Quantcast

Italijanski političar poručio da su "Istra i Dalmacija - Italija", Hrvati pobesneli

Krishna

Domaćin
Poruka
3.604
Jesmo, isto ka i ti, osin ako si Šiptar što bi bilo još gore po tebe.
Ja sa Vlasima nemam ništa, niti znam vlaški jezik niti su ga znali preci mi, niti su imali vlaška imena i prezimena a pratim porodično stablo preko 400 godina unazad. Nemam nikakve veze ni sa Šiptarima hvala Bogu.
Imam veze sa srpskom plemićkom porodicom Dejanović-Dragaš https://en.wikipedia.org/wiki/Dejanović_noble_family
Moj rođak poznati srpski ekonomista Branko Dragaš koji je iz Strmice kraj Knina tvrdi da je potomak Dejanović-Dragaša https://www.dragas.biz/poreklo-porodice-dragas-2/
Čukunbaba mi se prezivala Dragaš i bila je iz kuće Branka Dragaša. Branko mi je rod po još ednoj liniji.

Krishna

Domaćin
Poruka
3.604
Tuđmanovo prezime pisalo se Tochtmann. Na njemačkom -mann je čovjek, a Tocht je Slaven. Zapravo, to je nadimak kojeg su Nijemci dali individui slavenskog podrijetla. Dakle, Tuđmani su domaći ljudi. Slaveni.
Tuđman je ima jevrejsku armenoidnu njušku, oči i podočnjake. Fizički izgled osim onoga MAN (vrlo često kod Aškeneza) ga odaje da je bio Židov.

MOST6

Ističe se
Poruka
2.512
To tvrde i neki Hrvati.
Može netko tvrditi i da je Mjesec izrađen od sira, ali to svejedno nije istina. Tuđmanov rod je vrlo dobro dokumentiran u arhivskoj građi. Stoljećima žive na istom području i u prošlosti su bili upisivani u matične knjige rođenih, vjenčanih i umrlih kao Tochtmann. To su njemačke riječi, i nemaju drugo značenje pored danog

TOCHT + MANN
SLAVEN + ČOVJEK

Krishna

Domaćin
Poruka
3.604
Može netko tvrditi i da je Mjesec izrađen od sira, ali to svejedno nije istina. Tuđmanov rod je vrlo dobro dokumentiran u arhivskoj građi. Stoljećima žive na istom području i u prošlosti su bili upisivani u matične knjige rođenih, vjenčanih i umrlih kao Tochtmann. To su njemačke riječi, i nemaju drugo značenje pored danog

TOCHT + MANN
SLAVEN + ČOVJEK
:hahaha:

Dupli čoek znači.

sirmijum

Poznat
Poruka
9.649
Tuđmanovo prezime pisalo se Tochtmann. Na njemačkom -mann je čovjek, a Tocht je Slaven. Zapravo, to je nadimak kojeg su Nijemci dali individui slavenskog podrijetla. Dakle, Tuđmani su domaći ljudi. Slaveni.
туђ је није домаћи а ман долази од речи манига се , видиш да је бодала , што значи туђа бодала , кујац од човек :)

piciginx

Buduća legenda
Poruka
32.492
Više od 3/4 današnjih hrvatskih muškaraca najvjerojatnije su potomci Starih Europljana, koju su došli na ove prostore prije i nakon posljednjeg ledenog doba. Ostatak populacije uglavnom predstavlja potomke naroda koji su pristizali u ovaj dio Europe južno-istočnim pravcem, u posljednjih 10.000 godina, uglavnom tijekom procesa neolitizacije.

Dosadašnji rezultati istraživanja podrijetla pojedinih populacija (a stime se slaže i većina povjesničara), sugeriraju da pitanja velikih “seoba naroda” koje su dovele do istrijebljenja starosjedilaca i autohtonog stanovništa nema znanstvenu potporu, barem ne na molekularno-genetskom nivou.

Nastavljajući naša istraživanja u Bosni i Hercegovini (Marjanovic, D., Fornarino, S., Montagna, S., Primorac, D., Hadziselimovic, R., Vidovic, S., Pojskic, N., Battaglia, V., Achilli, A., Drobnic, K., Andjelinovic, S., Torroni, A., Santachiara-Benerecetti, A. S., Semino, O. The Peopling of Modern Bosnia- Herzegovina: Y-chromosome Haplogroups in the Three Main Ethnic Groups. Annals of Human Genetics. 2005; 69(6):757-63), gdje smo u studiju uključili 256 muškaraca (90 Hrvata, 81 Srba i 85 Bošnjaka) s više od 50 različitih lokacija u Bosni i Hercegovini dobiveni su rezultati koji slijede logiku dva ranije spomenuta rada. Uzimajući u obzir paleolitsko podrijetlo haplogrupe I i njenu ekstremno visoku učestalost, u prosijeku za sve tri glavne etničke skupine današnje Bosne i Hercegovine oko 50% ili točnije za bosanske Hrvate 71.1%, Bošnjake 43.5% i bosanske Srbe 30.9%, očit je utjecaj zapadnobalkanskog utočišta na genetski fond muškaraca današnje Bosne i Hercegovine. Što se pak Hrvatske tiče, a na osnovu svih dosadašnjih rezulta može se zaključiti da većina hrvatskih muškaraca (»vlasnika« haplogupe I) potječe od ljudi koji su zakoračili na europsko tlo prije 25.000 godina i preživjeli posljednje ledeno doba u zapadnobalkanskom utočištu/utočištima.

https://www.draganprimorac.com/analizom-dna-do-istine-2/?lang=hr

bh_citadela

Buduća legenda
Banovan
Poruka
38.218

TOCHT + MANN
SLAVEN + ČOVJEK
Tocht znači put, putovanje https://context.reverso.net/vertaling/nederlands-engels/tocht,+man

"Putujući čovjek" je mogao da potraži po bespuću povijesne zbilje odakle je,
jesu li mu preci putovali od vašera do vašera :), kad su se doselili u Zagorje i kod koga su bili kmetovi ..
Zvuči sasvim logično da će se u nacionalizam najprije upustiti neko sa neistraženim porijeklom ..

Esad Dzudo

Domaćin
Poruka
3.975

bh_citadela

Buduća legenda
Banovan
Poruka
38.218
tocht znaci i ono sto mi mozemo najblize prevesti sa "promaja"

nisam sarkasticna
mada tocht ne vidim u nemackom recniku
Ima u holandskom ..

'Holandski jezik (Nederlandse taal) (također: Nederduits/ donjonjemački jezik), prema holandskoj regiji Holandiji, iz čijih se narječja holandski književni jezik (donjonjemački standardni jezik) prvenstveno razvio, ubraja se kao i njemački jezik u germansku granu indoevropskih jezika. Holandski jezik se većinom koristi u Holandiji, Belgiji, te nekim bivšim i sadašnjim holandskim kolonijama. Varijanta holandskog koja se koristi u Belgiji ponekad se naziva flamanskim jezikom. '
https://bs.wikipedia.org/wiki/Holandski_jezik