Isusovo učenje o zagrobnom životu

hm337

Elita
Poruka
17.259
Isus kaže razbojniku na krstu do sebe da će tog istog dana biti sa njme u raju.
Znači nema govora o tome da duša spava posle smrti čekajući sveopšti sud i vaskrsenje

Isus daje priču o Lazaru i bogatašu u kojoj nagoveštava da u zagrobnom životu sledi plaćanje karme...pa ko je činio loše moraće da ispašta...Isus nigde ne kaže da su muke bogataša u opisanom paklu večne....

dakle večne muke u paklu ne moraju uopšte da budu večne ....može lako da se desi da postoji čistilište između dva života na zemlji....
uz to u raj se ide odmah po smrti...

otkud onda u hriščanstvu shvatanje o tome da duša spava do sveopšteg suda i vaskrsenja i da je pakao mesto večnih muka odakle nema izlaza...može li se uopšte to uklopiti u pretpostavljenju ljubav Božiju?

Dakle, interesuje me da li Isus još nešto kaže o zagrobnom životu osim te dve stvarii ?
Meni lično Stari Zavet i Savle nisu autoritet ni po jednom pitanju...ali me interesuje da li hrišćansko shvatanje zagrobnog života dolazi iz tih izvora.
 
Isus kaže razbojniku na krstu do sebe da će tog istog dana biti sa njme u raju.
Znači nema govora o tome da duša spava posle smrti čekajući sveopšti sud i vaskrsenje

Isus daje priču o Lazaru i bogatašu u kojoj nagoveštava da u zagrobnom životu sledi plaćanje karme...pa ko je činio loše moraće da ispašta...Isus nigde ne kaže da su muke bogataša u opisanom paklu večne....

dakle večne muke u paklu ne moraju uopšte da budu večne ....može lako da se desi da postoji čistilište između dva života na zemlji....
uz to u raj se ide odmah po smrti...

otkud onda u hriščanstvu shvatanje o tome da duša spava do sveopšteg suda i vaskrsenja i da je pakao mesto večnih muka odakle nema izlaza...može li se uopšte to uklopiti u pretpostavljenju ljubav Božiju?

Dakle, interesuje me da li Isus još nešto kaže o zagrobnom životu osim te dve stvarii ?
Meni lično Stari Zavet i Savle nisu autoritet ni po jednom pitanju...ali me interesuje da li hrišćansko shvatanje zagrobnog života dolazi iz tih izvora.
To su priče za razvoj vjere ako ih suprostaviš drugim pričama iz NZ često su u kontradikciji sto znači da nije nikakvo znanje vec samo alatke za razne potencijale da ljudi uzvjeruju.
 
Da igra. Stanje Uma. (To je Isus hteo da kaže dok je čekao da se odmori tri dana)

Cilj nam je da osvojimo majku.
Da li to radimo na pogrešan način, možda, ali sve dok je dobrog duha nećemo ostati bez čardaka ni na nebu ni na zemlji.
Valjda.

Ukoliko je priroda ta koja daje i uzima, sila koja balansira pojmove Života i života, onda ona uvek pokazuje milost.
I da bi put bio kakav jeste um je taj koji stvara svoje čistilište, raj, i pakao, pa i povratak na taj čardak gde god da je...

Pingvini su možda cena za one koji su se ogrešile o recimo guštere.
Ili pak o sebe...
Ali i pingvina ima više vrsta.

Ko računa?
Ni Tesla nije znao a kamoli Isus.
 
Isus kaže razbojniku na krstu do sebe da će tog istog dana biti sa njme u raju.
Znači nema govora o tome da duša spava posle smrti čekajući sveopšti sud i vaskrsenje

Isus daje priču o Lazaru i bogatašu u kojoj nagoveštava da u zagrobnom životu sledi plaćanje karme...pa ko je činio loše moraće da ispašta...Isus nigde ne kaže da su muke bogataša u opisanom paklu večne....

dakle večne muke u paklu ne moraju uopšte da budu večne ....može lako da se desi da postoji čistilište između dva života na zemlji....
uz to u raj se ide odmah po smrti...

otkud onda u hriščanstvu shvatanje o tome da duša spava do sveopšteg suda i vaskrsenja i da je pakao mesto večnih muka odakle nema izlaza...može li se uopšte to uklopiti u pretpostavljenju ljubav Božiju?

Dakle, interesuje me da li Isus još nešto kaže o zagrobnom životu osim te dve stvarii ?
Meni lično Stari Zavet i Savle nisu autoritet ni po jednom pitanju...ali me interesuje da li hrišćansko shvatanje zagrobnog života dolazi iz tih izvora.
Kako zamisljas dysu zivu bez tela u tom.svetu.U tom.raju paklu nevazno..Razlika mora da postoji izmrdju andjela beztelesnih stvorenja i coveka dyse bez tela.
 
Isus kaže razbojniku na krstu do sebe da će tog istog dana biti sa njme u raju.
Znači nema govora o tome da duša spava posle smrti čekajući sveopšti sud i vaskrsenje
ma On je njega odveo u raj, ne mozes tio sam da ides, ne znas put, ajde kako ces? imas andjela vodica koji zna put?

to spavanje, usnuli u Hristu, to se tako kaze
otkud onda u hriščanstvu shvatanje o tome da duša spava do sveopšteg suda i vaskrsenja
iz starog zaveta
i da je pakao mesto večnih muka odakle nema izlaza...može li se uopšte to uklopiti u pretpostavljenju ljubav Božiju?
pakao je drugo, ali nece niko da slusa da su razni prevodioci uprskali stvar, i zato imamo sta imamo, svako je prevodio po svom cefu
 
ma On je njega odveo u raj, ne mozes tio sam da ides, ne znas put, ajde kako ces? imas andjela vodica koji zna put?

to spavanje, usnuli u Hristu, to se tako kaze

iz starog zaveta

pakao je drugo, ali nece niko da slusa da su razni prevodioci uprskali stvar, i zato imamo sta imamo, svako je prevodio po svom cefu
Evo citati ko je ovde ziv ono u smislu pravi
je to zivot posle smrti u raju.Usnuli u miru i spokojy prava rec.za dysu u raju .
. Јер ако верујемо да Исус умре и васкрсе, тако ће Бог и оне који су умрли у Исусу довести с Њим.
1 Кор. 15:13
15. Јер вам ово казујемо речју Господњом да ми који живимо и останемо за долазак Господњи, нећемо претећи оних који су помрли.
 
Evo citati ko je ovde ziv ono u smislu pravi
?
je to zivot posle smrti u raju.Usnuli u miru i spokojy prava rec.za dysu u raju .
  • ili stavljaj tacku,
  • ili novi red,
  • jer ja te pola ne razumem
  • mozes i sve da oplavis, pa format, listu
. Јер ако верујемо да Исус умре и васкрсе, тако ће Бог и оне који су умрли у Исусу довести с Њим.
1 Кор. 15:13
15. Јер вам ово казујемо речју Господњом да ми који живимо и останемо за долазак Господњи, нећемо претећи оних који су помрли.
ako dodje sad, mi smo ti zivi, a ako dodje ko zna kad, onda ce nas usnule u njemu da dovede, a ko ostane ziv za tada nece nas usnule da pretekne

ako sad znaci dodje, mi necemo preteci one koji su ranije usnuli u njemu

samo koristimo taj izraz "usnuli" za mrtve, jer nema mrtvih, Bogu su svi zivi, zato vaskrsenje mrtvih, da se dokaze da su zivi, inace bi verovali u reinkarnaciju kao istok, ne bi nam trebala vera u vaskrsenje da BOGU NISU SVI ZIVI

aha, mislis usnuli spokojni, pa da su zato u raju?
a sta cemo sa nocnim morama? ne idu svi u raj.
 
Poslednja izmena:
otkud onda u hriščanstvu shvatanje o tome da duša spava do sveopšteg suda i vaskrsenja i da je pakao mesto večnih muka odakle nema izlaza...može li se uopšte to uklopiti u pretpostavljenju ljubav Božiju?

Dakle, interesuje me da li Isus još nešto kaže o zagrobnom životu osim te dve stvarii ?
Meni lično Stari Zavet i Savle nisu autoritet ni po jednom pitanju...ali me interesuje da li hrišćansko shvatanje zagrobnog života dolazi iz tih izvora.
Odkud?
Cela Biblija od korice do korice uci tako.
Isus, apostoli, oatrijarsu, priroci, itd

Evo pogkedaj sam.
https://biblija.serbianforum.info/t31-smrt-je-kao-spavanje-bez-sna-to-je-metaforicko-ucenje-biblije

Sto znaci da sa primerima koje si dao nesto nije u redu?
 
Poslednja izmena:
Isus kaže razbojniku na krstu do sebe da će tog istog dana biti sa njme u raju.
Znači nema govora o tome da duša spava posle smrti čekajući sveopšti sud i vaskrsenje
t ni po jednom pitanju...ali me interesuje da li hrišćansko shvatanje zagrobnog života dolazi iz tih izvora.
Primer o razbojniku na krstu.

1
. Isus nije bio u petak u raju.
Po pravoskavcima bio je u adu, u paklu, ne raju
Cak ni u nedelju nije bio jos u raju kako Isus sam kaze..
2. Pravoslavci kazu raj nije postojao do vaskrsenja.
A Isus nije vaskrsao u petak.
3. Tekst je prevod, na izvirnom tekstu on nije problem.
U tekstu je namerno na pogresno mesto u prevodima stavljen zarez.
Izvorni tekst nema zarez
Pa tekst daje pogresan dojam da ce razbojnik danas ( petak) biti u Raju sa Hristom.
4. Ocigledno razbojnik u petak jos nije ni umro.
 
Poslednja izmena:
Isus daje priču o Lazaru i bogatašu u kojoj nagoveštava da u zagrobnom životu sledi plaćanje karme...pa ko je činio loše moraće da ispašta...Isus nigde ne kaže da su muke bogataša u opisanom paklu večne....

dakle večne muke u paklu ne moraju uopšte da budu večne ....može lako da se desi da postoji čistilište između dva života na zemlji....
uz to u raj se ide odmah po smrti...
Drugi primer sa lazarom.

1.
U starom zavetu nigde neces naci ucenje o paklu.
Jevreji nisu tako nesto verovali.

2. To ucenje su neki jevreji ne svi, primili
od neznabozaca.
Pa je Isus iskoristio tu alegoriju te grupe da im da sasvim drugu pouku ne postojanje raja i pakla.
To je alegirija ne bukvalni dogadjaji i mesta.

Evo pogledaj.
Sami rabini potvrdjuju ovo sto sam ti kazao gore.
Evo:
https://biblija.serbianforum.info/t...u-da-ucenje-o-postojanju-pakla-nije-biblijsko

Koja je onda prava pouka te alegorije?

Evo:
https://biblija.serbianforum.info/t29-prica-bogatasa-i-lazara-ne-potvrdjuje-raj-i-pakao



Ako covek gleda povrsno ili ne poznaje tematiku, lovci na duse koji ih vode u propast ce ih lako uhvatiti u njihovu zamku.
 
Poslednja izmena:
Drugi primer sa lazarom.

1.
U starom zavetu nigde neces naci ucenje o paklu.
Jevreji nisu tako nesto verovali.

2. To ucenje su neki jevreji ne svi, primili
od neznabozaca.
Pa je Isus iskoristio tu alegoriju te grupe da im da sasvim drugu pouku ne postojanje raja i pakla.
To je alegirija ne bukvalni dogadjaji i mesta.

Evo pogledaj.
Sami rabini potvrdjuju ovo sto sam ti kazao gore.
Evo:
https://biblija.serbianforum.info/t...u-da-ucenje-o-postojanju-pakla-nije-biblijsko

Koja je onda prava pouka te alegorije?

Evo:
https://biblija.serbianforum.info/t29-prica-bogatasa-i-lazara-ne-potvrdjuje-raj-i-pakao



Ako covek gleda povrsno ili ne poznaje tematiku, lovci na duse koji ih vode u propast ce ih lako uhvatiti u njihovu zamku.
Ja ne znam kako vi ne shvatate koja je hula ovo što govorite. Ako je Hristos iskoristio pogrešno jevrejsko učenje za Svoju pouku onda je pričao judejske bajke što apostol Pavle zabranjuje hrišćanima. Znači po vama Se Hristos nije pridržavao onoga što je preko sv. ap. Pavla zapovjedio Svojim sljedbenicima.
 
Isus kaže razbojniku na krstu do sebe da će tog istog dana biti sa njme u raju.
Znači nema govora o tome da duša spava posle smrti čekajući sveopšti sud i vaskrsenje

Isus daje priču o Lazaru i bogatašu u kojoj nagoveštava da u zagrobnom životu sledi plaćanje karme...pa ko je činio loše moraće da ispašta...Isus nigde ne kaže da su muke bogataša u opisanom paklu večne....

dakle večne muke u paklu ne moraju uopšte da budu večne ....može lako da se desi da postoji čistilište između dva života na zemlji....
uz to u raj se ide odmah po smrti...

otkud onda u hriščanstvu shvatanje o tome da duša spava do sveopšteg suda i vaskrsenja i da je pakao mesto večnih muka odakle nema izlaza...može li se uopšte to uklopiti u pretpostavljenju ljubav Božiju?

Dakle, interesuje me da li Isus još nešto kaže o zagrobnom životu osim te dve stvarii ?
Meni lično Stari Zavet i Savle nisu autoritet ni po jednom pitanju...ali me interesuje da li hrišćansko shvatanje zagrobnog života dolazi iz tih izvora.
Isus i razbojnik zavrsiti ce na istom mjestu.
Zakljucak Isus je što ?
 

Back
Top