijepo opisao Noel Malkom : "Uz pojedine velike ratne pohode, ratovanje Osmanlija i Habsburgovaca sastojalo se na ovoj granici uglavnom od vječitih okršaja Vlaha s Vlasima. "
https://www.dialogos.ba/2016/05/28/historicar-noel-malcolm-bosanski-srbi-su-vecinski-potomci-vlaha/

Ima po Hrvatskoj i Srbiji danas prezimena, nedostaje im 'h' , vidi se da su pokršteni .. i sad bi naknadno da prave Srbe muslimane i Hrvate muslimane , a nacije napravili asimilacijom od svih koji su se zatekli , na religijskoj osnovi :)


Đe nećemo moći, davno ispekli bosanski jezik u našoj Bosni ponosnoj :)

Ko su ti drugi Vlasi?

Heba Noelu Malkolmu pas mater retardiraninu uštovljenu englesku!
El ti Vučihna (tako mi se zva predak popian 1604 u Sanici) zvuči ki vlaško ime? Pa nije se zva Tiberije, Trajan, Julijan, Florijan i sl. nego Vučihna po Vuku, a Vuk se na ruskom kaže Volk. Slično je i na drugim slovenskim jezicima.
https://en.wikipedia.org/wiki/Vuk_(name)
 
Poslednja izmena:

Back
Top