ИСТОРИЈСКИ ИСУС

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Кренимо од овог последњег. Исус и Павле су ЗАЈЕДНО радили на ширењу есенског учења, додуше у знатно блажој форми него што је владала у Кумрану и у првој есенско-хришћанској заједници у Јерусалиму, а коју је предводио Исусов брат Јаков.

Прича о копљу којим је прободен Исус, слична је оној о Светом гралу. Наиме, и од једне и од друге приче су настале легенде, па је тако то копље постало "Копље судбине", па се ту испредају разне бјаке. Чињеница је да је то копље познато једино Јовану, док Марко, Матеј и Лука не знају ништа о томе. Дакле, вероватно "Копље судбине" има неко метафорично значење, баш као и Свети грал.

Што се тиче Срба, прича је веома дугачка, али ћу је испричати једном приликом. Сада у најкраћим цртама:

- Од Исусовог сина, Исуса Јустуса, потиче лоза Меровинга;

- Исусова најстарија ћерка, Тамара-Фива, удала се за Павла, и њихова лоза се завршава Немањићима, који су, преко Анжујаца, били у крвном сродству и са лозом Меровинга.

Али, као што сам рекао, то је у најкраћим цртама. Срби, иначе, потичу од много старијих учитеља него што су Павле и Исус, и управо је то наше порекло разлог зашто су се "велике силе" окомиле на нас.
 
Eto sta se desava kad neko mnogo cita splacinu, lepo sam ja govorio, da splacina ovde siri, neku novu veru! Po svemu sudeci, ja sam znaci Jevrej! Pa koji moj se onda zanosim nekim fantazijama. Samo je trebalo da se na forumu pojavi splacina i pobunjenik i da me spasu od mraka. E, svasta!

Znaci to sto je borba izmedju, jos ove prastare politike, Istocnog i Zapadnog rimskog carstva (a mi smo sa stvaranjem prve drzave, preuzeli sve odlike Istocnog) i sve podseca na stradanje Jevreja... Sad vise stvarno ne znam nista, prosvetlite me! I Jermeni imaju istu sudbinu stradanja (a splacina je tvrdio da smo poreklom sa Kavkaza)... Severnoamericki Indijanci imaju istu sudbinu (je li nam predak neko od Crnih Vrana?), mozda Inke, imaju najslicniju istoriju kao mi... ili mozda Maje? Cuo sam da je neki Srbin napravio kipove na Uskrsnjim Ostrvima i to je ostalo kao tajna, sta oni predstavljaju? E, pa neka crknu od muke, necemo im reci, kad nas ovako zayebavaju!

Na pocetku sam mislio da imas stvarno neke istorijske cinjenice... ali, ovo se pretvorilo u okultizam! Navedi mi detaljno ucenje Esena, da uporedim i vidim koji je kapacitet taj autor!

Kao sto rekoh mnogo ides na sajtove treceg oka i zone sumraka i slicno!
 
Kako možete da budete tako malodušni? Zar niste čuli za onu izreku 'Pobednici pišu (zvaničnu) istoriju'?Ili da ni jedan autor nije neprikosnoven? Ja sam uvek otvorena za nova tumačenja. Što ti je veći izbor više možeš da biraš, a i nekako objektivinije sagledavaš stvari.
Sve ove priče o Srbima - možda ni jedna nije istinita, ali meni je još sumnjivija ona zvanična priča o dolasku na Balkan u VI ili VII veku i to na osnovu samo jednog jedinog izvora napisanog od carske ruke koja je vrlo lako mogla da se bavi carskom propagandom.
Izvinjavam se zbog ove digresije, ali nerviraju me svi oni koji eto tek tako miniraju neke forume i oni gube na svom smislu, a lepo su počeli.
I kako bilo ko sebi daje za pravo da nečije tuđe izlaganje ili teoriju nazove splačinom a da to ne potkrepi ni jednim argumentom?! :evil:
 
Видим да су се неки разочарали када су сазнали за право порекло Срба. Вероватно бисте више волели да сам написао како је Исус умро, или, још боље, како никада није ни постојао, и како Срби немају благе везе с целом том причом. На сву срећу, није тако.

Исус је ЖИВ, ПРЕЖИВЕО је распеће, ИМАО је потомство, и оно се прати до данашњих дана.

Немам намеру да разуверавам било кога. Ако хоћете, верујте у заблуду коју вам пласира званична историја...немам ништа против.

Али немојте мислити да наши непријатељи (под тиме не подразумевам неке Хрвате, Арбанасе и сличне, већ много озбиљније играче) не знају наше право порекло. ЗНАЈУ га врло добро, и то је један од разлога зашто су се оволико окомили на нас.

И сами Немањићи су знали одакле потичу. У Цркви Светих Арханђела се налази фреска на којој је исцртано породично стабло Немањића, и одмах поред је фреска са породичним стаблом Јесеја. Јесеј је, за оне који не знају, Давидов отац, и спомиње се у родослову Исуса Христа у Јеванђељима по Матеју и Луки.

За оне који желе да сазнају више о Србима, препоручујем књиге Јована Деретића, као и чувену књигу "Срби - народ најстарији", аутора Олге Пјановић-Луковић.
 
E, kad si pomenuo Deretica, sad je sve jasno!!!

Je l' znas ti da je Aleksandar Makedonski Srbin? Pravo prezime mu je Karanovic (ne znam kako je ovaj Deretic to izvukao, ne secam se). Cak i Bog (ej bre, Bog!) Dionis (Bahus) negde poreklom Nislija (izvuceno od latinskog Nais - Nis)?

Ja sada vise verujem u teoriju koju splacina plasira.
 
To da je Zevs glavna faca, to je samo produkt medjunarodne zavere da se unisti srpski narod, potpomognut od strane masonskih loza, fariseja i Walt Disney Company. Zato se zalazem za prestanak prikazivanja filmova o tamo nekom Herkulu, i da se odmah snimi pravi istoriski spektakl, sa sve titanima. I sta vi mislite, da je pobednik naKalisu slucajno tako veliki? Ne, nego je to dokaz samosvesti srpskog naroda o sopstvenom poreklu, koja je ugusena tokom vladavine komunizma, potpomognutih NATO paktom i prezivelima sa Atlantide.
 
Znate šta ne postoji dovoljno dokaza ni za zvaničnu verziju, ali ne postoji dovoljno dokaza ni za ovu drugu. Naše je samo da špekulišemo, pa ko ume bolje i maštovitije.
Zašto da ne i to da Srbi potiču od Isusa? Možete li da dokažete suprotno?

Ja nisam čitala ništa od tog Deretića, ali ako čovek ima ideje što da ne. Ideja :idea: stvara progres. Uostalom čime se bave doktori nauka - da li je granica srpske države u XII veku bila 300m južno ili 300m jugoistočno od nekog mesta na Kosovu, za koje ni sami nisu sigurni da je postojalo?

I ovaj forum ode do vraga...:cry:
 
Сад ћу ви све објасним!
Што се мене тиче Срби нису словенског порекла, оно, може се рећи и да јесу али никако нису стигли на ове просторе како званична историја тврди.
Постоји један податак који се некако, као пувањак, провлаћи кроз историју а то је пропаст војне експедиције Гаја Јулија Цезара на просторима данашње Херцеговине. У моменту када је био способан да стигне чак и до Британије није био способан да освоји другу обалу а то може да личи само на Србе.
Додуше, тада су их звали Скитима али то не мења битно ствари, чак и по опису, што физичком а што карактерном, личе на своје савремене потомке, једино што су имали склоност да носе кожна одела направљена од људске коже за разлику од потомака који користе углавном боксовану животињску кожу, мада, не бих смео да се опкладим да не би и данас терали исту моду.

Што се тиче историјске папазјаније у режији Побуњеника са тешким психолошким разлозима, не знам шта да кажем сем да би требали да имамо разумевања за болесне, већ ако смо хришћани, додуше, из истих осећања би требали да се супроставимо дисциплинама као што су безобразлук и тендециозно изношење неистина.
По ономе што је Побуњеник изнео једино могу да закључим да на семистској осмој седници није победио Сотона Хашки, што није име места одакле потиче већ његова тајна склоност ка хашишу, мада неки тврде да је био пасионирани љубитељ Хаскија које је безуспешно покушао да аклиматизује и запати.
Како кажу поздани извори, једино је успео да запати буве у затвору јер је шверц животиња био кажњив и онда, ипак је Рим одувек био Европа.

Госпођица Кинта рече да је увек отворена за нове анализе, ја бих јој препоручио да се не отвара претерано јер од толике анализе има и Казанови да огади отвор, а то је, руку на срце, још мало па смак света.

Увек сам се питао због чега неко ко не верује има толику потребу да анализира и демистификује нешто што га очигледно у суштини не занима.

Но, нема везе, схватио сам поруку, Господ Исус Христ је у ствари био члан ОТПОР-а, брат(?!) му је био мало у ДС-а а мало у ДСС-у, Бог је председник централног комитета а Мајка Божја је у ствари Борка Павићевић.

Све у свему- тешко ногама под таквом главом.

Још нешто, не могу да схватим да некима смета што је Господ јеврејског порекла, без обзира што доноси слободу, више од српских изрода који једино могу да понуде ланце и букагије.
 
Ма да, тај Побуњеник...

Што би рекао Глас Саурунов (цитирајући оне са Бе92):

"Треба га бичевати до смрти, одузети му радну књижицу и бацити га у руднике соли."
 
Pobunjenik:
Ма да, тај Побуњеник...

Што би рекао Глас Саурунов (цитирајући оне са Бе92):

"Треба га бичевати до смрти, одузети му радну књижицу и бацити га у руднике соли."

Ovo mi izgleda kao film koji ima fenomenalan početak, sasvim logičan i sledstven, a onda se pretvara u nešto kao "od sumraka do svitanja".
Nadao sam se da će neko konačno reći nešto najnormalnije, da je Hrist čovek koji je imao odličnu ideju itd. a priča se zavrčila sa pričom da je on nešto posebno i da je važno što mi potičemo od njega i da se neko zbog toga urotio protiv nas... Pa sve i da stoji još deo priče oko toga da je preživeo i imao decu (premda je malo verovatno, ipak su Rimljani bili majstori od zanata)i sve da može da se nađe veza sa lozom Nemanjića kakve to ponovoima veze ima sa Srbima, sa celim narodom? Ma ova priča mi je kao "Od sumraka do svitanja" - zaplet i priča za oskara, sa naučnom vrednošću 0.
 
Pobunjenik:
Ма да, тај Побуњеник...

Што би рекао Глас Саурунов (цитирајући оне са Бе92):

"Треба га бичевати до смрти, одузети му радну књижицу и бацити га у руднике соли."

Ma sta si ti kriv, niko te ne osudjuje, dobro, malo smo se zayebavali, ali nista strasno.

Deretic je neozbiljan pisac i nema nikakve veze sa istorijom.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top