ISUS HRIST - Bozji Sin ( svedocanstvo Boga )

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Arianna

Buduća legenda
Banovan
Poruka
46.570
U Bibliji se za Isusa kaze da je BOZJI SIN… puno puta…To je Bog posvedocio…

Takodje se I za Isusa kaze da je sin covecji…
A Isus u Bibliji ima mnoge titule koje ga objasnjavaju njega I njegovu ulogu…
Kao na primer knez mira itd..
Nigde nije nazvan niti STVORITELJEM SVEGA sto samo pripada Bogu JEHOVI
Niti SVEMOCIM BOGOM sto je samo Jehova Bog

Dakle Bozja rec, Bog, kaze da je ISUS BOZJI SIN.
Bog JEHOVA JE JEDAN BOG, JEDINI SVEMOCNI, JEDINI BOG STOVRITELJ, ON JE SVE STVORIO sto implicira da je stovrio I svog SINA Isusa Hrista…
ISUS je sin jer je u korelaciji sa svojim OCEM Bogom JEHOVOM, njegov je sin jer je stvoren od OCA.…
ISUSA je BOG STVORIO.
ISUS HRIST JE BOZJI SIN

Tako za njega kaze Bozja Rec, tj Bog preko svoje pisane reci Biblije..…

1. Kušač mu se približi i reče mu: Ako si Sin Božji, zapovedaj da se ovo kamenje pretvori u hlebove. (Matej 4:3)
2. i reče mu: Ako si Sin Božji, skoči dole, jer je napisano: "Anđelima svojim zapovediće za te, i oni će tebe na ruke uzeti, da gde nogom svojom za kamen ne zapneš." (Matej 4:6)
3. Oni koji bejahu u lađi približiše se Isusu i pokloniše mu se, govoreći: Zaista si ti Sin Božji! (Matej 14:33)
4. Prvosveštenik mu reče: Zaklinjem te živim Bogom da nam kažeš jesi li ti Hristos, sin Božji. (Matej 26:63)
5. i govoreći: Ti koji hram razvaljuješ i za tri dana opet sagrađuješ, pomozi sad sam sebi! Ako si Sin Božji, siđi s krsta! (Matej 27:40)
6. Centurion i oni koji s njim čuvahu Isusa, pošto videše kako se zemlja zatrese i šta bi, obuze veliki strah, i oni rekoše: Ovo je zaista bio Sin Božji! (Matej 27:54)
7. I dusi nečisti, kad ga viđahu, pripadahu k njemu i vikahu: Ti si Sin Božji! (Marko 3:11)
8. Kad centurion koji stajaše prema njemu vide kako izdahnu, reče: Ovaj je čovek zaista bio Sin Božji! (Marko 15:39)
9. Anđeo joj odgovori: Duh Sveti doći će na te, i sila Najvišega oseniće te. Zato i sveto dete koje će se od tebe roditi nazvaće se sin Božji. (Luka 1:35)
10. Reče mu đavao: Ako si Sin Božji, zapovedaj ovome kamenu da postane hleb. (Luka 4:3)
11. Đavo ga odvede još u Jerusalim, postavi ga na vrh hrama, i reče mu: Ako si Sin Božji, skoči odavde dole, (Luka 4:9)
12. Iz mnogih iziđoše i zli duhovi vičući i govoreći: Ti si Sin Božji! Ali im on zaprećivaše, i ne davaše im da govore, jer oni znadijahu da je on Hristos. (Luka 4:41)
13. Svi rekoše: Ti li si dakle Sin Božji? A on im reče: Vi kažete, jesam. (Luka 22:70)
14. I ja videh i zasvedočih da je on Sin Božji. (Jovan 1:34)
15. Natanailo odgovori i reče mu: Ravi!, Ti si Sin Božji, ti si kralj Izrailjev. (Jovan 1:49)
16. i mi verovasmo i poznasmo da si ti Hristos, Sin Božji. (Jovan 6:69)
17. kako vi govorite onome koga Otac posveti i posla na svet: Hulu govoriš! I to zato što rekoh: Ja sam Sin Božji? (Jovan 10:36)
18. Kad to Isus ču, reče: Ova bolest nije na smrt, nego na slavu Božju, da se proslavi Sin Božji s nje. (Jovan 11:4)
19. Reče mu ona: Da, Gospode! Verujem da si ti Hrist, Sin Božji, koji je trebao da dođe na svet. (Jovan 11:27)
20. a ova su napisana da verujete da Isus jeste Hristos, sin Božji, i da, verujući, imate život u imenu njegovom. (Jovan 20:31)
21. Filip mu reče: Ako veruješ od svega srca svoga, možeš. A evnuh odgovori: Verujem da je Isus Hristos Sin Božji. (Dela 8:37)
22. i odmah je propovedao po sinagogama da je Isus Sin Božji. (Dela 9:20)
23. Jer sin Božji, Isus Hristos, koga propovedasmo vama ja, Silvan i Timotej, ne bi "da i ne", nego u njemu bi "da". (2. Korinćanima 1:19)
24. nauči se - i ako je Sin Božji bio - poslušanju, po onome što podnese, (Jevrejima 5:8)
25. Ko počini greh od đavola je, jer đavo greši od početka. Sin se Božji zato javi da uništi dela Đavolja. (1. Jovanova 3:8)
26. Ko prizna da je Isus Sin Božji, Bog u njemu stoji i on u Bogu. (1. Jovanova 4:15)
27. Ko je koji svet pobedi, osim onoga koji veruje da je Isus Sin Božji?
(1. Jovanova 5:5)
28. A znamo da Sin Božji dođe i dade nam razum da poznamo Boga istinitoga, i da budemo u istinitom Sinu njegovom Isusu Kristu. On je koji je istiniti Bog i život večni. (1. Jovanova 5:20)
29. Anđelu Tijatirske Crkve napiši: Evo šta govori Sin Božji, koji ima oči kao plamen ognjeni, i noge kao usjali bakar. (Otkrivenje 2:18)
30. Ja vam kažem: koji god prizna mene pred ljudima, priznaće i Sin čovečji njega pred anđelima Božjim; (Luka 12:8)
31. On se uzdao u Boga; neka mu pomogne sad, ako ga voli, jer govoraše: "Ja sam Sin Božji". (Matej 27:43)
Jovan 3:16 Jer Bog toliko ljubi svet, da je Sina svoga jedinorođenoga dao, da ni jedan koji u njega veruje ne propadne, nego da ima život večni.
Jovan 17:3 A život je večni u tome da tebe poznaju, tebe, jedinoga istinitoga Boga, i onoga koga si ti poslao, Isusa Hrista.

Sve je meni predao Otac moj, i niko ne zna za Sina do Otac, niti Oca ko zna do Sin i ako kome Sin hoće objaviti. (Matej 11:27)

Simon Petar odgovori: Ti si Hristos, Sin Boga živoga. (Matej 16:16)

: A danu tome i o času niko ne zna, ni anđeli nebeski, ni Sin, nego Otac sam. : (Matej 24:36)


Sam Bog je sa neba posvedocio nakon Isusovog krstenja u vodi…da je ISUS njegov SIN

Svedocanstvo Boga da je Isus njegov Sin, tj Sin Bozji...


I gle, glas s nebesa progovori: Ovo je sin moj ljubljeni, u kome je moje blagovoljenje. (Matej 3:17)

Dok on još govoraše, oblak sjajan zakloni ih, i, gle, ču se glas iz oblaka koji reče: Ovo je Sin moj ljubljeni, na kome je moje blagovoljenje; njega poslušajte! (Matej 17:5)
I ču se glas s nebesa koji progovori: Ti si sin moj ljubljeni, u kome je moje blagovoljenje! (Marko 1:11)
I dođe oblak te ih zakloni, i iziđe glas iz oblaka: Ovo je Sin moj ljubljeni, njega poslušajte! (Marko 9:7)

i siđe na nj Duh Sveti u telesnom obliku kao golub, i ču se glas s neba koji progovori: Ti si Sin moj ljubljeni, u tebi je moje blagovoljenje! (Luka 3:22)

Jer on primi od Boga Oca čast i slavu kad dođe k njemu glas: "Ovo je sin moj ljubljeni, u kome je moje blagoslovljenje." (2. Petrova 1:17)

(Исаија 42:1) Ево мог слуге, кога подупирем, изабраника мога, који је по вољи душе моје. У њега сам ставио свој дух, и он ће народима донети правду.
(Матеј 12:18) „Ево мог слуге кога сам изабрао, мог вољеног, који је по вољи душе моје! На њега ћу ставити свој дух, и он ће обзнанити народима шта је правда.


:heart:


:hvala:
 



evo sta Bozja rec kazeo o Isusovom uskrsenju

Ovo se već treći put pojavi Isus učenicima svojim, pošto uskrsnu iz mrtvih. (Jovan 21:14)

Njega uskrsnu Bog, razrešivši ga sveza smrti, jer ne beše moguće da ga ona drži. (Dela 2:24)

Ovoga Isusa uskrsnu Bog, čemu smo svi mi svedoci. (Dela 2:32)

Bog otaca naših uskrsnu Isusa, koga vi ubiste obesivši ga na drvo. (Dela 5:30)

I njega Bog uskrsnu treći dan i dade mu da se pojavi, (Dela 10:40)

Ali ga Bog uskrsnu iz mrtvih. (Dela 13:30)

Ali onaj koga Bog uskrsnu, taj ne vide trulenja. (Dela 13:37)

Tako se s njim pogrebosmo krštenjem u smrt njegovu, da kao što uskrsnu Hristos iz mrtvih slavom očinom, tako i mi u obnovljenju života da hodimo. (Rimljanima 6:4)

ko će ih osuditi? Isus Hristos koji umre, ali i uskrsnu, on je s desne strane Bogu i moli za nas. (Rimljanima 8:34)

koji po njemu verujete u Boga, koji ga uskrsnu iz mrtvih, da bi vaša vera i nada bile u Boga. (1. Petrova 1:21)

Tad im poče kazivati da Sin čovečji treba mnogo da pretrpi, i da ga odbace starešine, prvosveštenici i književnici, i da bude ubijen, a trećeg dana da će uskrsnuti. (Marko 8:31)

I reče im: Tako je pisano i tako je trebalo da Hristos pretrpi i da uskrsne iz mrtvih u treći dan, (Luka 24:46)

Jer još ne znadijahu da je po Pismu Isus trebao da uskrsne iz mrtvih. (Jovan 20:9)

pokazujući i dokazujući im da je trebalo da Hristos postrada i uskrsne iz mrtvih. I Isus, koga ja, reče, vama propovedam, on je koji je Hristos. (Dela 17:3)

 
Arianna мени није јасно зашто(Јеховини сведоци) сматрају да је Исус Христос створење,а не Бог.Зашто рецимо ти мислиш да је створење?

Mi se drzimo onoga sta Bog kaze preko svoje pisane reci....
Izucavajuci Bozju rec dolazi se do toga

Ako Bog kaze da je Isus stovrenje to je tako....
Nismo mi nista izmislili nego je to Bozja rec...

Evo sta Biblija kaze...
najpre
Isusu je Jehova Bog rekao: “Načinimo čoveka na sliku svoju, nama sličnog” (1. Mojsijeva 1:26).

Da, Bog se obraćao onome koga je stvorio prije bilo koga i bilo čega drugoga, koji je bio “uz njega kao vešt graditelj” (Mudre izreke 8:22-30).

Dakle Isus je stvoren pre svega ostalog...

On je “prvorođenac svega što je stvoreno”. On je “početak Božjih dela stvaranja”, a postojao je čak i prije nego što je stvoren materijalni svemir (Kološanima 1:15; Otkrivenje 3:14).

Otkrivenje 3:14 Anđelu skupštine u Laodiceji napiši: Ovo govori Amen, svjedok vjerni i istiniti, početak Božjih dela stvaranja

Kolosanima 1
15 Он (Исус ) је слика невидљивог Бога, првенац свега што је створено. 16 Јер је преко њега све било створено на небесима и на земљи, видљиво и невидљиво, било да су то престоли или управе или поглаварства или власти. Све је створено преко њега и за њега. 17 Он је пре свега другог и све је преко њега постало.

ili Kološanima 1:15 On je slika nevidljivog Boga, prvorođenac svega što je stvoreno

Jovan 3: 18 Ko veruje u njega, neće biti osuđen. Ko ne vjeruje, već je osuđen, jer nije verovao u ime jedinorođenog Sina Božjeg.


Jovan 1:2 On (ISUS ) je u početku bio kod Boga.
2 Sve je postalo preko njega i bez njega nije postalo ništa.


......................

dakle jasno pise za Isusa da je

početak Božjih dela stvaranja Otkrivenje 3:14

првенац свега што је створено
Kolosanima 1:15

a preko njega je sve ostalo stvoreno... Kolosanima 1:16
 
Poslednja izmena:
U Bibliji se za Isusa kaze da je BOZJI SIN… puno puta…To je Bog posvedocio…

Takodje se I za Isusa kaze da je sin covecji…
A Isus u Bibliji ima mnoge titule koje ga objasnjavaju njega I njegovu ulogu…
Kao na primer knez mira itd..
Nigde nije nazvan niti STVORITELJEM SVEGA sto samo pripada Bogu JEHOVI
Niti SVEMOCIM BOGOM sto je samo Jehova Bog

Dakle Bozja rec, Bog, kaze da je ISUS BOZJI SIN.
Bog JEHOVA JE JEDAN BOG, JEDINI SVEMOCNI, JEDINI BOG STOVRITELJ, ON JE SVE STVORIO sto implicira da je stovrio I svog SINA Isusa Hrista…
ISUS je sin jer je u korelaciji sa svojim OCEM Bogom JEHOVOM, njegov je sin jer je stvoren od OCA.…
ISUSA je BOG STVORIO.
ISUS HRIST JE BOZJI SIN

Tako za njega kaze Bozja Rec, tj Bog preko svoje pisane reci Biblije..…

1. Kušač mu se približi i reče mu: Ako si Sin Božji, zapovedaj da se ovo kamenje pretvori u hlebove. (Matej 4:3)
2. i reče mu: Ako si Sin Božji, skoči dole, jer je napisano: "Anđelima svojim zapovediće za te, i oni će tebe na ruke uzeti, da gde nogom svojom za kamen ne zapneš." (Matej 4:6)
3. Oni koji bejahu u lađi približiše se Isusu i pokloniše mu se, govoreći: Zaista si ti Sin Božji! (Matej 14:33)
4. Prvosveštenik mu reče: Zaklinjem te živim Bogom da nam kažeš jesi li ti Hristos, sin Božji. (Matej 26:63)
5. i govoreći: Ti koji hram razvaljuješ i za tri dana opet sagrađuješ, pomozi sad sam sebi! Ako si Sin Božji, siđi s krsta! (Matej 27:40)
6. Centurion i oni koji s njim čuvahu Isusa, pošto videše kako se zemlja zatrese i šta bi, obuze veliki strah, i oni rekoše: Ovo je zaista bio Sin Božji! (Matej 27:54)
7. I dusi nečisti, kad ga viđahu, pripadahu k njemu i vikahu: Ti si Sin Božji! (Marko 3:11)
8. Kad centurion koji stajaše prema njemu vide kako izdahnu, reče: Ovaj je čovek zaista bio Sin Božji! (Marko 15:39)
9. Anđeo joj odgovori: Duh Sveti doći će na te, i sila Najvišega oseniće te. Zato i sveto dete koje će se od tebe roditi nazvaće se sin Božji. (Luka 1:35)
10. Reče mu đavao: Ako si Sin Božji, zapovedaj ovome kamenu da postane hleb. (Luka 4:3)
11. Đavo ga odvede još u Jerusalim, postavi ga na vrh hrama, i reče mu: Ako si Sin Božji, skoči odavde dole, (Luka 4:9)
12. Iz mnogih iziđoše i zli duhovi vičući i govoreći: Ti si Sin Božji! Ali im on zaprećivaše, i ne davaše im da govore, jer oni znadijahu da je on Hristos. (Luka 4:41)
13. Svi rekoše: Ti li si dakle Sin Božji? A on im reče: Vi kažete, jesam. (Luka 22:70)
14. I ja videh i zasvedočih da je on Sin Božji. (Jovan 1:34)
15. Natanailo odgovori i reče mu: Ravi!, Ti si Sin Božji, ti si kralj Izrailjev. (Jovan 1:49)
16. i mi verovasmo i poznasmo da si ti Hristos, Sin Božji. (Jovan 6:69)
17. kako vi govorite onome koga Otac posveti i posla na svet: Hulu govoriš! I to zato što rekoh: Ja sam Sin Božji? (Jovan 10:36)
18. Kad to Isus ču, reče: Ova bolest nije na smrt, nego na slavu Božju, da se proslavi Sin Božji s nje. (Jovan 11:4)
19. Reče mu ona: Da, Gospode! Verujem da si ti Hrist, Sin Božji, koji je trebao da dođe na svet. (Jovan 11:27)
20. a ova su napisana da verujete da Isus jeste Hristos, sin Božji, i da, verujući, imate život u imenu njegovom. (Jovan 20:31)
21. Filip mu reče: Ako veruješ od svega srca svoga, možeš. A evnuh odgovori: Verujem da je Isus Hristos Sin Božji. (Dela 8:37)
22. i odmah je propovedao po sinagogama da je Isus Sin Božji. (Dela 9:20)
23. Jer sin Božji, Isus Hristos, koga propovedasmo vama ja, Silvan i Timotej, ne bi "da i ne", nego u njemu bi "da". (2. Korinćanima 1:19)
24. nauči se - i ako je Sin Božji bio - poslušanju, po onome što podnese, (Jevrejima 5:8)
25. Ko počini greh od đavola je, jer đavo greši od početka. Sin se Božji zato javi da uništi dela Đavolja. (1. Jovanova 3:8)
26. Ko prizna da je Isus Sin Božji, Bog u njemu stoji i on u Bogu. (1. Jovanova 4:15)
27. Ko je koji svet pobedi, osim onoga koji veruje da je Isus Sin Božji?
(1. Jovanova 5:5)
28. A znamo da Sin Božji dođe i dade nam razum da poznamo Boga istinitoga, i da budemo u istinitom Sinu njegovom Isusu Kristu. On je koji je istiniti Bog i život večni. (1. Jovanova 5:20)
29. Anđelu Tijatirske Crkve napiši: Evo šta govori Sin Božji, koji ima oči kao plamen ognjeni, i noge kao usjali bakar. (Otkrivenje 2:18)
30. Ja vam kažem: koji god prizna mene pred ljudima, priznaće i Sin čovečji njega pred anđelima Božjim; (Luka 12:8)
31. On se uzdao u Boga; neka mu pomogne sad, ako ga voli, jer govoraše: "Ja sam Sin Božji". (Matej 27:43)
Jovan 3:16 Jer Bog toliko ljubi svet, da je Sina svoga jedinorođenoga dao, da ni jedan koji u njega veruje ne propadne, nego da ima život večni.
Jovan 17:3 A život je večni u tome da tebe poznaju, tebe, jedinoga istinitoga Boga, i onoga koga si ti poslao, Isusa Hrista.

Sve je meni predao Otac moj, i niko ne zna za Sina do Otac, niti Oca ko zna do Sin i ako kome Sin hoće objaviti. (Matej 11:27)

Simon Petar odgovori: Ti si Hristos, Sin Boga živoga. (Matej 16:16)

: A danu tome i o času niko ne zna, ni anđeli nebeski, ni Sin, nego Otac sam. : (Matej 24:36)


Sam Bog je sa neba posvedocio nakon Isusovog krstenja u vodi…da je ISUS njegov SIN

Svedocanstvo Boga da je Isus njegov Sin, tj Sin Bozji...


I gle, glas s nebesa progovori: Ovo je sin moj ljubljeni, u kome je moje blagovoljenje. (Matej 3:17)

Dok on još govoraše, oblak sjajan zakloni ih, i, gle, ču se glas iz oblaka koji reče: Ovo je Sin moj ljubljeni, na kome je moje blagovoljenje; njega poslušajte! (Matej 17:5)
I ču se glas s nebesa koji progovori: Ti si sin moj ljubljeni, u kome je moje blagovoljenje! (Marko 1:11)
I dođe oblak te ih zakloni, i iziđe glas iz oblaka: Ovo je Sin moj ljubljeni, njega poslušajte! (Marko 9:7)

i siđe na nj Duh Sveti u telesnom obliku kao golub, i ču se glas s neba koji progovori: Ti si Sin moj ljubljeni, u tebi je moje blagovoljenje! (Luka 3:22)

Jer on primi od Boga Oca čast i slavu kad dođe k njemu glas: "Ovo je sin moj ljubljeni, u kome je moje blagoslovljenje." (2. Petrova 1:17)

(Исаија 42:1) Ево мог слуге, кога подупирем, изабраника мога, који је по вољи душе моје. У њега сам ставио свој дух, и он ће народима донети правду.
(Матеј 12:18) „Ево мог слуге кога сам изабрао, мог вољеног, који је по вољи душе моје! На њега ћу ставити свој дух, и он ће обзнанити народима шта је правда.


:heart:


:hvala:
AMEN!
 
Arianna мени није јасно зашто(Јеховини сведоци) сматрају да је Исус Христос створење,а не Бог.Зашто рецимо ти мислиш да је створење?
Uz stihove koje je Arianna navela kažem - Amen!
Božja Jahvina Istina.
---------------------------

Ne da samo smatraju - nego i znaju - i to ne samo JS nego i Židovi,
Gospodin Isus je stvorenje.

Bog Jahve kaže jasno i glasno više puta - Ja sam SVE stvorio.
Znači - i Isusa.
Bog Jahve nije RODIO Isusa,
Bog Jahve je Stvoritelj - stvorio je SVE,
a u SVE - spada i Isus.

--------------------------------
Oni koji su pod TTT - smeta da je Isus stvoren,
jer tada ne bi mogli naučavati da je Isus = Bog.

ALI - opet padaju u probleme!
Isus nije ništa nikada stvorio - nije Stvoritelj,
a samo je Bog Jahve - JEDINI Stvoritelj.
 
Hvala, eto potrudila sam se da nadjem dokaze iz Biblije :hvala:
Tako je.
I ja čitam i vidim i tako učim - kako piše!
--------------------------------------------------

Ne izmišljam, ne dodajem i ne oduzimam Božjoj Jahvinoj riječi,
jer se bojim:

Otkrivenje 22,18 Ja svjedočim svakomu tko sluša riječi proroštva u ovoj knjizi: Tko ovomu što doda, Bog će njemu dodati zla napisana u ovoj knjizi.
Otkrivenje 22,19 I tko oduzme od riječi proroštva u ovoj knjizi, Bog će mu oduzeti udio na stablu života i na svetom gradu - na svemu što je napisano u ovoj knjizi.

A očito je da se toga mnogi ne boje.
Zato Biblija i kaže - jako MALO ljudi će se spasiti,
a vidi - skoro svi - pod TTT dogmom!
 
Uz stihove koje je Arianna navela kažem - Amen!
Božja Jahvina Istina.
---------------------------

Ne da samo smatraju - nego i znaju - i to ne samo JS nego i Židovi,
Gospodin Isus je stvorenje.


Bog Jahve kaže jasno i glasno više puta - Ja sam SVE stvorio.
Znači - i Isusa.
Bog Jahve nije RODIO Isusa,
Bog Jahve je Stvoritelj - stvorio je SVE,
a u SVE - spada i Isus.


--------------------------------
Oni koji su pod TTT - smeta da je Isus stvoren,
jer tada ne bi mogli naučavati da je Isus = Bog.

ALI - opet padaju u probleme!
Isus nije ništa nikada stvorio - nije Stvoritelj,
a samo je Bog Jahve - JEDINI Stvoritelj.

Tacno tako...

BOG je SVE Stvorio, SVE.... pa i Isusa...

Jedan je STVORITELJ SVEGA JHVH Jehova Bog.

.......


On im odgovori: Niste li čitali da je stvoritelj, u početku stvorio čoveka i ženu, (Matej 19:4)

Jer će u te dane biti nevolja kakva nije bila od početka sveta koji je Bog stvorio, i neće ni biti. (Marko 13:19)

Kad oni to čuše, podigoše svi skupa glas k Bogu, i rekoše: svevisnji Gospode, ti koji si stvorio nebo i zemlju i mora i sve što je u njima, (Dela 4:24)

Bog koji je stvorio svet i sve što je u njemu, on, koji je gospodar neba i zemlje, ne živi u rukotvorenim hramovima. [/b](Dela 17:24)

i da otkrijem svima šta je udeljivanje tajne od uvek sakrivene u Bogu, koji je sve stvorio, (Efescima 3:9)


Jer je sve što je Bog stvorio dobro, i ništa nije na odmet kad se prima sa zahvalnošću. (1. Timotiju 4:4)

Jer jedan je Bog, i jedan posrednik između Boga i ljudi, čovek Isus Hristos (1. Timotiju 2:5)

 “11 “Dostojan si, Jehova, Bože naš, primiti slavu i čast i moć, jer si ti sve stvorio i tvojom voljom sve postoji i stvoreno je.
”(Otkrivenje 4:11)

On govoraše silnim glasom: Bojte se Boga i poklonite se njemu, jer dođe čas suda njegova, i poklonite se onome koji je stvorio nebo i zemlju, i more i izvore vodene. (Otkrivenje 14:7)
 
Poslednja izmena:
Mi se drzimo onoga sta Bog kaze preko svoje pisane reci....
Izucavajuci Bozju rec dolazi se do toga

Ako Bog kaze da je Isus stovrenje to je tako....
Nismo mi nista izmislili nego je to Bozja rec..

Ти стихови су слични,али ипак другачији од оних које су преводили хришћани пре ваше заједнице.Например овај:

15 Он (Исус ) је слика невидљивог Бога, првенац свега што је створено. 16 Јер је преко њега све било створено на небесима и на земљи, видљиво и невидљиво, било да су то престоли или управе или поглаварства или власти. Све је створено преко њега и за њега. 17 Он је пре свега другог и све је преко њега постало.

Превод синода СПЦ(као пример користим овај превод,али није ми проблем да цитирам други превод)

Који је икона Бога невидљивога, Прворођени прије сваке твари,Јер Њиме би саздано све, што је на небесима и што је на земљи, што је видљиво и што је невидљиво, били пријестоли или господства, или началства или власти: све је Њиме и за Њега саздано.

Например код мене пише да је пре сваке ствари и да не спада у творевину,а код тебе да је први од све творевине.Сложићеш се са мном ,да овде није у питању грешка у превођењу,већ намерно извртања смисла у тексту.То је још јасније у наставку

17 Он је пре свега другог и све је преко њега постало.

Превод код других :И Он је прије свега, и све у њему постоји. Опет је проблем што код тебе стоји да је творевина,а код мене Творац јер пише да је пре свега,а једино се за Бога може рећи да је пре свега,док код тебе подвучено место означава да је он само створен пре остале творевине.Да ли се слажеш да један од ова два превода која смо користили слажу све до места која сам подвукао,а после тога настају преправке Писма.

И други делови цитата које си узела вероватно из превода Новог света садрже грешке,а ја их засада нећу коментарисати.Шта ти мислиш о овоме Арриана?

Више бих волео ако можеш својим речима да ми објасниш,без коришћења Писма.
 
Kada objasnim svojim recima optuzuju me da nije tacno i gde to pise...

dakle samo cu se koristiti Svetim Pismom...

a ja se slazem sa svime sto Bog kaze..

ja sam sve lepo objasnila

Mogu da koristim bilo koji prevod svugde pise isto...
i koristila sam u uvodnom postu Srpski prevod Biblije...
Takodje meni je sve jedno koji je prevod isti je smisao reci...

првенац свега што је створено.
prvorođenac svega što je stvoreno
Прворођени прије сваке твари

sve je to isto

takodje kazes И Он је прије свега,
Он је пре свега другог:

to je isto takodje

Takodje citiraj ceo stih a ne tako istrgnuto iz konteksta

ceo stih je ovakav
Kolosanima 1
15 Он (Исус ) је слика невидљивог Бога, првенац свега што је створено. 16 Јер је преко њега све било створено на небесима и на земљи, видљиво и невидљиво, било да су то престоли или управе или поглаварства или власти. Све је створено преко њега и за њега. 17 Он је пре свега другог и све је преко њега постало.


Dakle jasno pise da je Isus - prvenac svega sto je stvoreno.

Isus -Prvi u stvarstvu ili prvi od svega sto je stvoreno... ili prvi stvoren...

a da je sve ostalo preko njega stvoreno... preko njega...

Da, Isus je pre svega drugog sto je stvoreno jer je prvi stvoren.


u Otkrivenje 3:14 pise za ISUSA da je početak Božjih dela stvaranja
............................................................
dakle Isus je početak Božjih dela stvaranja

dakle prevod nije sporan
koristila sam Srpski prevod Biblije
uglavnom
i citala sam sve raspolozive prevode Biblije
 
Poslednja izmena:
Kada objasnim svojim recima optuzuju me da nije tacno i gde to pise...
dakle samo u se koristiti Svetim Pismom..

Арриана нико тебе не оптужује,само сам те питао да ли мислиш да је један од превод намерно измењен,а самим тим и погрешан.

dakle samo u se koristiti Svetim Pismom...

a ja se slazem sa svime sto Bog kaze..

ja sam sve lepo objasnila

Јеси... није спорно да си ми навела потребне стихове да поткрепе твоје речи,али и ја сам користио други превод истог Писма, али чињеница је да један од превода намерно измењен(можда мој).

Mogu da koristim bilo koji prevod svugde pise isto...
i koristila sam u uvodnom postu Srpski prevod Biblije...
Takodje meni je sve jedno koji je prevod isti je smisao reci...

Свето Писмо

Изабери превод који хоћеш и цититај ми стихове које си поставила у посту под редним бројем седам,да видимо да ли је исти смисао речи.
 
Koristila sam dokaze.

znaci nemoze se neko hvatati za rec jer je u pitanju celi smiso.
cela Biblija.

toliko o tome

У реду.;)

Можеш ли ми барем одговорити који си превод користила.Ниси обавезна.

Не разумем у ком ће смеру тећи ова тема,кад се не слажемо ни око природе Сина Божијег,а о Њему је тема.
 
Koristim Srpske prevode
za uvodni post sam koristila online Srpsi prevod
jer mi je tako najlakse da kopiram citate

takodje razne prevode koristim

meni sve jedno :)

takodje citirala sam neki stih, razlicite prevode...

a sve sam proverila unapred pa napisala...
taj stih sto si naveo sam proiverila u svim Srpskim prevodima isto je
 
Poslednja izmena:
Koristim Srpske prevode
za uvodni post sam koristila online Srpsi prevod
jer mi je tako najlakse da kopiram citate

takodje razne prevode koristim

meni sve jedno :)

takodje citirala sam neki stih, razlicite prevode...

a sve sam proverila unapred pa napisala...
taj stih sto si naveo sam proiverila u svim Srpskim prevodima isto je
a zašto se vi JS toliko protivite da proglasite hrista za boga ... zašto vam to toliko smeta?
kakvu štetu u vašoj veri nanosi podatak da je hrist bog?

p.s. samo nemojte o istini govoriti, ona je tako daleko od vašeg poimanja hrišćanstva...
 
Ja prvo koristim Jeruzalemsku - koja je prijevod Hebrejske.
Daničić-Karadžić - nikada - ili samo za usporedbu,
da se vidi - koliko je to loš prevod.
DK je iz SZ izbacio Ime Boga - Jahve!
Jak prevod!
----------------------

Gospodin Isus je Božji Sin - nije Bog.
Bog je DUH - Isus je Tijelo.
Duh nije Tijelo!
da najlosiji je to prevod
ima najvise gresaka
 
a zašto se vi JS toliko protivite da proglasite hrista za boga ... zašto vam to toliko smeta?
kakvu štetu u vašoj veri nanosi podatak da je hrist bog?

p.s. samo nemojte o istini govoriti, ona je tako daleko od vašeg poimanja hrišćanstva...

Zasto bi neko nekoga proglasio za Boga ako On NIJE Boga????

Js se bave Biblijskom ISTINOM

a pitanje je zasto vama smeta istina...

BOg je preko svoje reci obznanio ISTINU.

Prema njoj je BOG JEDAN JHVH JEHOVA

a Isus Bozji SIN.

to je istina.

A Pitas kakvu stetu nanosi neistina?
Ko se drzi neistine nije blizu Boga... i nece dobiti spasenje...

Bog je rekao da samo Njega ljudi obozavaju...

2 Mojsijeva 1 Onda Bog izgovori sve ovo, govoreći: 2 Ja sam Gospod, Bog tvoj, koji te je izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropstva.
3 Nemoj drugih bogova uz mene!


ili Bolji prevod 20 Onda je Bog izgovorio sve ove zapovesti:
2 “Ja sam Jehova, Bog tvoj, koji te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropske. 3 Nemoj imati drugih bogova uz mene.


Isus Hrist je Bozji Sin i samo posrednik izmadju Boga i nas...

Jer jedan je Bog, i jedan posrednik između Boga i ljudi, čovek Isus Hristos (1. Timotiju 2:5)


JEDAN JE BOG JHVH TVORAC SVEGA
vec sam navela Biblijeks dokaze za to

greh je jos nekoga prozivati Bogom ili ga uzdizati do Boga.
 
Poslednja izmena:
STIHOVE KOJE NAVODI ARIJANA SU IZVADJENI IZVAN KONTEKSTA:

Biblija nigde ne kaze da jue Isu stvorenje.

Vec da je Isus stvoritelj svega.

J. svedoci su otvoireni manipulatori Biblije.

JESTE DA BIBLIJA I BOG NAZIVAJU ISUSA SINOM.

ALI NE DA JE BOG STVORIO ISUSA VEC GA JE POSINIO.

POSINJENJE ISUSA HRISTA; RAZGOVOR SA OCEM PRE POSINJENJA:

Apg 13:33 Kao što je napisano i u drugom psalmu: Ti si moj Sin, ja Te danas rodih.

Heb 1:5 Jer kome od andjela reče kad: Sin moj ti si, ja te danas rodih? I opet: Ja ću Mu biti Otac, i On će mi biti Sin.


Ps 2:7 Kazaću naredbu Gospodnju; On reče meni: ;Ti si sin moj, ja te sad rodih.


Dakle, pre toga Isus nije bio sin bozji vec sam Bog...

Niti je on andjeo kako uce svedoci, jer jasno kaze da nikad andjelu nije receno, ti si mmoj sin, niti se andjeli nazivaju sinovima Bozjim...

ISUS JE POSINJEN I POSTAO JE SIN BOZJI, ALI ON JE I BOG...
 
Poslednja izmena:
'ebiga ariana ja još naglasio da ne trabunjaš o istini, a ti opet.
ima ovde forumaš pod nikom JA KOJI JESAM, piše neobično, dosta je pametan i on smatra da je bog, i ja nikakvih problem s tim nemam...kontam nešto da je sličan nastup imao i isus u svoje vreme, samo što se on umesto pisane reči koristio oratorskim sposobnostima.
kad su dostigli određeni stepen samospoznaje proglasili su se bogovima i ja tu ne vidim nikakav problem.
meni ni jedan ni drugi ne smetaju.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top