Isusovo raspeće

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
40.213
On sam nije pretrpio smrt, ali je Šimun, neki Cirenac, bio prisiljen ponijeti križ umjesto njega; tako da je ovaj drugi, preobražen od njega, da bi se moglo smatrati Isusom, bio razapet, zbog neznanja i pogreške, dok je sam Isus primio lik Šimuna i, stojeći, smijao im se. Jer budući da je bio netjelesna moć i Nous (um) nerođenog oca, on se preobrazio kako je htio, i tako se uzdigao do onoga koji ga je poslao, smijuci im se, budući da ga se nije moglo uhvatiti, i bio nevidljiv za sve,” (Irenej, Protiv hereza, Knjiga I, Poglavlje 24, Odjeljak 40).

Nije lijepo da nevin strada umjesto njega.
Ali bog ne gleda ljudske zivote ta radi se o spasenju svjeta.
Isus je raspet, to cak i Jevreji priznaju, samo kazu da su ga oni ubili bio bi kamenovan, jer u 1. veku je bilo raspeto oko 50000 Jevreja, pa je raspinjanje
kod njih bilo zabranjeno.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
40.213
1.4 čovek dnevno razapet tokom sto godina...da nije malo mnogo? ne verujem u taj podatak...nisu Rimljani bili baš toliki krvoloci....
Rimljani nisu raspinjali pojedinacno...
evo iz jevrejskih izvora:
Crucifixion itself, a Roman form of execution, was forbidden by Jewish law because it was torture. Some 50,000 to 100,000 Jews were themselves crucified by the Romans in the first century. How ironic, therefore, that Jews have historically been associated with the cross as the ones who brought about Jesus’ crucifixion.

PitarDjeus

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
232
Crucifixion itself, a Roman form of execution, was forbidden by Jewish law because it was torture. Some 50,000 to 100,000 Jews were themselves crucified by the Romans in the first century. How ironic, therefore, that Jews have historically been associated with the cross as the ones who brought about Jesus’ crucifixion.
Ima podatak da su 20000 u jednom danu pobunjenika.

hm337

Poznat
Poruka
9.444
100 000 još gore...tri dnevno...znači dan kad je Isus razapet je bio dan kao i svaki drugi tokom sto godina...tri razapeta čoveka i rulja koja navija...

PitarDjeus

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
232
500 000 vojnika je ogromna cifra za okupaciju jedne male zemlje kao što je Izrael...mislim da je Izrael okupiran i držan pod kontrolom sa mnogo manje ljudi...
Zato jer ne znas da godinama su pokusavali probit štit oko Jeruzalema.
Godinama je trajalo.
Cca 4 godine.
Ne bi probili da se nisu pobili medju sobom 3 frakcije u Jeruzalemu.
Shimon bar Giora jedna frakcija je imao 60 000 vojnika tada

PitarDjeus

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
232
prema wikipediji celo rimsko carstvo nije tad imalo 500 000 vojnika
https://en.wikipedia.org/wiki/Size_of_the_Roman_army
Ti si bas naporan lik ono.
Cjelo Rimsko carstvo su regrutirali da osvoje Jeruzalem.
60 000 Idumejaca je doveo Shimon Bar Giora za obranu Jeruzalema.
Gdje je Eleazer ben Jair i Ivan iz Gilgale s svojim vojskama.
Cca 100 000 je bilo branilo Jeruzalen sigurno ako ne i više.
Cca 4 godine su uspjeli odbijati Rimljane.

To je bio biblijski Armagedon.

hm337

Poznat
Poruka
9.444
Ti si izjavio da Jevreji navijali da Rimljani razapnu Jevreje.
To je bolesno.
ja sam kad sam to napisao mislio na Isusovo raspeće ali to važi manje više i za druga....
to se dešava kad okupacija traje dugo...deo stanovništva su postali građani Rima i sebe su smatrali Rimljanima jednako kao što su pod Turcima Srbi koji su primili islam i uglavnom živeli po gradovima sebe smatrali Turcima a ne Srbima... nijedna okupacija ne bi dugo opstala da nema domaćih izdajnika među ljudima...onih koji su spremni da izdaju veru i naciju da bi bolje živeli...

hm337

Poznat
Poruka
9.444
Sve sto ti zamislis tako bude.
Antisemit ko Luter.
Prica o dobrom bogu preko Jevrejske krvi.
Hitler vam Bog.
nisam ja antisemit nego pokušavam da budem realan...pričaš tu bajke o 500 000 rimskih vojnika koji su osvajali Jerusalim, o 20 000 razapetih Jevreja odjednom...kao da nemaš kritičku svest nego gutaš sve što ti se servira....ili izmišljaš...posle ovoga .izgubio si kredibilitet kod mene deda...kad si omanuo oko ovih brojki ko zna kako ti je šuplje znanje o okultizmu i religiji o kome pričaš...

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.