Isusovo raspeće

PitarDjeus

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
232
Justin mučenik krscanin ranog drugog stoljeca govori o Simonu bogu kojem je Rim podignuo spomenik.
Govori o vise zemalja koje su ga stovale kao boga,o ogromnim brojkama sljedbenika.
Simon nije Jevrej vec Samarićanin kao sto je i Justin mučenik ubogi od majke rodjen.
A Simona drze gnostici ocem gnoze.
Simon je tvrdio da je razapet bio u Judeji no prividno nisu mu uspjeli nauditi.
Poklapa se s gnostickim textovima.

C

Cvrc Na Kub

Gost
Justin mučenik krscanin ranog drugog stoljeca govori o Simonu bogu kojem je Rim podignuo spomenik.
Govori o vise zemalja koje su ga stovale kao boga,o ogromnim brojkama sljedbenika.
Simon nije Jevrej vec Samarićanin kao sto je i Justin mučenik ubogi od majke rodjen.
A Simona drze gnostici ocem gnoze.
Simon je tvrdio da je razapet bio u Judeji no prividno nisu mu uspjeli nauditi.
Poklapa se s gnostickim textovima.
Ovo je totalno zamesateljstvo sa tvoje strane. Prvo si rekao Isus je samo prividno raspet, fatamorgana, a nije on nego su raspeli Simona. Sad kad smo dospeli do toga ispada da je i on prividno raspet, fatamorgana, jer nije ni on nego sad neki treći čovek... pa ko je bio raspet, jer neko jeste?

PitarDjeus

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
232
Ovo je totalno zamesateljstvo sa tvoje strane. Prvo si rekao Isus je samo prividno raspet, fatamorgana, a nije on nego su raspeli Simona. Sad kad smo dospeli do toga ispada da je i on prividno raspet, fatamorgana, jer nije ni on nego sad neki treći čovek... pa ko je bio raspet, jer neko jeste?
Ti nista ne kontaš.
Ja sam dao na uvid sto ima od te teme sto se tice djelova textova iz vise izvora.
A suma sumarum je ono sto sam na kraju zakljucio.Simon je taj razapeti i on je proglasen bogom

PitarDjeus

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
232
Iz djela Ivanova.

Čak ni ja, kad sam ga vidio kako pati, nisam podnio njegovu muku, nego sam pobjegao na Maslinsku goru, plačući nad onim što se dogodilo. I kad je visio na križu u petak, u šesti sat dana, nastupi tama po svoj zemlji. I moj Gospodin je stao usred špilje i osvijetlio je, i rekao, ‘Ivane, mnoštvu dolje u Jeruzalemu biću razapet i proboden kopljima i trskom, i daju mi se piti žuč i ocat. Ali tebi govorim i pazi što govorim,” (Djela Ivanova, poglavlje 97) Isus dalje koristi simbol križa svjetla kako bi Ivana podučavao raznim duhovnim lekcijama.

Zatim nastavlja i kaže: “Ovo je, dakle, križ koji je sve ujedinio Riječju, i označio prolazno i niže, a zatim sve zbio u jedno. Ali ovo nije drveni križ koji ćete vidjeti kad siđete ovamo, niti sam ja onaj koji je na križu,” (Djela Ivanova, poglavlje 99)

C

Cvrc na kub

Gost
Ti nista ne kontaš.
Ja sam dao na uvid sto ima od te teme sto se tice djelova textova iz vise izvora.
A suma sumarum je ono sto sam na kraju zakljucio.Simon je taj razapeti i on je proglasen bogom
Kako li to izgleda raspinjanje prividno? On zakucan za krst, proforme kuku, joj, joj a golicaju ga samo? A još je neizvesno je kako ga je fatamorgana obavila da su svi dok je prolazio kroz grad od njega mislili da je Sin Božiji? Ništa nisi objasnio ni kako se ta zamena odigrala. Puffff i Hristos izašao, puffff, on došao na njegovo mesto?
Ti nista ne kontaš.
Simeon Mag, arhijeretik? Vidim, šališ se malo.

PitarDjeus

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
232
Kako li to izgleda raspinjanje prividno? On zakucan za krst, proforme kuku, joj, joj a golicaju ga samo? A još je neizvesno je kako ga je fatamorgana obavila da su svi dok je prolazio kroz grad od njega mislili da je Sin Božiji? Ništa nisi objasnio ni kako se ta zamena odigrala. Puffff i Hristos izašao, puffff, on došao na njegovo mesto?

Simeon Mag, arhijeretik? Vidim, šališ se malo.
Hristos je fatamorgana u tvojoj glavi koji ti ne dopusta nista osime te fatamorgane.
Ismijavaču razuma pasti ces ko kruska.
Uskoro budem razvio temu o Krscanskom bogu Simonu.Od a do z.

C

Cvrc na kub

Gost
Hristos je fatamorgana u tvojoj glavi koji ti ne dopusta nista osime te fatamorgane.
Ismijavaču razuma pasti ces ko kruska.
Uskoro budem razvio temu o Krscanskom bogu Simonu.Od a do z.
Da sumiramo, prvo si rekao Hristosa nisu raspeli to je fatamorgana jer su raspeli Simon. Pa si rekao da ni njega nisu raspeli jer je i to bio privid i onda nisi odgovorio koga su onda skinuli sa krsta i sahranili? Fatamorgana? Ništa nisam zadovoljan kako si objasnio svoj stav. Klaudije u životu nije digao spomenik nekom varvarinu već je kao što rekoh sve Jevreje (pa makar bili i Samaricani) počistio iz Rima. To je fakat. U ostale izmišljotine iz tvoje glave tek ne bih ulazio.

PitarDjeus

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
232
Ubacis na desetke djelova texta iz starih spisa i onda kazu..

Problem je kroz temu procitati ih bilo.

Niti jedan nije text komentiro
Sve trolovi i spameri .

Moja greska je sto nije sve u ovodu teme ubaceno vec sam poslije postepen ubacivao u postovima.

PitarDjeus

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
232
Suma sumarum je da Simon Mag je razapet no nije patio jer on nije obican covjek bio,mogao je odvojite se od fizicka tjela i posmatrati ga.
Smijao im se.
Sto je u pozadini svega toga koji motivi to cu na nekoj drugoj temi iskljucivo posvecenoj Spasitelju Krscana Simonu Magu.

Pocistio covjek iz glave svaku trunku razuma pa negira spomenik Simonu Magu ili Simoni de Santo na Tiberu o kojem govori i Justin Mucenik krscanin iz pocetka drugog stoljeca u svojoj apologiji.

Znaci najbanalniju stvar ljudi negiraju.

Ko sto je jedan nadobudni ovde negirao borbe oko Jeruzalema kako su bile na razini mjesnih pjetlova a izginilo oko 1 200 000 ljudi tada u Jeruzalemu.

C

Cvrc na kub

Gost
Pocistio covjek iz glave svaku trunku razuma pa negira spomenik Simonu Magu ili Simoni de Santo na Tiberu o kojem govori i Justin Mucenik krscanin iz pocetka drugog stoljeca u svojoj apologiji.
Uozbilji se malo pa nabroj kome je od varvara Klaudije za svoje kratke vladavine digao spomenik? Kao što je mit da je on ikada boravio u Rimu.

PitarDjeus

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
232
L
Uozbilji se malo pa nabroj kome je od varvara Klaudije za svoje kratke vladavine digao spomenik? Kao što je mit da je on ikada boravio u Rimu.
Znači Justin mučenik krscanin ranog drugog stoljeća koji u svojoj apologiji pominje Simona Maga i da su mu spomenik podigli u Rimu je lagao ?
A ti si kroz vremeplov iz 21 stoljeca to ustvrdio pojavivsi se u Rim tog doba?
Jer toboze ovaj bukvalno sve Jevreje potjerao?
Da nije malo to s Jevrejima pretjerano ?

Poslednja izmena od moderatora:

PitarDjeus

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
232
Simonu je "otac" Antionius Rimski drzavljanin i to je sto se toga tice zavrseno na temu kako nije mogao u Rim ući.Majka mu je bila Raschel ona je Samarijskog porjekla tako da Simonu otvoreno bilo u oba tabora.
Majka mu je začela kao djevica i ostala djevica nakon sto je rodila Simona.
Identicno ko Marija Isusa.
Antonius je samo formalnost ko Josip Mariju kad je ozenio iako Isus nije njegovo djete ali se vodilo kao da je radi zakona

C

Cvrc Na Kub

Gost
Simonu je "otac" Antionius Rimski drzavljanin i to je sto se toga tice zavrseno na temu kako nije mogao u Rim ući.Majka mu je bila Raschel ona je Samarijskog porjekla tako da Simonu otvoreno bilo u oba tabora.
Majka mu je začela kao djevica i ostala djevica nakon sto je rodila Simona.
Identicno ko Marija Isusa.
Antonius je samo formalnost ko Josip Mariju kad je ozenio iako Isus nije njegovo djete ali se vodilo kao da je radi zakona
Иринеј Лионски, у првој књизи свог дела „Против јереси“ (puni naziv "Изобличење и оповргавање лажног гносиса) описује Симоново учење као једну од најстрашнијих јереси

PitarDjeus

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
232
Evo kako PitarDjeus sve izmislio.

Ovaj gore nesretnik je načeo biskupa Irineja protiv hereze jer nije znao u sto to vodi,sljepac upao u sljepu ulicu.

Sve sto sam govorio za Simona taj Irinej potvrdjuje.

Evo u prilogu iz knjige protiv hereze broj 1 odlomak 23

Simon Magus prvi je govorio o navodnoj Kristovoj muci i bogohulno ustvrdio da je zapravo on, sam Šimun, bio taj koji je podnio te prividne patnje. 'Budući da su anđeli loše upravljali ovim svijetom jer je svaki anđeo žudio za poglavarstvom za sebe, on [Šimun] je došao poboljšati stvari, te je bio preobražen i sličan vrlinama i moćima i anđelima, tako da se među ljudima pojavio kao čovjek iako je bio nijedan čovjek i vjerovalo se da je patio u Judeji iako nije patio'.

Za vrijeme vladavine Klaudija Cezara, za kojeg se također kaže da je počastio ga kipom, zbog njegove magične moći. Ovog su čovjeka, dakle, mnogi slavili kao da je bog; i naučavao je da je on bio taj koji se pojavio među Židovima kao Sin, ali je sišao u Samariju kao Otac, dok je drugim narodima došao u karakteru Duha Svetoga.

PitarDjeus

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
232
Iz knjige protiv hereze Irineja Lionskog
Knjiga 1 odlomak 23

Simon Magus prvi je govorio o navodnoj Kristovoj muci i bogohulno ustvrdio da je zapravo on, sam Šimun, bio taj koji je podnio te prividne patnje. 'Budući da su anđeli loše upravljali ovim svijetom jer je svaki anđeo žudio za poglavarstvom za sebe, on [Šimun] je došao poboljšati stvari, te je bio preobražen i sličan vrlinama i moćima i anđelima, tako da se među ljudima pojavio kao čovjek iako je bio nijedan čovjek i vjerovalo se da je patio u Judeji iako nije patio'.

Za vrijeme vladavine Klaudija Cezara, za kojeg se također kaže da je počastio ga kipom, zbog njegove magične moći. Ovog su čovjeka, dakle, mnogi slavili kao da je bog; i naučavao je da je on bio taj koji se pojavio među Židovima kao Sin, ali je sišao u Samariju kao Otac, dok je drugim narodima došao u karakteru Duha Svetoga.

C

Cvrc Na Kub

Gost
Simon Magus prvi je govorio o navodnoj Kristovoj muci i bogohulno ustvrdio da je zapravo on, sam Šimun, bio taj koji je podnio te prividne patnje. 'Budući da su anđeli loše upravljali ovim svijetom jer je svaki anđeo žudio za poglavarstvom za sebe, on [Šimun] je došao poboljšati stvari, te je bio preobražen i sličan vrlinama i moćima i anđelima, tako da se među ljudima pojavio kao čovjek iako je bio nijedan čovjek i vjeroval
I sad ovo dokazuje nešto o Simonu i to na osnovu njegovih sopstvenih bogohulnih reči??? Deda, možeš tako i ti da Tvrdoš da si spasitelj, pa ništa.

Ponovo, kad je Klaudiju puko film, sve Jevreje je najurio uključujući i Samarjabe koji samo po veri nisu jevreji. Tačnije, sekta su i onda i sad. Priča o "kipu" je stoga nelogična manipulacija.